Szukanie jajek wielkanocnych

Każdy z nas lubi tę świąteczną zabawę. Najmłodsi uczniowie szukali ukrytych w świetlicy jajeczek. Schowane były w zabawkach, na parapetach, w szufladach i na stołach.

Poszukiwania czekoladowych słodkości były udane, bo liczyła się dobra zabawa.

Katarzyna Podściańska

Zima minęła...

Chociaż za oknem trwała zima, w świetlicy szkolnej panowała gorąca atmosfera radości i niekończących się pomysłów na zabawy.

Dzieci uczestniczyły w różnych formach zajęć świetlicowych: sportowych, komputerowych, plastycznych, muzyczno-ruchowych, szachowych, realizowały kolejne kroki „mega misji". Uczniowie mieli też czas na swobodne zabawy zgodne ze swoimi zainteresowaniami, korzystali z licznych gier, puzzli, klocków i innych zabawek zgromadzonych w świetlicy. Chętnie bawili się na magicznym dywanie.

W styczniu – zaraz po powrocie z ferii zimowych – dzieci uczestniczyły w świetlicowym balu karnawałowym, a w lutym wyrażali wyrazy sympatii podczas walentynek organizowanych w świetlicy. Wiele czasu uczniowie poświęcali na zajęcia plastyczno-manualne. Prace eksponowane były na tablicach ściennych dekorujących świetlicę. Dzięki temu udało się stworzyć miłe i przytulne miejsce, w którym uczniowie mieli warunki do wypoczynku, relaksu, zabawy, a także odrabiania prac domowych.

Edyta Brodowicz-Koźlak

Zajęcia sportowe w świetlicy

Zajęcia sportowe to jedna z wielu form spędzania czasu wolnego. Dzieci uczestniczą w zajęciach dobrowolnie, w każdy czwartek, mając do dyspozycji sale gimnastyczne oraz boiska szkolne. Do ćwiczeń wychowankowie wykorzystują sprzęt sportowy znajdujący się na wyposażeniu świetlicy oraz hali sportowej Zróżnicowane tematycznie ćwiczenia zachęcają dzieci do aktywności.

Katarzyna Podściańska

Świąteczny czas w świetlicy

6 grudnia 2022 r. w świetlicy szkolnej odbyły się mikołajki. Tego dnia dzieci poznały opowieści o Mikołaju, rozmawiały o tradycjach świątecznych obchodzonych w ich domach i na świecie. Ubrały choinkę, rozwiązywały też zagadki, rebusy świąteczne i śpiewały kolędy.
Przed świętami dzieci zorganizowały również świetlicowy kiermasz pełen rękodzieła, przysmaków, słodyczy i aromatycznej zimowej herbatki.

Marlena Atalska

Jesień w świetlicy

Wspaniała i kolorowa jesień minęła bardzo szybko, ale zainspirowała dzieci ze świetlicy szkolnej do tworzenia cudownych prac plastycznych. 31 października rozgościły się dyniowe dekoracje, ponieważ tego dnia świętowaliśmy Dzień Dyni. Dzieci wzbogaciły wiedzę i dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele pysznych dań. Atrakcją były dyniowe lampiony, które stały się ozdobą świetlicy. Dla chętnych były przygotowane dyniowe krzyżówki i wykreślanki oraz zajęcia sportowe. Wspólnie uczyliśmy się jesiennych piosenek.

Świetlica szkolna uroczyście obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Prowadzone były zajęcia o charakterze patriotycznym. Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, rozmawialiśmy także o historii Polski, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Wspólnie przygotowaliśmy prace plastyczne – flagi i kotyliony.

21 listopada dzieci świętowały Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia szczególną uwagę zwracaliśmy na wzajemną życzliwość i okazywanie sobie serdeczności. Dzieci przede wszystkim uśmiechały się do siebie, były serdeczne i uprzejme. Dzieliły się swoją pozytywną energią i pokazały, że życzliwość rzeczywiście ma moc!

Jak co roku Dzień Pluszowego Misia był motywem przewodnim różnych zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej. Zorganizowano zabawy, gry i konkursy z misiem w roli głównej.

Uroczyście obchodziliśmy również andrzejki z tradycyjnymi wróżbami oraz zabawą przy muzyce.

Marlena Atalska

MegaMisja z Fundacji Orange w świetlicy

Wiosną bieżącego roku przystąpiliśmy do rekrutacji do programu edukacyjnego MegaMisja zorganizowanego przez Fundację Orange. Zgłoszenie polegało na wykonaniu filmiku z udziałem uczniów, mającego na celu zachęcenie organizatora programu do wybrania naszej szkoły spośród tysięcy innych placówek. Udało się!

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko to w formie przyjaznej zabawy, w trakcie której dzieci pomagają animowanym bohaterom złapać psotnika dokazującego w cyfrowym laboratorium. Jednocześnie dzieci uczą się ważnych zasad młodego internauty. Jest to ich MegaMisja.
Uczniowie, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania, zdobywając punkty i nagrody – pomoce do realizacji zajęć, w tym: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne i inne atrakcyjne rzeczy, które wzbogacą wyposażenie świetlicy.

Zaczynamy realizację!

Sylwia Mencel