Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Wyniki konkursu plastycznego klas 0-3 „ Mój miś marynarz”

    Z okazji Dnia Pluszowego Misia odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pt. „Mój miś marynarz”.

    Oto wyniki.

    Wyróżnienia specjalne – za pomysłowość i wkład pracy:

    • Artur Dołmant kl. I a
    • Maria Szarek kl. III a
    • Jan Szydloch kl. III a

    Kategoria

    - klasa  0:

    1. miejsce Sandra Janowska
    2. miejsce Zofia Marczak
    3. miejsce Hanna Budniak

    - klasa I:

    1. miejsce Stanisław Bernatek kl. I a

                    Laura Setnik kl. I b

    1. miejsce Franciszek Kubiaczyk  kl. I a

                     Filip Wegner kl. I b

    1. miejsce Kamila Yurczenko kl. I c

    - klasa II:

    1. miejsce Barbara Wojtkowiak  kl. II b

                    Wiktor Waras-Jackowski kl. II b

    1. miejsce Martyna Adamiak kl. II b
    2. miejsce Małgorzata Juraszek kl. II b

    Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają okolicznościowe dyplomy.

    Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za udział.Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na najbliższym apelu klas 0-III.

    Agnieszka Wardecka i Gabriela Troczyńska

  • Alternatywne lekcje WF-u

    W tym roku szkolnym na środowych zajęciach sportowych w klasie 3 b  dzieci uczestniczą w lekcji samoobrony. Zajęcie odbywają się pod okiem instruktora UKS Ju-Jitsu GEPARD Ustka Janusza Rżysko. Ich celem  jest podnoszenie wiedzy dzieci na temat dalekowschodnich sportów i sztuk walki, kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości dzieci oraz rozwijanie różnych form kultury fizycznej w środowisku. Dziękujemy panu Januszowi za bezinteresowny wkład w trening dzieci. 

    Gabriela Troczyńska

  • Trzymaj Formę

    W ramach programu „Trzymaj Formę” na lekcjach WF-u uczniowie tworzyli napis ze swoich ciał. Prowadziliśmy pogadanki na temat szkodliwości picia energetyków.

    Drodzy Rodzice, czy zastanawiało Was, czemu Wasze dziecko:

    • jest nadpobudliwe,
    • jest osowiałe,
    • nie śpi po nocach,
    • ma nadwagę,
    • ma bóle głowy?

    Powodów może być wiele, ale zapytaj je, ile energetyków wypija na dobę.

    Napoje energetyzujące, energetyki, energy drinki – lekarze alarmują, że coraz częściej sięgają po nie dzieci i młodzież. Napoje te, zawierające kofeinę, cukier, syntetyczne witaminy, guaranę, najpierw powodują nadpobudliwość, potem zmęczenie i drażliwość. Są też powodem odwodnienia u najmłodszych.

    Może wydawać się Wam, że to kolejny napój gazowany – tymczasem, jak podkreśla Rzecznik Praw Dziecka – kofeina, która jest znaczącym składnikiem energy drinków, jest substancją psychoaktywną i powoduje uzależnienie.

    Spożywane często napoje energetyczne dostarczają organizmowi ogromnych ilości cukrów. Najczęściej zawierają cukier biały, syrop glukozowy lub syrop glukozowo-fruktozowy, czyli składniki o wysokiej kaloryczności. To przyczynia się do rozwoju nadwagi i chorób związanych z nadmierną masą ciała – otyłości, insulinooporności czy cukrzycy typu II. Warto również pamiętać o negatywnym wpływie cukrów prostych na szkliwo zębów.

    Energetyki mogą spowodować w młodym organizmie:

    • zaburzenia koordynacji ruchowej,
    • nieprawidłowości w procesie tworzenia kości u dzieci i młodzieży (kofeina zaburza gospodarkę wapniową),
    • nudności, wymioty i dolegliwości ze strony układu pokarmowego,
    • zaburzenia rozwoju układu nerwowego u nieletnich.

    Dlatego od 1 stycznia 2024 r. wchodzą w życie nowe przepisy prawne, zgodnie z którymi w Polsce będzie obowiązywał zakaz sprzedaży napojów energetycznych osobom poniżej 18 roku życia.

    Zainteresował Cię temat? Czytaj więcej:

    • I. Gielecińska, Napoje energetyzujące znaczącym źródłem kofeiny w diecie dzieci, https://ncez.pzh.gov.pl/dzieci-i-mlodziez/napoje-energetyzujace-znaczacym-zrodlem-kofeiny-w-diecie-dzieci/ (dostęp 25.08.2023 r.).
    • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siemiatyczach, Czym są napoje energetyczne? Jak działają na organizm dzieci i młodzieży?, https://www.gov.pl/web/psse-siemiatycze/czym-sa-napoje-energetyczne-jak-dzialaja-na-organizm-dzieci-i-mlodziezy (dostęp 25.08.2023 r.).
    • B. Wajszczyk, Szkodliwa energia, czyli dlaczego napoje energetyzujące nie są dla dzieci, https://ncez.pzh.gov.pl/dzieci-i-mlodziez/szkodliwa-energia-czyli-dlaczego-napoje-energetyzujace-nie-sa-dla-dzieci/ (dostęp 25.08.2023 r.).

    Gabriela Troczyńska i Katarzyna Podściańska

  • Jesień w świetlicy

    Jesień już dawno rozgościła się w naszej świetlicy. Inspiracji do wystroju i prac plastycznych szukaliśmy, gdzie się da. Świetlicowa jesień była kolorowa i piękna. Samodzielnie wykonane ozdoby pozwalały nam spędzić miło czas  oraz wprowadzić do świetlicy ciepłą i pogodną atmosferę. Dzieci malowały jesienne kolorowanki, zbierały skarby jesieni, a z liści tworzyły piękne kompozycje. Interesujące zajęcia, gry i zabawy edukacyjne oraz wspólnie spędzony czas, także na świeżym powietrzu – to nasza wesoła, świetlicowa codzienność. Czytamy dużo opowiadań, baśni, wierszy. Spędzamy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu i nie mamy czasu na nudę.

    Marlena Atalska

  • Jak budować mosty kultury?

    W ostatni wtorek listopada pracownice biblioteki uczestniczyły w spotkaniu Sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy, które, jak zwykle, odbyło się w macierzystej jednostce – w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej w Słupsku.
    Wykład „Mosty Kultury: współpraca bibliotekarzy z ukraińską społecznością” poprowadziła kierowniczka Zakładu Psychologii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku – dr Maria Aleksandrovich, z pomocą swej asystentki Aleny Tiupovej. Było nam szczególnie miło, gdyż pani Alena wiosną odbywała praktykę w naszej szkole.
    Obie panie przybliżyły nam specyfikę kultury ukraińskiej, skupiły się zaś na działaniach, jakie mogą podejmować polskie biblioteki, aby pomagać uchodźcom z Ukrainy: dzieciom, dorosłym, osobom starszym. Prowadzące podkreśliły, że jednym z najważniejszych zadań jest rozpowszechnianie rzetelnych, sprawdzonych informacji.

    Z dumą pochwaliłyśmy się naszą aktywnością: już kilka miesięcy po wybuchu wojny w bibliotece powstał (wyłącznie dzięki naszej prywatnej aktywności) księgozbiór w języku ukraińskim. Uczniowie ukraińscy, zwłaszcza młodsi, korzystają z niego z ogromną radością. I być może dlatego odwiedzają nas prawie każdego dnia…

    I tu czekała na nas przemiła niespodzianka: godzinę wcześniej została otwarta wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci ukraińskie z sierocińca w Ustce. Pani Maria i pani Alena pracowały z naszymi uczniami w ramach arteterapii, w ten sposób postała wystawa „Pod niebem usteckim”.
    Oglądałyśmy piękne dzieła z wielką radością i wzruszeniem.

    Małgorzata Lipska, Dorota Bernacka

  • Co nowego w zerówce?

    Za nami kolejne miesiące pracy w naszej "0". Poznaliśmy literki, a niektórzy z nas zaczynają czytać pierwsze szkolne czytanki. Matematyka też nam nie straszna! Dodajemy i odejmujemy cyfry.

    Na początku listopada dzieci przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości. Poznaliśmy piosenki, legendy, wiersze o Polsce.

    Obchodziliśmy także :

    • Dzień Dyni
    • Dzień Postaci z Bajek
    • Dzień Pluszowego Misia

    Pod koniec listopada nadszedł czas wróżb i magii – andrzejki. Nasze sale zamieniły się w magiczne centrum dowodzenia.

    Powoli mija jesień, zaczynamy czas zimowych zabaw.

    Monika Waluk

  • Nasi uczniowie w półfinale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

    Bardzo miło nam poinformować, że nasi uczniowie: Maksymilian Krzyżek, Julia Kamińska-Żynis oraz Nadia Czaplińska zakwalifikowali się do półfinału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Wspaniała siódemka do potęgi”. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.

    Janina Sulewska

  • Halowe piątki lekkoatletyczne

    Uczniowie naszej szkoły brali udział w trzech piątkach lekkoatletycznych organizowanych przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy „Jantar” Ustka na hali sportowej ZSOiT w Ustce.

    Uczniowie klasy trzeciej sportowej biegali ze startu niskiego na 30 m oraz ze startu wysokiego na 220 m (2 okrążenia); pchali kulą (1 kg dziewczęta, 1,5 kg chłopcy) i rzucali lotką vortex.

    Na podium w różnej konfiguracji (trzy starty) stawali: Milena Kowalska (okazała się najlepszą biegaczką w kategorii rocznika 2013 i młodsi w biegu na 30 m), Sabina Setnik, Liliana Wiencek, Maja Woźniak, Kornel Woźniak oraz Hubert Salabura zajmowali czołowe miejsca w  rzucie lotką vortex i pchnięciu kulą.

    W kategorii wiekowej rocznik 201-12 dziewczyny z naszej szkoły startowały w następujących konkurencjach: bieg na 30 m i bieg 30 m przez płotki ze startu niskiego; pchnięcie kulą; rzut piłeczką palantową; wieloskok z 5 m rozbiegu oraz bieg na 320 m (3 okrążenia).

    Czołowe miejsca zajmowały: Zuzanna Komorek, Daria Rudzińska, Sara Nawoz-Wysocka, Weronika Witkowska, Amelia Gruba, Lena Niedźwiedź, Nadia Zgardzińska, Nikola Lewandowska.

    Dziękuję wszystkim zawodnikom i rodzicom za poświęcony czas i wysiłek.

     Życzę dalszych sukcesów!

    Gabriela Troczyńska

  • Marnowanie jedzenia

    Marnowanie jedzenia

    Według Banków Żywności w Polsce marnujemy rocznie ok. 4,8 miliona ton jedzenia. Szacuje się, że aż 60% z tego marnotrawimy w naszych domach. Oznacza to, że każdy z nas wyrzuca rocznie około 75 kg żywności.

    Istnieją już specjalne aplikacje które mają naprawić tę sytuację dotyczącą firm i sieciówek:

    • Foodsi to aplikacja, dzięki której sprzedasz dobrej jakości nadwyżki ze swojego lokalu i przyczynisz się do niemarnowania. Działają tu sklepy, kawiarnie, piekarnie.
    • Too Good To Go współpracują  tu takie miejsca jak: Lindt, Starbucks, Pizza Hut,  77 Sushi, Carrefour, Auchan i ostatnio Biedronka. Zasada działania aplikacji jest prosta. Sklepy tworzą paczki produktowe i umieszczają informację o nich w aplikacji.

    Co zrobić by nie marnować jedzenia w gospodarstwach domowych?

    Na lekcjach wychowania fizycznego w grudniu przeprowadziliśmy akcję w ramach programu Trzymaj Formę  Nie marnuj jedzenia w czasie Świąt Bożego Narodzenia.  Dzieci dostały kilka praktycznych wskazówek, co robić, by w naszych domach nie marnowała się żywność.

    8 sposobów na niemarnowanie żywności

    1. Kontrola zawartości lodówki i częstsze porządki.
    2. Planowanie zakupów.
    3. Jadłospis na kilka kolejnych dni.
    4. Mniejsze porcje z opcją dokładki.
    5. Przechowywanie żywności na dłużej.
    6. Udział w akcjach charytatywnych.
    7. Rozwijanie wiedzy kulinarnej.
    8. Dzień posiłków w koncepcji zero waste.

    Jak przekłada się koncepcja zero waste na niemarnowanie jedzenia? Do transportowania zakupów używany toreb papierowych lub wielokrotnego użytku. Sięgamy po ekologiczne opakowania niezawierające plastiku. Ograniczamy wydawane pieniądze, kupując jedynie to jedzenie, które na pewno spożytkujemy w ciągu kolejnych dni. Składniki, które nie zostaną wykorzystane pierwszego dnia, wykorzystujemy w dniach kolejnych, stosując ciekawe przepisy kulinarne. Po konsumpcji dbamy o prawidłowe segregowanie odpadów, a jeśli jest to możliwe, odpadki zielone przeznaczmy na kompost. Nadwyżki jedzenia, których nie możemy spożytkować, oddajemy komuś potrzebującemu - niezjedzone potrawy, szczelnie zamknięte, można przynieść do tzw. jadłodzielni lub sklepu społecznego.

    Nasza szkoła przystąpiła też do programu edukacyjnego Akademia Lubella.

    Celem programu jest edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Akademia Lubella uczy nie tylko komponowania zróżnicowanych, wartościowych posiłków, ale również prawidłowych zachowań związanych z niemarnowaniem jedzenia i doceniania samodzielnego przygotowywania posiłków, a także wartości  płynących ze wspólnego spożywania posiłków. Chcemy przypomnieć społeczeństwu sposoby naszych babć, że resztki wędlin i pieczeni można także zmielić w maszynce i wykorzystać jako farsz do pasztecików, pierogów, pyz.

    Może uda nam się namówić parę rodzin na świetną rodzinną zabawę w kuchni zamiast kolejnego filmu na Netflix.

    Tymczasem w ramach akcji niemarnowania jedzenia chętni uczniowie mieli za zadanie: podczas porządków przedświątecznych zaobserwować, jakie produkty bywają najczęściej przeterminowane w naszych szafkach i lodówkach. Grupą najczęściej wyrzucanych produktów okazał się nabiał: jogurty, serki, śmietany.  Przy okazji starsi uczestnicy akcji zauważyli, że mnóstwo przeterminowanych produktów znaleźli wśród lekarstw i kosmetyków.

    Gabriela Troczyńska,
    Katarzyna Podściańska

  • Sukcesy językowe Maksymiliana

    Sukcesy językowe Maksymiliana

    Maksymilian Krzyżek jest uczniem klasy 8a. Biegle mówi i pisze w języku angielskim. Jego wiedza wychodzi poza podręcznik szkolny i poza sztampowe myślenie o nauce języka obcego.  Podczas szkolnych eliminacji do Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego uzyskał ponad 80% punktów możliwych do zdobycia i w listopadzie reprezentował naszą szkołę w rejonowym etapie w Kobylnicy.

    W tym samym czasie wystartował w Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Juniorów. Za nim już dwie części I etapu tego konkursu. Obydwie były bardzo trudne i sprawdzały wiedzę z gramatyki, słownictwa i szeroko pojętej kultury krajów anglojęzycznych. Jesteśmy bardzo dumni, że Maks przeszedł do etapu II.

    Warto wspomnieć, że w obydwu konkursach wystartowali również inni uczniowie z klas 7 i 8. Pośród nich na wyróżnienie zasługuje Nadia Cichoń i Marcin Szczygieł. Obydwoje osiągnęli wysokie wyniki.

    Marzena Markowicz

  • Promocja  naszej szkoły  wśród przedszkolaków

    Dnia 7.12.2023 r. na uroczystym wręczeniu nagród dla przedszkolaków – laureatów IV Konkursu Plastycznego dla Usteckich Przedszkolaków „Mój najlepszy przyjaciel” – nie zabrakło również piosenki. Zespół wokalny ,,Małe NA STO DWA”, prowadzony przez p. U. Tamulis, zaprezentował repertuar już świąteczny: ,,Kolędowy czas” i ,,Dziś w stajence”. Solistka Kinga Starnawska z kl. IV a  nastrojowo wykonała kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Było pięknie i uroczyście, bardzo podobało się maluchom i ich rodzicom.   

    Urszula Tamulis

  • VI Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

    11 grudnia 2023 r., kilkanaście dni przed 225 rocznicą urodzin autora „Pana Tadeusza”, odbył się VI Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Zgłosili się do niego uczniowie klas IV-VII. Recytatorzy zaprezentowali w całości lub we fragmentach: Powrót taty, Panią Twardowską, Śmieć pułkownika, Zająca i żabę, Przyjaciół, Pana Tadeusza. Jurorki: Anna Chłopicka, Iwona Perużyńska i Marzena Roszman doceniły właściwy dobór tekstów oraz ich dobrą interpretację i nagrodziły w kategorii klas IV-VI: Zofię Pudę (I miejsce), Maję Grabowską (II miejsce), Stanisława Pożdała (III miejsce), a w kategorii klas VII przyznały tytuły laureatek Gabrieli Michońskiej i Julii Pożdał.

    Fundatorem nagród była Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

    Iwona Perużyńska

  • Różowy październik

    Różowy październik

    Październik to Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Akcja ta ma na celu przypomnienie wszystkim kobietom świata, również tym bardzo młodym, o konieczności regularnego badania piersi. Dlatego też działania w tym zakresie na stałe wpisały się w naszą działalność profilaktyczną.

    Powstała tablica, na której pod hasłem „Październik na różowo – żyj długo i zdrowo” umieszczone zostały najważniejsze informacje dotyczące profilaktyki raka piersi. Również na ekranie Wirtualnej Gazetki Szkolnej pojawił się różowy slajd z symbolami światowej kampanii przeciw rakowi piersi.

    19 października 2023 r. odbyło się spotkanie uczennic klas VIII z paniami Małgorzatą Parol i Karoliną Jagusiak z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku.

    Uczennice przed wejściem na spotkanie otrzymały różowe wstążeczki – międzynarodowy symbol walki z rakiem piersi oraz ulotki z instrukcją samodzielnego badania piersi.

    Na spotkaniu dziewczynki poznały czynniki zwiększające ryzyko zachorowania na raka piersi oraz jego objawy. Miały także możliwość indywidualnie przećwiczyć, na fantomach, badanie palpacyjne piersi.

    Cieszymy się, że nasze uczennice uświadomiły sobie wagę problemu i znaczenie profilaktyki. Bardzo dziękujemy Paniom z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku za przeprowadzenie zajęć i regularną współpracę.

    Sylwia Mencel

  • Dzień Edukacji Narodowej

  • 40. urodziny szkoły

    29 września 2023 r. podsumowaliśmy 40-lecie SP 2. Uroczystość z udziałem gości, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i uczniów z rodzicami rozpoczęło się od odsłonięcia tabliczki przy dębie posadzonym z okazji jubileuszu. Następnie zaproszono przybyłych do szkoły na taneczne i wokalne występy uczniów przygotowane przez panie – Lidię Klein i Urszulę Tamulis. Na scenie zaprezentowali się również absolwenci dwójki – Aleksandra Górska i Antoni Mordal.

    Zebrani mieli okazję wysłuchać informacji o historii szkoły, wzbogaconych archiwalnymi zdjęciami, i przypomnieć sobie wydarzenia związane z tegorocznym jubileuszem. Pokazano też film (autorstwa Aldony Feszler) prezentujący teraźniejszość SP 2, w którym wystąpili nauczyciele i uczniowie. Na gości czekały również: wystawa dokumentująca dzieje szkoły, liczne kroniki i otwarte drzwi sal lekcyjnych, do których można było zajrzeć. Przybyli na uroczystość mogli skosztować przysmaków – przygotowanych przez p. Gabrielę Sulimę – oraz urodzinowego tortu.

    Wszystkie jubileuszowe wydarzenia w 2023 r. zostały przygotowane przez nauczycieli, pracowników szkoły, z pomocą rodziców i dzięki zaangażowaniu uczniów.

    Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie naszej wrześniowej uroczystości.

    Iwona Perużyńska

  • 40 powodów, dla których kocham moją szkołę – najciekawsze wypowiedzi uczniów

    Jakiś czas temu przeprowadziliśmy ankietę, w której zapytaliśmy uczniów o powody, dla których lubią szkołę. To nam powiedzieli:

    • Bo czuję się bezpiecznie
    • Bo się rozwijam
    • Bo mam fajnych kolegów i koleżanki
    • Bo mogę się czegoś nauczyć
    • Bo mam miłych i fajnych nauczycieli
    • Za ciekawe lekcje
    • Za różową skrzyneczkę
    • Za zaangażowanie nauczycieli
    • Za miły klimat
    • Za 4 lekcje WF w tygodniu
    • Za to, że mogę uczyć się nowych rzeczy
    • Za piękny wystrój
    • Za to, że mogę uprawiać sport
    • Za to, że mogę uczyć się śpiewać
    • Za to, że mogę uczestniczyć w konkursach
    • Za to, że mogę chodzić na dodatkowe zajęcia
    • Za to, że mogę bawić się na przerwach z przyjaciółmi
    • Za to, że mogę chodzić na szachy
    • Za to, że mogę grać w zbijaka
    • Bo mamy fajne boisko
    • Ponieważ mogę bawić się z koleżankami na świetlicy
    • Podoba mi się, że pani Kasia daje cukierki
    • Ponieważ mamy fajny ogród wokół szkoły
    • Za pufy na korytarzach
    • Za miłą atmosferę
    • Za plac zabaw
    • Za pomoc w nauce
    • Za długie przerwy
    • Za tablice interaktywne
    • Bo mogę grać w piłkę nożną
    • Bo mogę trenować
    • Za wysoki poziom nauczania
    • Bo mam tu kolegów i lubię się uczyć
    • Ponieważ podobają mi się sale
    • Ponieważ podobają mi się ściany  pomalowane w różny sposób
    • Ponieważ lubię matematykę i mogę rozwiązywać zadania
    • Za to, że mogę wypożyczać książki z biblioteki
    • Za to, że mamy fajne sale informatyczne
    • Ponieważ podoba mi się sala od przyrody
    • Za to, że mam swoją szafkę
    • Podobają mi się rysunki na szkolnych korytarzach

    Janina Sulewska

  • 40 lat Szkoły Podstawowej nr 2

  • Wspomnienia z wakacji

    Rok szkolny 2023/2024 już trwa od kilku tygodni, a my chcieliśmy wrócić pamięcią do minionych wakacji, które na sportowo spędzili wychowankowie naszej szkoły. 

    W sierpniu dziewczęta z klasy 7c ms i część uczniów z klasy 5c ms mieli możliwość wyjazdu do Danii. Celem tej podróży był udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej „Generation Handball”. Było to dla nas wszystkich niesamowite przeżycie. Oprócz udziału w samym turnieju dzieciaki miały możliwość pozwiedzać okolice Viborga, wybrać się do najstarszego na świecie Legolandu, parku rozrywki Djurs Sommerland, a także obserwować i kibicować najlepszym drużynom seniorskim w Lidze Mistrzów.

    Dla naszych młodych szczypiornistek i szczypiornistów było to nie lada przeżycie, gdyż mecze rozgrywane były w nietypowych dla nas warunkach. Boiska trawiaste, często padający deszcz sprawiły, że mecze rozgrywane były w bardzo ciężkich warunkach. Skandynawska pogoda nas nie rozpieszczała, a mimo to uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych zawodników i zawodniczek.

    Dziewczęta w klasyfikacji końcowej uplasowały się na VI miejscu. Chłopcy, którzy rywalizowali z drużynami starszmi od siebie o dwa lata, zakończyli turniej bogatsi o nowe doświadczenia. Czas spędzony wśród zawodników różnych narodowości, ciężka praca na boiskach, sukcesy i porażki na długo pozostaną w pamięci.

    Agnieszka Sałach

  • Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt

    Uczennice klasy 7c trenujące piłkę ręczną w naszej szkole, grające wspólnie ze swoimi starszymi koleżankami z usteckiego liceum, wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej dziewcząt „Bank Spółdzielczy Gniezno Cup 2023". W bardzo dobrze obsadzonym turnieju w kategorii młodziczek wystąpiło 16 zespołów z całej Polski.

    Po zaciętej rywalizacji we wszystkich swoich spotkaniach nasze uczennice ostatecznie uplasowały się na 6 miejscu.

    Poza graniem na parkietach hal znalazł się również czas na zwiedzanie starówki Gniezna i kibicowanie w superligowym meczu kobiet pomiędzy zespołami MKS PR Urbis Gniezno i Młyny Stoisław Koszalin.

    To był dobrze spędzony weekend, poświęcony pasji do piłki ręcznej i wspólnej integracji zespołu.

    Opiekun Ewa Wrześniak

  • Spotkanie autorskie

    27 września 2023 r. klasy I a i III b z wychowawczyniami Beatą Wyroślak i Iwoną Mordal udały się do Biblioteki Miejskiej na spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem – pisarzem książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości pań z biblioteki i p. Małgorzaty Lipskiej. Była to wspaniała lekcja biblioteczna.

    Pan Marcin Pałasz z wielkim poczuciem humoru i sympatią do dzieci opowiadał o sobie i początkach swojej kariery, którą rozpoczął przypadkiem, pisząc pierwszą książkę dla swojego chrześniaka Krzysia. W swych opowieściach poruszył też temat wielkiej przyjaźni z psem Elfem, bohaterem jego kolejnych książek. Wszyscy ze skupieniem słuchaliśmy o kolejnych ciekawych epizodach, które rozśmieszały nas do łez i z pewnością zachęciły wszystkie dzieci do przeczytania książek właśnie tego pisarza. Marcin Pałasz zaraz po opowieściach przystąpił do podpisywania książek, które uczniowie wcześniej przeczytali i przynieśli ze sobą, jak również tych, które mieli okazję zakupić. Ze spotkania dzieci wyniosły naukę, jak wiele korzyści płynie z czytania książek i jak ciekawie można spędzić z nimi czas.

    Iwona Mordal

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć