ŚWIETLICA CZYNNA  6.30 - 17.00

Wiosenne zabawy w świetlicy

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Wiosna zawitała także do świetlicy szkolnej feerią barw wiosennych dekoracji. Okna i tablice ozdobiły ptaszki, kwiatki, pszczółki i kolorowe motylki.

Wkrótce nadeszła Wielkanoc. Pojawiły się zajączki, żonkile, kolorowe pisanki i kurczątka. Dni stawały się coraz cieplejsze, więc dzieci częściej spędzały czas na szkolnym podwórku. Kiedy pogoda nie sprzyjała wyjściom, bawiły się zgodnie w świetlicowych kolorowych salach – konstruowały niezwykłe budowle z klocków, grały w gry stolikowe lub zajmowały się twórczością plastyczną. Dzieci tańczyły, śpiewały karaoke, układały puzzle i tangramy, a nawet piekły gofry i racuszki z jabłkami i cukrem pudrem. Wspólnie wykonały projekt „Życie na łące”, który ozdobił szkolny korytarz podczas Festynu rodzinnego i Dnia projektów.

Wiosna upłynęła w świetlicy szybko i radośnie.

Zbliżają się wakacje. Niektóre dzieci nie pojawią się w świetlicy w przyszłym roku szkolnym. Żegnamy je z nadzieją, że będą nas odwiedzać, a czas spędzony wspólnie jeszcze długo będą wspominać.

Wspaniałych wakacji!

Nauczyciele świetlicy

Pieczenie gofrów

10 maja, w ramach świetlicowego koła kulinarnego, odbyło się wspólne pieczenie gofrów, przysmaku dużych i małych.

Dzieci na wstępie poznały recepturę gofrów. Później z zainteresowaniem przyglądały się, jak się robi ciasto.

W świetlicowej sali unosił się wspaniały zapach. Każde dziecko samo dobierało dodatki. Do wyboru był cukier puder oraz bita śmietana i kolorowa posypka. Gofry były pyszne.

Będzie można ich spróbować na festynie 28 maja. Zapraszamy!

Zimowy czas

Po późnojesiennej szarówce dzieci z niecierpliwością oczekiwały śniegu i zimowych zabaw na podwórku. Niestety śniegu nie było, ale w naszej świetlicy zima rozgościła się na dobre.

Zimowy nastrój udzielił się wszystkim już 6 grudnia. Mikołajki to zawsze emocjonujący dzień dla dużych i małych. Mikołaj nie zapomniał o dzieciach świetlicowych. Odwiedził je niespodziewanie, zasiadł przy pięknie ubranej przez dzieci choince, porozmawiał z nimi, rozdał cukierki, a nawet zagrał na pianinie. Jego wizyta stała się zapowiedzią pięknego świątecznego czasu, który bardzo sprzyja wykonywaniu wyjątkowych prac i ozdób. W świetlicy pojawiły się aniołki, mikołaje, kolorowe łańcuchy i gwiazdki. W szkolnym konkursie na świąteczną dekorację drzwi świetlica otrzymała wyróżnienie.

Po świętach sale przyozdobiły śnieżynki, bałwanki i saneczki. W styczniu z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowały upominki, a w lutym na walentynki laurki z serduszkami.

W ramach zajęć kulinarnych  dzieci robiły popcorn, którym częstowały się podczas oglądania filmu „Magiczne drzewo”. Innego dnia przygotowały pyszne drożdżowe racuchy.

Zimową porą kilkakrotnie świetlicę odwiedziły dzieci z usteckich przedszkoli. Zwiedziły trzy świetlicowe sale i bawiły się na interaktywnym magicznym dywanie.

Na początku marca w świetlicy odbył się Dzień Zdrowia. Zajęcia miały na celu kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania. Dzieci omówiły piramidę zdrowego żywienia, ułożyły jadłospis, rozwiązały quizz. Na zakończenie zajęć wykonały owocowe szaszłyki.

Na przedwiośniu coraz częściej udaje się zorganizować wyjście na szkolne podwórko. W chłodne dni dzieci chodzą do czytelni, uczestniczą w zajęciach  komputerowych, bawią się ulubionymi klockami, rysują, odrabiają lekcje.

Wszyscy z niecierpliwością czekają na wiosnę.

Nauczyciele świetlicy

kliknij

Jesień

Jesień to wyjątkowa pora roku, pełna barw i darów. Potrafi pokazać swe oblicze także ulewnym deszczem, zimnem, wiatrem i szybkim zmrokiem.

Jesień w szkolnej świetlicy jest zawsze ciepła i jasna dzięki dziecięcej radości, zabawom oraz samodzielnie wykonanym jesiennym ozdobom.

Poza stałymi zajęciami jesienią dzieci uczyły się piosenki o przepędzaniu deszczu, obchodziły Dzień Pluszowego Misia, w Święto Dyni piekły dyniowe placuszki, a w andrzejki wróżyły sobie wzajemnie.

Mimo wspaniałej jesiennej atmosfery dzieci z radością przywitały pierwszy śnieg.

Kliknij

Pierwsze tygodnie w świetlicy

Początek roku szkolnego stał się okazją do powitania w naszej świetlicy nowych wychowawców i dzieci. To szczególne miejsce w szkole, w którym zawsze dzieje się coś ciekawego, więc nie ma czasu na nudę.
W świetlicy dzieci aktywnie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, pasje, uczą się i odpoczywają.

Regularnie odbywają się zajęcia ruchowe, plastyczno - techniczne, szachowe, muzyczne i wkrótce kulinarne. Dzieci bawią się, odrabiają lekcje, śpiewają, tańczą, grają w gry ruchowe i stolikowe, czytają i oglądają bajki, wycinają, lepią z plasteliny, rysują oraz malują.

Wszystkie prace wytwórcze, obecnie w większości o charakterze jesiennym, zdobią pomieszczenia świetlicy.

Codziennie dzieci wychodzą na podwórko. W razie niepogody korzystają z sali zabaw, w której bawią się przy muzyce, w kącikach zainteresowań i grają na magicznej interaktywnej tablicy.
Poza tym często korzystają z książek i komputerów w sąsiedniej czytelni, która jest także centrum multimedialnym.

Wspólnie spędzany czas mija szybko i przyjemnie. Przed nami kolejne tygodnie pełne zabawy i radości.