Walentynki w szkole

14 lutego to wyjątkowy dzień, który warto przeżyć inaczej. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową.

Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom. W naszej szkole z okazji święta zakochanych, zorganizowany został także  Wieczór Filmowy. Uczniowie klas VII - VIII obejrzeli film pt. Forrest Gump. Integracyjne spotkanie, które odbyło się w środowy wieczór, przyciągnęło do szkoły wielu uczniów, którzy świetnie się bawili i przez chwilę mogli w szkole poczuć się (prawie) jak w prawdziwym kinie, bo był popcorn czy pizza.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Wiatr w żagle

W tym roku Orkiestra zagrała już 28. raz, główny cel to zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Nasza szkoła od wielu lat wspiera akcję i w tym roku nie mogło nas zabraknąć. Od połowy grudnia rozpoczęliśmy organizację kiermaszów, na których można było zakupić przepyszne ciasta, kolorowe galaretki czy udekorowane babeczki. 12 stycznia br. zebrana kwota została przekazana do sztabu WOŚP w Domu Kultury. Dołożyliśmy swoją cegiełkę w wysokości 4861,72 zł.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom, pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie i przekazane datki. Natomiast rodzicom, babciom za przepyszne wypieki.

Na szczególne wyróżnienie zasługują klasy: 7c (1500 zł) oraz 6a (1081,65 zł).

Dziękujemy wszystkim, którzy z nami grali.

Kiermasz świąteczny

19 grudnia Samorząd Uczniowski przygotował w szkole słodki poczęstunek. Można było także zakupić ręcznie wykonane kartki świąteczne, ozdoby bożonarodzeniowe czy przepiękne aniołki.

Kolędy, zapachy sprawiły, że nastrój w grudniowym dniu "wywiadówko-wym" był radosny i wprowadził nas w magię Świąt Bożego Narodzenia. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział
w naszej akcji.

Opiekunki S.U.

Andrzejki to idealny moment do wróżb i zabaw tuż przed nadchodzącym adwentem.

Z tej okazji 29 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował dyskotekę andrzejkową. Zgodnie z tradycją na imprezie andrzejkowej nie zabrakło wróżb, takich jak losowanie karteczek z wróżbami, przekłuwanie serca i wiele innych,  zabawy przy muzyce oraz konkursów.

Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom włączonym w organizację andrzejek, jak również wspaniałym opiekunom dbającym o bezpieczeństwo uczniów podczas zabawy.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszej szkole był szczególny. Samorząd Uczniowski ogłosił, że będzie to Piżamowy Dzień Pluszowego Misia. Na korytarzach można było zobaczyć uczniów w niecodziennych strojach, szkolny świat stał się kolorowy i zabawny.

Warto może się zastanowić, jakie są korzenie tego święto. Legenda głosi, że w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia.  Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

Dzień Piżamowy to nie jedyna atrakcja tego dnia. Każdy z uczniów mógł  wykonać pamiątkowe zdjęcie w przygotowanej specjalnie na tę okazję  Ramce z Misiem. Ponadto ogłoszono Szkolny Konkurs Fotograficzny Ja i Miś, którego wyniki poznamy na Gali Samorządu. Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada Samorząd Uczniowski naszej szkoły uczestniczył w obchodach 101 rocznicy odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę. Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę w uroczystej mszy świętej w miejscowym kościele, a następnie przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej delegacja uczniów złożyła wiązankę i oddała hołd poległym.

Dzień Edukacji Narodowej

W tym szczególnym dniu Samorząd Uczniowski  wręczył wszystkim pracownikom szkoły upominki. Były to jabłka z przepiękną dedykacją:

Jakże nie pisać wierszy,

Jakże nie płonąć w podzięce.

Za dar najpiękniejszy, za Serce.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 26 września 2019r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Głosy oddawano w czasie sześciu godzin lekcyjnych pod nadzorem Komisji Wyborczej.

Dzięki współpracy nauczycieli i uczniów wybory przebiegły sprawnie i bez zakłóceń. Zadaniem każdego głosującego było postawienie krzyżyka przy nazwisku kandydata na karcie do głosowania.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

Przewodniczący: Weronika Chabernal , 8b

Zastępca przewodniczącego: Konrad Bury, 8a

Serdecznie gratulujemy wszystkim i życzymy owocnej i pełnej pasji pracy.

Trwa nabór uczniów do poszczególnych sekcji Samorządu. Chętnych do pracy prosimy o zgłaszanie się bezpośrednio do opiekunów.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas 4-8:

Dorota Bernacka

Aldona Feszler