Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 Organizacja pracy w zerówce COVID 19

Zerówkowe wieści

2019/2020

Komunikat w sprawie pilotażowego uruchomienia oddziału przygotowania przedszkolnego "0"

Szanowni Rodzice,

Informuję, iż z dniem 18 maja 2020 r. nastąpi pilotażowe uruchomienie oddziału przedszkolnego.


Oddział przedszkolny będzie czynny w godzinach 830 - 1230

W czasie pracy oddziału przedszkolnego realizowana będzie wyłącznie funkcja opiekuńcza.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego liczba miejsc w oddziale przedszkolnym jest ograniczona. W naszej placówce jest 7 wolnych miejsc.

W oddziale przedszkolnym będzie obowiązywał rygor sanitarny (m.in. z sali zostanie usunięty dywan, ograniczona zostanie ilość zabawek, dzieci nie będą mogły przynosić żadnych swoich przedmiotów i zabawek) oraz szczególne procedury bezpieczeństwa, w tym przyprowadzania i odbierania dzieci oraz ich pobytu w oddziale. Dzieci będą odbierane/przekazywane rodzicom przy drzwiach wejściowych do szkoły. Na terenie szatni będzie mogło przebywać tylko 1 dziecko. Przy wejściu do szkoły dzieci będą miały mierzoną temperaturę.

W czasie epidemii pierwszeństwo w przyjęciu do oddziału przedszkolnego mają dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem.

Deklarację przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego w czasie epidemii oraz wymagane oświadczenia (podpisanie oświadczeń jest obowiązkowe, brak podpisu powoduje, że dziecko nie zostanie przyjęte do oddziału przedszkolnego) dostępne są poniżej.

Własnoręcznie podpisane dokumenty należy dostarczyć w terminie od 13.05.2020 r. do 15.05.2020 r. do godz. 14.00 w formie skanu na adres e-mailowy szkoły: sekretariat@sp2.ustka.pl, bądź w formie papierowej do szkoły.

Obowiązujące w czasie epidemii procedury zamieszczone są poniżej.

Obowiązujące dokumenty do wypełnienia znajdyją się poniżej.

Oświadczenie

Deklaracja

Proszę Rodziców o zapoznanie się z obowiązującymi procedurami i ich przestrzeganie.

Cezary Tokarczyk
Dyrektor Szkoły


Magiczny czas...

Grudzień to miesiąc wyjątkowy. Kończy się jesień, a przychodzi długo wyczekiwana przez dzieci zima. Wszystkie wyglądają przez okna i wypatrują pierwszego śniegu. Często pierwsza pojawia się w domu choinka, a potem prószy biały, bielutki śnieg. Magia Świąt Bożego Narodzenia.

Zanim to jednak nastąpi, grudzień stawia przed dziećmi wiele wyzwań, jakby chciał, aby sobie zasłużyły na ten wyjątkowy czas. No i sobie zasłużyły. Sześciolatki nauczyły się kolejnych cyferek, literek, wierszyków i piosenek. Dlatego ucieszyły się bardzo na wyjazd do koszalińskich fabryk zabawek i bombek. Na własne oczy zobaczyły magię, jak z kawałka szklanej rurki powstają świąteczne cudeńka bombki. A na dodatek same mogą je malować i posypać kolorowym brokatem. W nagrodę za wytrwałość otrzymują swoje imienne kolorowe kule. W fabryce zabawek czeka na nich kolejna niespodzianka, pluszowe misie i inne bajkowe zwierzątka. Magiczny bajkowy świat.

Kolejne grudniowe dni też są dla dzieci w zerówce wyjątkowe. Jednego dnia dzieci otwierają drzwi swojej przedszkolnej sali, a potem otwierają szeroko oczy i buzie. Ich oczom ukazuje się  przepiękna, kolorowa, ubrana w migocące światełka choinka. W tle słyszą  znane kolędy. A kolejnego dnia do drzwi puka ktoś wyjątkowy- Mikołaj, ten w czerwonym płaszczu i z dużym workiem pełnym prezentów. Jest wiele radości, zachwytu i śmiechu.

Zaraz potem wszyscy idziemy do kina na „Krainę lodu „ Dla niektórych dzieci to pierwsza wizyta w kinie. Są szczęśliwe. Kolejny radosny dzień. Następnego dnia dzieci z ochotą przystępują do kolejnych prób jasełek. Siostra Helenka  z panią Iwonką robią wszystko, aby teksty same wchodziły dzieciom do głowy. Szkoda, że nie ma wielu z nich w przedszkolu. Ospa naznaczyła je białymi kropkami, jak mówi Siostra Helenka.

12 grudnia przedszkolaki przychodzą ze swoimi rodzicami na dodatkowe zajęcia w formie warsztatów. Pani wychowawczyni z pomocą rodziców Nadii, Zosi i Kacpra, przygotowała gipsowe figurki, mnóstwo kolorowych cekinów, wstążek, farb i brokatu, które szybko zamieniły się w świąteczne ozdoby. Twórcze pomysły dzieci wspierają mocno zaangażowani rodzice. I znów w tle słychać kolędy. Dzieci zaczynają śpiewać, a wtórują im rodzice. Magiczny czas spędzony wspólnie pewnie na długo pozostanie w ich pamięci.   

Iwona Mordal


W oczekiwaniu na zimę i zimowe święta...

Poznawszy zwyczaje i tradycje naszych babć i dziadków, którzy w dawnych czasach po ciężkiej pracy w polu,  ogrodzie i  sadzie, jesienią odpoczywali i przygotowywali się do zimy, sądziliśmy, iż nasz listopad też  będzie leniwy i spokojny.

Okazało się jednak inaczej. Już 5 listopada Pani wychowawczyni zaprosiła nas do krainy bajek. W sali pojawiły się baśniowe dekoracje i baśniowe postaci, a biletem wstępu do tej krainy fantazji miał być bajkowy strój, w którym mieliśmy dotrzeć do przedszkola. Głodni wrażeń i chęci wspólnej dobrej zabawy wszyscy przebraliśmy się za swoich bajkowych bohaterów. Wśród nas byli: Myszka Miki, Kubuś Puchatek, Tygrysek, księżniczki i rycerze oraz wielu innych wspaniałych gości. Obchodząc Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, wyruszyliśmy w czarodziejską podróż. Rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy fragmentów  znanych bajek i z łatwością odgadywaliśmy ich tytuły. Kolorowaliśmy obrazki i śpiewaliśmy znane piosenki. Chociaż na jeden dzień  mogliśmy wcielić się i wczuć w role swoich bajkowych ideałów. To był wspaniały dzień, który sprawił nam wiele radości i zachęcił do nauki czytania, bo na razie książki czytają nam tylko dorośli. Tak, jak tato Zosi, który odwiedził nas pewnego dnia i przeczytał swoje ulubione wiersze Jana Brzechwy.                         

Książka to wspaniałe źródło wiedzy. A jeśli chodzi o jej zdobywanie i pogłębianie, to 13 listopada wzięliśmy udział w spotkaniu przygotowanym przez panią Annę Szranc, pt. „Skąd jest ten prąd, czyli technika w baśniach i legendach Pomorza”. Pani Ania pięknie i ciekawie opowiadała nam kaszubskie legendy i wytłumaczyła, skąd bierze się prąd. Wsłuchani w Jej opowieści budowaliśmy z klocków wiatraki prądotwórcze.                           

Dobrze bawiliśmy się i uczyliśmy też na zajęciach logopedycznych z panią Martą Kiedrowicz. W trakcie zajęć wysłuchaliśmy tym razem opowieści o myszce, która szukała braciszka. Bajka była świetnym pretekstem do nauki prawidłowej wymowy głosek szumiących. W trakcie ćwiczeń napracowały się nasze języki,  wargi i policzki. Śmieszne miny rozbawiły naszą panią Iwonkę do łez. Śmiechom nie było też końca, następnego dnia, gdy do przedszkolnej sali przynieśliśmy swoje pluszowe misie. Już po ich wyglądzie widać było, iż często towarzyszą nam w zabawie, podróży i zasypianiu każdego dnia. Na zajęciach szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, Czy nasze pluszowe, słodkie misie mają coś wspólnego z niedźwiedziem brunatnym szykującym się właśnie do zimowego snu? Okazało się, że tylko na zdjęciach wyglądają tak samo słodko. No, więc na zakończenie dnia zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod hasłem: „Zrób sobie zdjęcie i zostań Misiem”.                        

W listopadzie jedna impreza goniła drugą. 29 listopada, zgodnie z tradycją, tym razem naszą polską, obchodziliśmy andrzejki. I znów magia, czary i wróżby przeniosły nas do krainy fantazji. Z zastygniętego wosku, wcześniej wylanego na zimną wodę, próbowaliśmy odczytać naszą przyszłość. Z czerwonych serc dowiedzieliśmy się, jak będzie miała na imię nasza przyszła żona lub przyszły mąż. No i koniecznie sprawdziliśmy, czyj but wyjdzie pierwszy poza próg sali i tym samym, która z dziewczynek  pierwsza  wyjdzie za mąż, a który chłopiec pierwszy się ożeni. Listopad okazał się pełen śmiechu i wrażeń. A miał być spokojny i leniwy...

 Iwona Mordal


Jesień w zerówce

Jak ten czas leci! Było lato i były wakacje, a tuż po nich przyszliśmy do szkolnej zerówki. W kolorowej sali czekała na nas uśmiechnięta Pani z głową pełną pomysłów na wspólną zabawę i naukę. Razem z Nią już we wrześniu wiele się nauczyliśmy. Poznaliśmy naszą szkołę, zasady poruszania się po drogach i znaki drogowe.

Wspólnie stworzyliśmy Kodeks Przedszkolaka. Ustaliliśmy zasady, którymi będziemy się kierować i których będziemy przestrzegać. Dużo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu ,bawiąc się zgodnie na placu zabaw i szukając wszystkimi zmysłami pierwszych oznak jesieni. Dzięki poznanym zabawom i piosenkom nauczyliśmy się magicznych słów: proszę, przepraszam i dziękuję; znaków drogowych i zasad zdrowego odżywiania. A 4 października uczestniczyliśmy w szkolnej akcji „Zdrowe odżywianie, czas na drugie śniadanie”. Tego dnia Mama Michała i Mama Nadii pokazały nam, jak zrobić łatwo bananowy koktajl, który wypiliśmy na drugie śniadanie. Smakował pysznie i zostawił białe wąsy na naszych uśmiechniętych buziach. W zerówce, każdego dnia bawimy się dobrze, a czas mija nam szybko i wesoło. Tak jak ostatniego dnia października, kiedy to przebraliśmy się za różne dziwne straszydła i duchy, aby świętować Halloween. Wraz z rodzicami wykonaliśmy dyniowe strachy i ozdobiliśmy nimi naszą salę. Były przepiękne i robiły ogromne wrażenie na wszystkich naszych gościach. W naszej grupie wszyscy się już dobrze znamy, pomagamy sobie i wzajemnie się wspieramy. Lubimy ten wspólnie spędzony czas w naszej zerówce!

Iwona Mordal

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć