Aktualności 2023/2024 Aktualności 2022/2023 Wyprawka

Oddziały przedszkolne

Aktualności 2023/2024

Zębopedia

4 kwietnia 2024 r. klasy 0-3 wzięły udział w projekcie społecznym realizowanym przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Słupsku pod opieką ustczanki lekarza dentysty Natalii Kempy. „Zębopedia” została objęta honorowym patronatem Burmistrza Miasta Ustki. Celem programu jest szerzenie wiedzy na temat higieny jamy ustnej.

Dzieci nie tylko nauczyły się dbać o swoje zęby, ale także dowiedziały się, co im szkodzi. Zabawa była super, a najwięcej zainteresowania wzbudziła duża sztuczna szczęka, na której ćwiczyliśmy prawidłowe mycie zębów.

Od dziś nie boimy się lekarzy dentystów, a to chyba za sprawą miłej pani doktor.

#Zębopedia @stomatolook

Wkrótce Wielkanoc

kliknij

Ach, co to był za bal!!!

Dziś nasza sala wyglądała wyjątkowo i kolorowo.

Bajkowe stroje, wesoła muzyka, tańce i uśmiechy sprawiły, że wszyscy wspaniale bawiliśmy się na balu karnawałowym w klasie 0b.

Lekcja ekologii w zerówkach

17.01.2024 r. klasy 0a i 0b odwiedziła Pani Kasia z ZGK w Ustce i opowiedziała, jak możemy chronić naszą planetę, a także dbać o środowisko poprzez segregację śmieci.
Dostaliśmy wspaniałe prezenty dzięki, którym będziemy eko, a odblaski pomogą w tym, że po zmroku będziemy widoczni.

Przed feriami w zerówce

Już niedługo ferie zimowe. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej zerówki panią konduktor, która opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała niezbędne wyposażenie potrzebne jej na co dzień.

Poznaliśmy zasady obowiązujące w trakcie jazdy pociągiem oraz zasady bezpieczeństwa.

Nosorożec Rogatek na filmie przypomniał nam wszystkim, co oznacza sygnał gwizdka, żółta linia na peronie oraz co to są rogatki.

Dzieci rozwiązały poprawnie quiz i otrzymały w nagrodę książeczki i odblaski.

Wyruszyliśmy we wspólną podróż przy piosence, a pani konduktor skasowała wszystkim bilety na bezpieczne ferie.

Marta Kiedrowicz

Co nowego w zerówce?

Za nami kolejne miesiące pracy w naszej "0". Poznaliśmy literki, a niektórzy z nas zaczynają czytać pierwsze szkolne czytanki. Matematyka też nam nie straszna! Dodajemy i odejmujemy cyfry.

Na początku listopada dzieci przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości. Poznaliśmy piosenki, legendy, wiersze o Polsce.

Obchodziliśmy także :

Dzień Dyni

Dzień Pluszowego Misia

Pod koniec listopada nadszedł czas wróżb i magii – andrzejki. Nasze sale zamieniły się w magiczne centrum dowodzenia.

Powoli mija jesień, zaczynamy czas zimowych zabaw.

kliknij

Zajęcia logopedyczne w oddziale przedszkolnym

W piątek 24 listopada 2023 r. w grupie przedszkolnej 0b odbyły się zajęcia logopedyczne. Bohaterami spotkania były wesołe pingwinki.

Podczas zajęć grupowych wykonywane były ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia usprawniające motorykę narządów artykulacyjnych oraz ćwiczenia rozwijające słownictwo. Dzieci karmiły pingwiny płatkami śniegu i naśladowały ich śmieszne minki, słuchając wierszyka – przeliczały je. Nie zabrakło też tańców pingwinich przy piosence pt. „Ach jak przyjemnie i jak wesoło!”. Terapia logopedyczna nie musi być tylko nudną pracą, lecz może być również świetną zabawą.

Marta Kiedrowicz

Warsztaty muzyczno-ruchowe w Swołwie

15.11.2023 r. klasy oddziału przedszkolnego 0a i 0b uczestniczyły w warsztatach muzyczno- ruchowych pt. „Fleciki, piszczałki, klekotki” organizowanych przez Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

Dowiedzieliśmy się, jak i na czym dawniej grały dzieci mieszkające na wsi. Poznaliśmy proste instrumenty niegdyś samodzielnie wykonywane przez dzieci: drewniane piszczałki, trąbki z kory, gwizdki z gałązki, klekotki, grzechotki. Podczas zajęć usłyszeliśmy sygnały dźwiękowe, które towarzyszyły mieszkańcom dawnej wsi: sygnał wzywania pomocy, sygnał informujący o zebraniu wiejskim i te, na które reagowały stada pasących się owiec.

Dzieci nauczyły się grać na prostych instrumentach, a także brały udział w grze orkiestry wiejskiej, którą sami stworzyli. W nagrodę każde z nich otrzymało gwizdek zrobiony z gałązki drzewa leszczyny.

kliknij

Witajcie w zerówce a i b

Minął już miesiąc wspólnej zabawy w zerówce. Poznaliśmy zasady bezpiecznego zachowania się w szkole, na ulicy, a nawet był alarm w szkole i nauczyliśmy się postępować, kiedy jest ewakuacja z powodu pożaru. Byliśmy bardzo dzielni.

Każda grupa ustaliła swój kodeks grupowy, którego staramy się przestrzegać.
Podczas przerw bawimy się na naszym szkolnym placu zabaw i w ogrodach. Czas płynie bardzo szybko na wspólnej zabawie.

Uwaga! Uwaga! Już niedługo będziemy wkraczać w świat literek i cyferek

0 a Beata Bellwon
0 b Monika Waluk