Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Warsztaty w Bibliotece Miejskiej

    16.10.2024 r. klasa 7 b odwiedziła Bibliotekę Miejską w Ustce, aby uczestniczyć w zajęciach integracyjnych. Były one podzielone na dwie części. Pierwsza z nich służyła pogłębieniu umiejętności współpracy w grupie. Uczniowie wybrani losowo do poszczególnych zespołów wykonywali ćwiczenie nazwane kołem współpracy. Początkowo uczestnicy zajęć napotykali na szereg trudności, ale po kolejnych próbach szczęśliwie kończyli zadanie. W części drugiej uczniowie mieli okazję wykazać się współpracą podczas wspólnego wykonania utworu muzycznego. Instrumentami, na których grali, były bum bum rurki. Zadanie muzyczne okazało się bardzo przyjemne, uczniowie wspólnie wykonali kilka wybranych utworów. Uczestnicy po zakończonych warsztatach czuli ogromną satysfakcję z powodu znakomicie wykonanych zadań, opuszczali Bibliotekę Miejską z przekonaniem, że współpraca popłaca.

     

    Serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki Miejskiej w Ustce za przygotowanie ciekawych zajęć.

    Rossita Tęsna

  • Z wizytą w teatrze

    W ramach współpracy z Teatrem Wrocławskim In-Art 21.10.2024 r. uczniowie 6a, 6b, 6c i 8a obejrzeli przedstawienie pt. „Trzej muszkieterowie”. Spektakl – zrealizowany na podstawie utworów A. Dumasa – przeniósł widzów do siedemnastowiecznej Francji, do czasów kardynała Richelieu, Ludwika XIII oraz muszkieterów: Atosa, Portosa, Aramisa i d'Artagnana.
    Uczniowie z zainteresowaniem oglądali pojedynki na szpady, poszukiwali listu Portosa i odkrywali tajemnicę Człowieka w Żelaznej Masce.

    Maria Drapalska

  • Dzieci z klas I–III w teatrze

    21 października 2024 r. dzieci z klasy I a, trzech drugich i dwóch trzecich wybrały się do teatru na spektakl „Koty. Trzej Muszkieterowie: Jeden za wszystkich, wszyscy za mleko”.

    Uczniowie z przyjemnością obejrzeli ciekawą opowieść o trzech dzielnych kocich muszkieterach i młodym  d'Artagnanie, który za wszelką cenę chciał dołączyć do straży chroniącej drogocenne mleko. Główny bohater zmagał się z wieloma przeciwnościami losu.

    Przedstawienie bardzo podobało się małym widzom. Dostarczyło nie tylko rozrywki, ale wielu mądrych przesłań – w grupie można więcej, dzięki współpracy możemy przekraczać granice naszych możliwości.

     

    Beata Wyroślak

  • Wizyta w Stacji Ratownictwa Morskiego

    16.10.2024 r. klasa 8a odwiedziła SAR w Ustce. Celem wizyty było poznanie pracy ratowników morskich. Uczniowie z dużą uwagą wysłuchali wykładu ratownika p. Janusza Lemańczyka na temat akcji na morzu: gaszenia pożarów, podejmowania rozbitków, holowania ratowniczego, zwalczania zanieczyszczeń oraz współpracy z innymi służbami ratunkowymi. Młodzież miała okazję od środka obejrzeć łódź i samochody ratownicze, co spotkało się z dużym zainteresowaniem.

    Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w zajęciach.

    Maria Drapalska

  • Zielona Szkoła w Schodnie

    Uczniowie klasy VI a i VII a w dniach 7-11 października 2024 r. uczestniczyli w turnusie ekologicznym w Zielonej Szkole w Schodnie na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Podczas pobytu klasy miały zapewnione noclegi, całodzienne wyżywienie i atrakcyjny program. Wszystkie zajęcia ekologiczne prowadzone były metodą warsztatową:

    • Piesza wycieczka przyrodnicza wokół jeziora Schodno
    • Woda źródłem życia
    • Spotkanie z sowami
    • Cyjanotypia – warsztaty alternatywnej fotografii
    • Od ziarenka do bochenka
    • Ptaki – fenomen świata zwierząt
    • Gra terenowa – Życie lasu wokół remizy
    • Już lubię nietoperze
    • Wilk i spółka
    • Plazy i gady
    • Warsztaty z ceramiki
    • Warsztaty mydlarskie

    Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach regionalnych – wypiek bułek w piecu chlebowym.

    Zajęcia prowadzili doświadczeni pracownicy Zielonej Szkoły, Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Uniwersytetu Gdańskiego, leśnicy i regionalni twórcy ludowi. To prawdziwi miłośnicy przyrody i pasjonaci tego, co robią.

    Na nudę nie było czasu, ponieważ zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe, ogniska zajmowały czas poza warsztatami. Do dyspozycji uczniów było boisko do siatkówki, piłki nożnej, stół do tenisa stołowego. Zaplecze szkoły to mnóstwo przyrodniczych atrakcji – ptasia stołówka, ścieżka zapachów, domki dla owadów i nietoperzy, tropy zwierząt, urządzenia do recyklingu, układanki.

    Słoneczna pogoda i położenie obiektu wśród lasów, z dala od osad ludzi, sprawiły, że pobyt był bardzo udany. Zielona szkoła w Schodnie to magiczne miejsce, gdzie słowa „Wpatrz się głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz” nabierają szczególnego znaczenia.

    Hanna Kostrzewska

    Janina Sulewska

  • Wideowitaminka

  • Dzień z witaminką – ZDROWO, KOLOROWO

    2 października 2024 r. to był dzień wyjątkowy w naszej szkole – dzień witaminkowy. W tym roku świętowaliśmy go pod hasłem ZDROWO, KOLOROWO.

    Święto witaminki na stałe wpisało się w szkolną tradycję. Głównym celem takiej akcji  jest jak największe zaangażowanie społeczności szkolnej w proces aktywnego zdobywania wiedzy i wyrabiania odpowiednich nawyków związanych z prawidłowym żywieniem.

    W ramach Dnia z witaminką wśród uczniów klas IV-VIII przeprowadzone zostały 2 konkursy:

    Kartka z przepisem do szkolnej książki kucharskiej dla kl. IV-VII,

    Strona tytułowa do szkolnej książki kucharskiej dla kl. VIII.

     

    Nagrody zdobyli:

    w kategorii kl. IV:

    I miejsce Szymon Mielniczuk, IV a

    II miejsce Marcel Bejnerowicz, IV a

    III miejsce Emilia Kassijan, IV a

     

    w kategorii kl. V:

    I miejsce Jakub Kmieciak, V b

    II miejsce Wiktor Zieliński, V b

    III miejsce Aleksander Pytlak, V a

    w kategorii kl. VI:

    I miejsce  ex aequo Kamil Bernatek, VI a

    Igor Zdrzeniecki, VI a

    III miejsce Julia Pianka, VI a

    w kategorii kl. VII:

    I miejsce Mateusz Maziarz, VII a

    w kategorii kl. VIII:

    I miejsce Maria Pytlak, VIII b

    II miejsce Gabriela Michońska, VIII a

    III miejsce Julia Pożdał, VIII a

    Dyplomy i nagrody uczniowie otrzymali podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

    W Dniu z witaminką hol szkolny tętnił pozytywną energią i kolorami, ponieważ klasy przygotowały jesienne stragany – barwne, bogate w owoce i warzywa.

    Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w tym dniu w warsztatach kulinarnych. Pod czujnym okiem kucharza pana Adama, absolwenta naszej szkoły, z produktów bogatych w witaminy wyczarowali kolorowe sałatki, które potem degustowali w salach.

    Przygotowanie i przeprowadzenie takiej akcji nie byłoby możliwe bez pomocy i wsparcia wszystkich wychowawców i rodziców uczniów. Serdecznie dziękujemy z zakup owoców, warzyw, produktów spożywczych oraz za wsparcie dzieci w przygotowaniu prac konkursowych.

    Serdeczne podziękowanie kierujemy do pana Adama, który bardzo dyskretnie wspierał dzieci w kulinarnej przygodzie.

    Mamy nadzieję, że uczniowie będą pamiętać każdego dnia o produktach bogatych w witaminy i każdego dnia będą czuć się kolorowo dzięki owocom i warzywom. 

     

    Hanna Kostrzewska

    Marta Kiedrowicz

    Katarzyna Podściańska

  • Zajęcia w SAR Ustka

    15 października 2024 r. klasa 8b odwiedziła Stację Ratownictwa Morskiego.
    Zajęcia przeprowadził ratownik Mateusz Sroka. Uczniowie mogli się poczuć jak prawdziwi ratownicy morscy, wsiadając do łodzi i samochodu ratunkowego jednostki SAR.
    Młodzież została przeszkolona z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz poznała zasady bezpiecznego zachowania w wodzie.

     Zajęcia były bardzo interesujące, uczniowie aktywni.

                                                                                                                Lesja Ziółkowska

  • DEN

  • Nauczyciele w oczach uczniów

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas I-III przygotowali wystawę pt. „Nasza Pani”. Piękne rysunki dzieci ozdobiły szkolny korytarz. Panie uczące w młodszych klasach mogły zobaczyć siebie oczami swoich uczniów. Wszystkie na portretach wyszły wyjątkowo.

    Beata Przybylska-Dys

  • Dzień Edukacji Narodowej

    14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, który jest świętem nauczycieli, uczniów oraz pracowników administracji i obsługi. Tego dnia cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii, aby wyrazić wdzięczność za przekazywaną wiedzę i trud włożony w pracę na rzecz dzieci. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 4b oraz zespoły muzyczne i taneczny pod kierunkiem: Anny Chłopickiej, Marzeny Roszman, Lidii Klein oraz Urszuli Tamulis. Samorząd Uczniowski podarował wszystkim pracownikom szkoły pamiątkowe prezenty. Na koniec przemówiła dyrektor Agnieszka Wardecka, która podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie oraz życzyła wielu sił, cierpliwości i wytrwałości. Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom, którzy włączyli się w organizację i przygotowanie tego dnia.

                                                                                                          Anna Chłopicka

  • Nadzieje olimpijskie

    Na początku października 2024 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w projekcie ministerialnym „Lekka jest fajna – zacznij od lekkiej”. Celem tego projektu jest zachęcenie dzieci do trenowania lekkiej atletyki, a co najważniejsze szukanie następców gwiazd polskiej królowej sportu. Głównym koordynatorem i prowadzącym imprezę był były reprezentant i rekordzista Polski w biegu na 400 m pan Tomasz Czubak. Zajęcia odbyły się na usteckim stadionie. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w kilku podstawowych konkurencjach m.in.: biegu na 60 m, skoku w dal, wzwyż, w konkurencji rzutowej oraz biegu na 300 m. Za udział wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki.

    Agnieszka Sałach

  • Sztafetowe biegi przełajowe

    Jak co roku Igrzyska Dzieci i Młodzieży zaczynamy od udziału w biegach sztafetowych. Pierwszą imprezą jaka odbyła się w tym okresie były Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Miejskich Igrzysk. W zawodach brały udział trzy usteckie szkoły, a biegi podzielone były na trzy kategorie wiekowe: klasy IV i młodsi, klasy V-VI oraz VII-VIII.

    Uczniowie naszej szkoły wywalczyli 4 brązowe medale, 1 srebrny i 1 złoty. Na najwyższym podium stanęli chłopcy z klas VII-VIII, co dało im awans do zawodów na szczeblu powiatowym.   

    10 października 2024 r. w Ustce odbyły się kolejne zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Chłopcy z naszej szkoły w znakomity sposób wywalczyli złoty medal i zostali Mistrzami Powiatu. SP 2 reprezentowali: Grzegorz Gorczyński-Jendruszko, Krystian Grzegorczyk, Jakub Rutkowski, Tymon Sztafij, Mikołaj Wierzbicki i Jakub Wysoczański.

    Wszystkim uczniom bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

     

    Agnieszka Sałach

  • Czwartoklasiści na obchodach Dnia Żołnierza Rezerwy

    12.10.2024 r. klasa 4a z wychowawczynią uczestniczyła w uroczystych obchodach Dnia Żołnierza Rezerwy. Obchody rozpoczęły się przemarszem Bulwarem Portowym pod pomnik Ludzi Morza. Pochód prowadziła orkiestra dęta, za nią kroczył dowódca uroczystości, sztandary, pododdział rezerwistów MW Stowarzyszenia Złotej „R”, włodarze miasta i gminy Ustka, słuchacze Usteckiego Uniwersytetu III Wieku, mieszkańcy Ustki, goście oraz uczniowie SP 1 i SP 2 z opiekunami. Pod pomnikiem Ludzi Morza uroczystość prowadził, według ustalonego ceremoniału, Piotr Wszółkowski. Wzięła w nim udział Kompania Honorowa MW, do portu przypłynął okręt wojenny „Nakło”. Na koniec delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Ludzi Morza.

    Mariola Gruszczyńska

     

  • Wycieczka do Gdańska

    9 października 2024 r. uczniowie klas: 4a, 4b i 5a pojechali się na wycieczkę do Gdańska. Nasza przygoda rozpoczęła się od wczesnych godzin porannych. Pierwszym przystankiem było Westerplatte, miejsce-symbol wybuchu II wojny światowej. Zwiedziliśmy Wartownię nr 1, symboliczny cmentarz obrońców Westerplatte.

    Następnie udaliśmy się do portu na rejs tramwajem wodnym. Mimo niewielkiego deszczu humory nas nie opuszczały, a krajobraz wynagradzał kaprysy aury.

    Kolejnym etapem było Stare Miasto Gdańska, tam spacerowaliśmy, podziwiając piękne i historyczne kamienice. Odnaleźliśmy lwy, czyli symbol Gdańska. Figurki znajdują się
    w różnych częściach miasta, a nawet  na elewacjach zabytkowych budynków. Zrobiły one ogromne wrażenie na dzieciach, nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć.

    Następnie pojechaliśmy do miejsca, w którym nauka spotyka się z historią, czyli Hevelianum. Wzięliśmy udział w warsztatach, w czasie których zgłębialiśmy tajniki wiedzy biologicznej, fizycznej i chemicznej, obejrzeliśmy wiele ciekawych urządzeń i mogliśmy nawet przez chwilę stać się kierowcą samochodu.

    Ostatnim przystankiem na naszej mapie był McDonald`s, a po wizycie w restauracji udaliśmy się już prosto do Ustki. Wycieczka była bardzo udana. To na pewno nie ostatnia nasza wspólna wyprawa.

     

                                                                                                           Marzena Roszman

  • Sukcesy szachowe

    30 września 2024 r. w SP 3 w Ustce odbył się Turniej Szachowy w ramach Miejskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży. W grupie starszych uczniów (kl. VII i VIII), pomimo remisu 2:2, z awansu do następnego szczebla rozgrywek cieszyli się uczniowie z SP 3. W grupie młodszej awans do następnego turnieju wywalczyli nasi szachiści pokonując SP 3 4:0. Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w szachach drużynowych odbyły się 4 października tradycyjnie w Smołdzinie. Nasi szachiści w składzie tak jak w poprzednim turnieju z Igorem Zdrzenieckim z kl. VI a, Miłoszem Grzelakiem i Emilią Paslavską z kl. VI c oraz Wiktorem Grzelakiem i rezerwową Anną Zielińską z kl. III b pokonali kolejno szkoły z Kobylnicy, Głobina, Potęgowa, Główczyc i Smołdzina, zdobywając I miejsce i tytuł MISTRZÓW POWIATU SŁUPSKIEGO W SZACHACH DRUŻYNOWYCH. Półfinał województwa pomorskiego Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych odbył się 16 października w Człuchowie. Nasi szachiści ostatecznie uplasowali się na II pozycji po pokonaniu Człuchowa i po porażce z Bytowem.

    Wojciech Sypiański - instruktor szachowy

  • Zajęcia sportowe dla przedszkolaków

     

    Pozytywny wizerunek naszej szkoły kreujemy współpracując z usteckimi przedszkolami.

    9 października br. zaprosiliśmy sześciolatki z MP 1 i MP 2 Delfinki. Celem spotkania było poznanie przez dzieci naszej szkoły i udział zerówek w zajęciach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Atrakcji i emocji nie brakowało. Rozgrzewkę przy muzyce poprowadziły uczennice z kl.7b.Udostępniliśmy maluchom salę sensoryczną, halę sportową ze zwinnościowym torem przeszkód i zabawami z piłkami. Owocowy poczęstunek zakończył nasze sportowe zmagania.

    Katarzyna Podściańska

  • Współpraca popłaca

    Nasza szkoła od lat współpracuje z Biblioteką Miejską, dzięki czemu uczniowie korzystają z bogatej oferty BM. Najczęściej są to spotkania z pisarzami, w tym roku odbyły się już dwa – oba w ramach projektu „Zasłuchani, zaczytani”.

    W skład projektu wchodzi też cykl warsztatów „Współpraca popłaca” (X 2024).
    W październiku do udziału w zajęciach zostali zaproszeni nasi uczniowie z klas 4-7.
    Godzinne spotkanie udowadnia dzieciom, jak ważna jest praca w grupie, gdzie każdy uczestnik może wykorzystać swoje możliwości i przyczynić się do końcowego efektu.
    Najpierw, pracując w grupach, uczniowie odtwarzali z pamięci skomplikowany wzór graficzny, a następnie zamienili się w orkiestrę i wspólnie tworzyli efekty muzyczne do słuchanych melodii.

    Warsztaty „Współpraca popłaca” to czas pracy w skupieniu oraz świetna zabawa.
    Serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki Miejskiej: pani Monice i panu Krzysztofowi za zaproszenie, za poświęcony nam czas i życzliwość.

    Organizacją spotkań zajmują się nasze bibliotekarki: Małgorzata Lipska i Dorota Bernacka.
    Bardzo dziękujemy wychowawczyniom klas za aktywną współpracę, która naprawdę popłaca

  • Wyjście integracyjne

    Ponieważ nie samą nauką uczeń żyje, w piątek (4.10.2024 r.) klasa 8a wraz z nauczycielami wybrała się na ognisko. Były pieczone kiełbaski, opiekane pianki i chleb. Nie zabrakło także babeczek, które przygotowały swoim kolegom dziewczęta z okazji niedawnego Dnia Chłopaka. Nie mogło się obyć bez zajęć sportowych: meczu w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz prób sprawnościowych.
    Wspaniała, słoneczna pogoda wprawiła wszystkich w fantastyczny humor.

    Maria Drapalska

  • Noc Bibliotek

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć