Oferta szkoły

Baza dydaktyczna

Nasza szkoła jest nowoczesnym, bardzo przestronnym budynkiem.

Przed szkołą znajduje się  boisko, bieżnia, rzutnia lekkoatletyczna, skocznia do skoków w dal, plac zabaw. Wokół szkoły rozciągają się Ogrody SP 2, które powstały w ramach programu Zielona Ustka w  2022 r. Ogrody służą do edukacji przyrodniczej, nauki dbania o rośliny, wysiewu warzyw i ziół, obserwacji wegetacji roślin. Dzięki łące kwietnej, krzewom, drzewom, stołówce dla ptaków, karmnikom oraz hotelom dla owadów, uczniowie mogą obserwować wzrost bioróżnorodności. Ogrody posiadają również strefę relaksu oraz  miejsce pobudzające zmysły dotyku, wzroku, słuchu i węchu.

Na dziedzińcu przed szkołą znajduje się Miasteczko Ruchu  Drogowego i Kreatywnych Gier Podwórkowych. Stworzenie miniaturowego układu drogowego ma na celu uatrakcyjnienie edukacji komunikacyjnej i przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową.

Podczas nauki korzystamy z 23 sal lekcyjnych. Posiadamy dwie nowoczesne sale komputerowe, pracownię multiprzedmiotową oraz centrum multimedialne w bibliotece. W nauce języka angielskiego wykorzystujemy nowoczesną pracownię. Do nauki fizyki i chemii służą specjalnie przystosowane i wyposażone sale. Jedno pomieszczenie przystosowaliśmy na potrzeby Laboratorium przyszłości, w ramach którego pracuje studio filmowe, odbywają się zajęcia w wirtualnej rzeczywistości, nauka sterowania dronem i obsługi drukarek 3D. Posiadamy dużą halę i trzy sale gimnastyczne oraz bardzo nowoczesną i dobrze wyposażoną salę do integracji sensorycznej. Ponadto w szkole znajdują się gabinety pedagoga, psychologa, logopedy, terapeuty pedagogicznego, biblioteka, przestronna świetlica, gabinet pielęgniarki oraz pomieszczenia administracji i obsługi. Nasze korytarze są szerokie, z kącikami do odpoczynku na kolorowych pufach. Ściany szkolne ozdobione są barwnymi muralami.

Do dyspozycji uczniów są duże boksy w szatni oraz szafki zamykane na kluczyk.

Wkrótce powstanie Zielona Baza - nauka i zabawa SP 2 Ustka projekt, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka na 2024 r. Lekcje i zajęcia w Zielonej Bazie wpłyną na zwiększenie świadomości proekologicznej uczniów oraz umożliwią efektywną edukację z zakresu zagadnień związanych z pomiarem zjawisk pogodowych, zanieczyszczeń powietrza, budową i sposobem działania urządzeń do wytwarzania energii elektrycznej.