Zakończyliśmy trzeci miesiąc nauki – to dobry czas na pewne podsumowania.
Praca biblioteki jest ważna dla funkcjonowania szkoły, ale nie zawsze doceniana.
Rzadko też wspominamy o tych, bez których pomocy panie bibliotekarki na pewno by sobie nie poradziły.
W pierwszej kolejności pragniemy podziękować obu panom konserwatorom – to oni dostarczają dziesiątki bardzo ciężkich kartonów z książkami oraz wynoszą kolejne partie podręczników wycofanych z użycia. I zawsze możemy na nich liczyć.
Kilkukrotnie w rolę konserwatorów wcielili się też nasi uczniowie z klas ósmych, tu na wyróżnienie zasługują chłopcy z 8a.
Na początku roku, jak zawsze, chętni uczniowie pomagali nam w kasowaniu starych podręczników – to zajęcie bardzo żmudne, ale konieczne. Praca biblioteki była płynna właśnie dzięki naszym pomocnikom, niektórzy wspierają nas każdego roku.
Wszystkim dziękujemy bardzo serdecznie! Nie wymieniamy nazwisk, ale wielu naszych dobroczyńców można rozpoznać na zdjęciach. Zapraszamy do galerii.
Małgorzata Lipska, Dorota Bernacka
Nasza szkoła od lat współpracuje z Biblioteką Miejską, dzięki czemu uczniowie korzystają z bogatej oferty BM. Najczęściej są to spotkania z pisarzami, w tym roku odbyły się już dwa – oba w ramach projektu „Zasłuchani, zaczytani”.
W skład projektu wchodzi też cykl warsztatów „Współpraca popłaca” (X 2024).
W październiku do udziału w zajęciach zostali zaproszeni nasi uczniowie z klas 4-7.
Godzinne spotkanie udowadnia dzieciom, jak ważna jest praca w grupie, gdzie każdy uczestnik może wykorzystać swoje możliwości i przyczynić się do końcowego efektu.
Najpierw, pracując w grupach, uczniowie odtwarzali z pamięci skomplikowany wzór graficzny, a następnie zamienili się w orkiestrę i wspólnie tworzyli efekty muzyczne do słuchanych melodii.
Warsztaty „Współpraca popłaca” to czas pracy w skupieniu oraz świetna zabawa.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki Miejskiej: pani Monice i panu Krzysztofowi za zaproszenie, za poświęcony nam czas i życzliwość.
Organizacją spotkań zajmują się nasze bibliotekarki: Małgorzata Lipska i Dorota Bernacka.
Bardzo dziękujemy wychowawczyniom klas za aktywną współpracę, która naprawdę popłaca
18 września 2024 r. klasa 5 b wybrała się wraz z opiekunami do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z pisarką Anną Czerwińską-Rydel. Autorka, na początku, opowiadała o swoich książkach – o Henryku Wieniawskim i Fryderyku Szopenie. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem, tym bardziej, że znali już fragmenty innych dzieł pani Czerwińskiej-Rydel i wiedzieli, że historie o wielkich ludziach nie są zmyślone.
W drugiej części spotkania dzieci zadawały pytania, na które autorka odpowiadała z wielką przyjemnością.
Na koniec można było kupić książkę. Każdą z nich pisarka opatrzyła dedykacją i autografem.
To fantastyczne spotkanie odbyło się w ramach cyklu "Zasłuchani, zaczytani".
Dziękujemy paniom z Biblioteki Miejskiej i szkolnym koordynatorkom, bibliotekarkom
D. Bernackiej i M. Lipskiej.
Katarzyna Meldner
W piękny, wrześniowy dzień uczniowie z klasy II a wraz z nauczycielkami Beatą Wyroślak i Ewą Krawiec wybrali się do Biblioteki Miejskiej, by poznać osobiście pisarkę dla dzieci Justynę Bednarek i zdobyć jej autograf.
Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Zasłuchani - Zaczytani czyli spotkania literacko-muzyczne w Bibliotece”. Koordynatorkami wyjścia dzieci były nasze bibliotekarki Małgorzata Lipska i Dorota Bernacka.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści pisarki o tym, jak długo marzyła o pisaniu. Pisała bajki dla dzieci i chowała do biurka. Dopiero znaleziona na chodniku skarpetka stała się inspiracją do napisania skarpetkowej serii. Pani Justyna przeczytała fragmenty książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, pokazała dzieciom miniaturki skarpetek. Dużo radości sprawił quiz – Jakie przygody miały kolejne skarpetki?
Dzieci z ciekawością słuchały opowieści pani Justyny o inspiracjach do jej pracy, zostały zachęcone do poznania innych bohaterów jej książek.
Spotkanie było bardzo ciekawe i na pewno na długo pozostanie w pamięci drugoklasistów!
Beata Wyroślak