11 maja 2023 roku odbył się w naszej szkole „Dzień Piżamy – Obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas” założona przez rodziców dzieci, które chorowały lub chorują na nowotwór. Fundacja pomaga małym pacjentom przebywającym w oddziałach onkologicznych oraz zakupuje pompy do chemioterapii. Wspiera również budowę ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci po leczeniu onkologicznym.
Jako palcówka edukacyjna włączyliśmy się w akcję charytatywną. Założyliśmy do szkoły niecodzienny strój na znak solidarności z chorymi dziećmi, Większość z nas kojarzy piżamę z odpoczynkiem i relaksem. Dla podopiecznych fundacji jest nieodłącznym elementem życia, jest dla nich symbolem walki o życie oraz zdrowie.
Ponadto zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy. Dzięki szczodrości naszej Społeczności Szkolnej zebraliśmy pokaźną kwotę 992zł. Została ona przekazana na konto fundacji.
Bardzo dziękujemy!
Marzena Roszman
Pod koniec marca w naszej szkole zakończono zbiórkę monet w ramach XXIII edycji akcji charytatywnej „Góra Grosza” fundacji Nasz Dom. Udało się uzbierać kwotę 76,71 zł o łącznej masie 9 kg.
Jest to lekcja empatii, tolerancji, która pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana GÓRA GROSZA może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i okazane serce, a klasie 8e za sprawne policzenie wszystkich monet. Koordynatorem akcji są opiekunki Samorządu Uczniowskiego.
Marzena Roszman
Przed samymi świętami uczniom klas 0-3 wręczone zostały nagrody i dyplomy za udział w konkursie plastycznym „Najładniejsza kartka wielkanocna” ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski klas młodszych.
Na konkurs wpłynęło 50 przepięknych prac i jury miało naprawdę trudną decyzję do podjęcia. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
Agnieszka Wardecka, Agata Łobocka
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 31 marca odbył się Dzień bez plecaka. Uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w taczki, kosze na śmieci, walizki, kosze wiklinowe, chlebaki, sejfy, pudełka po butach, garnki czy roboty kuchenne. Mogliśmy nawet zobaczyć specjalnie wykonaną na ten dzień… trumnę. Liczyły się pomysłowość i spryt, a tego naszym uczniom nie brakuje. Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone słodkim upominkiem.
Zwyczaj obchodów Dnia bez plecaka pochodzi z USA. Warto zauważyć, że ma głębsze przesłanie. Jego celem jest zwiększanie świadomości wśród ludzi na temat trudnych warunków bytowych i problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. U nas przybiera formę zabawy, ale jednocześnie uświadamia, że plecak może być dobrem luksusowym.
Marzena Roszman
W naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!
Od początku grudnia uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawczyniami i rodzicami przygotowali kiermasz ciast i innych słodkości. Udało nam się zebrać 3079,12 zł. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 4a, która dołożyła aż 1032 zł!
29 stycznia br. zebrana kwota została przekazana do sztabu WOŚP w Domu Kultury. W tym szczególnym dniu na ulicach Ustki można było spotkać wielu kwestujących uczniów naszej szkoły.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom
i pracownikom szkoły za każdy przekazany datek, a rodzicom za smaczne ciasta, desery i przepyszne ciasteczka.
Dziękujemy wszystkim, którzy z nami grali.
Marzena Roszman
Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.
Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.
O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka, świadczy fakt, iż zostały one uwzględnione
w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
W naszej szkole – 23 listopada – odbyły się apele, podczas których uczniowie przedstawiali krótkie scenki dotyczące wcześniej wylosowanego prawa. Wszystkie dzieci w SP 2 zjednoczyły się w tym dniu, aby pokazać, jak ważne dla nich są prawa dzieci na całym świecie. Najlepsze prezentacje zostały nagrodzone.
I miejsce zajęła klasa 5b, która w nagrodę otrzymała bon na pizzę.
Wyróżnienie przypadło w udziale klasom: 5a, 8a i 8c.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku na świecie przysługują takie same prawa.
Katarzyna Meldner
Jesień to kolorowa pora roku, bogata w dary sadów i ogrodów. Wiedzą o tym również najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Tradycyjnie uczniowie klas 0-III biorą udział w akcji „Drugie śniadanie – czas na zdrowe odżywianie”. Akcja ta ma na celu wyrobienie nawyku spożywania śniadania oraz uświadomienie dzieciom, jakie produkty są zdrowe i dostarczają siły oraz energii. Uczniowie zasiadają do wspólnego, zdrowego śniadania. Spożywają przysmaki przygotowane przez rodziców i przypominają sobie zasady zachowania przy stole. Często samodzielnie przygotowują kolorowe, pełne witamin kanapki, sałatki i inne smakołyki. W tych dniach w całej szkole pachnie owocami.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas II – pod opieką pani Anny Poturaj i pani Iwony Mordal – przygotowali wspaniały program artystyczny, którym uświetnili święto pracowników oświaty. Występ najmłodszych dostarczył wszystkim wiele uśmiechu i wspaniałych wrażeń.
Najważniejszym wydarzeniem minionego miesiąca było uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na ucznia. W obecności Dyrekcji szkoły, wychowawców i rodziców pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostały włączone do społeczności szkolnej. Uroczystość uświetnił występ uczniów klas III przygotowany przez panią Agatę Łobocką.
Agnieszka Wardecka
W środę, 28 września 2022 roku, odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta. Jest to bardzo ważne wydarzenie. Właśnie w tym dniu uczniowie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV-VIII mógł oddać jeden głos na przygotowanych kartach wyborczych.
Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:
Przewodniczący: Stanisław Czaja, 8e
Zastępca przewodniczącego: Julia Kantar, 8e
Sekretarz: Aleksandra Woźniak, 8a
Naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta reprezentować będą
Amelia Rudyk oraz Jakub Wszółkowski.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za oddanie głosu.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności lokalnej.
Marzena Roszman