Zadania i obowiązki użytkowników dziennika elektronicznego Godziny pracy 2023/2024 Godziny dostępności nauczycieli Dodatkowe lekcje języka polskiego dla uczniów cudzoziemskich

Zadania i obowiązki użytkowników dziennika elektronicznego

E-dziennik naszej szkoły obsługuje firma Vulcan. Dziennik nazywa się UONET+ a strona do logowania dla ucznia, opiekuna lub nauczyciela jest tutaj

Rodzice – prawni opiekunowie

• Rodzice (prawni opiekunowie) uczniów wprowadzonych do systemu dziennika elektronicznego mają możliwość dostępu do konta, który zapewnia wgląd do postępów edukacyjnych tylko swojego dziecka oraz możliwość komunikowania sie z nauczycielami.
  • Dostęp do konta rodzica jest bezpłatny. NIE JEST TO, TO SAMO KONTO CO KONTO UCZNIA.
  • Instrukcja zakładania konta opiekuna/rodzica zanjduje się (TUTAJ)
  • Rodzic po zalogowaniu do systemu ma możliwość zmiany swojego hasła.
  • Przed korzystaniem z systemu należy zapoznać się z zasadami funkcjonowania elektronicznego dziennika ocen w szkole, dostępnymi w POMOCY i odpowiednich REGULAMINACH dostępnych po zalogowaniu się na swoje konto.
  • W wyjątkowych sytuacjach podyktowanych względami zdrowotnymi lub innymi ważnymi powodami, rodzic może usprawiedliwiać nieobecności swojego podopiecznego za pomocą WIADOMOSCI w dzienniku elektronicznym po osobistym złożeniu pisemnego oświadczenia uzasadniającego takie rozwiązanie.
  • Rodzic osobiście odpowiada za swoje konto w dzienniku elektronicznym szkoły i ma obowiązek nieudostępniania go swojemu dziecku ani innym nieupoważnionym osobom.
  • Jeżeli rodzic zauważy błędy we wpisach dziennika elektronicznego, ma prawo do odwołania się według standardowych procedur obowiązujących w szkole opisanych w WSO albo może o tym fakcie powiadomić za pomocą WIADOMOŚCI Wychowawcę Klasy lub Szkolnego Administratora Dziennika Elektronicznego w celu wyjaśnienia przyczyn i ewentualnej korekty.
  • Uczeń
  • Na pierwszej lekcji wychowawczej i początkowych lekcjach z Informatyki uczniowie są zapoznawani przez nauczyciela, wychowawcę z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w szkole.
  • Uczeń we własnym zakresie powinien zapoznać sie z zasadami funkcjonowania elektronicznego dziennika ocen w szkole dostępnymi w POMOCY i odpowiednich REGULAMINACH dostępnych po zalogowaniu sie na swoje konto (https://uonetplus.vulcan.net.pl/ustka/?logout=true).
  • Uczeń przy obsłudze swojego konta w dzienniku elektronicznym ma takie same prawa, obowiązki i uprawnienia jak rodzic na swoim koncie z wyjątkiem możliwości zmiany hasła dla konta rodzica.
  • RODZIC:
    • może przeglądać oceny i frekwencje tylko swojego dziecka,
    • ma dostęp do wiadomości systemowych i umieszczanych ogłoszeń,
    • ma dostęp do konfiguracji własnego konta.
  • UCZEN:
    • może przeglądać własne oceny i frekwencje,
    • ma dostęp do wiadomości systemowych i umieszczanych ogłoszeń,
    • może w uzgodnieniu z rodzicem skonfigurować usługę SMSinfo,
    • ma dostęp do konfiguracji własnego konta.