Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Certyfikat Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej

    W dniach 6-7 października 2023 r. na Konferencji pn. Dobre praktyki w kształtowaniu kompetencji kluczowych poprzez edukację morską w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy – wsparcie regionalne, dyrektor Cezary Tokarczyk miał przyjemność odebrać Certyfikat Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej.

    Podczas uroczystości, która odbywała się w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie, przedstawiłam sposób realizacji w SP 2 dwuletniego projektu morsko-żeglarskiego „Poszerzamy horyzonty wiedzy – kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów szkół podstawowych w Gminie Miasto Ustka, Gminie Miastko i Gminie Ustka w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego  Pomorskie Żagle Wiedzy”. Uczestniczyłam też w sesji dyskusyjnej „Rozwój kompetencji uczniów poprzez żeglarstwo w edukacji formalnej i nieformalnej”.

    Drugiego dnia konferencji odbyła się wizyta studyjna w Yacht Clubie Rewa, po którym oprowadzał nas Janusz Frąckowiak – ikona polskiego żeglarstwa.

    Odbyły się też warsztaty instruktażowo-merytoryczne: nawigacja, prace bosmańskie, ratownictwo wodne i bezpieczeństwo nad wodą oraz zajęcia artystyczne o tematyce morskiej.

    Uzyskanie certyfikatu nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy i inwencji twórczej nauczycieli z naszej szkoły oraz wysiłkowi i cierpliwemu dążeniu do celu naszych uczniów. Wyrażam wdzięczność wszystkim nauczycielom, którzy wplatają kompetencje kluczowe o tematyce żeglarskiej i morskiej do podstawy programowej swoich przedmiotów. Pragnę podziękować zwłaszcza dyrektorowi Cezaremu Tokarczykowi, Markowi Owsińskiemu, Aldonie Feszler za czas i energię, które włożyli w doskonalenie swoich umiejętności żeglarskich i motorowodnych. Dziękuję nauczycielkom, które prowadziły zajęcia pozalekcyjne metodą projektu i TIK paniom: Marzenie Markowicz, Beacie Zduniak, Joannie Tuziak, Grażynie Malczewskiej oraz Hannie Kostrzewskiej. Dziękuję cudownej młodzieży z grupy  projektowej: Oskarowi Chramcowi, Zofii Czternastek, Bartoszowi Gilowi, Lenie Horbacz, Julii i Krystianowi Jaroszom, Lenie Lipińskiej, Nikolasowi Majdzie,  Szymonowi Nowakowi, Darii Rudzińskiej, Bartoszowi Siwkowi, Kordianowi i Marcelowi Szewczykom, Amelii Tochowicz, Weronice Witkowskiej, Wiktorii Zalińskiej, Nicoli Lewandowskiej.

    Podziękowania należą się też instruktorom z ProSportu, którzy nas przygotowali praktycznie i teoretycznie do zdobycia patentu żeglarskiego i motorowodnego, Słowińskiej Grupie Rybackiej za niezapomniane warsztaty, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i Stacji Ratownictwa Morskiego za ciekawe i pouczające wycieczki studyjne.

    Mam nadzieję, że przygoda z żeglarstwem pozostanie dobrym wspomnieniem na długo. Może zaszczepiona pasja do sportów wodnych zaowocuje w przyszłości pracą związaną z morzem.

    Gabriela Troczyńska

  • Wybory książek – zakończone!

    A więc wybraliśmy /wybraliście…
    Po dwóch tygodniach głosowania na ulubione i pożądane książki przyszedł czas na podanie wyników.
    Wszystkie głosy zostały dokładnie policzone i każdy okazał się ważny.
    Część uprawnionych uczniów, rodziców i nauczycieli zagłosowała przez e-dziennik, ale większość wybrała osobistą wizytę w bibliotece.

    Najwięcej głosów zdobyła książka „Wędrówka na Zachód”
    to klasyczna powieść chińska, autorstwa Wu Cheng’ena.
    Powieść oparta jest na autentycznej historii podróży buddyjskiego mnicha.
    Książka zwyciężyła dzięki aktywności uczennic z klasy 8a, gratulujemy zaangażowania

    A oto pełna lista wybranych tytułów, w kolejności alfabetycznej:

    1. 100 rzeczy do zrobienia, zanim zostanę zombie
    2. 26 – piętrowy domek na drzewie
    3. Atak tajemniczych kucharek
    4. Awantura ze Strachulcem
    5. Dotknij mnie – seria
    6. Jak założyć magiczny sklepik w tydzień
    7. Kicia kocia
    8. Kocia szajka – seria
    9. Kocie ścieżki – seria
    10. Koszatniczki
    11. Kot w butach /Vojtěch Kubašta – 3D
    12. Kropka
    13. Ku szczęściu. Moja droga do spełnienia i wewnętrznego spokoju
    14. Lepiej niż wczoraj
    15. Love is coming
    16. Mały atlas ptaków
    17. Miłość na ostatniej stacji
    18. Mio, mój Mio
    19. No game, no life
    20. Noragami – seria
    21. Oodjazd! /Gérard Lo Monaco – 3D
    22. Operacja mumia.
    23. Pestki
    24. Poczuj się dobrze /Natalia Sosin – Piotrowska.
    25. Pop – up Christmas /Fiona Watt – 3D
    26. Rywalki – seria
    27. Szynszyle
    28. Uwięzieni w słowach rodziców
    29. W stronę lasu świetlików
    30. Wędrówka na zachód
    31. Wojownicy – seria
    32. Zaczarowane kucyki

    Zgodnie z zapowiedzią – zakupimy wszystkie wybrane książki, bo wola wyborców jest dla nas najważniejsza. Mamy nadzieję, że sprawimy Wam wiele radości i satysfakcji.
    Tymczasem serdecznie dziękujemy wszystkim wyborcom: tym młodszym i tym nieco starszym. Dzięki Waszej aktywności biblioteka wzbogaci się o całkiem nowe i bardzo ciekawe książki różnego typu: dla dzieci, dla młodzieży i dla dorosłych; opowiadania, powieści, bajeczki, książki o zwierzętach. Każdy będzie miał szansę znaleźć dla siebie coś naprawdę wartościowego.

    Małgorzata Lipska, Dorota Bernacka

  • "Niekończąca się historia"

    Uczniowie klasy 4b i 5c ms od bieżącego roku szkolnego uczestniczą w programie działania na rzecz wzrostu kompetencji w zakresie wiedzy dotyczącej uzależnień behawioralnych „Stop uzależnieniom, dbam o duszę, zdrowie i ciało”.

    Celem projektu jest zminimalizowanie patologicznych zachowań i postaw aspołecznych oraz używania substancji psychoaktywnych. Oprócz dodatkowych zajęć sportowych uczniowie uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach pedagogicznych, psychologicznych i dietetycznych.

    W ramach tego właśnie projektu na początku tygodnia klasy 4b i 5c ms wraz z nauczycielkami: Agnieszką Sałach, Ewą Wrześniak i Katarzyną Podściańską wybrały się do Słupska do Teatru Lalki Tęcza na sztukę „Niekończąca się historia”. Był to spektakl o relacjach z bliskimi, o utracie i o depresji. Po premierze odbyło się spotkanie profilaktyczne, na którym omawiane były współczesne problemy dotykające młodzież i dzieci. 

     

    Agnieszka Sałach

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    To okazją do poćwiczenia sprawności rachunkowej, szczególnie poprawności oraz szybkości mnożenia i dzielenia. Nasze mistrzostwa przebiegały w dwóch etapach:

    I ETAP - klasowy w każdej klasie wyłonił najlepszego ucznia:

    • kl. 4a – Michał Walczak
    • kl. 4b – Bryan Łukaszewicz
    • kl. 5a –  Igor Zdrzeniecki
    • kl. 5b – Kamil Kaczor
    • kl. 5cms – Miłosz Grzelak
    • kl. 6a – Oliwia Hyjek
    • kl. 6b –  Zuzanna Komorek
    • kl. 7a – Nadia Czaplińska
    • kl. 7b – Maria Pytlak
    • kl. 7csm – Grzegorz Jurczyński
    • kl. 8a – Julia Kamińska-Żynis
    • kl. 8b – Daria Horobets

    II ETAP – szkolny – eksperci klasowi walczyli o tytuł MISTRZA SZKOŁY W TABLICZCE MNOŻENIA 2023/2024

    Miło mi poinformować, że miejsce I i tytuł Mistrza Szkoły zdobyła Nadia Czaplińska z kl. 7a,  miejsce II – Maria Pytlak z kl. 7b,  miejsce III – Igor Zdrzeniecki z kl. 5a.

    Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

    Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w najbliższym czasie.

    Janina Sulewska

  • Wizyta przedszkolaków

    Jak co roku w progi naszej szkoły zawitali sześciolatkowie z przedszkoli nr 1 i 2.

    Dzieci z „Delfinków” uczestniczyły w zabawie na orientację w „Ogrodach SP2”. Przedszkolaki zespołowo miały odnaleźć punkty kontrolne znajdujące się na wyznaczonym terenie ogrodów. Dzieci otrzymały mapę obszaru poszukiwań i wskazówki typu „podążajcie za kolorowymi kwiatkami, gdzie będą czekały na was zadania do wykonania”. W każdej  z pięciu stacji grupy podjęły wyzwania: matematyczne, fizyczne i przyrodnicze. Poprawnie wykonane zadania zostały potwierdzone pieczątką. Zabawę przygotowały: Hanna Kostrzewska, Joanna Tuziak i Janina Sulewska. Każda drużyna poradziła sobie z zadaniami doskonale. Brawo!

    W tym samym czasie podopieczni przedszkola nr 1 po przebraniu się w wygodny strój oraz po rozgrzewce przy muzyce brali udział, pod okiem Katarzyny Podściańskiej i moim, w grach i zabawach oraz torze przeszkód na hali sportowej. Pani Eliza Czyżewska wyczarowała w sali sensorycznej „małpi gaj”, z którego dzieci nie chciały wychodzić. Mali zawodnicy po zużyciu sporej dawki energii tryskali radością i byli usatysfakcjonowani po wykonaniu zadań ruchowych.

    Po godzinie zajęć grupy przedszkolne zamieniły się miejscami – „Delfinki” udały się do hali sportowej, a dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 bawiły się w ogrodach.

    Dziękujemy wychowawczyniom i przedszkolakom za odwiedziny w naszej szkole. Mamy nadzieję, że wizyta dostarczyła wiele pozytywnych emocji.

    W listopadzie odwiedzą naszą szkołę inne usteckie przedszkolaki. W podobnych zajęciach będą uczestniczyć także dzieci z naszych zerówek.

    Gabriela Troczyńska

  • Podsumowanie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

     

    17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.

    To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

    Janina Sulewska

  • Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej

    We wtorek 7 listopada 2023 r. odbył się Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Występy uczniów z klas II-VIII oceniało jury w składzie:

    • p. wicedyrektor Iwona Perużyńska – przewodnicząca,  
    • p. Rossita Tęsna,
    • p. Urszula Tamulis,
    • p. Lidia Klein,
    • p. Anna Chłopicka.

    Jury po wysłuchaniu 16 prezentacji w trzech kategoriach, postanowiło przyznać następujące nagrody:

    KATEGORIA KLASY II-III

    • I miejsce ex aequo: 2b i 3b
    • II miejsce: 2a
    • III miejsce: 3a

    KATEGORIA KLASY IV-VI

    • I miejsce: 5c
    • II miejsce: 4a
    • III miejsce ex aequo: 5b i 6b
    • Wyróżnienie: 5a

    KATEGORIA KLASY VII-VIII

    • I miejsce ex aequo: 7a i 8b
    • II miejsce: 7b
    • III miejsce: 7c

    Ogłoszenie wyników przeglądu oraz wręczenie nagród nastąpiło 10 listopada przed uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Wszystkim laureatom gratulujemy, a wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie klas do konkursu.

    Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej przygotowały Anna Chłopicka i Rossita Tęsna.

     

    Anna Chłopicka

  • Spotkanie z pisarzem

    7 listopada 2023 r. klasa 4a wzięła udział w spotkaniu z Pawłem Wakułą – polskim rysownikiem prasowym, ilustratorem, pisarzem, które zorganizowano w Bibliotece Miejskiej w Ustce w ramach projektu „Wiedzieć więcej. Zablokuj swój czas”. Uczniowie zapoznali się z twórczością autora, mieli też możliwość zadawania mu pytań. Poznaliśmy początki jego przygody z pisaniem, pierwsze książki czy inspiracje. Paweł Wakuła to twórca książek dla młodszych dzieci, historycznych, które mogą pomóc w nauce i zrozumieniu historii. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać  interesujących opowieści związanych z kolejnymi utworami pisarza. Mogliśmy zobaczyć również jego rysunki, powstające na naszych oczach, na jednym z nich był Władysław Jagiełło. Pisarz obecnie pracuje nad Sagą Bjørn, ukazały się już 3 jej części. Na koniec wizyty w bibliotece można było zakupić książki z autografem pisarza.

    Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które na długo pozostanie w pamięci. Wierzymy, że zachęci uczniów do czytania książek Pawła Wakuły. Dziękujemy Bibliotece Miejskiej za możliwość uczestniczenia w wydarzeniu kulturalnym.

    Spotkanie koordynowały pracownice biblioteki szkolnej – Dorota Bernacka i Małgorzata Lipska.

    Marzena Roszman

  • Wielki Maraton Czytelniczy

    W tym roku szkolnym grupka naszych uczniów przystąpiła do zmagań w ogólnopolskim konkursie „Wielki Maraton Czytelniczy”.

    Konkurs polega na tym, że w każdym miesiącu należy przeczytać wyznaczoną przez organizatora książkę, a następnie wykazać się jej znajomością.
    WMC świetnie wpisuje się w tegoroczny program Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

    Pierwszy test już za naszymi uczniami, a w połowie listopada będzie sprawdzian z drugiej książki. Uczestnicy są podzieleni na trzy grupy wiekowe, nasi reprezentanci to:

    • klasach 2 – 3 – Małgosia Juraszek z kl. 2a (wych. Beata Kostrzewska)
    • w klasach 4 – 6 – Marcel Szewczyk z kl. 5b (wych. Katarzyna Meldner)
    •  w klasach 7 – 8:
      Małgorzata Giza, Gabriela Michońska i Julia Pożdał z kl. 7a (wych. Maria Drapalska)
      Wiktoria Czwartos, Julia Kamińska – Żynis oraz Patrycja Skoneczna z kl. 8a (wych. Marzena Markowicz).

    Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za dodatkową pracę i poświęcony czas. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy Rodzicom, którzy często samodzielnie zdobywają lub kupują potrzebne książki, gdyż są one bardzo trudno dostępne.

    Małgorzata Lipska, Dorota Bernacka

  • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    21 listopada 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

    W tym dniu wszędzie dominował kolor żółty. Przy wejściu do szkoły każdy uczeń i nauczyciel otrzymywał przypinkę  przypominającą o tym święcie. Losowano karteczki – inspiracje, które miały wyzwolić pozytywną energię oraz poprawić samopoczucie.  Działała Życzliwa Poczta, za pośrednictwem której można było wysłać życzenia, pozdrowienia i miłe słowa do koleżanek, kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przed kamerą szkolnej telewizji chętni wypowiadali się, czym jest dla nich życzliwość. Uprzejmość, uśmiech, życzliwość są zawsze na miejscu. Potwierdziły to przysłowia i złote myśli, które ozdobiły drzwi sal klas młodszych. Pamiątką tego dnia były zdjęcia robione w przygotowanej fotobudce.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

    Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, wróci do nas ze zdwojoną mocą!

    Z życzliwym pozdrowieniem

    zespół nauczycieli współorganizujących kształcenie:

    Anna Chłopicka,

    Barbara Selonke,

    Edyta Brodowicz-Koźlak,

    Ewa Krawiec,

    Janina Sulewska,

    Marta Kiedrowicz

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, która po raz pierwszy została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1989 roku. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Każdej młodej istocie niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia przysługują takie same prawa. Na ich straży w Polsce  stoi Rzecznik Praw Dziecka. W naszej szkole nie zapomnieliśmy o tym wyjątkowym dniu. Każdą klasę odwiedzili Strażnicy Praw Dziecka, który przybliżyli uczniom tematykę związaną z Konwencją o prawach dziecka, przeczytali wszystkie prawa i rozdali pamiątkowe karty. W klasach młodszych dzieci wykonały prace plastyczne związane
    z prawami dziecka. Można je zobaczyć w gablocie samorządu. Na szkolnych korytarzach dominował kolor niebieski na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Jest to bardzo radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

    Marzena Roszman

  • Złoto dla siatkarek

    Dnia 28.11.23 r. w ramach Miejskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży dziewczyny z klas 6 w składzie: Daria Rudzińska, Weronika Witkowska, Sara Nawoz-Wysocka, Nicola Lewandowska, Lena Lipińska, Zuzanna Komorek, Lena Niedźwiedź, Amelia Gruba, Elina Bieliaieva i Polina Podolian wygrały z drużyną z SP 1 - 2:0 (25:10) (25:18) oraz pokonały zawodniczki z SP3 – 2:0 (25:17) (25:9). Dzięki zwycięstwu awansowały do powiatowych rozgrywek które organizuje także nasza szkoła 5 grudnia.

    Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

    Gabriela Troczyńska

  • Złoty medal koszykarzy

    22 listopada 2023 r. w Kobylnicy został rozegrany finał Powiatowej Olimpiady Młodzieży w koszykówce 3x3 chłopców rocznik 2009-2010. Złoty medal i awans do półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Wysoczański 7a, Tymon Sztafij 7a, Piotr Olczyk 7a i Jakub Rutkowski 7b. Młodzi koszykarze w pięknym stylu wygrali wszystkie swoje pojedynki.

    Półfinał wojewódzki zostanie rozegrany 30 listopada 2023 r. w Słupsku.

    Marek Przełuski

  • Spotkanie z pisarzem Marcinem Kostrzyńskim

    W czwartek 23 listopada 2023 r. uczniowie klasy 6 b wraz z wychowawczynią udali się do Biblioteki Miejskiej w Ustce na spotkanie z autorem książek i filmów przyrodniczych Marcinem Kostrzyńskim. Pisarz od najmłodszych lat pasjonuje się życiem dzikich zwierząt, zna ich zwyczaje i charaktery. Pan Marcin w sposób bardzo interesujący i przystępny przedstawił uczniom codzienność zwierzaków żyjących na kilku kontynentach. Klasa miała okazję usłyszeć opowieści o życiu wielu gatunków zwierząt: niedźwiedzi, sarn, delfinów, fok, lisów, rysiów, dzików, dzięciołów i zobaczyć je utrwalone na fotografiach. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali pana Marcina, zadawali pytania, aby pogłębić wiedzę o życiu dzikich zwierząt. Wszyscy pozostali pod wielkim wrażeniem opowieści autora.

    Rossita Tęsna

  • „Mój miś marynarz”

    27 listopada 2023 r. obchody „Dnia Misia” w klasach 0-3 odbywały się po marynarsku (w ramach uczestnictwa  naszej szkoły w Pomorskim Programie Edukacji Morskiej). Wśród dzieci przeprowadzono konkurs plastyczny „Mój miś marynarz”, którego rozstrzygnięcie nastąpi w przyszłym tygodniu. Każde dziecko miało możliwość  zrobienia sobie zdjęcia w marynarskiej fotobudce. Minął kolejny wesoły dzień w naszej szkole.

    Dziękujemy wychowawczyniom i uczestnikom konkursu z klas 0-3 za zaangażowanie i wkład pracy.

    Agnieszka Wardecka

  • Zajęcia logopedyczne w oddziale przedszkolnym

    W piątek 24 listopada 2023 r. w grupie przedszkolnej 0b odbyły się zajęcia logopedyczne. Bohaterami spotkania były wesołe pingwinki.

    Podczas zajęć grupowych wykonywane były ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia usprawniające motorykę narządów artykulacyjnych oraz ćwiczenia rozwijające słownictwo. Dzieci karmiły pingwiny płatkami śniegu i naśladowały ich śmieszne minki, słuchając wierszyka – przeliczały je. Nie zabrakło też tańców pingwinich przy piosence pt. „Ach jak przyjemnie i jak wesoło!”. Terapia logopedyczna nie musi być tylko nudną pracą, lecz może być również świetną zabawą.

    Marta Kiedrowicz

  • Kolejny sukces młodych szachistów

    W dniu 18. 10. 2023 r. w Parchowie k. Bytowa odbył się Wojewódzki Półfinał Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych. Do rywalizacji stanęły 3 drużyny, zwycięzcy z powiatów: bytowskiego, człuchowskiego i słupskiego. Miło nam poinformować, że nasza szkoła (zwycięzcy z powiatu słupskiego) reprezentowana przez uczniów:

    Igora Zdrzenieckiego z kl. Va,

    Emilię Paslavską z kl. Vc,

    Miłosza Grzelaka z kl. Vc

    Wiktora Grzelaka z kl.II b

    zajęła I miejsce pokonując kolejno uczniów z Koczały 3:1 i Parchowa 4:0. Główną nagrodą za zwycięstwo jest możliwość udziału w Wojewódzkim Finale Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych, który odbędzie się 30. 10. 2023 r. w Prabutach.

    Wyjazd na turniej do Parchowa był możliwy dzięki opłaceniu kosztów podróży przez p. Ireneusza Zagrodzkiego, prezesa firmy EMPEC w Ustce. Serdecznie dziękujemy.

    Wojciech Sypiański

  • Wodne atrakcje w Redzie

    Dnia 27.10.2023 r. uczniowie klasy 6b i 7b wyjechali na wycieczkę do Aquaparku w Redzie. Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, rozwijanie umiejętności ruchowych, integracja zespołów klasowych oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. Dzieci mogły skorzystać z różnorodnych zjeżdżalni, jacuzzi Volcano, sprzętu sportowego oraz podziwiać rekiny i innych mieszkańców wodnego świata. Czas wspólnie spędzony w aquaparku był wspaniałą zabawą dla wszystkich uczniów.

    Lesja Ziółkowska

  • Festiwal sztafet

    24 października 2023 r. odbyły się lekkoatletyczne zawody w halowych biegach sztafetowych. Udział w imprezie brały usteckie szkoły podstawowe, rywalizacja pomiędzy zespołami odbywała się na każdym szczeblu wiekowym począwszy od klas I do klas VIII. Reprezentacje składały się 4 dziewcząt i 4 chłopców. Emocji i niesamowitych wrażeń dostarczyli nam wszyscy uczniowie biorący udział w zawodach, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.  Gratulujemy wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w imprezie sportowej.

    Klasa II - II miejsce w składzie: Ania Zielińska, Kamil Majkowski, Viktoria Fedorchenko, Nikodem Cętkowski, Wiktoria Kowalczyk, Mykola Hanskyi, Martnka Adamiak, Piotr Iwat.

    Klasa III - III miejsce w skladzie: Sabina Setnik, Milena Kowalska, Kacper Cieślak, David Lazorenko, Hubert Salabura, Kornel Woźniak, Zuzia Radziejewska, Maria Talarek.

    Klasa IV - II miejsce w skladzie: Valeriia Kravchuk, Kuba Kmiecik, Lily Podwińska, Kornel Gołaś, Anna Kravchuk, Brayan Łukaszewicz, Paulina Cyran, Wiktor Zieliński.

    Klasa V  - II miejsce w składzie: Blanka Wojcieszek, Maciek Ciszkowski, Alevtyna Bilas, Miłosz Grzelak, Asia Frankiewicz, Antoni Romańczuk, Gabrysia Głazowska, Kamil Bernatek.

    Klasa VI - III miejsce w składzie: Daria Rudzińska, Lena Niedźwiedź, Weronika Witkowska, Nikola Lewandowska, Stanisław Pożdał, Krystian Grzegorczyk, Kacper Gruba, Dawid Pabis.

    Klasa VII - II miejsce w składzie: Dziopak Zuzanna, Dziuba Alicja, Kateryna Tsybulniak, Lena Klata, Tymon Sztafij, Kuba Rutkowski, Antek Laskowski, Jan Domaradzki.

    Agnieszka Sałach

  • Gramy w ręczną

    Kolejny już rok nasza szkoła uczestniczy w programie „Gramy w Ręczną”. Motywem przewodnim programu jest ruch, zabawa oraz gry wprowadzające do piłki ręcznej. W zajęciach biorą udział uczniowie z klasy 1b i 2b. W ramach projektu szkoła otrzymała pakiet sprzętu sportowego (piłki, bramki, pomoce dydaktyczne, koszulki). Oprócz zajęć sportowych dzieciaki biorą udział w różnego rodzaju rozgrywkach sportowych.

    Ostatnio możliwość udziału w imprezie sportowej mieli uczniowie z klasy 2b. Turniej mini piłki ręcznej odbywał się w Gdańsku, a reprezentacja naszej szkoły w składzie: Małgosia Juraszek, Wiktoria Kowalczyk, Basia Wojtkowiak, Ania Zielińska, Nikodem Cętkowski, Wiktor Grzelak, Witek Lipczyński, Kamil Majkowski, Wiktor Pietrzyk, Wiktor Waras-Jackowski mogła zaprezentować swoje nabyte umiejętności. Wszyscy uczestnicy za udział w turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Pomimo zmęczenia i poświęcenia się w każdym meczu humory dopisywały do samego końca, sportowcy wykazali się niespożytą energią, a każdy mecz przysparzał mnóstwo emocji.

    Gratulujemy występu i czekamy na kolejne sukcesy.

    Agnieszka Sałach

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć