22.05.2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Welcome. Uczniowie rozwiązywali zadania ze słuchu,gramatyczne oraz odpowiadali na pytania związane z kulturą krajów anglojęzycznych.
W kategorii klas VIII -Helen Aslan z klasy VIII "a" zajęła II miejsce.
Gratulujemy sukcesu!!!
Lesja Ziółkowska
Sprawozdanie z przeprowadzenia zajęć propagujących ochronę zabytków na terenie Miasta Ustka i konkursu fotograficznego w związku z realizacją
„Gminnego Programu opieki nad zabytkami dla Miasta Ustka na lata 2016-2019”
W Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce 05.04.2019 r. został ogłoszony konkurs fotograficznyna najciekawszy album lub plakat na temat „Zabytek na pierwszym planie - Ustka”.
Konkurs zakończył się 15.05.2019 r. Wzięło w nim udział 18 uczniów klas 4-8, którzy przygotowali 6 plakatów i12 albumów. Organizator konkursu to Miasto Ustka i SP nr 2 w Ustce. Przy ocenie prac, jury w składzie: Aldona Feszler- nauczycielka plastyki, Dorota Bernacka- nauczycielka historii, brało pod uwagę:
Nagrodzeni uczniowie:
Wyróżnienia otrzymali:
Koordynatorem konkursu w naszej szkole była pani Aldona Feszler, przy organizacji pomagały jej nauczycielki historii: Dorota Bernacka i Monika Piechota
Zapraszamy do biblioteki szkolnej na pokonkursową wystawę prac.
Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone uczniom podczas Gali Samorządu w czerwcu.
Aldona Feszler
22 maja 2019 r. gościliśmy w szkole pisarkę – panią Jolantę Nitkowską-Węglarz. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV c i IV f z wychowawczyniami.
Autorka reportaży historycznych, legend słupskich i baśni pomorskich opowiedziała o początkach swojego pisarstwa i zaprezentowała bogato ilustrowane książki. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o tym, jakie są charakterystyczne elementy baśni związanych z Bałtykiem i zastanawiali się nad odpowiedzią na pytanie, czy syreny były fantastycznymi stworzeniami sprzyjającymi człowiekowi. Czwartoklasiści poznali utwór o zaczarowanych łabędziach z usteckiej plaży ze zbioru „Wyprawa do Krainy Baśni” i zapewnili, że będą chronić te piękne ptaki, nie karmiąc ich ciastkami i kanapkami, od których chorują. Na zakończenie dwugodzinnego spotkania twórczyni przeczytała baśń o leniwym Bałtyku i zachęciła do lektury innych opowieści.
Chętni mogli kupić najnowszą książkę Jolanty Nitkowskiej-Węglarz pt. „Zaczarowana chusta Ojca Wiatrów. Baśnie wędrujące wokół Bałtyku” z dedykacją pisarki.
Spotkanie autorskie odbyło się w ramach XXVI Pomorskiej Wiosny Literackiej organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „Volumin”. Koordynatorkami wizyty pisarki w naszej szkole były panie: Małgorzata Lipska i Iwona Słomka.
Iwona Perużyńska
Jakub Pasztelan z klasy 8c zdobył złoty medal w pchnięciu kulą w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów(rocznik 2003-2005).
Zawody odbyły się 21 maja 2019 roku na Stadionie 650-lecia w Słupsku. Złoty medal i wynik 12,57 m zapewnił Kubie udział 28 maja 2019 roku w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!
Marek Przełuski
Informujemy, że bezpłatne półkolonie letnie w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ustce
organizowane są w czterech terminach:
I turnus: 01.07-12.07.2019 r.
II turnus: 15.07- 26.07.2019 r.
III turnus: 29.07-09.08.2019 r.
IV turnus: 12.08- 23.08.2019 r.
Uczestnikami mogą być uczniowie z klas I – VI, zamieszkujący na terenie miasta Ustka.
Rekrutacja: 20 - 31 maja 2019 r.
Ogłoszenie wyników naboru dzieci na półkolonie: 6 czerwca 2019 r.
Przed zgłoszeniem dziecka bardzo prosimy zapoznać się z Regulaminem i kryteriami rekrutacji dzieci.
Regulamin półkolonii oraz dokumenty potrzebne do zgłoszenia dziecka dostępne na stronie szkoły
i w sekretariacie.
Rekrutacja uczniów klas ósmych do szkół ponadpodstawowych rozpoczęła się dnia 13 maja i trwać będzie do 18 czerwca 2019. W Słupsku nabór przeprowadzany jest poprzez system informatyczny NABO. W wykazie, oprócz szkół słupskich znajdują się również szkoły z Ustki (liceum, technikum i szkoła branżowa).
Uczniowie dokonują wyboru szkół poprzez aplikację webową umieszczoną na stronie: https://ponadpodstawowe-slupsk.nabory.pl/ - dokonując SAMODZIELNEGO wypełnienia wniosku (zgłoszenia).
Proces naboru składa się z 7 kroków. Wszystkie ważne informacje wyświetlane będą na pierwszej stronie, zaraz po zalogowaniu. Decyzję dotyczącą wyboru szkoły uczeń podejmuje sam, my jedynie pomagamy w procesie dotyczącym kwestii naboru, logowaniu, odszukaniu właściwych informacji o szukanej placówce, itp. Najistotniejsze informacje znajdują się na w/w stronie www w zakładkach Pytania i odpowiedzi, Oferty placówek.
Szkoła zorganizuje dla uczniów, którzy nie będą mogli poradzić sobie z aplikacją, konsultacje, w których weźmie udział wychowawca, pedagog, nauczyciel odpowiedzialny za techniczną stronę naboru. Na konsultacje mogą również przyjść rodzice.
O terminach konsultacji poinformują wychowawcy klas.
Kilka ważnych rad:
14 maja 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku odbył się I Otwarty Konkurs Recytatorski Powiatu Słupskiego „Poezja nad Słupią”.
Wzięło w nim udział ponad 30 recytatorów w różnym wieku, a wśród nich trzy uczennice z klasy VI c: Małgorzata Adamowicz, Amelia Duduś i Oliwia Lenczewska. Dziewczęta przygotowały do wygłoszenia wiersze poetek Ziemi Słupskiej, ponieważ konkurs miał na celu – oprócz prezentacji umiejętności recytatorskich – popularyzację twórczości regionalnej. Niespodzianką dla deklamatorów była możliwość spotkania w bibliotece autorów tekstów, które interpretowali. Czas oczekiwania na decyzję jurorów umilał duet gitarowo-skrzypcowy prezentujący poezję śpiewaną.
Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Oliwia Lenczewska za deklamację wiersza Aldony M. Peplińskiej „Bo ja, bo moje!” otrzymała nagrodę specjalną Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Iwona Perużyńska
Instruktor ratownictwa medycznego uczył najmłodszych udzielania pierwszej pomocy. Największa atrakcją było pływanie na jachcie pana kapitana Pietrzyka po kanale portowym oraz pyszne kiełbaski pieczone na grillu.
Serdecznie dziękujemy organizatorom imprezy, a szczególnie panu Dominikowi Szuttcie za wspaniałą przygodę żeglarską.
Anna Poturaj
W marcu, po raz trzeci, przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.
Udział w konkursie mógł wziąć każdy. Wystarczyły jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów.
Wśród klas I-III najlepszy wynik w szkole osiągnął Szymon Gliński z kl. 2a (opiekun p. Agnieszka Wardecka ) - 168p. - 20 miejsce w kraju na 3141 uczestników. Średni wynik ogólnopolski wyniósł 165 punktów. Maksymalnie można było zdobyć 206 punktów. Uczeń otrzymał dyplom uznania.
W kategorii klas IV-VI dyplom wyróżnienia otrzymał Jakub Klimczewski z kl. V e (opiekun p. Grażyna Malczewska) – 188p. - 11 miejsce w kraju na 4237 uczestników. Średni wynik ogólnopolski w tej kategorii wyniósł 147 punktów. Maksymalnie można było zdobyć 208 punktów.
Wśród klas VII-VIII wysoki wynik i dyplom wyróżnienia otrzymała Dominika Krasucka kl. 8c (opiekun p. Beata Zduniak) – 174p. - 15 miejsce w kraju na 2606 uczestników. Średni wynik ogólnopolski w tej kategorii wyniósł 156 punktów. Maksymalnie można było zdobyć 202 punkty.
Dyplomy zostaną wręczone na Gali Samorządu Uczniowskiego przez koordynatorki konkursu – panią Beatę Zduniak i panią Sylwię Mencel.
Gratulujemy!
Sylwia Mencel
Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie z 57 pomorskich szkół podstawowych z: Gdyni, Gdańska, Kowali, Szemudu, Zaleskich, Ustki, Słupska, Władysławowa, Rumi, Łeby, Głobina, Marszewa Lęborskiego, Kwidzyna.
Nasza wychowanka Joanna Lisiak kl. 8a zajęła I miejsce i zdobyła Tytuł Mistrzyni Nawigacji.
Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni:
15 maja uczniowie będą uczestniczyć w rejsie po Zatoce Gdańskiej. Do laureatów dołączy ubiegłoroczny finalista - Dawid Mikołajczak z kl.8b.
Serdecznie gratulujemy młodym nawigatorom i życzymy dalszych sukcesów!
Ahoj!
Beata Zduniak
28 kwietnia w Ustce, podczas czwartej edycji Ustka LOTTO Duathlon Energy 2019, odbyły się także zawody dla dzieci i młodzieży - Energy Kids Run.
Wzięło w nich udział ponad 400 dzieci. Z naszej szkoły do startu przygotowywało się 69 zawodników, lecz z powodu deszczowej pogody do biegu przystąpiło 41 biegaczy.
Rywalizacja rozpoczęła się od chłopców – w kategorii 12-15 lat, na dystansie 1000 m najlepszą pozycję wśród uczniów naszej szkoły uzyskał Adam Łapiński, zajmując czwartą pozycję.
Na 500 metrów, w kategorii 7 – 11 lat, wśród reprezentantek naszej szkoły najszybsza była Eliza Sztafij, za nią Zuzanna Szanter oraz Wiktoria Jakubek.
W pierwszej dziesiątce, na tym dystansie, znaleźli się także nasi chłopcy: Patryk Korzeniowski, Wiktor Wojcieszek oraz Mikołaj Nałęcz.
Każde startujące dziecko dostało pamiątkowy medal.
Jesteśmy dumni z naszych zawodników, dziękujemy za ich determinację i hart ducha, bo mimo nieprzychylnej pogody potrafili podjąć walkę i spędzić ten niedzielny poranek aktywnie.
Gratulujemy i życzymy samych sukcesów!
Gabriela Troczyńska
Moduł Świetlica szkolna został zmodyfikowany
DAMY I RYCERZE XXI WIEKU
Dnia 7 maja 2019r. klasy III a i III b ze swoimi wychowawczyniami Beatą Bellwon oraz Beatą Kostrzewską udały się do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z pisarką Zofią Stanecką, autorką książek dla dzieci.
Jako dziecko, pani Zofia chciała być wilkiem. Została pisarką, bo dzięki temu może stawać się kim zechce, nie przestając być sobą. Jej proza to przesiąknięta humorem i mądrością współczesna literatura dla dzieci, napisana bardzo dobrą polszczyzną. Największą popularność pisarce przyniosła seria książeczek o małej Basi. W swoim dorobku autorka ma około100 książek.
Tematem spotkania było dobre wychowanie. Pisarka czytała fragmenty dwóch utworów: „ Damą być” i „ Być dżentelmenem”. Opowiadała o kulisach powstawania książek, podając wiele ciekawych przykładów. Mówiła o tym, skąd czerpie pomysły i jak wygląda jej codzienna praca. Zwróciła także uwagę na pracę ilustratora, bo to właśnie dzięki ciekawym ilustracjom, czytany tekst można lepiej zapamiętać. Autorka zdradziła, że pisząc książki dla najmłodszych, zawsze myśli o tym, jak ich rozbawić i rozbudzić zamiłowanie do czytania. Pani Zofia chętnie odpowiadała na pytania trzecioklasistów.
Na koniec, uwzględniając temat spotkania, dzieci wykonały prace w formie komiksu. Zadowolone i pełne entuzjazmu podziękowały autorce za wspaniałą lekcję. W zamian otrzymały jej autograf.
Wszystkim gorąco polecamy twórczość Zofii Staneckiej i zachęcamy do wypożyczania jej książek ze szkolnej biblioteki.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na spotkanie, miłe przyjęcie i wspaniałe wrażenia.
Beata Kostrzewska
W kwietniu odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Informatyczny”, którego celem jest popularyzowanie nauki informatyki i możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało 25 zawodników z klas IV - VIII. Konkurs obejmował zagadnienia wykraczające poza podstawę programową.
Miło nam ogłosić, że wyróżnienie otrzymał Kordian Szewczyk z klasy 4f.
Wszystkim Uczestnikom składamy gorące gratulacje i życzymy wielu sukcesów!
Joanna Tuziak
Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII b, Gabriela Danielewicz, otrzymała wyróżnienie w XXXV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 27 maja w Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.
Gratulujemy !!
Maria Drapalska
Zgodnie z pismem nr SOKS.4424.39.2019.DSA Burmistrza Miasta Ustka w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce jest prowadzony nabór dzieci 6 letnich do Oddziału Rocznego Przygotowania Przedszkolnego.
Egzamin ósmoklasisty w naszej szkole zostanie zorganizowany w zgodnie z harmonogramem:
Ze względu strajk pracowników szkoły i wynikające z tego ograniczonia kadrowe, organizacja egzaminu będzie mieć zmieniony przebieg i zmienione warunki lokalowe. Bardzo prosimy o zastosowanie się do poniższych zaleceń w celu uniknięcia dezorganizacji pracy przed i po egzaminie.
Zmiany dotyczą:
Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 8:30 i gromadzą się w łączniku przed sceną. O godzinie 8:45 komisje nadzorujące przebieg egzaminu w salach rozpoczną wpuszczanie zdających do sal. Prosimy o zachowanie porządku podczas wchodzenia na salę 17, unikanie tłoku i popychania.
Każdy uczeń powinien posiadać długopis lub pióro piszące w kolorze CZARNYM, a na egzaminie z matematyki dodatkowo linijkę i nic więcej.
Przed wejściem na salę pokazujemy członkowi komisji nadzorującej ważną legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.
Po rozpoczęciu pracy z arkuszem i zapisaniu godziny rozpoczęcia i zakończenia egzaminu, uczeń który się spóźnił nie zostanie wpuszczony na salę. Po zakończeniu pracy z arkuszem i przekazaniu go członkom zespołu nadzorującego uczeń opuszcza teren szkoły.
Pozostałe ważne informacje dotyczące przebiegu egzaminu przekażą Wam Przewodniczący Zespołów Nadzorujących przed każdą częścią egzaminu.
Życzymy powodzenia.
Od 9 do 16 kwietnia 2019 roku do godz. 15.00 rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są do potwierdzenia woli podjęcia nauki przez dziecko w szkole podpisem na liście zakwalifikowanych (w sekretariacie szkoły).
Brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją.
W tym samym czasie należy uzupełnić dokumentację dziecka o wymagane załączniki.
W szkole, w gablocie przy sekretariacie szkoły znajduje się lista zakwalifikowanych uczniów do klasy pierwszej.
06.04.2019. odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami.
Podobnie jak w ubiegłym roku, adepci Polish Kenpo z naszej szkoły nie zawiedli i przywieźli medale. Jagoda Pilarczyk wywalczyła brązowy medal w konkurencji sumo – grappling oraz srebrny medal w walce na miecze. Franciszek Śledź zdobył dwa brązowe medale w konkurencjach: sumo – grappling i walka na miecze. Zgodnie z regulaminem Mistrzostw Polski nasi zawodnicy mają prawo używania tytułów wicemistrza i wicemistrzyni Polski w wyżej wymienionych konkurencjach.
Gratulacje dla całego zespołu przesyła soke Adam Jurczakowski – twórca Polish Kenpo.
Agnieszka Ciesielska