Świetlicowe wieści

Jak mija nam czas w świetlicy

Świetlica jest miejscem, w którym nasi podopieczni mogą miło i przyjemnie spędzić wolny czas.

Mają tam do dyspozycji wiele gier i różnych zabawek, które rozwijają wyobraźnię. Wśród wielu różnych form zajęć świetlicowych, najbardziej lubianymi przez dzieci są te o charakterze plastyczno – technicznym oraz zabawy integracyjne i ruchowe na świeżym powietrzu. Staramy się poświęcać im dużo czasu. Podczas zajęć świetlicowych staramy się rozbudzać zainteresowania czytelnicze i zaspokajać ciekawość świata. Ćwiczymy także umiejętność samodzielnego czytania,  .

Nasi uczniowie mieli okazję  popisać się swoimi zdolnościami aktorskimi, biorąc udział  w świetlicowym konkursie recytatorskim.  Dzieci wykazały się talentem, prezentując samodzielnie wybrane wiersze.

Laureatami zostali:

I miejsce - Nina Andrzejewska

II miejsce - Alicja Pryczkowska

III miejsce - Weronka Duduś, Amelia Perczak

IV miejsce - Lena Lipińska

Jury doceniło talent wszystkich uczestników, wręczając dyplomy i upominki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

KOŁA ZAINTERESOWAŃ W SWIETLICY SZKOLNEJ

Świetlica szkolna stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia uczniów  prowadząc  różnorodne koła zainteresowań, które cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Nasza tegoroczna propozycja to:

koło plastyczno-techniczne – w  czasie tych zajęć dzieci mają możliwość rozwijania wyobraźni oraz zdolności manualnych i estetycznych. Głównym celem koła jest kształcenie twórczych predyspozycji uczniów.

koło krawieckie - uczniowie mają możliwość poznania podstawowych ściegów szycia ręcznego, jak również doskonalą umiejętności samodzielnego posługiwania się igłą i nitką.

koło literacko - plastyczne -  na zajęciach poznajemy różne utwory literackie dla dzieci  omawiamy je i tworzymy na ich podstawie prace plastyczne w różnych technikach. Każde zajęcia to również okazja do zabaw słowno-literackich, które wspomagają naukę czytania.

koło czytelniczo – teatralne -  rozwija zainteresowania czytelnicze i teatralne które są ważnym czynnikiem wspomagającym rozwój dziecka, natomiast teatr umożliwia wyrażanie samego siebie. Dzięki tym zajęciom dzieci otwierają się emocjonalnie.

koło szachowe -  wspomaga wszechstronny rozwój intelektualny uczniów oraz  jedną  z najważniejszych  umiejętności - logiczne myślenie;  ma wpływ na planowanie i kreatywne rozwiązywanie problemów.

koło żeglarskie -  w celu przybliżenia problematyki morskiej dzieci mogą uczestniczyć w kole żeglarskim, które ma na celu zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu żeglarstwa i kultury morskiej.

koło sportowe – ruch jest jednym z warunków prawidłowego rozwoju. Sportowe zajęcia świetlicowe rozwijają sprawność psychomotoryczną oraz kształtują umiejętności współpracy w zespole.  Zajęcia realizowane są w sali gimnastycznej, co pozwala na aktywne spędzanie czasu wolnego przez wychowanków świetlicy.

Marlena Atalska

Gry i zabawy interaktywne w świetlicy

Tablice interaktywne MAGICZNA ŚCIANA oraz MAGICZNY DYWAN umożliwiają dzieciom aktywne spędzanie czasu wolnego w świetlicy.

Rozwijają u dzieci zdolność skupiania uwagi oraz koncentracji wzrokowo-ruchowej. Wprowadzają element zdrowej rywalizacji oraz współpracy w zespole. Oprócz zajęć edukacyjnych prowadzone są zajęcia oparte na grach i zabawach kształtujących zwinność, skoczność  szybkość reakcji oraz wytrzymałość fizyczną wydobywając potencjał intelektualny dzieci.

Jesień w świetlicy

Do świetlicy szkolnej zawitała Pani Jesień, która zainspirowała nas wieloma pomysłami. Zachwyceni jej pięknem spędzaliśmy czas, wykonując różne prace plastyczne: z plasteliny, bibuły i wycinanek, np. wyklejaliśmy piękne czerwone jarzębiny oraz malowaliśmy liście mieniące się wszystkimi kolorami.

Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu, korzystając z uroków pogody. Nie zabrakło też spotkań z muzyką czy wspólnego czytania bajek i baśni. Rozwiązywaliśmy rebusy krzyżówki oraz quizy przyrodnicze i matematyczne.

W celu przypomnienia zasady fair play, graliśmy w różne gry: planszowe, interaktywne, wykorzystując często magiczną ścianę i dywan.

Jesień dobiega końca, a my radośni, z uśmiechami na twarzach czekamy na zimę.