ORGANIZACJA NAUKI ZDALNEJ w dniach 20.12.2021 - 09.01.2022 ZBIÓR ZASAD NAUKI ZDALNEJ W SP2 ZADANIA UCZNIA W CZASIE NAUKI ZDALNEJ ZADANIA RODZICA W CZASIE NAUKI ZDALNEJ

ZBIÓR ZASAD NAUKI ZDALNEJ W SP2

1. Lekcje w okresie czasowego zawieszenia zajęć w szkole mogą być realizowane w sposób stacjonarny (na terenie szkoły) lub zdalny (poprzez elektroniczne środki komunikacji).
    Lekcje stacjonarne odbywają się wg ustalonego z nauczycielami i uczniami harmonogramu.
  2. Lekcje zdalne mogą być prowadzone:
  • online („bezpośrednio” z uczniami) poprzez aplikację ZOOM lub inną,
  • offline, czyli poprzez powiadamianie uczniów o temacie lekcji, treściach, wiadomościach do zapoznania, zadaniach do wykonania, itp.
  1. W trakcie pracy nauczyciel może wykorzystywać również dostępne portale edukacyjne jak np.
  1. Zarówno lekcje prowadzone online jak i offline odbywają się w godzinach zgodnych z planem lekcji. Plan lekcji jest dostępny po zalogowaniu na koncie ucznia lub rodzica/opiekuna oraz na stronie szkoły.
  2. Nauczyciel podczas pracy zdalnej zgodnej z planem lekcji jest dostępny dla ucznia poprzez środki komunikacji elektronicznej (panel wiadomości e-dziennika, email służbowy, sms – jeżeli nauczyciel udostępnił swój numer telefonu).
  3. Lekcja zarówno online jak i offline trwa 45 minut, praca on-line na lekcji nie powinna przekraczać 30 minut.
  4. Nauczyciel może łączyć się z uczniem w czasie trwania lekcji kilka razy
  5. Uczniowie w trakcie zajęć zdalnych za pracę na lekcji i przygotowane rozwiązania zadań, ćwiczeń, kart pracy, itp. otrzymują oceny zgodnie ze Statutem szkoły.
  6. Do realizacji bardziej złożonych zadań uczniowie mogą pracować w grupach.
  7. W czasie trwania lekcji sprawdzana jest obecność:
  • na lekcji online poprzez udział i połączenie ze wskazaną przez nauczyciela sesję na ZOOM-ie,
  • na lekcji offline poprzez odczytania wiadomości w trakcie trwania planowej lekcji.

Wszystkie inne sytuacje odnotowywane są jako nieobecność.
Nieobecność taką może usprawiedliwić opiekun/rodzic u WYCHOWAWCY klasy.

1. Informacje o lekcji zdalnej (online i offline) umieszczane są w panelu ucznia/rodzica (Uczeń) w menu Lekcja/Lekcja zaplanowana oraz wysyłane w wiadomości wyłącznie na konto UCZNIA.
  1. Po zakończeniu lekcji przechodzi ona w panelu ucznia/rodzica do zakładki Lekcja zrealizowana i tam pozostaje na stałe. Można z niej skorzystać w późniejszym czasie w celu uzupełnienia zaległości z lekcji, w której uczeń nie uczestniczył. Rodzice/opiekunowie również mają wgląd w ten panel.
  2. Dopuszcza się możliwość przesunięcia zajęć planowych z uczniami na inną godzinę po uzgodnieniu tego faktu z dyrekcją szkoły i po poinformowaniu o tym uczniów i ich opiekunów/rodziców poprzeć moduł Wiadomości.

Sposoby komunikacji

1. Uczniowie komunikują się z nauczycielami przede wszystkim poprzez moduł Wiadomości e-dziennika. Korespondencję na jeden temat prowadzą w tym samym wątku wpisując odpowiedź nad tekstem (na górze) wiadomości.
  2. Do przekazywania prac w postaci załączników uczniowie wykorzystują WYŁĄCZNIE utworzone im przez szkołę służbowe konta email oraz wysyłają je na nauczycielskie służbowe konta email.
    Wykaz kont znajduje się po tym linkiem:  https://sp2ustka.edupage.org/text/?text=text/text5&subpage=4