Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

2024/2025 Godziny pracy Regulamin korzystania z podręczników Centrum multimedialne Darczyńcy biblioteki Księgozbiór 2023/2024 2022/2023 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015

Biblioteka

2024/2025

Książki pod choinkę

Biblioteka postanowiła dołączyć do przedświątecznych przygotowań.
Już od piątku 13 grudnia 24 r. można wypożyczać nowo zakupione książki: tytuły dla dzieci z klas młodszych, powieści młodzieżowe oraz kilka wartościowych książek dla nauczycieli i innych osób dorosłych. Mamy też powieści historyczne potrzebne na turniej czytelniczy „Mole książkowe”, ale one są już zarezerwowane dla uczestniczek konkursu.

W pierwszej kolejności nowe książki wypożyczyli chłopcy z klasy 3b (seria „Minecraft”), pani dyrektor I. Perużyńska oraz polonistka K. Meldner.

Serdecznie zapraszamy: kto pierwszy, ten lepszy…

Małgorzata Lipska, Dorota Bernacka

kliknij

 

Turniej czytelniczy „Mole Książkowe”

Z radością informujemy, że dwie nasze uczennice zakwalifikowały się do Wojewódzkiego Turnieju Czytelniczego „Mole Książkowe”. Hasło tegorocznego konkursu to „Dziecięcy świat w książkach o II wojnie światowej”.

Czytelnicze wyzwanie podjęły dziewczyny z klasy 8a: Gabriela Michońska i Julia Pożdał. Obie z powodzeniem uczestniczyły w ubiegłorocznym „Maratonie Czytelniczym” organizowanym przez szkoły z Gdańska. Tym razem wybrałyśmy konkurs prowadzony przez SP 2 w Kwidzynie, a dużą zachętę stanowiła jego forma – uczestnictwo polega na pracy przy komputerze. Mamy nadzieję, że dzięki temu konkurs będzie w pełni obiektywny.

Do uważnego przeczytania są następujące książki: „Bezsenność Jutki”, „Chłopiec w pasiastej piżamie”, „Arka Czasu” i „Złodziejka książek”. Biblioteka zakupiła brakujące egzemplarze, specjalnie z myślą o konkursie.

Wszystkie tytuły gorąco polecamy uczniom klas 7-8, a także rodzicom. A może Mikołaj spełni czyjąś prośbę?

Małgorzata Lipska, Dorota Bernacka

 

Mikołajki z książką

Wzorem kilku poprzednich lat uczniowie klas pierwszych otrzymali „Wyprawki Czytelnicze” – upominek od Instytutu Książki w Warszawie. Instytut prowadzi ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek”.

Każdy uczeń otrzymał pakiet, w skład którego weszły:
- książka „Wnuczka antykwariusza” – do wspólnego czytania z rodzicami,
- broszura dla dorosłych „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”

Wyprawki dotarły do szkoły razem z Mikołajem, a w jego elfów wcieliły się uczennice klasy 7b: Amelia Gruba, Lena Lipińska i Daria Rudzińska.
Pierwszoklasiści byli bardzo mile zaskoczeni i ucieszeni z książkowej niespodzianki.

Za pomoc organizacyjną serdecznie dziękujemy dziewczętom z 7b, p. Marzenie Roszman oraz wychowawczyniom klas I: Iwonie Mordal, Izabeli Orłowskiej i Monice Waluk.

Małgorzata Lipska, Dorota Bernacka

 

kliknij

 

 

Pomocnicy biblioteki

Zakończyliśmy trzeci miesiąc nauki – to dobry czas na pewne podsumowania.
Praca biblioteki jest ważna dla funkcjonowania szkoły, ale nie zawsze doceniana.
Rzadko też wspominamy o tych, bez których pomocy panie bibliotekarki na pewno by sobie nie poradziły.

W pierwszej kolejności pragniemy podziękować obu panom konserwatorom – to oni dostarczają dziesiątki bardzo ciężkich kartonów z książkami oraz wynoszą kolejne partie podręczników wycofanych z użycia. I zawsze możemy na nich liczyć.
Kilkukrotnie w rolę konserwatorów wcielili się też nasi uczniowie z klas ósmych, tu na wyróżnienie zasługują chłopcy z 8a.
Na początku roku, jak zawsze, chętni uczniowie pomagali nam w kasowaniu starych podręczników – to zajęcie bardzo żmudne, ale konieczne. Praca biblioteki była płynna właśnie dzięki naszym pomocnikom, niektórzy wspierają nas każdego roku.

Wszystkim dziękujemy bardzo serdecznie! Nie wymieniamy nazwisk, ale wielu naszych dobroczyńców można rozpoznać na zdjęciach. Zapraszamy do galerii.

Małgorzata Lipska, Dorota Bernacka

kliknij

 

Współpraca popłaca

Nasza szkoła od lat współpracuje z Biblioteką Miejską, dzięki czemu uczniowie korzystają z bogatej oferty BM. Najczęściej są to spotkania z pisarzami, w tym roku odbyły się już dwa – oba w ramach projektu „Zasłuchani, zaczytani”.

W skład projektu wchodzi też cykl warsztatów „Współpraca popłaca” (X 2024).
W październiku do udziału w zajęciach zostali zaproszeni nasi uczniowie z klas 4-7.
Godzinne spotkanie udowadnia dzieciom, jak ważna jest praca w grupie, gdzie każdy uczestnik może wykorzystać swoje możliwości i przyczynić się do końcowego efektu.
Najpierw, pracując w grupach, uczniowie odtwarzali z pamięci skomplikowany wzór graficzny, a następnie zamienili się w orkiestrę i wspólnie tworzyli efekty muzyczne do słuchanych melodii.

Warsztaty „Współpraca popłaca” to czas pracy w skupieniu oraz świetna zabawa.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki Miejskiej: pani Monice i panu Krzysztofowi za zaproszenie, za poświęcony nam czas i życzliwość.

Organizacją spotkań zajmują się nasze bibliotekarki: Małgorzata Lipska i Dorota Bernacka.
Bardzo dziękujemy wychowawczyniom klas za aktywną współpracę, która naprawdę popłaca 

  kliknij

 

 

Spotkanie w Bibliotece Miejskiej w Ustce

18 września 2024 r. klasa 5 b wybrała się wraz z opiekunami do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z pisarką Anną Czerwińską-Rydel.  Autorka, na początku, opowiadała o swoich  książkach – o Henryku Wieniawskim i Fryderyku Szopenie. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem, tym bardziej, że znali już fragmenty innych dzieł pani Czerwińskiej-Rydel i wiedzieli, że historie o wielkich ludziach nie są zmyślone.

W drugiej części spotkania dzieci zadawały pytania, na które autorka odpowiadała z wielką przyjemnością.

Na koniec można było kupić książkę. Każdą z nich pisarka opatrzyła dedykacją i autografem.

To fantastyczne spotkanie odbyło się w ramach cyklu "Zasłuchani, zaczytani".

Dziękujemy paniom z Biblioteki Miejskiej i szkolnym koordynatorkom, bibliotekarkom
D. Bernackiej i M. Lipskiej.

                                                                   

Katarzyna Meldner

kliknij

 

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

W piękny, wrześniowy dzień uczniowie z klasy  II a wraz z nauczycielkami Beatą Wyroślak i Ewą Krawiec wybrali się do Biblioteki Miejskiej, by poznać osobiście pisarkę dla dzieci Justynę Bednarek i zdobyć jej autograf.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Zasłuchani - Zaczytani czyli spotkania literacko-muzyczne w Bibliotece”. Koordynatorkami wyjścia dzieci były nasze bibliotekarki Małgorzata Lipska i Dorota Bernacka.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści pisarki o tym, jak długo marzyła o pisaniu. Pisała bajki dla dzieci i chowała do biurka. Dopiero znaleziona na chodniku skarpetka stała się inspiracją do napisania skarpetkowej serii. Pani Justyna przeczytała fragmenty książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, pokazała dzieciom miniaturki skarpetek. Dużo radości sprawił quiz – Jakie przygody miały kolejne skarpetki?

Dzieci z ciekawością słuchały opowieści pani Justyny o inspiracjach do jej pracy, zostały zachęcone do poznania innych bohaterów jej książek.

Spotkanie było bardzo ciekawe i na pewno na długo pozostanie w pamięci drugoklasistów!

Beata Wyroślak

kliknij

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć