Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

Aktualności 2024/2025 Wyprawka Aktualności 2023/2024 Aktualności 2022/2023

Oddziały przedszkolne

Aktualności 2022/2023

 

 

 

Czerwiec w Zerówce

  1. Dzień Dziecka
  2. Festyn Rodzinny
  3. Wycieczka do Sarbska
  4. Morskie opowieści
  5. Zakończenie Zerówki

 

Czerwiec w Zerówce obfitował w wiele przyjemnych wydarzeń.

Najpierw Dzień Dziecka pełen uśmiechów, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń. Przedszkolaki dostały dyplomy SuperDziecka, a potem czekała je niespodzianka. Mamy upiekły dla nich przepyszne gofry. Wszystkie dzieci dekorowały i zajadały się pysznymi smakołykami z bitą śmietaną, dżemem, owocami lub cukrem pudrem. Gofry smakowały znakomicie!

3 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Magiczne ogrody”. Dzieci z Zerówki miały możliwość wystąpienia na scenie i zaprezentowania piosenek i tańca. Razem z rodzicami odwiedziły stoiska, które kusiły różnymi atrakcjami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podsumowano także konkurs na karmnik ekologiczny. Nagrody otrzymali dwaj chłopcy z O a – Staś Bernatek i Jaś Cieślak oraz cała Zerówka O b.

15 czerwca przedszkolaki wyruszyły na swoją pierwszą dłuższą wycieczkę do Fokarium w Sarbsku.

Na żywo, w trzech różnych basenach, oglądały pokazy fok i uchatek. Dzieci poznały niezwykłe morskie zwierzęta, podziwiały interesujące multimedia z rekinem żarłaczem na czele, wspaniale bawiły się w sali zabaw. Była to wycieczka pełna wrażeń.

Ostatnie dni w Zerówce przeznaczono na przygotowania kolejnego przedstawienia pt. „Morskie opowieści”. Rozśpiewana i roztańczona załoga zdawała egzamin przygotowany przez kapitana. Byli marynarze, byli piraci. Dzieci śpiewały, tańczyły. Był to spektakl muzyczny, podczas którego nie brakowało wspaniałej zabawy.

Przedszkolaki zaprezentowały taniec piracki w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego dla ośmioklasistów. Ich występ spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem.

Całą opowieść zaprezentowano rodzicom w czasie zakończenia pracy w Oddziale Przedszkolnym. Były niekończące się brawa i gratulacje.

Zwieńczeniem cudownej uroczystości było rozdanie dyplomów. Zarówno nasi mali bohaterowie dnia, jak i ich rodzice, otrzymali z rąk wychowawczyni w pełni zasłużone dyplomy. Od rodziców dzieci dostały upominki – albumy ze zdjęciami z Zerówki oraz wielokolorowe długopisy. Gratulacjom i życzeniom sukcesów na nowej, szkolnej drodze życia nie było końca!  A na kolejne dni Supersmyki otrzymały życzenia samych słonecznych chwil i wspaniałych, wakacyjnych przygód!

 

                                                                                        Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

 

kliknij

 

 

 

Maj w Zerówce

Początek maja to świetna okazja do kształtowania postaw patriotycznych. Dzieci poznały symbole narodowe, takie jak flaga, godło i hymn. Z uwagą słuchały legend o początkach państwa polskiego.

11 maja w naszej szkole odbył się Dzień Piżamowy, który połączono z działalnością charytatywną. Ubrane w piżamy przedszkolaki wyruszyły na spacer po szkole, by wrzucić do puszki pieniądze przeznaczone dla dzieci leczonych onkologicznie. Dzieci czuły ogromną dumę, że mogły pomóc potrzebującym i była to także okazja do świetnej zabawy.

22 maja Supersmyki zaprezentowały rodzicom i dyrekcji szkoły przedstawienie pt. „Historia niegrzecznej żabki”. Podczas występu dzieci recytowały swoje role, śpiewały piosenki o żabkach i bocianach, tańczyły do piosenek „Żabie kroki”. Żabki przepięknie zatańczyły „Taniec kwiatów”. Dzieci dały z siebie wszystko i ich ciężka praca została nagrodzona gromkimi brawami i słowami zachwytu ze strony gości - najwdzięczniejszej widowni. Rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowanie dzieci do przedstawienia – nauka ról oraz wykonanie wspaniałych strojów.

Przedszkolaki nie zapomniały także o Dniu Matki. Przygotowały przepiękne laurki, w których pisały po śladzie „Kocham Cię Mamo”. Swoim mamom ofiarowały także bukiety papierowych kwiatów przyklejonych na rolce papieru.

Na zajęciach znalazły czas na doskonalenie umiejętności szkolnych w zakresie czytania i pisania, rozwijały swoją kreatywność, obchodziły urodziny, przyjemnie spędzały czas na świeżym powietrzu.

Realizowały także tematykę z zakresu profilaktyki dotyczącą promowania zdrowego stylu życia.

Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film „Ala i piramida żywieniowa”. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda i co zawiera „piramida zdrowia”. W trakcie zabaw przedszkolaki utrwalały zdobyte wiadomości. Malowały obrazki z produktami spożywczymi, dzieliły je na zdrowe i niezdrowe, umieszczały we właściwych miejscach, tworząc własną piramidę zdrowego żywienia. Dla przedszkolaków była to pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

kliknij

 

 

Kwiecień w Zerówce

Początek kwietnia to okres intensywnych przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane ze świętami, robiły pisanki różnymi technikami, wyczarowały koszyczki wielkanocne i kurczaczki z żółtych zakrętek.

5 kwietnia podsumowano Szkolny Konkurs Plastyczny na najładniejszą kartkę świąteczną. Wśród wielu pięknych prac doceniono kartki Lei Bednarz i Zuzi Kosińskiej. Każda z dziewczynek otrzymała wyróżnienie i torbę upominków.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach sportowych w ramach programu Pho3nix Active School. Ogromną frajdę sprawiły im gry i zabawy marynarskie. Dzieci rywalizowały, ale przede wszystkim świetnie się bawiły. Zaangażowały się także w bicie rekordu. Z ogromnym poświęceniem wykonywały pajacyki razem z uczniami klas I-IV. Wcześniejszy trening przygotował je do wysiłku. Nikt nie czuł zmęczenia, skacząc przez 2 minuty.

Nie zapomniano też o Światowym Dniu Ziemi. Cały tydzień poświęcono na kształtowanie aktywnej postawy ekologicznej. Dzieci uczyły się, jak segregować śmieci, dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd, ograniczać zużycie plastiku. Jednym słowem – Jak być eko? W praktyce poznały termin „recykling” – dały nowe życie pustej butelce po wodzie, stworzyły bajeczne stworki.

Przedszkolaki przez cały czas pamiętały o chorym koledze, który przebywał w szpitalu. Zrobiły dla niego laurki i przesłały moc życzeń. Po powrocie wzruszony kolega obdarował wszystkich bransoletkami z ich imionami. Wykonał je samodzielnie z malutkich kosteczek.

Koniec kwietnia to czas, kiedy rodzice otrzymują od wychowawcy informacje o gotowości dziecka sześcioletniego do podjęcia nauki w klasie pierwszej. Oprócz szczegółowych opisów wszystkich sfer rozwoju rodzice otrzymują informacje o stopniu samodzielności dziecka, jego potrzebach rozwojowych, predyspozycjach, uzdolnieniach i zainteresowaniach.

Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

 

kliknij

 

Marzec w Zerówce

Kolejny miesiąc w oddziale przedszkolnym upłynął na ciekawych zabawach i przygotowaniu do nauki w klasie pierwszej.

8 marca, po raz pierwszy, chłopcy złożyli życzenia swoim koleżankom z okazji Dnia Kobiet. Były śliczne kwiatki w doniczkach, zestawy koralików, lizaki i wspólne tańce.

Z początkiem marca rozpoczęły się przygotowania do powitania wiosny. Dzięki ogromnej pracy rodziców i wychowawczyni sala przedszkolaków zamieniła się w wiosenną krainę. Pojawiły się bociany, żabki, motylki, kwiaty. Dzieci rozpoczęły obserwacje przyrodnicze pierwszych kwiatów – przebiśniegów, hiacyntów. Uczyły się wiosennych wierszyków i piosenek, poznały tradycje ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. 21 marca wyruszyły w wiosennym pochodzie, na czele którego maszerowała zimowa, słomiana panna Marzanna.

Przedszkolaki uwielbiają wycieczki! Ogromną radość sprawił im wyjazd do Swołowa na warsztaty plastyczne. Część dzieci wykonała pisanki metodą woskową, a część baranka wielkanocnego z masy cukrowej. Po skończonej pracy podziwiały żywe zwierzęta – owieczki, kury, koty i psa.

W oddziale przedszkolnym jest mnóstwo okazji do rozwijania kreatywności. Dzieci bawią się muzyką, słowami, z radością eksperymentują, poznają nowe, atrakcyjne techniki plastyczne. W marcu tworzyły motyle, wykorzystując barwioną sól. Wykonały wiosenne koszulki, ozdabiając je stemplami z ziemniaków. Chętnie tworzyły prace na konkurs plastyczny „Kochamy Bałtyk” ogłoszony przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Czuły ogromną dumę, kiedy okazało się, że ich koleżanka, Zuzia Kosińska, zdobyła I miejsce. Sukces w jednym konkursie mobilizuje do udziału w innym. Z ogromnym zaangażowaniem przedszkolaki przystąpiły do szkolnego konkursu na kartkę świąteczną. Każde starało się, by jego kartka była wyjątkowa, najpiękniejsza. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki.

Beata Wyroślak

kliknij

 

Luty w Zerówce

Luty w Zerówce upłynął pod znakiem zabaw. Najpierw dzieci brały udział w balu przebierańców. Przedszkolaki – z pomocą rodziców – przeobraziły się w królewny, wróżki, rycerzy, piratów, sportowców, Spider - Mana, Batmana. Szkolna sala gimnastyczna została zamieniona w salę balową. Baloniki i ozdoby zachęcały do wesołej zabawy. Dzieci tańczyły, bawiły się wesoło, a uśmiech nie znikał im z twarzy.

Z równie dużym zaangażowaniem przystąpiły do zorganizowania walentynek. Przygotowały uśmiechnięte serduszka na patyczkach, laurki, prezenty dla rodziców i ulubionych kolegów. 14 lutego upłynął na zabawach tanecznych i ruchowych. Wszystkim towarzyszył wspaniały humor.

Tłusty czwartek stał się okazją do degustacji przepysznych pączków i faworków, przygotowanych przez rodziców. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania tradycji oraz zwyczajów.

Przedszkolaki – w czasie zajęć w przedszkolu – rozwijały swoją kreatywność. Stawały się plastycznymi czarodziejami – malowały, lepiły, wycinały, tworzyły dzieła sztuki. Coraz chętniej wyrażają swoje emocje poprzez muzykę i ruch.

Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

kliknij

 

 Dzień Babci i Dziadka w Zerówce.

„Babuniu, Dziaduniu

Czy wy wiecie, że

kochamy Was

najbardziej na świecie?”

 

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego A przygotowały krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tym roku święto to wypada w czasie ferii, dlatego też cały program został nagrany, by dziadkowie mogli zobaczyć, ile serca włożyły dzieci w przygotowanie niespodzianki.

Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zagrały „Sto lat” na rurkach i kolorowych dzwoneczkach. Każde dziecko zrobiło dla babci torebkę, ozdobiło ramkę z patyczków ze swoim zdjęciem. Dla dziadka wnuczęta przygotowały laurkę i kolorowy krawat.

Wzruszone przedszkolaki mówiły:

Babciu, Dziadku życzymy Wam

zdrowia, szczęścia, pomyślności,

stu lat życia i radości!

Dzieci starały się zaprezentować jak najlepiej. Ciekawe, czy w oczach babci i dziadka pojawią się łzy wzruszenia, kiedy będą oglądać przygotowany występ.

 

Beata Wyroślak

kliknij

 

Grudzień w Zerówce

Grudzień w Zerówce upłynął w atmosferze przygotowań do świąt.
Rodzice i wychowawczyni przepięknie udekorowali salę.

6 grudnia dzieci odwiedził miły i długo oczekiwany gość. Najpierw obejrzały film, z którego dowiedziały się, że ich Zerówka znajduje się w księdze grzecznych dzieci, Mikołaj już wyruszył i wkrótce miał je odwiedzić. Nie były więc zaskoczone, kiedy Pan z białą brodą i ciężkim, zielonym worem zapukał do drzwi sali. Były piosenki, wiersze, wspólne tańce. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

7 grudnia ogłoszono wyniki i wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „Moja kraina fantazji”. Dostrzeżono talent naszych dzieci, Zuzanna Kosińska z O „A” zdobyła III miejsce, natomiast wyróżnieni zostali: Staś Bernatek z O „A”, Adam Lech z O”A” i Adelina Blazhevska z O „B”.

9 grudnia dzieci z obu Zerówek wyruszyły do Słupska, aby obejrzeć sztukę teatralną „Kot w butach”. Pierwsza wizyta w teatrze była dla nich ogromnym przeżyciem, z przejęciem oglądały spektakl. Sceny humorystyczne wywoływały ogólny śmiech. Przedszkolaki wróciły z teatru pełne wrażeń.

Potem zmierzyły się z pierwszym aktorskim zadaniem, przygotowały Jasełka. Zaproszono Dyrekcję szkoły i bliskich. Mimo lekkiej tremy przedszkolaki świetnie poradziły sobie z przedstawieniem opowieści o narodzeniu Jezuska w Betlejem. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się także zaproszeni goście. Były świąteczne życzenia, a potem wszyscy zasiedli do stołu, aby spróbować smakołyków przygotowanych przez mamy. Dzieci obdarowały gości własnoręcznie zrobionymi lampionami.

21 grudnia rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny na najładniejsza kartkę świąteczną. Zuzanna Kosińska z O „A” zdobyła I miejsce, Staś Bernatek z O „A” II miejsce, natomiast Lea Bednarz, także z O „A”, otrzymała wyróżnienie.

Ostatniego dnia w szkole czekała dzieci pierwsza, wspólna wigilia. Nie zabrakło opłatka, życzeń, śpiewu kolęd i pastorałek, poczęstunku. Dzieci z Zerówki są dumne, że poznały polskie tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

kliknij


 

Listopad w Zerówce

Od początku miesiąca dzieci z Zerówki przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości. Poznały legendy, wiersze, piosenki o naszej ojczyźnie, uczyły się hymnu, rozmawiały o symbolach narodowych, zrobiły piękne prace plastyczne.

Potem, w ramach poznawania różnych zawodów, wybrały się do zakładu krawieckiego. Z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się, jak Pani Magda szyła na maszynie. Dzieci były zachwycone! Każde w prezencie dostało mięciutką podusię.

Sześciolatki zaangażowały się także w pierwszy konkurs plastyczny „W mojej krainie fantazji”. Wykazały się niesamowitą wyobraźnią, przedstawiając świat, którego do tej pory nikt nie widział i nie poznał. Nie mogą już doczekać się na wyniki tego konkursu.

Włączyły się także w świętowanie Dnia Życzliwości oraz obejrzały scenki obrazujące prawa dzieci przygotowane przez kolegów ze starszych klas.

Dzieci z Zerówki skorzystały z zaproszenia pań bibliotekarek i wzięły udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały przygód Marudka, Tupcia – Chrupcia i pracowitych pszczółek. Była to pierwsza wizyta w bibliotece i na pewno nie ostatnia.

25 listopada świętowały Dzień Pluszowego Misia. Zaprosiły do Zerówki własne misie. Śpiewały im piosenki, uczyły się rymowanek, wierszyków, malowały portrety misiów. Pluszaki wirowały w chuście animacyjnej. Dziewczynki przygotowały dla nich przyjęcie, chłopcy stworzyli klinikę dla chorych misiów. Największą frajdę sprawiła mama Stasia, która upiekła ciasteczka w kształcie misiów. Każde dziecko lukrowało swoje, ozdabiało, posypywało. Ciasteczka były bardzo apetyczne i tak śliczne, że szkoda było je zjeść.

Pod koniec miesiąca, w imieniny Andrzeja, sala w zerówce zamieniła się w krainę magii i wróżb. Wśród śmiechu i zaciekawienia wszyscy dowiedzieli się, kim będą w przyszłości. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

kliknij

 

Październik w Zerówce

Jesień na dobre rozgościła się w naszych Zerówkach. Dzieci poznały dary Pani Jesieni, dowiedziały się, w co się bawi z nimi jesienny wiatr, jakie plany mają zwierzęta leśne, co robić, by nie zachorować. Wzięły udział w warsztatach ekologicznych, dowiedziały się, jak ważna jest ochrona przyrody, w jaki sposób segregować śmieci.

Z ogromną przyjemnością odbyły niesamowitą podróż …w kosmos, bo do naszej szkoły dotarło Mobilne Planetarium. Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych dzieci z Zerówki podziwiały rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajały wiedzę o kosmosie. Było to niesamowite doświadczenie.

W październiku w obu oddziałach przedszkolnych przygotowaliśmy zdrowe, wspólne śniadania. Wcześniej dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, które wypróbowano. Było wesoło, kolorowo, a przede wszystkim pysznie i zdrowo.

Pamiętaliśmy także o Dniu Edukacji Narodowej. Panie z Zerówek dostały śliczne laurki wykonane własnoręcznie przez swoich wychowanków.

W październiku dzieci poznały także krasnala Nosalka, który razem z Panią Martą Kiedrowicz, uczył, jak należy prawidłowo oddychać nosem. Były to pierwsze zajęcia w ramach programu profilaktycznego „Oddycham nosem cały rok”.

W ostatnim tygodniu dzieci z obu Zerówek wyruszyły na pierwszą wycieczkę do Swołowa, by wziąć udział w zajęciach muzyczno-ruchowych „Fleciki, piszczałki, klekotki”. Ogromne wrażenie zrobiły na nich proste instrumenty wykonywane dawniej samodzielnie przez dzieci: piszczałki, gwizdki z wierzbowych gałązek, klekotki. Bardzo przyjemne było wspólne muzykowanie i nauka pomorskich tańców. Na koniec każde dziecko dostało do domu prosty instrument pasterski.

A oprócz tego codzienna praca i zabawa: szlaczki, literki, cyferki, wspólne zabawy muzyczne i ruchowe w kącikach, w sali gimnastycznej, piosenki i tańce. Dużo przyjemności!

Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

 

kliknij


Wrzesień w Zerówce!

Oj, dzieje się, dzieje w oddziałach przedszkolnych w naszej szkole.

Dzieci spacerowały z panem Mariuszem (nazwanym Panem STOP - kiem) wokół szkoły, sprawdzały, czy znają znaki drogowe, czy potrafią bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

15 września obchodziły święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Ubrane w koszulki w kropki stworzyły prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Pozowały do zdjęć w kapelusikach i okularach w kropki.

Z kolei 23 września powitały Panią Jesień. Były wiersze, piosenki, pląsy, zabawy, zdjęcia. Kolejne, przyjemne święto!

A potem pierwsza wspólna wyprawa obu zerówek do Komisariatu Policji w Ustce. Zawód policjanta nie ma już przed dziećmi żadnych tajemnic. Zdobytą wiedzę mogły wykorzystać w zabawach tematycznych.

Dzieci systematycznie doskonalą sprawność fizyczną podczas zajęć ruchowych w sali gimnastycznej i na placu zabaw.
Ponadto chętnie biorą udział w innowacji pedagogicznej „Dziecko kreatywne, czyli jakie?”. Stworzyły oryginalne drzewo jesienne, korzystając nie tylko z farb i pędzelków, ale wykorzystując gąbeczki i własne paluszki. Powstały prawdziwe arcydzieła!

30 września stał się okazją do świętowania Dnia Chłopaka. Były medale dla chłopców, lizaki dla dziewczynek i okazja do zabaw, konkursów, rywalizacji chłopców z dziewczynkami.

 

Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

kliknij


Witajcie w Zerówce!

Minął pierwszy tydzień „zerówkowego życia”.
Dzieci z grupy A i B poznają zasady zachowania w oddziale przedszkolnym. Odwiedziły Pana Dyrektora w jego gabinecie, spotkały się z policjantem, korzystają z placu zabaw, śpiewają, tańczą, recytują, bawią się w kącikach zabaw. Są bardzo, bardzo zajęte! Najważniejsze, że szybko i przyjemnie minął ten najtrudniejszy dla dzieci czas.

Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

kliknij

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć