Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Uroczyste wręczenie nominacji Młodzieżowej Rady Miasta

    30 października 2024 r. podczas sesji Rady Miasta odbyło się uroczyste wręczenie nominacji radnym Młodzieżowej Rady Miasta. W kadencji 2024/2025 przedstawicielami naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie są: Julia Gębusia, Amelia Gruba i Oliwia Hyjek.

    Młodzieżowa Rada Miasta działa na podstawie statutu i realizuje swoje działania poprzez współpracę z młodzieżą zamieszkującą Ustkę, Radą Miasta i organizacjami pozarządowymi. Podejmuje inicjatywy i współorganizuje wydarzenia mające służyć młodzieży, a także kieruje zapytania lub wnioski w sprawach dotyczących miasta.

    Katarzyna Bury

  • Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej

    W dniach 18-20 października 2024 r. dziewczęta z klasy 8 c - oddział mistrzostwa sportowego - wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Świdwinie. Uczennice naszej szkoły rozgrywały zawody w kategorii juniorek młodszych, w których wspólnie z koleżankami usteckiego ogólniaka zajęły w turnieju 5 miejsce. Minione zmagania to dla wszystkich zawodniczek trening indywidualny i zespołowe zgranie, które zaprocentuje w dalszym etapie szkolenia. 

    Ewa Wrześniak

  • „Zdrowe odżywianie – czas na drugie śniadanie”

    Tradycyjnie w październiku uczniowie klas I-III organizują prozdrowotną akcję „Zdrowe odżywianie – czas na drugie śniadanie“ i aktywnie w niej uczestniczą. W klasach pierwszych dzieci zasiadają do stołu, na którym gości, przygotowane zazwyczaj przez ich rodziców, drugie śniadanie. W tym roku były to same smakołyki: naleśniki, kanapki, twarożki. Natomiast uczniowie klas II i III już samodzielnie przygotowują zdrowe, kolorowe kanapki, sałatki warzywne i owocowe, szaszłyki i smakowite soki. Przy okazji praktycznych działań w tym roku dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, dowiedziały się, że powinny zjadać pięć rożnorodnych posiłków dziennie, pić dużo wody i ruszać się na świeżym powietrzu. Przypomniały też sobie zasady właściwego zachowania przy wspólnym stole i kulturalnego spożywania posiłków. Jak zwykle było przy tym dużo dobrej i pouczającej zabawy. 

     

                                                                                                                       Iwona Mordal

  •  Konkurs fotograficzny "Złota polska jesień" roztrzygnięto!

    Serdecznie i gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulujemy talentu, spostrzegawczości i twórczej inwencji. Wpłynęło do nas wiele ciekawych prac, a wybór tych najlepszych nie był łatwy.

    Jury w składzie:

    dyrekcja szkoły – Agnieszka Wardecka, Iwona Perużyńska

    opiekunki SU – Iwona Mordal, Beata Przybylska-Dys

    oraz wychowawczynie klas I-III przyznały:

    I miejsce: Wiktorii Kowalczyk z klasy 3 b

    II miejsce ex aequo Wiktorowi Lipczyńskiemu z klasy 3 b

                                      i Filipowi Kassijanowi z klasy 3 a

    III miejsce Wiktorowi Grzelakowi z klasy 3 b

    Jury, chcąc docenić trud i zaangażowanie wielu uczestników konkursu, przyznało również wyróżnienia:

    Lionelowi Grzonce z kl. 1a, Helenie Wojtkowiak z kl. 1a, Janowi Cholewińskiemu z kl. 2 a, Maksymilianowi Ziółkowskiemu z kl. 3 a, Wiktorowi Waras-Jackowskiemu z kl. 3 b, Barbarze Wojtkowiak z kl. 3 b, Gabrieli Grabowskiej z kl. 3 b oraz Annie Zielińskiej z kl. 3 b.

    Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone wszystkim laureatom na najbliższym apelu Samorządu Uczniowskiego klas 0-III.

     

                                                                                 Iwona Mordal

     

     

  • Turniej ligowy

    W minionym tygodniu (23 X 24 r.) uczniowie naszej szkoły reprezentujący klub SSPR Szczypiorniak Ustka rozpoczęli swój pierwszy inauguracyjny turniej w ramach Pomorskiej Ligi chłopców rocznik 2012 w piłkę ręczną. Nasza drużyna składa się chłopców z klasy 6c ms i 5b, dla tych drugich będzie to sezon na nabycie doświadczenia i ogrania.

    Zawodnicy rozegrali trzy mecze z drużynami z: UKS Lipusz, UKS Nowa Karczma oraz UKS Siódemka Osowa Gdańsk. Finalnie zajęliśmy trzecie miejsce w grupie pokonując zespół z Gdańska po bardzo zaciętej walce.

    Szczypiorniści przy obecności i dopingu usteckich kibiców wielokrotnie pokazali w czasie gry sportowy charakter, ogromną wolę walki i zaangażowanie.

    Gratulujemy i trzymamy kciuki!

    Agnieszka Sałach

  • O zdrowym odżywianiu

    W ramach projektu „Trzymaj formę” wybrane klasy z poziomu 4-8 uczestniczyły w ciekawych pogadankach i eksperymentach mających zwrócić uwagę na zdrowe odżywianie. Tym razem kwestia dotyczyła spożywanych węglowodanów, czyli cukrów. Uczniowie zostali zapoznani z dwoma rodzajami węglowodanów i zachęceni, po które z nich warto sięgać, a których unikać. Podniesiona została świadomość, w jakich produktach i w jakiej ilości znajduje się wszechobecny cukier. Nasi uczniowie po tych zajęciach wiedzą już dobrze, że najbezpieczniejszą żywnością, po jaką powinni sięgać, są produkty nieprzetworzone, jeśli chcą żyć zdrowo, trzymać formę i zapobiegać chorobom związanym z nadużywaniem cukrów.

    Katarzyna Podściańska, s. Tarsycja Zofia Sadowa

     

  • Dbajmy o relacje

    W piątek (25 października 2024 r.) – na zaproszenie ZSOiT w Ustce – uczniowie 8 a wzięli udział w spotkaniu z panią dr Darshan Williams, psycholog kliniczną z Atlanty. W swoim wystąpieniu pani Darshan skupiła się na „Wpływie COVID-19 i świata cyfrowego na relacje społeczne”. Stwierdziła, że pandemia ograniczyła kontakty twarzą w twarz i przyczyniła się do nadmiernego – często niekontrolowanego – korzystania z mediów społecznościowych. Podkreśliła, że ma to negatywny wpływ na zdrowie psychiczne nastolatków i prowadzi do depresji, spadku empatii i powtarzania negatywnych myśli (efektu warowni). Zaproponowała stworzenie stref wolnych od Internetu, rezygnację z mediów społecznościowych na rzecz realnych kontaktów z ludźmi. Uważa, że należy skupić się na relacjach, rozmowach i praktykować empatię.

    Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem i osobowością p. Darshan. Wchodzili w interakcję i zadawali pytania. Dziękujemy za zaproszenie.

    Maria Drapalska

  • Październik – Miesiącem Świadomości Raka Piersi

    Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Celem tej ważnej akcji jest przypomnienie wszystkim kobietom, także tak młodym jak nasze uczennice z klas 8,  o konieczności regularnego badania piersi.

    Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. W Polsce każdego roku taką diagnozę słyszy ponad 22 tys. kobiet, a u 5–10 proc. z nich nowotwór rozpoznawany jest od razu w stopniu zaawansowanym.

    Jak co roku zorganizowaliśmy naszym ósmoklasistkom spotkanie z paniami Małgorzatą Parol i Karoliną Jagusiak z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku. 24.10.2024 r. uczennice poznały czynniki zwiększające ryzyko zachorowania na raka piersi oraz jego objawy. Miały także możliwość indywidualnie przećwiczyć na fantomach badanie palpacyjne piersi. Dziewczynki otrzymały także ulotkę z instrukcją dotyczącą tego, jak samodzielnie badać piersi oraz różowe wstążeczki – międzynarodowy symbol walki z rakiem piersi.

    Cieszymy się, że kolejne roczniki naszych uczennic uświadomiły sobie wagę problemu i znaczenie profilaktyki.

     

    Sylwia Mencel i Barbara Selonke

  • Nagrody za wysiłek i talent

    Korzenie nauki są gorzkie, owoce – słodkie

    W ostatni piątek października (25.10.2024 r.) odbyła się w naszej szkole miła i ważna uroczystość. Przybyli do nas przedstawiciele Urzędu Miasta z Burmistrzem Jackiem Maliszewskim na czele.
    Głównymi bohaterami spotkania byli jednak nasi wychowankowie: dwoje absolwentów oraz bardzo liczna grupa aktualnych uczniów.
    Zaszczytne stypendia i nagrody Burmistrza Miasta Ustka otrzymali:
    Maksymilian Krzyżek, Julia Kamińska-Żynis, Gabriela Michońska, Małgorzata Giza, Maria Pytlak, Julia Pożdał, Zuzanna Komorek, Sara Nawoz-Wysocka, Lena Lipińska, Miłosz Grzelak, Igor Zdrzeniecki, Aleksander Adamski, Maja Grabowska, Kinga Starnawska i Aleksander Pytlak.
    Natomiast nagrodami rzeczowymi nagrodzono młodsze dzieci:
    Weronikę Bartnicką, Kornela Woźniaka, Maję Woźniak, Weronikę Koskę, Roksanę Stachyrę i Wiktora Grzelaka.

    Pani dyrektor Agnieszka Wardecka złożyła serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim nagrodzonym uczniom, ich nauczycielom oraz licznie zgromadzonym rodzicom. Zachęciła też wszystkich uczniów do sumiennej pracy, tak by w przyszłym roku mogli się znaleźć w gronie laureatów.
    Oprawę muzyczną przygotowała p. Anna Chłopicka z pomocą grupy technicznej; swoje talenty wokalne zaprezentowały ósmoklasistki: Małgorzata Giza i Alicja Dziuba.

                                                                                                                 Małgorzata Lipska

  • Sobota z kulturą

  • Warsztaty w Bibliotece Miejskiej

    16.10.2024 r. klasa 7 b odwiedziła Bibliotekę Miejską w Ustce, aby uczestniczyć w zajęciach integracyjnych. Były one podzielone na dwie części. Pierwsza z nich służyła pogłębieniu umiejętności współpracy w grupie. Uczniowie wybrani losowo do poszczególnych zespołów wykonywali ćwiczenie nazwane kołem współpracy. Początkowo uczestnicy zajęć napotykali na szereg trudności, ale po kolejnych próbach szczęśliwie kończyli zadanie. W części drugiej uczniowie mieli okazję wykazać się współpracą podczas wspólnego wykonania utworu muzycznego. Instrumentami, na których grali, były bum bum rurki. Zadanie muzyczne okazało się bardzo przyjemne, uczniowie wspólnie wykonali kilka wybranych utworów. Uczestnicy po zakończonych warsztatach czuli ogromną satysfakcję z powodu znakomicie wykonanych zadań, opuszczali Bibliotekę Miejską z przekonaniem, że współpraca popłaca.

     

    Serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki Miejskiej w Ustce za przygotowanie ciekawych zajęć.

    Rossita Tęsna

  • Z wizytą w teatrze

    W ramach współpracy z Teatrem Wrocławskim In-Art 21.10.2024 r. uczniowie 6a, 6b, 6c i 8a obejrzeli przedstawienie pt. „Trzej muszkieterowie”. Spektakl – zrealizowany na podstawie utworów A. Dumasa – przeniósł widzów do siedemnastowiecznej Francji, do czasów kardynała Richelieu, Ludwika XIII oraz muszkieterów: Atosa, Portosa, Aramisa i d'Artagnana.
    Uczniowie z zainteresowaniem oglądali pojedynki na szpady, poszukiwali listu Portosa i odkrywali tajemnicę Człowieka w Żelaznej Masce.

    Maria Drapalska

  • Dzieci z klas I–III w teatrze

    21 października 2024 r. dzieci z klasy I a, trzech drugich i dwóch trzecich wybrały się do teatru na spektakl „Koty. Trzej Muszkieterowie: Jeden za wszystkich, wszyscy za mleko”.

    Uczniowie z przyjemnością obejrzeli ciekawą opowieść o trzech dzielnych kocich muszkieterach i młodym  d'Artagnanie, który za wszelką cenę chciał dołączyć do straży chroniącej drogocenne mleko. Główny bohater zmagał się z wieloma przeciwnościami losu.

    Przedstawienie bardzo podobało się małym widzom. Dostarczyło nie tylko rozrywki, ale wielu mądrych przesłań – w grupie można więcej, dzięki współpracy możemy przekraczać granice naszych możliwości.

     

    Beata Wyroślak

  • Wizyta w Stacji Ratownictwa Morskiego

    16.10.2024 r. klasa 8a odwiedziła SAR w Ustce. Celem wizyty było poznanie pracy ratowników morskich. Uczniowie z dużą uwagą wysłuchali wykładu ratownika p. Janusza Lemańczyka na temat akcji na morzu: gaszenia pożarów, podejmowania rozbitków, holowania ratowniczego, zwalczania zanieczyszczeń oraz współpracy z innymi służbami ratunkowymi. Młodzież miała okazję od środka obejrzeć łódź i samochody ratownicze, co spotkało się z dużym zainteresowaniem.

    Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w zajęciach.

    Maria Drapalska

  • Zielona Szkoła w Schodnie

    Uczniowie klasy VI a i VII a w dniach 7-11 października 2024 r. uczestniczyli w turnusie ekologicznym w Zielonej Szkole w Schodnie na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Podczas pobytu klasy miały zapewnione noclegi, całodzienne wyżywienie i atrakcyjny program. Wszystkie zajęcia ekologiczne prowadzone były metodą warsztatową:

    • Piesza wycieczka przyrodnicza wokół jeziora Schodno
    • Woda źródłem życia
    • Spotkanie z sowami
    • Cyjanotypia – warsztaty alternatywnej fotografii
    • Od ziarenka do bochenka
    • Ptaki – fenomen świata zwierząt
    • Gra terenowa – Życie lasu wokół remizy
    • Już lubię nietoperze
    • Wilk i spółka
    • Plazy i gady
    • Warsztaty z ceramiki
    • Warsztaty mydlarskie

    Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach regionalnych – wypiek bułek w piecu chlebowym.

    Zajęcia prowadzili doświadczeni pracownicy Zielonej Szkoły, Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Uniwersytetu Gdańskiego, leśnicy i regionalni twórcy ludowi. To prawdziwi miłośnicy przyrody i pasjonaci tego, co robią.

    Na nudę nie było czasu, ponieważ zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe, ogniska zajmowały czas poza warsztatami. Do dyspozycji uczniów było boisko do siatkówki, piłki nożnej, stół do tenisa stołowego. Zaplecze szkoły to mnóstwo przyrodniczych atrakcji – ptasia stołówka, ścieżka zapachów, domki dla owadów i nietoperzy, tropy zwierząt, urządzenia do recyklingu, układanki.

    Słoneczna pogoda i położenie obiektu wśród lasów, z dala od osad ludzi, sprawiły, że pobyt był bardzo udany. Zielona szkoła w Schodnie to magiczne miejsce, gdzie słowa „Wpatrz się głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz” nabierają szczególnego znaczenia.

    Hanna Kostrzewska

    Janina Sulewska

  • Wideowitaminka

  • Dzień z witaminką – ZDROWO, KOLOROWO

    2 października 2024 r. to był dzień wyjątkowy w naszej szkole – dzień witaminkowy. W tym roku świętowaliśmy go pod hasłem ZDROWO, KOLOROWO.

    Święto witaminki na stałe wpisało się w szkolną tradycję. Głównym celem takiej akcji  jest jak największe zaangażowanie społeczności szkolnej w proces aktywnego zdobywania wiedzy i wyrabiania odpowiednich nawyków związanych z prawidłowym żywieniem.

    W ramach Dnia z witaminką wśród uczniów klas IV-VIII przeprowadzone zostały 2 konkursy:

    Kartka z przepisem do szkolnej książki kucharskiej dla kl. IV-VII,

    Strona tytułowa do szkolnej książki kucharskiej dla kl. VIII.

     

    Nagrody zdobyli:

    w kategorii kl. IV:

    I miejsce Szymon Mielniczuk, IV a

    II miejsce Marcel Bejnerowicz, IV a

    III miejsce Emilia Kassijan, IV a

     

    w kategorii kl. V:

    I miejsce Jakub Kmieciak, V b

    II miejsce Wiktor Zieliński, V b

    III miejsce Aleksander Pytlak, V a

    w kategorii kl. VI:

    I miejsce  ex aequo Kamil Bernatek, VI a

    Igor Zdrzeniecki, VI a

    III miejsce Julia Pianka, VI a

    w kategorii kl. VII:

    I miejsce Mateusz Maziarz, VII a

    w kategorii kl. VIII:

    I miejsce Maria Pytlak, VIII b

    II miejsce Gabriela Michońska, VIII a

    III miejsce Julia Pożdał, VIII a

    Dyplomy i nagrody uczniowie otrzymali podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

    W Dniu z witaminką hol szkolny tętnił pozytywną energią i kolorami, ponieważ klasy przygotowały jesienne stragany – barwne, bogate w owoce i warzywa.

    Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w tym dniu w warsztatach kulinarnych. Pod czujnym okiem kucharza pana Adama, absolwenta naszej szkoły, z produktów bogatych w witaminy wyczarowali kolorowe sałatki, które potem degustowali w salach.

    Przygotowanie i przeprowadzenie takiej akcji nie byłoby możliwe bez pomocy i wsparcia wszystkich wychowawców i rodziców uczniów. Serdecznie dziękujemy z zakup owoców, warzyw, produktów spożywczych oraz za wsparcie dzieci w przygotowaniu prac konkursowych.

    Serdeczne podziękowanie kierujemy do pana Adama, który bardzo dyskretnie wspierał dzieci w kulinarnej przygodzie.

    Mamy nadzieję, że uczniowie będą pamiętać każdego dnia o produktach bogatych w witaminy i każdego dnia będą czuć się kolorowo dzięki owocom i warzywom. 

     

    Hanna Kostrzewska

    Marta Kiedrowicz

    Katarzyna Podściańska

  • Zajęcia w SAR Ustka

    15 października 2024 r. klasa 8b odwiedziła Stację Ratownictwa Morskiego.
    Zajęcia przeprowadził ratownik Mateusz Sroka. Uczniowie mogli się poczuć jak prawdziwi ratownicy morscy, wsiadając do łodzi i samochodu ratunkowego jednostki SAR.
    Młodzież została przeszkolona z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz poznała zasady bezpiecznego zachowania w wodzie.

     Zajęcia były bardzo interesujące, uczniowie aktywni.

                                                                                                                Lesja Ziółkowska

  • DEN

  • Nauczyciele w oczach uczniów

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas I-III przygotowali wystawę pt. „Nasza Pani”. Piękne rysunki dzieci ozdobiły szkolny korytarz. Panie uczące w młodszych klasach mogły zobaczyć siebie oczami swoich uczniów. Wszystkie na portretach wyszły wyjątkowo.

    Beata Przybylska-Dys

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć