Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Dzień Pluszowego Misia

    25 listopada obchodzi swoje święto najmilsza zabawka , najlepszy przyjaciel dzieci oraz towarzysz   zasypiania – Pluszowy  Miś. Historia pluszowego misia rozpoczęła się  w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Wraz ze swoimi towarzyszami spotkali w lesie małego niedźwiadka . Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego czasu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

    100 lat później, w roku 2002 ,pluszowy miś doczekał się swojego święta. Tego dnia ustanowiono Dzień Pluszowego Misia.

     W tym roku dzieci nie przyniosły swoich ulubieńców do szkoły , a  święto Misia obchodziliśmy zdalnie.  Uczniowie klasy I a, realizując jedno z zadań Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej , przedstawili swoje misie w wersji marynistycznej.

                                                                                                   Agnieszka Wardecka

  • Trzymaj formę!

    W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła przystąpiła do kolejnej XV już edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę". Jest to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu, promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program ten pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. I tak np. na zdalnych lekcjach wychowania fizycznego uczniowie samodzielnie układali Piramidę Żywieniową. Z produktów, które posiadali w domu wykonali swoje piramidy. Opracowany w formie ustalonej z nauczycielem projekt był prezentowany innym uczniom. Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Realizujący projekt uczniowie wykazali się pomysłami, umiejętnościami i talentem.                                                                        

    M.Markowicz i K.Podściańska

  • Jesień w Zerówce

     

    Jak ten czas leci...Dopiero był wrzesień, dopiero co poznaliśmy Panią Iwonkę, nowych kolegów i koleżanki. Ustaliliśmy wspólnie zasady oraz reguły dla naszej grupy, aby wiedzieć, jak funkcjonować w  Zerówce; stworzyliśmy Kodeks Przedszkolaka.

    Dopiero co poznaliśmy naszą szkołę, zasady poruszania się po drogach i znaki drogowe. W nietypowe Święto Kropki przekonaliśmy się o tym, iż nie tylko biedronkom jest w kropkach do twarzy. 15 września ubraliśmy się w kropeczki, a pani Iwonka przygotowała dla nas sesję zdjęciową. Bawiliśmy się świetnie, co widać na wykonanych zdjęciach. Dzień Chłopaka też minął nam na wspólnej, dobrej zabawie. Najpierw wręczyliśmy chłopcom krawaty, samoloty i dyplomy Superchłopaka, a potem razem wybraliśmy się na szkolne boisko, gdzie puszczaliśmy już poskładane przez chłopców samoloty. Szybowały wysoko i sprawiły nam wiele radości.

    Październik też był wyjątkowy. Wykorzystując piękną pogodę, dużo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, bawiąc się zgodnie na placu zabaw i szukając wszystkimi zmysłami pierwszych oznak jesieni. Poznaliśmy Skrzata Borówkę i jego leśne przygody. Wiele się od niego nauczyliśmy o otaczającym nas środowisku przyrodniczym. A na zajęciach razem z Panią Iwonką, rozwiązywaliśmy jesienne zagadki, poznaliśmy pierwsze litery i cyfry. Układaliśmy puzzle i nauczyliśmy się kilku jesiennych piosenek. 30 października obchodziliśmy kolejne nietypowe święto. Tym razem Święto Dyni. W tym dniu w naszej sali rządził kolor pomarańczowy. Były pomarańczowe stroje, dekoracje i duże straszydła z dyni, którymi ozdobiliśmy szkolny korytarz. Dzięki nim zrobiło się weselej. W zerówce, każdego dnia uczymy się i dobrze bawimy, a czas mija nam szybko i wesoło. Lubimy ten wspólnie spędzony czas w naszej zerówce!

  • 20 listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

    20 listopada świętujemy kolejną rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji
    o Prawach Dziecka. Idea, która przyświecała tym działaniom to traktowanie dziecka jako obywatela oraz jako podmiotu prawa, respektowanie praw, które przynależą każdemu człowiekowi. Ponadto dotyczy fundamentalnych praw wszystkich dzieci, bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy wyznanie.

    Każdemu dziecku przysługują określone prawa, nikt nie może ich pozbawić.  Zostały także uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

    Prawa dziecka:

    • prawo do życia, prawo do tożsamości, prawo do wychowania w rodzinie i do kontaktów z nią w przypadku rozłączenia, prawo do adopcji, prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do informacji, prawo do rozwoju obejmujące prawo do oświaty, nauki, dostępu do kultury i rozrywki i własnego zdania oraz prawo do ochrony przed poniżającym traktowaniem (prawo do nietykalności osobistej);
    • prawo do posiadania obywatelstwa, prawo do wyrażania własnych poglądów, swobody wyznania, prawo do uczestniczenia w stowarzyszeniach;
    • prawo do godnych warunków życia i odpowiedniego poziomu życia, prawo do opieki zdrowotnej, prawo do odpoczynku.

    Zazwyczaj tego dnia było podejmowanych wiele inicjatyw, których celem było upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. Jednak w bieżącym roku szkolnym, ze względu na stan pandemii, udało się tylko uczniom klas 1-3 przygotować prace plastyczne przedstawiające wybrane prawo. Dzieci mają rozmaite pomysły, które przelały na papier, ich wyobraźnia nie zna granic.

                      Mamy nadzieję, że za rok uda nam się również podkreślić wyjątkowość tego dnia.

    Niech Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka przyniesie pogodę ducha, uśmiech, zadowolenie
    i radość, które trwać będą nieustannie.

  • Z poprawną polszczyzną za pan brat

    Miło nam poinformować , że do 2. etapu Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego

    "Z poprawną polszczyzną na co dzień" zakwalifikowało się 11 uczniów.

    Z klasy 4cms :
    Filip Kaźmierski,
    Filip Pietroń,
    Paulina Krzemińska,
    Tymoteusz Bujak ,
    Zuzanna Pietroń.


    Z klasy 6d:
    Klaudia Chramiec
    Pola Kozimor
    Vanessa Milewska.


    Z klasy 6e:
    Aleksandra Turzyniecka
    Eliza Sztafij.


    Z klasy 8c Małgorzata Adamowicz.


    Z uczniami pracują na co dzień  polonistki: Iwona Perużyńska, Marzena Roszman , Klaudia Sołoduch.
    Życzymy powodzenia w drugim etapie zmagań o tytuł mistrza poprawnej polszczyzny, a zadanie to arcytrudne.

  • Ślubowanie klas pierwszych

    „ ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE:

    WYPEŁNIAĆ SUMIENNIE OBOWIĄZKI UCZNIA,

    UCZYĆ SIĘ PILNIE, BYĆ DOBRYM KOLEGĄ

    DBAĆ O DOBRE IMIĘ KLASY I SZKOŁY,

    PRZYNOSIĆ DUMĘ RODZICOM I NAUCZYCIELOM,

    ZACHOWYWAĆ SIĘ TAK JAK PRZYSTOI UCZNIOM

    SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W USTCE „

    Takie słowa rozbrzmiały w naszej szkole 5 listopada.  W szczególnych warunkach , bez obecności rodziców i najbliższych, pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkoły.

    Elegancko ubrane zaprezentowały się Dyrekcji i zaproszonym nauczycielom  w pięknym programie artystycznym przygotowanym na tę okazję. Ogromnie przejęci uczniowie przyjęli pasowanie z rąk Dyrektora, pana Cezarego Tokarczyka, a wychowawczynie wręczyły każdemu dyplom pasowania na ucznia. Szczególną niespodziankę przygotowały Panie z biblioteki szkolnej. Wręczyły dzieciom książki w ramach programu „ Mała książka – wielki człowiek”.

    Na zakończenie uczniowie klas I odebrali upominki przygotowane przez rodziców . W klasie czekał na nich słodki poczęstunek i wspaniały tort zamówiony specjalnie na tę  okazję.                                                  

  • Przedłużenie zawieszenia zajęć stacjonarnych w klasach 4-8 oraz przejście uczniów klas 1-3 na naukę zdalną

    Deklaracja przyjęcia dziecka na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (plik PDF

    Oświadczenie rodziców (plik PDF)

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

    Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

    Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian.

    Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, będziemy organizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole).

    Opieka w świetlicach szkolnych oraz praca nauczycieli

    Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoła będzie zapewniać opiekę w świetlicy szkolnej dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

    Dzieci przyjmowane będą na zajęcia świetlicowe na podstawie druków oświadczeń, które są do pobrania (link do deklaracji oraz oświadczenia – patrz poniżej).

    Informujemy również, że istnieje możliwość zawieszenia funkcjonowania oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, jeżeli wystąpią przesłanki zagrażające życiu i bezpieczeństwu uczniów.  

    Więcej informacji podamy po opublikowaniu odpowiednich przepisów.

  • 11 Listopada -Święto Niepodległości

    11 Listopada -Święto Niepodległości

    W dniu 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Jest to szczególny moment dla Polaków, ponieważ w tym dniu 1918 roku, po 123 latach życia pod zaborami, staliśmy się  wolnym, suwerennym narodem. Na mapę Europy i świata wróciło nasze ukochane państwo – Polska. Naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. Najlepiej oddadzą to słowa Jędrzeja Moraczewskiego, polityka i publicysty:

    „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało”.

    Powrót Polski na mapę Europy stał się możliwy dzięki zaangażowaniu w dzieło przywrócenia niepodległości wielu znamienitych Polaków: Józefa Piłsudskiego- twórcy Legionów Polskich, które dzielnie walczyły w czasie I wojny światowej, Romana Dmowskiego -wspaniałego dyplomaty, który dzięki swojej wielkiej inteligencji potrafił nakłonić polityków ówczesnej Europyi świata do uznania niepodległościowych żądań i oczekiwań Polaków oraz Ignacego Jana Paderewskiego- wspaniałego pianisty, a jednocześnie wielkiego patrioty, który koncertując na całym świecie dotarł do wielu ważnych polityków. Opowiadał im o Polsce i wielkich Polakach zasługujących na wolność i niepodległość swojego państwa. W tym miejscu można wymienić jeszcze wiele nazwisk polskich patriotów, którzy zawsze działali dla dobra ojczyzny, jej wielkości, tradycji, historii i języka. Ich  lista byłaby długa, o nich dowiemy się jednak na lekcjach historii.

    Dzisiaj, aby wykazać swoją patriotyczną postawę możemy czcić pamięć bohaterów, wspominać ich losy i trud jaki podejmowali, dążąc do niepodległości Polski.

    Śpiewajmy zatem pieśni patriotyczne, recytujmy wiersze, czytajmy piękną patriotyczną literaturę. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

    Na znak tożsamości z państwem i narodem polskim w dniu 11 listopada przypnijmy
    biało-czerwone kokardy i nośmy je z dumą i radością.

     

                                                                                                   Rossita Tęsna

  • Październik w klasach młodszych

    Tradycyjnie jak co roku na początku października wszyscy uczniowie klas młodszych brali udział we wspólnej akcji pod hasłem „ Zdrowe odżywianie – czas na drugie śniadanie”.

    Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. W klasach uczniowie przygotowywali  pełne witamin kanapki, sałatki ,spożywali zdrowe posiłki,  składające się w większości  z warzyw i owoców.

    14 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Nauczyciela . Z tej okazji samorząd uczniowski klas 0-3 ogłosił konkurs plastyczny „ Portret mojej Pani”. Piękne portrety nauczycielek zawisły w galerii na holu klas młodszych.

    30 października na szkolnych korytarzach królował kolor pomarańczowy. Tego dnia uczniowie klas młodszych obchodzili „Święto Dyni”.  Dzieci poubierane w kolorze pomarańczowym  świętowały ten dzień w radosny  sposób . Był konkurs na najciekawszą i najbardziej pomysłowo ozdobioną dynię, były dyniowe poczęstunki w klasach i przeróżne zabawy .

    Agnieszka Wardecka

  • Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice - wprowadzamy nauczanie zdalne w klasach 4-8

    Uprzejmie informuję, że w związku z otrzymaniem pozytywnej opinii Państwowego Inspektora Sanitarnego w Słupsku oraz zgodą Burmistrza Miasta Ustka - organu prowadzącego szkołę, ze względu na sytuację epidemiologiczną w szkole od dnia 22.10.2020 r. do 23.10.2020 r. wprowadzamy nauczanie zdalne dla klas 4-8.

    Od dnia 24.10.2020 r. do 8.11.2020 zawieszenie zajęć w klasach 4-8 realizowane jest na mocy Rozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. (z późn. zm.)

    W tym okresie uczniowie klas 4-8 realizują obowiązek szkolny w formie nauczania zdalnego.

    Szczegółowe informacje o zasadach i formie nauczania zdalnego otrzymają Państwo w dniu jutrzejszym od wychowawców i nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Czwartek i piątek potraktujmy jako przygotowanie się do nauczania zdalnego, przygotowanie sprzętu komputerowego, instalacja wymaganego oprogramowania.

    W tym czasie nauczyciele w ramach zaplanowanych zgodnie z planem lekcji zajęć przedstawią Wam wymagania dotyczące prowadzenia zajęć z własnego przedmiotu.

    Uczniowie klas I-III oraz oddziału "Zerowego" realizują obowiązek szkolny w formie nauczania stacjonarnego zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.

  • Zmiana w organizacji konkursów przedmiotowych

    Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Uczniowie szkół podstawowych klas IV-VIII województwa pomorskiego, Rodzice

    W związku treścią § 1a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty
    w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020, poz. 1389, ze zm.) zmienia się organizację konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2020/2021, w tym termin organizacji
    I stopnia – szkolnego konkursu z przedmiotów: biologia, chemia i informatyka.

    Pomorski Kurator Oświaty niezwłocznie wprowadzi zmiany w Ramowym regulaminie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021 i Szczegółowych regulaminach wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021.

    Powyższe zmiany zostaną opublikowane na  stronie internetowej Kuratorium Oświaty
    w Gdańsku (www.kuratorium.gda.pl) w zakładce Rodzice/uczniowie – Konkursy przedmiotowe.

  • Dzień wolny od zajęć lekcyjnych (dzień dyrektorski)

    Szanowni Państwo.

    W związku z otrzymaną w dniu dzisiejszym informacją od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku o pozytywnym wyniku testu na COVID-19 u jednego z naszych uczniów - ogłaszam środę 21 października dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla klas 4-8. W oczekiwaniu na opinię Sanepidu w środę 21 października  uczniowie klas 4-8 nie mają zajęć. Oddziały 0-3 pracują według stałego planu; normalnie działa świetlica i stołówka szkolna. Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość i pomoc. Zachowajmy spokój – wspólnie zadbajmy o to, aby nasi uczniowie czuli się bezpieczni. O dalszych decyzjach będziemy Państwa informować na bieżąco poprzez stronę internetową i e-dziennik.

    Dziękuję
    dyrektor Cezary Tokarczyk

  • Szafki do szatni szkolnych

    Szafki do szatni szkolnych

    Informujemy, że Dyrekcja Szkoły wspólnie z Radą Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce planuje zakupić szafki do szatni dla uczniów. Ofertę kierujemy do zainteresowanych rodziców, którzy chcieliby partycypować w kosztach ich zakupu.

    Szafki produkowane są przez firmę Icobox.

    Wewnątrz posiadają wieszak na ubrania i półkę na podręczniki.

    Parametry techniczne wersji podstawowej:

    - szafka skrytkowa 10-drzwiowa
    - 2 skrytki w kolumnie, 5 kolumn
    - malowana proszkowo wg palety RAL
    - wymiary całkowite: 180x120x40cm (WxSxG)
    - wentylacja nowoczesna (perforacja)
    - w każdej skrytce półka częściowa o gł. 25 cm
    - ryglowanie 1-punktowe
    - zamek w systemie klucza master
    - do każdego zamka 2 kluczyki
    - w każdej skrytce drążek, 1x haczyk plastikowy na drążku, 1x haczyk metalowy na ściance
    - profil wzmacniający na każdych drzwiczkach
    - otwory montażowe do skręcenia szafek ze sobą oraz do ściany

    Szafki są dostarczane w całości, bez potrzeby montażu.
    Szafki posiadają aktualny certyfikat zgodności z polskimi normami wydany przez Zakład Certyfikacji COBRABID-BBC. Wszystkie nasze meble metalowe są malowane farbami proszkowymi poliestrowo-epoksydowymi, posiadającymi atest higieniczny wydany przez PZH.

    Termin realizacji: 3-4 tygodnie

     

    Zasady finansowania są następujące:

    1. 25% - kosztów 1 skrytki finansuje szkoła
    2. 25% - Rada Rodziców
    3. 50% - pokrywa rodzic

    Koszt jednej skrytki wraz z dodatkową półką na podręczniki to 120 zł (25% - 30 zł szkoła, 25% - 30 zł Rada Rodziców, 50% - 60 zł rodzic). Bez dodatkowej półki koszt skrytki wynosi 100 zł.

    Skrytkę, którą wykupi rodzic, może być użytkowana przez ucznia do końca jego pobytu w szkole.

    Nie ma możliwości „dziedziczenia” skrytki ze względu na uczące się w tej szkole rodzeństwo. Dofinansowanie warunkowane jest wpłatą składki w wysokości 30 zł za rok 2020/2021 na Radę Rodziców. Możliwości finansowe szkoły i RR pozwalają na dofinansowanie do 200 skrytek.

    Wpłaty przyjmowane będą na konto Rady Rodziców (patrz dział Rada Rodziców na stronie www) do dnia 31 października 2020. Szczegóły przekaże zainteresowanym do wiadomości Prezydium Rady Rodziców w korespondencji poprzez e-dziennik.

  • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  • Spotkanie z przedstawicielem OPTY Ustka

    W ramach projektu  z edukacji morskiej uczniowie klas czwartych SP2 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem OPTY Ustka w dniu 12.10.2020.  Obejrzeli prezentację związaną z żeglarstwem i bezpieczeństwem na wodzie, a także poznali kilka ciekawostek z tego zakresu. Świetnie się bawili, biorąc udział w konkursie z nagrodami.

  • Zmiany w procedurach COVID -19

    W związku ze zwiększeniem zagrożenia zachorowaniem na COVID-19 oraz przeniesieniem powiatu słupskiego do strefy żółtej, zmienione zostały  procedury dotyczące pracy szkoły. 

    Od dnia 8 października obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust dla:

    • pracowników szkoły,
    • uczniów klas 4-8,
    • rodziców/opiekunów oraz petentów,

    obowiązujący w częściach wspólnych szkoły (korytarze, klatki schodowe, szatnie, hole, stołówka szkolna, itp.), bez względu na to czy zachowany jest minimalny dystans społeczny 1,5 m.

    Wewnątrz sal lekcyjnych oraz na halach sportowych nie jest konieczne zakrywanie nosa i ust, można też nie zasłaniać nosa i ust na boiskach i placach szkolnych pod warunkiem zachowania dystansu społecznego wynoszącego minimum 1,5 m.

    Klasy mistrzostwa sportowego mogą korzystać ze stołówki szkolnej przed lub po długiej przerwie. W celu uniknięcia kumulacji dzieci na przerwie obiadowej na stołówce szkolnej w jednym czasie proponujemy, aby klasy sportowe: 6f, 7f mogły wyjść z lekcji na obiad 5 minut przed dzwonkiem na przerwę, a więc o godzinie 12:20, natomiast klasa 4c mogła zjeść obiad wchodząc na stołówkę o 12,35 i kończąc obiad o 12:55.

    Uczniowie klas I-III korzystający ze stołówki szkolnej zajmują miejsca przy stolikach i czekają na podanie obiadu przez personel stołówki.

    Dopuszcza się możliwość wyjść na imprezy kulturalne, dydaktyczne oraz sportowe pod warunkiem zachowania przez organizatora i przestrzegania przez uczestników tej imprezy obowiązujących zasad organizowania takich imprez w strefie żółtej.

    Zmieniony został plan lekcji w sposób umożliwiający przypisanie klasy do stałej sali lekcyjnej w celu uniknięcia przemieszczania się uczniów po szkole oraz częstej dezynfekcji wyposażenia sal. Proponowane zmiany nie będą miały wpływu na rozkład czasowy zajęć, lecz na miejsce ich realizacji.

    W salach gdzie nastąpi zmiana klas nauczyciele uczący w tej klasie wraz z wyznaczonymi dyżurnymi dezynfekują ławki w sali, klawiatury komputerów itp.

    Pozostałe zapisy procedur pozostają bez zmian.

    Dyrektor szkoły

    Cezary Tokarczyk

  • Mistrzynie Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

    Rok szkolny 2020 dopiero się rozpoczął, a uczennice z SP 2 kolejny już raz odniosły sukces na zawodach sportowych. Tym razem wywalczyły I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy 7f ms w składzie: Wiktoria Daszyńska, Oliwia Daszyńska, Iga Górska, Lena Szulc, Antonina Zawada i Emilia Krasucka.

     Kolejny szczebel to Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży. Mamy ogromną nadzieję, że
     w zaistniałej sytuacji zawody się odbędą, ponieważ liczymy na wysokie lokaty naszej żeńskiej reprezentacji.

     Gratulujemy dziewczętom, trenerce Ewie Wrześniak i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy

    na arenach sportowych.

     

  • Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

    W piątek 2.10.2020 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowały się 5243  szkoły, w tym nasza szkoła.

    Wydarzenie to odbyło się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.  W tym dniu każdy miał szansę spróbować swoich sił, odpowiadając Komisji Egzaminacyjnej na pięć pytań ze znajomości tabliczki mnożenia.

    „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób. Egzaminatorami byli uczniowie. Zaopatrzeni w losy, tworzyli oni specjalne Komisje, przepytywali starszych i młodszych kolegów oraz dorosłych. Taka zamiana ról okazała się bardziej stresująca dla…dorosłych. Dzieci natomiast były bardzo zmotywowane do pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora.

    Dodatkową atrakcją akcji ŚDTM była gra „Piłkarz matematyk” rozgrywana  kartami Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”. W tygodniu poprzedzającym ŚDTM, na lekcjach matematyki, zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia. W grze wzięli udział uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością tabliczki mnożenia.   Zwycięzcami zostali Cezary Majewski z klasy 6b i Dawid Purtak z klasy 8b.

    Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy dołączyli do tego wydarzenia oraz włączyli się w organizację tego dnia!

    Janina Sulewska

  • Ruch to zdrowie, czyli jesienne zajęcia na świeżym powietrzu

    Stało się już tradycją, że we wrześniu kilka klas organizuje piknik integracyjny. Takie wspólne wyjście cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów i jest bardzo wyczekiwane.

    W bieżącym roku szkolnym odstąpiliśmy od tłumnych wypadów poza mury szkolne i dlatego 25 września na piknik wybrały się dwie klasy – 6a i 6c z opiekunkami. Ruszyliśmy – jak co roku – w stronę Przewłoki, aby tam na trawie rozłożyć koce, na których pojawił się prowiant, stanąć przy ognisku, nad którym apetyczne skwierczały kiełbaski i topiły się pianki cukrowe, czy zająć boisko, aby rozegrać na nim krótki mecz piłki nożnej, albo skorzystać z akcesoriów na placu zabaw i się pohuśtać, wspiąć, pokręcić lub zrobić efektowny zwis.

    Tego dnia pogoda nam sprzyjała (choć zapowiadano opady i nasze wyjście stało pod dużym znakiem zapytania), mogliśmy liczyć na pomoc rodziców uczniów (którym bardzo dziękujemy), a także na wsparcie Gminnego Ośrodka Kultury, od którego na czas pikniku otrzymaliśmy profesjonalne kije do pieczenia kiełbasek (bez tego sprzętu nie byłoby kulinarnego sukcesu).

    Czas upłynął szybko i z piosenką na ustach wróciliśmy do szkoły.

     

    Iwona Perużyńska

     

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Miasta Ustka

    Dnia 24 września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta Ustka. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Nad przebiegiem wyborów czuwały Komisje Wyborcze w składzie: Alicja Piatak, Nina Mordal, Amelia Duduś, Małgorzata Adamowicz, Karolina Belina, Nikola Pranga.

     Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

    Przewodniczący: Laura Skrzypczak, 7c

    Zastępca przewodniczącego: Marcin Szcześniak, 8c

    Sekretarz: Maja Dziedzic, 8c

    Naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta reprezentować będą następujące osoby:

     
     Nina Mordal. Oliwia Błądkowska, Alicja Piątak.

    Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za frekwencję.

    Życzymy owocnej pracy!

                                                                                    Marzena Roszman i Katarzyna Bury  

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć