16 maja 2025 r. w Słupsku odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci, były to już ostatnie zawody w tym roku szkolnym. W tym dniu aura niestety nie sprzyjała zawodnikom – było zimno, padał deszcz, a mimo to nasi uczniowie nie zważając na te niedogodności walczyli o uzyskanie jak najlepszych rezultatów, bijąc przy tym rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach. Chłopcy w spektakularny sposób wywalczyli tytuł mistrzowski i zwyciężyli w Powiatowych Igrzyskach Dzieci, dodatkowo Piotr Rutkowski indywidualnie zdobył srebrny medal. Dziewczętom z naszej szkoły niestety nie udało się stanąć na podium, mimo to pokazały siłę i charakter sportowca, walcząc z rywalkami i niesprzyjającymi warunkami. Najlepszy wynik w naszej drużynie uzyskała Anna Kravchuk.
Reprezentacja dziewcząt: Alevtyna Bilas, Joanna Frankiewicz, Anna Kravchuk, Aurelia Babii, Lily Podwińska, Paulina Cyran, Iga Stojak.
Reprezentacja chłopców: Miłosz Grzelak, Jakub Durlach, Kostiantyn Hratynskyi, Piotr Rutkowski, Kyrylo Petryshin, Igor Zdrzeniecki, Antoni Romańczuk.
Dziękujemy za cały rok wspólnej współpracy i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Sałach
6 maja 2025 r. uczniowie klas 4b i 5a obejrzeli w Słupskim Inkubatorze Technologicznym przedstawienie interaktywne przygotowane przez Teatr „Konik” z Wrocławia. W czasie trwającego ponad godzinę spektaklu widzowie przenieśli się w świat filmu. Dwoje aktorów opowiedziało o konstruktorze kamery, o pierwszych filmach czarno-białych i kolorowych oraz o początkach filmu dźwiękowego. Wcielając się w role, przedstawili twórców filmu: scenarzystę, producenta, reżysera, scenografa, kostiumografa, charakteryzatora, dźwiękowca, montażystę, aktora.
Dynamiczny spektakl wzbogacały efekty świetlne i muzyka. Widzowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, reagując na pytania aktorów. Podróż do początków kina była ciekawym doświadczeniem dla uczniów.
Iwona Perużyńska
Tego samego dnia w Słupskim Inkubatorze Technologicznym uczniowie klas 0-I obejrzeli przedstawienie "Wynalazki". Wehikuł czasu przeniósł aktorów i widzów w odległe lata XIX i XX wieku. Dzieci dowiedziały się, kto odkrył prąd stały i przemienny, jak powstało radio i pierwszy odbiornik telewizyjny, poznały sylwetki Thomasa Edisona i Nicoli Tesli. Na koniec spektaklu dzieci przeniosły się w XXI wiek i wzięły aktywny udział w stworzeniu nowoczesnej reklamy telewizyjnej.
Tak samo jak ich starsi koledzy, uczniowie zerówki i klas pierwszych zachwyceni byli przedstawieniem i grą aktorów wrocławskiego Teatru "Konik".
Iwona Mordal
W tym roku na koncert majowy zostali zaproszeni uczniowie ze wszystkich usteckich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas młodszych, przygotowani przez p. Urszulę Tamulis. Koncert odbył się 1 maja 2025 r. na scenie OSiR w Ustce i zgromadził dużo publiczności, szczególnie rodziców i znajomych występujących artystów.
Najmłodsze solistki były z I klasy: Kinga Zielińska i debiutująca Joanna Matus. Klaudia Szczudlińska z kl. IV nie tylko świetnie wykonała swoją piosenkę, ale również dodawała odwagi i pomagała na scenie młodszym koleżankom. Starsze wokalistki z kl. IV: Zuzanna Iwańcz, Milena Kowalska i Maria Szarek, przygotowane przez p. Annę Chłopicką, nie miały tremy i również ładnie zaśpiewały.
Zespół wokalny „Na STO DWA” wykonał brawurowo kilka piosenek, a na finał – razem z harcerkami – zaśpiewał ulubioną piosenkę ,,Krajkę”.
Organizatorzy obdarowali wszystkich występujących słodyczami.
Urszula Tamulis
30.04.2025 r. uczniowie klas ósmych z opiekunami uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej. Głównym jej celem było kształtowanie wśród młodzieży świadomości dotyczącej planowania własnej kariery i ukierunkowanie na podjęcie właściwej decyzji zawodowej.
W słupskim Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego zgotowano nam iście królewskie przyjęcie – w progu witał nas patron szkoły król Kazimierz Wielki. Po krótkiej prezentacji uczniowie w mniejszych grupach mogli zapoznać się ze wszystkimi prowadzonymi w szkole kierunkami kształcenia. Później, korzystając z pięknej pogody, uczestniczyli w zajęciach sportowych na boisku, mogli rzucać piłką koszykową do „betoniarki”. Nie bez znaczenia była też otwarta postawa uczniów ZSBiKU, którzy przekazywali informacje o szkole. Był też grill, ciasto, lemoniada. Całość zakończyła się wspólnym odtańczeniem belgijki.
Drugim etapem wycieczki była wizyta w Centrum Handlowym Jantar, inna niż zwykle. Uczniowie mieli za zadanie zaobserwować zawody, które prezentują pracownicy galerii i zastanowić się nad ich kompetencjami i kwalifikacjami niezbędnymi do wykonywania pracy oraz zaplanować ścieżkę edukacyjną wybranej osoby.
Anna Szponar
29 kwietnia 2025 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta Konstytucji 3 maja. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klas: 5a, 7b, 8a oraz zespół muzyczny, w skład którego wchodzą uczniowie różnych klas. Inscenizacja przeniosła widzów do czasów osiemnastowiecznej Polski i w niezwykły sposób oddała atmosferę towarzyszącą uchwalaniu Konstytucji. Uczniowie mogli usłyszeć wypowiedzi Stanisława Małachowskiego, Hugona Kołłątaja, Ignacego Potockiego, Seweryna Rzewuskiego oraz mieszczan, którzy upominali się o swoje prawa. Była to niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu. Społeczność szkolna w skupieniu oglądała przedstawienie.
Maria Drapalska
Marzena Roszman
25 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Ma on na celu motywowanie i zachęcanie uczniów do nauki języków.
Reprezentanci klas brali udział w następujących konkurencjach językowych:
klasy IV – Wykreślanka słowna – I miejsce kl. 4b, II miejsce kl. 4a
klasy V – Kalambury – I miejsce kl.5a , II miejsce kl. 5b
klasy VI – Familiada – I miejsce kl.6c, II miejsce kl.6a, III miejsce kl.6b
klasy VII – Familiada – I miejsce kl.7a, II miejsce kl.7b
klasy VIII – Przysłowia – I miejsce kl.8a, II miejsce kl. 8c, III miejsce kl.8b.
Drużyny w klasach 4-7 składały się z 5 uczniów, natomiast w ósmych z trzech osób.
Wszystkie gry odbywały się w języku angielskim, ale ósmoklasiści odgadywali na czas
przysłowia w 3 językach: polskim, angielskim i niemieckim..
Ponadto na przerwach można było usłyszeć piosenki w języku polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim.
Uczennice z klasy 7a malowały twarze.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, za sfinansowanie których bardzo dziękuję Radzie Rodziców.
Bardzo dziękuję za współpracę wszystkim nauczycielom języków obcych: Lesi Ziółkowskiej, Beacie Modzelewskiej, Paulinie Gołębiewskiej oraz Annie Chłopickiej za oprawę muzyczną.
Mariola Gruszczyńska
16 kwietnia 2025 r. uroczyście obchodziliśmy 82. rocznicę wybuchu powstania
w getcie warszawskim. Uczniowie i nauczyciele przypięli w tym dniu żonkile na znak pamięci o bohaterach getta warszawskiego, którzy 19 kwietnia 1943 roku rozpoczęli powstanie przeciwko niemieckiemu okupantowi.
Nasza szkoła została włączona do uroczystych obchodów rocznicy organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie na lekcjach historii zostali zapoznani z losami Żydów w czasie II wojny światowej, mieli możliwość dowiedzieć się, dlaczego żydowscy bojownicy podjęli nierówną walkę z Niemcami. Uczestnicy, przygotowując się do uroczystych obchodów akcji „Żonkile” zaprezentowali m.in.: wystawę na temat powstania w getcie warszawskim, obejrzeli film „Zdążyć przed Panem Bogiem”, oparty na kultowym reportażu Hanny Krall oraz poznali odwagę i bohaterstwo wymienionych z imienia i nazwiska młodych mieszkańców getta. Wszyscy na lekcjach plastyki i historii wycinali z papieru żonkile, symbol pamięci i walki o wolność.
Kulminacyjnym punktem obchodów był udział uczniów klasy 8a i 8c w debacie na temat postawy, którą prezentowali powstańcy w czasie walki o godność narodu żydowskiego: „Nie było żadnej nadziei – wybuch powstania w getcie warszawskim”. Uczniowie stoczyli bitwę na argumenty, wyjaśniając, co motywowało młodych żydowskich bojowników.
Dumą napawa zaangażowanie uczniów i nauczycieli w akcję oraz fakt, że uczniowie wykazali się niebywałą wiedzą na temat tragicznych wydarzeń podczas powstania w getcie warszawskim i postawą szacunku wobec bohaterów.
Rossita Tęsna
11 kwietnia 2025 r. uczniowie klas 5a, 5b i 6b wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie „Opowieści z Narnii”, przygotowane przez wrocławski Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza. Adaptacja lektury szkolnej spodobała się widzom m.in. dzięki grze aktorów i scenografii wzbogaconej efektami multimedialnymi. Po spektaklu w Słupskim Inkubatorze Technologicznym uczniowie mieli możliwość zjeść posiłek w restauracji KFC i ze sobą porozmawiać.
Wyjazd był okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego podróżowania, zachowania się w czasie spektaklu teatralnego i kształtowania u młodych ludzi wrażliwości estetycznej.
Iwona Perużyńska
11.04.2025 r. klasy 8a, 8b, 8c oraz 7a wzięły udział wycieczce do Słupska.
Jednym z jej punktów była wizyta w Szkole Policji. Na początku uczniowie obejrzeli film opowiadający o pracy funkcjonariusza policji, a później przymierzali – ważący prawie 10 kg – strój ochronny policjanta. Po rozmowie na temat szkodliwości stosowania środków odurzających ósmoklasiści mieli możliwość założenia okularów pozorujących obraz widzenia osoby będącej pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
Następnie w Słupskim Inkubatorze Technologicznym uczniowie obejrzeli spektakl „Mały Książę”. Przedstawienie słowno-muzyczne – przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji
z Wrocławia – bardzo zaciekawiło odbiorców. Oprawa multimedialna pozwoliła przenieść widzów do baśniowego świata i w niezwykły sposób opowiedzieć ponadczasową historię
o miłości i przyjaźni.
Maria Drapalska
Ogromnym sukcesem uczniów naszej szkoły zakończył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Welcome”, zorganizowany 11 kwietnia 2025 r. przez ZSOiT w Ustce.
Marcin Szczygieł z 8a został laureatem pierwszego stopnia, Nadia Cichoń z tej samej klasy laureatką II stopnia.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Lesja Ziółkowska
Co roku od ponad czterech lat oddziały przedszkolne i szkolne sześciolatków spotykają się na Igrzyskach Usteckich Przedszkolaków organizowanych przez SP 2. 15 kwietnia 2025 r. niemal 110 zawodników z usteckich placówek oświatowych rywalizowało na zwinnościowych torach przeszkód. Wydarzenie było pełne emocji i dobrej zabawy. Na przedszkolaków czekały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski przy SP 2 oraz Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Ręcznej Szczypiorniak-Ustka. Dziękujemy wszystkim za liczny udział i dopingowanie siebie nawzajem. Było pięknie, radośnie i w duchu fair play!
Nauczyciele wychowania fizycznego
W dniach 31 marca-4 kwietnia 2025 r. uczniowie klas: 6a, 6b, 6c i 7a pod opieką wychowawczyń uczestniczyli w 5-dniowym turnusie ekologicznym w Błękitnej Szkole we Władysławowie przy Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Była to dla nich ekologiczna przygoda z morzem i kulturą Kaszub.
Podczas zajęć i warsztatów uczniowie odkrywali tajemnice Bałtyku i poznawali walory przyrodnicze i kulturowe Nadmorskiego Parku Krajobrazowego .
1.Bałtyckie ABC - Jakim morzem jest Bałtyk? – spacer przyrodniczy i pobranie prób do badań, obserwacje okazów, eksperymenty.
Uczniowie poznali historię powstania morza, położenie, głębokość, zasolenie. Badali właściwości słonej wody, przeprowadzając proste doświadczenia fizyko-chemiczne. Obserwowali wybrzeże wydmowe – cechy piasku wydmowego, układ strefowy brzegu morskiego i adaptację roślin wydmowych.
2. Wybrzeże Bałtyku - pole bitwy żywiołów – zajęcia terenowe.
Warsztaty poruszały zagadnienia erozji wietrznej i wodnej brzegu morskiego, działalności niszczącej i budującej morza (falowanie, zasolenie, ripplemarki, geneza i sposób powstawania mierzei – na przykładzie Mierzei Helskiej).
3. Sowy Pomorza
W trakcie zajęć uczniowie poznawali gatunki sów występujące na Pomorzu, uczyli się je odróżniać. Dowiedzieli się, jakie przystosowania do nocnego i drapieżniczego trybu życia posiada ta grupa ptaków. W drugiej części zajęć, uczniowie wcielili się w rolę badaczy sowiej diety i sami przeprowadzali analizę wypluwek pomorskich sów.
4. Co żyje na dnie Bałtyku – podczas prelekcji na temat organizmów żyjących na dnie Morza Bałtyckiego i Zatoki Puckiej uczestnicy rozpoznawali bałtyckie małże, skorupiaki i wybrane wodorosty.
5. Skąd się bierze papier – warsztaty rozpoczęła pogadanka na temat drzew, jako podstawowego surowca do produkcji papieru, ilości zużycia papieru na świecie, szukania pomysłów na oszczędzanie papieru w życiu codziennym.
W części praktycznej każdy uczeń wykonał kartkę z papieru czerpanego, ozdabiając ją kolorowymi motywami. Zajęcia wymagały zaangażowania manualnego, uczyły organizacji pracy, rozwijały poczucie estetyki.
Niezapomnianych wrażeń dostarczyła uczniom wycieczka do Helu. Z okien pociągu podziwialiśmy malownicze krajobrazy Mierzei Helskiej, Zatoki Puckiej i otwartego morza,
Warsztaty Błękitnej Szkole w Helu (projekt edukacji morskiej prowadzony przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego i Stację Morską im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego) dotyczyły biologii i ekologii Morza Bałtyckiego oraz problemów środowiskowych wynikających z działalności człowieka (m. in. zanieczyszczenia, eutrofizacji i zmian klimatycznych).
W Błękitnej Wiosce uczniowie badali zmiany tętna ssaków morskich, zawartości plastiku w kosmetykach. Z zainteresowaniem uczestniczyliśmy w pokazie karmienia fok.
Podczas pobytu we „Władku” odbyliśmy pieszą wycieczkę Wąwozem Chłapowskim, powędrowaliśmy Lisim Jarem, dotarliśmy do Gwiazdy Północy – najdalej na północ wysuniętego punktu Polski.
Turnusowi w Błękitnej Szkole towarzyszyła integracja uczniów – gry planszowe, tenis stołowy, ognisko, wyjście na basen, koncerty (jedna z uczestniczek zabrała ze sobą składane pianino), „nocne” rozmowy, dużo śmiechu i niezapomnianych wzruszeń.
Śmiało możemy powiedzieć, że region w którym spędziliśmy 5 niezapomnianych dni, to
„Zakątek Ziemi, który najbardziej ze wszystkich do nas się uśmiechał”.
Janina Sulewska i Hanna Kostrzewska
Zakończył się cykl szkolnych zawodów halowych. Kwiecień to miesiąc kiedy rozpoczynają się kolejne turnieje, z sali sportowej przenosimy się na świeże powietrze.
Pierwszą imprezą, która się odbyła 2 kwietnia 2025 r., były Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawody przeprowadzono na obrzeżach usteckiego stadionu lekkoatletycznego, a uczestnicy mieli do pokonania dystans 800 m (dziewczęta z klas IV-VI) oraz 1000 m (chłopcy z klas IV-VI oraz dziewczęta i chłopcy z klas VII-VIII).
III miejsce drużynowo wywalczyła reprezentacja naszej szkoły w kategorii: dziewcząt kl. IV-VI, chłopców kl. IV-VI oraz dziewcząt kl. VII-VIII. Na zaszczytnym I miejscu uplasowali się chłopcy z kl. VII-VIII, co dało im awans do zawodów na szczeblu powiatowym.
Indywidualnie na I miejscu podium stanął Krystian Grzegorczyk, tuż za nim na miejscu II uplasował się Franciszek Romańczuk. Wśród dziewcząt Lena Niedźwiedź zdobyła medal brązowy.
Kolejny etap zawodów to Mistrzostwa Powiatowe Młodzieży, które odbyły się 8 kwietnia także w Ustce. II miejsce drużynowo wywalczyli chłopcy z klas VII-VIII: Krystian Grzegorczyk, Franciszek Romańczuk, Franciszek Gawroński, Oskar Krawczyk, Grzegorz Górczyński-Jendruszko i Tymoteusz Sztafij, który również indywidualnie zdobył srebrny medal.
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów tych dużych i małych i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Agnieszka Sałach
10 kwietnia 2025 r. odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego tym razem byliśmy organizatorami.
Turniejowe zadania polegały na rozwiązaniu testu z wiedzy o ruchu drogowym oraz przejeździe na rowerze toru przeszkód.
W turnieju wzięły udział trzy czteroosobowe drużyny z usteckich szkół podstawowych. Nasza reprezentacja w składzie:
Nadia Filas z 5a,
Maria Nalaskowska z 5a,
Jakub Kmieciak z 5b,
Bartłomiej Poszepczyński z 5b
zdobyła drużynowo I miejsce drugi rok z rzędu.
Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła II miejsce, a szkoła Podstawowa nr 3 III miejsce.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Sędziowie
Sylwia Mencel i Marek Owsiński
9 kwietnia 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce odbył się finał III Gminnego Konkursu pod nazwą „Wynalazki, które zmieniły świat”. W tym dniu gościliśmy u nas reprezentacje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Objeździe. Praca uczniów polegała na udziale w dwuetapowym konkursie. Pierwszy etap realizowany był w każdej ze szkół macierzystych uczniów, finał w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce. Do rywalizacji w finale przystąpiło12 uczniów z klas VI-VIII. Zadaniem uczniów biorących w nim udział było zaprezentowanie zdobytych wiadomości na temat wynalazców i wynalazków, które w znaczący sposób wpłynęły na rozwój naszej cywilizacji i otaczającą nas rzeczywistość.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce
Gabriela Michońska i Julia Pożdał. uczennice kl. 8
Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce
II miejsce
Kinga Leśniak i Błażej Tryba, uczniowie klasy 8
Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce
III miejsce
Klaudia Dzedzej i Emilia Jopek, uczennice klasy 7
Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce
wyróżnienia otrzymali:
Dawid Gała uczeń klasy 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Objeździe
Lena Dębska i Zuzanna Łukaszewicz uczennice klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce
Dyrektor szkoły Agnieszka Wardecka wręczyła laureatom dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy SP 2.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom historii za przygotowanie uczniów do udziału
w konkursie, laureatom gratulujemy. Wszystkich zapraszamy na konkurs w przyszłym roku szkolnym.
Rossita Tęsna
W poniedziałek 7 kwietnia 2025 r. uczniowie z klas 4a i 4b pod opieką Doroty Bernackiej i Marii Drapalskiej wybrali się do Biblioteki Miejskiej. Celem wyprawy było spotkanie z pisarzem Marcinem Szczygielskim, autorem wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży. Jest on gościem tegorocznej Pomorskiej Wiosny Literackiej.
Nasi uczniowie byli bardzo zainteresowani osobą i twórczością pana Marcina. Zadawali wiele ciekawych i dociekliwych pytań, na które autor odpowiadał z pasją i humorem. Barwnie opowiadał o tajnikach swojej pracy, o bohaterach książek, o inspiracjach.
Dużą niespodzianką był konkurs – pan Marcin przeczytał fragment swojej książki „Teatr niewidzialnych dzieci”, a zadaniem uczniów było uważne słuchanie. Maja z 4b najszybciej odpowiedziała na pytanie do tekstu i w nagrodę otrzymała najsławniejszą książkę autora – „Za niebieskimi drzwiami”.
Na zakończenie bardzo wielu uczniów kupiło książki pisarza i poprosiło o jego autograf. Warto dodać, że oprócz tradycyjnego wpisu i pieczątki M. Szczygielski pomyślał o osobach słabowidzących – dla nich przygotował autografy wytłaczane. W ramach podziękowania pan Marcin otrzymał biblioteczną odznakę CZYTAM, BO LUBIĘ.
Spotkanie było wyjątkowo udane, dzieci wracały do szkoły pełne gorących wrażeń.
W imieniu naszych uczniów serdecznie dziękujemy Bibliotece Miejskiej za ten niezwykły prezent.
Dorota Bernacka i Małgorzata Lipska – szkolne koordynatorki spotkania
4 kwietnia 2025 r. uczniowie klas 4a, 4b, 5a oraz 5b udali się do kina w Słupsku, aby obejrzeć premierę filmu „Minecraft”. Jest to ekranizacja bardzo znanej gry komputerowej. Grupka ludzi trafia do wirtualnego świata, w którym mierzy się z przeciwnościami losu, wykazuje się odwagą
oraz pomysłowością i próbuje wydostać się z tej kwadratowej krainy, a pomaga jej kultowa postać - Steve. Historia kończy się szczęśliwie, a mianowicie powrotem do realnego świata, między bohaterami rodzi się przyjaźń. Uczniom film bardzo się podobał, wzbudził wiele emocji. Podczas seansu niecierpliwie oczekiwali rozwoju wydarzeń. Po zakończeniu projekcji udaliśmy na posiłek do restauracji. Tam dzieci mogły zamówić swoje ulubione dania i podyskutować o wrażeniach, jakie wyniosły z kina. Wyjazd był bardzo udany.
Marzena Roszman
Za nami kolejne przedsięwzięcie samorządu uczniowskiego, tym razem 1 IV 2025 r. zorganizowaliśmy „Dzień bez plecaka”. Święto pochodzi z USA, a wymyśliła je aktywistka i założycielka fundacji Mongai Fankam, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki, a następnie wysyłane do państw Afryki. Uczniowie naszej szkoły zapakowali swoje książki, przybory szkolne czy drugie śniadanie w różnego rodzaju zamienniki. Widzieliśmy kosze sklepowe i wiklinowe, koce, walizki, pojemniki na klocki, wózki dla dzieci, garnki oraz wiele innych. Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone talonami, zwalniającymi z kartkówki, sprawdzianu lub pracy klasowej. Kolejny raz przekonaliśmy się, że wyobraźnia nie zna granic.
Marzena Roszman
2 kwietnia 2025 r. mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panią Kamilę z Nadleśnictwa Ustka. Podczas spotkania uczniowie poznali różne gatunki drzew iglastych i liściastych, uczyli się ich rozpoznawania oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek o polskich lasach.
Punktem kulminacyjnym był turniej drużynowy, w którym uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności w rozpoznawaniu gatunków drzew. Rywalizacja była zacięta, a wszyscy wykazali się ogromną wiedzą!
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał wspaniały prezent – kolorowanki przedstawiające liście i owoce drzew, które z pewnością pomogą utrwalić zdobyte wiadomości.
Dziękujemy pani Kamili za inspirujące zajęcia i nie możemy doczekać się kolejnych spotkań z przyrodą!
Martyna Wojciechowska
Z radością informujemy, że uczennica klasy IV a Zuzanna Radziejewska zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „I ty możesz zostać Andersenem”.
Na konkurs, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 85 w Gdańsku, wpłynęło wiele znakomitych prac, tym bardziej cieszy sukces naszej uczennicy.
W konkursie wzięli udział także Szymon Mielniczuk i Gracjan Żupnik. Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności, umiejętności pisarskich i życzymy dalszych literackich sukcesów.
Maria Drapalska