GALA SAMORZĄDU

20 czerwca br. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Katarzyną Podściańską i p. Marzeną Markowicz zaprosił uczniów klas IV-VI na Galę Samorządu.
Podczas tej szkolnej uroczystości zostały wręczone nagrody wyróżniającym się uczniom – laureatom wielu konkursów różnych szczebli, od szkolnych do międzynarodowych. Uczniowie zostali uhonorowani za osiągnięcia w dziedzinie języków obcych, matematyki, przyrody, historii, informatyki, sportu, szachów a także czytelnictwa i działalności na rzecz samorządu. Najwięcej nagród zdobyli wyróżnieni w konkursach towarzyszących akcji "Dzień z witaminką".
Galę uświetniła swoim występem Julia Meldner. Wszystko "zagrało" dzięki obsługującemu sprzęt muzyczny Wiktorowi Jezierskiemu i Mikołajowi Podściańskiemu, który był odpowiedzialny za prezentację multimedialną obrazującą pracę samorządu.
Gratulacje dla
Wszystkich nagrodzonych i ich opiekunów!

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia.

Polowanie na czekoladowe pisanki

W środę 23 marca 2016 Samorząd Uczniowski urządził polowanie na czekoladowe pisanki. Uczniowie klas 4-6 mieli okazję zabawić się w bardzo popularną w Wielkiej Brytanii zabawę wielkanocną EGG HUNTING. Na długiej przerwie każdy zaglądał w kąty oraz zakamarki szkolnych korytarzy i szukał czekoladowych jajek skrzętnie ukrytych przez pomocników Samorządu Uczniowskiego. Zabawę wygrał Paweł Zblewski z klasy 5a. Wszyscy świetnie się bawili.

Już Walentynki w naszej szkole!

12 lutego z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski tradycyjnie zorganizował skrzynkę walentynkową. Do niej uczniowie mogli wrzucić listy z życzeniami do wybranych przez siebie osób ze szkoły. Warunek był jeden - życzenia musiały być miłe i estetyczne.

Aby ułatwić dostarczenie naszych kartek do adresatów, nadawca musiał pamiętać o napisaniu podstawowych informacji, tj. imienia, nazwiska oraz klasy odbiorcy pocztówki.Można było kupić kartki, serduszka, które uczniowie sami przygotowali na lekcjach plastyki lub w domu. Sprawnie działała poczta walentynkowa, listonosze nie nadążali z roznoszeniem listów. Okazywaniu sobie sympatii nie było końca. Pieniądze zebrane ze sprzedaży kartek przeznaczono na potrzeby S.U.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie poczty bardzo dziękuję.

Opiekun S.U

Karnawałowe szaleństwo parkietowe

8 lutego 2016 r. zakończyliśmy karnawał szaloną zabawą walentynkową przygotowaną przez Samorząd Uczniowski.  Uczniowie klas 4-6 przetańczyli całe trzy godziny w rytmach najnowszych przebojów dyskotekowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się zabawa z kotylionami. Każdy chciał znaleźć swoją kotylionową parę, by móc porwać ją do tańca. …bo do tańca trzeba dwojga. Wielu uczniów wykazało się kreatywnością przygotowując oryginalne stroje i wyszukane maski karnawałowe. Wszyscy bawili się świetnie od pierwszej do ostatniej sekundy.

24  finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Kolejny finał już za nami. W tym roku pieniądze ze zbiórki są przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Cieszymy się, że znów mogliśmy razem jako szkoła wystartować. Zebraliśmy 1.120 zł. .Wszyscy  mamy satysfakcję z wykonanego zadania i jeszcze raz dziękujemy przede wszystkim wychowawcom klas, rodzicom i Wam uczniowie  za to, że tak żywo włączyliście się  do akcji WOŚP.

Tegoroczną zbiórkę zakończyliśmy, przekazując zebrane środki  do Domu Kultury w Ustce. Przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego niedzielny finał zakończyli wspólnym zdjęciem.

klasa

kwota

4s

5s

68.80 zł

6s

Nasz Samorząd

16 września br. odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

O miano przewodniczącego Samorządu i jego zastępcy  ubiegało się 4  kandydatów.

W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Oczywiście każdy

kandydat musiał się zaprezentować i opisać swoje mocne strony charakteru.

W wyniku głosowania skład Samorządu Uczniowskiego przedstawia się następująco:

Przewodniczący: Jakub Traczyk kl.6b

V-ce przewodniczące: Weronika Gruszczyńska kl.6a i Joanna Przychoda kl.5a

Wszystkich chętnych do pracy w samorządzie, tj.22, osoby zapisano do następujących sektorów:

1. Administracyjny
  2. Dekoracyjny
  3. Sportowy
  4. Charytatywny

Pierwsze ciekawe pomysły już w Dniu Nauczyciela!

Joanna Przychoda   Jakub Traczyk   Weronika Gruszczyńska