Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Sztuka i zabawa – wycieczka szkolna do Słupska

    6 grudnia 2023 r. uczniowie klas 6a, 6b i 7b uczestniczyli w wycieczce do Słupska, która obfitowała w nie lada atrakcje zarówno dla ciała, jak i dla ducha.

    Pierwszym punktem programu była wizyta w Multikinie, gdzie uczniowie wraz
    z bohaterami filmu „Marvels” mogli wyruszyć w kosmos, zwiedzić obce galaktyki i zmierzyć się
    z zagrożeniami dla wszechświata.

    Drugim wydarzeniem, które, jak się okazało, przyniosło wycieczkowiczom niesamowite emocje, była zabawa w Parku Trampolin Jump2Sky. Dzięki różnorodnej ofercie tego wyjątkowego miejsca uczniowie mogli cieszyć się wykonując skomplikowane ewolucje na trampolinach, co z pewnością przełożyło się na poprawę kondycji oraz sprawności fizycznej naszych akrobatów.

    Popisom nie było końca, wszyscy świetnie się bawili, a najbardziej aktywni uczniowie – ku zazdrości innych – z dumą prezentowali swoje umiejętności. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem instruktorów i wychowawczyń klas, które z uśmiechem na twarzy obserwowały igraszki swoich podopiecznych. Cała ekipa pełna niezapomnianych wrażeń i emocji powróciła szczęśliwie do Ustki.

    Z pewnością nie był to ostatni wyjazd do tego typu miejsc, które przenoszą człowieka w inny wymiar – w nieograniczoną przestrzeń kosmosu oraz w beztroski świat dziecka.

    Rossita Tęsna

  • Spotkanie autorskie z Łukaszem Dębskim

    Jak długie włosy noszą Włosi?

    Jaka obelga drażni Belga?

    Czy Fina w saunie spotka pech?

    Czym często toast wznosi Czech?

    Gdzie są sąsiedzi nasi – Szwedzi?

    Czy chcecie poznać odpowiedzi?

    Jeśli na podróż brak Wam środków,

    to odpowiedzi są tu – w środku!

    "Wierszownik z podróży dookoła świata"

    5 grudnia 2023 r. klasa V b wybrała się do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z autorem książek dla dzieci Łukaszem Dębskim. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali fragmentów książek, z przejęciem rozwiązywali zagadki kryminalne i kibicowali opiekunkom, które musiały na czas zmierzyć się z wierszykiem łamiącym język. Godzinne spotkanie minęło bardzo szybko, żal było wracać do codziennych zajęć. Na szczęście ustecka Biblioteka Miejska dysponuje książkami krakowskiego artysty, które piątoklasiści będą mogli wypożyczyć.

    Katarzyna Meldner

  • Mikołajki w 4b

    Wczoraj (6.12.23 r.) większość oddziałów szkolnych obchodziła mikołajki. Nie inaczej było w usportowionej klasie 4b. Wspaniałe prezenty w postaci personalizowanych koszulek otrzymali wszyscy uczniowie. W całą akcję zaangażowani byli rodzice, którzy z pewnością współpracowali w ostatnim okresie z Mikołajem. Wszystkie dzieciaki były zaskoczone i ogromnie zadowolone. Uczniowie wraz z wychowawcą p. Agnieszką Sałach są niezwykle wdzięczni za cudowną niespodziankę. Bardzo serdecznie dziękujemy.

    Agnieszka Sałach

  • Siatkarskie Złotka Powiatu

    Dnia 5.12.23 r. byliśmy organizatorami zawodów piłki siatkowej dziewcząt w ramach Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży. Drużyna z SP 2 Ustka w składzie: Daria Rudzińska, Weronika Witkowska, Sara Nawoz-Wysocka, Nicola Lewandowska, Lena Lipińska, Zuzanna Komorek, Lena Niedźwiedź, Amelia Gruba, Elina Bieliaieva i Polina Podolian wygrały najpierw swoją grupę z drużyną ze Smołdzina – 2:0 (25:8) (25:8) oraz z zawodniczkami z Głobina 2:0 (25:9) (25:23). W finale pokonały SP Kępice – 2:0 (25:19) (25:15) oraz drużynę z Kobylnicy 2:1 (23:25) (25:20) (15:8).

    Siatkarki awansowały do półfinału wojewódzkiego.

    Dziewczyny trenują pod moim okiem już trzeci rok i jestem z nich ogromnie dumna za grę, którą zaprezentowały podczas zawodów oraz wdzięczna za wysiłek i hart ducha.

    Gratulujemy drużynie i życzymy dalszych sukcesów.

    Gabriela Troczyńska

  • Biblioteczne mikołajki

    Wtorek 6 grudnia obfitował w miłe wydarzenia.
    Wczesnym rankiem do klas pierwszych dotarły trzy elfy z klasy 8a: Julia, Patrycja i Wiktoria. Dziewczyny uroczyście wręczyły dzieciom piękne „Wyprawki Czytelnicze”. Jak co roku ufundował je Instytut Książki w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
    W skład wyprawki wchodzi piękna książka oraz broszura dla rodziców. Mamy nadzieję, że będzie to dodatkowa motywacja do wspólnego czytania książek. Dzieci były mile zaskoczone i szczerze uradowane z niespodzianki.

    Natomiast w czytelni przygotowałyśmy dla wszystkich uczniów i nauczycieli bogatą wystawę nowo zakupionych książek.
    Zgodnie z obietnicą, z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa kupiłyśmy: książki, które zwyciężyły w „Wyborach książek”, nowe lektury, tytuły zaproponowane przez nauczycieli, książki potrzebne do „Maratonu czytelniczego”, przepiękne książeczki 3D dla najmłodszych, audiobooki dla uczniów słabowidzących i dyslektyków, książki w formie luźnych kart do teatrzyku kamishibai, mnóstwo wartościowych nowości polecanych przez fachowców podczas szkoleń bibliotekarzy.
    Zachwytom dzieci i dorosłych nie było końca – czytelnia prezentuje się naprawdę niesamowicie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

    Małgorzata Lipska, Dorota Bernacka

  • Pierwsza pomoc przedmedyczna na lekcjach WF-u

    Mianem pierwszej pomocy przedmedycznej określa się wszystkie czynności podejmowane, by ratować życie osoby poszkodowanej, zanim na miejscu zdarzenia pojawi się wykwalifikowany zespół ratownictwa medycznego. Dzięki tym działaniom jesteśmy w stanie zwiększyć szanse na uratowanie zdrowia, a nawet życia poszkodowanego.

    Cztery tzw. złote minuty to czas na przywrócenie zatrzymanej akcji serca. Średni czas od momentu wezwania karetki do przyjazdu służb ratunkowych na miejsce zdarzenia wynosi 8 minut w mieście i ok. 15 minut na terenach poza miastem. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć jak krok po kroku udzielić pierwszej pomocy.

    Na lekcji WF-u skupiliśmy się na podstawach, jak:

    - zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zdarzenia (w tym również sobie, jako osobie udzielającej pierwszej pomocy),

    - ocenić stan poszkodowanego i przytomność,

    - udrożnić drogi oddechowe,

    - ocenić oddech,

    - ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji,

    - wezwać zespół ratownictwa medycznego,

    - przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową,

    - zatamować krwotok,

    - ratować w sytuacji zadławienia.

    Oby naszym uczniom nigdy ta wiedza i umiejętności się nie przydały, ale jeśli się już zdarzy, mamy nadzieję, że sobie poradzą.

    Gabriela Troczyńska,
    Katarzyna Podściańska

  • Zabawa andrzejkowa

    29 listopada 2023 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową. Tego dnia nie mogło zabraknąć wróżb: numerologicznych, ciasteczek z ukrytym przesłaniem, tajemniczych kubków czy serc z imionami chłopców i dziewcząt. Przygotowano także konkursy z muzyką i tańcami, które cieszyły się ogromną popularnością. Każdy z uczestników otrzymywał słodki poczęstunek.  Największą atrakcją tego dnia była specjalna ścianka do robienia zdęć, które wykonywali nasi szkolni fotografowie. Do dyspozycji były peruki, kapelusze czy okulary, zwiększające atrakcyjność miejsca i powodujące świetną zabawę. Było to bardzo udane popołudnie wypełnione andrzejkowym klimatem.

    Samorząd Uczniowski

  • Mikołajkowy kiermasz

    5 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna. Zorganizowaliśmy kiermasz ciast upieczonych przez nauczycieli i pracowników SP 2. Do akcji włączył się również Samorząd Uczniowski, który ogłosił konkurs „Najciekawszy strój świąteczny". W czasie przerw do puszek zbierano pieniądze, które zostaną przekazane rodzinie Olafa Krasnowskiego. Udało nam się uzbierać 2100 złotych. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Pamiętajcie, warto pomagać!

    Lesja Ziółkowska

  • Laureaci Usteckiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

    Po raz pierwszy w Ustce 2.12.2023 r. podczas X Kiermaszu Świątecznego, odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez panią Urszulę Tamulis, przy współpracy z wychowawczyniami klas trzecich, panią Iwonę Mordal i panią  Izabelę Orłowską. Zespół wokalny ,,Małe  Na STO DWA” zajął II miejsce, solistka z kl. VII a Małgorzata Giza otrzymała III miejsce, a Kinga Starnawska z kl. IV a wyróżnienie. Wszystkim laureatom 3.12.2023 r. nagrody wręczył Burmistrz Miasta Ustki. Prezentacje wokalne były w plenerze, na scenie  OSiR i wymagały dużego wysiłku z powodu zimna. Miłą i gorącą atmosferę tworzyła publiczność, a szczególnie rodzice i dziadkowie występujących artystów.

    Należą się duże BRAWA dla wszystkich występujących i nagrodzonych!  

    Urszula Tamulis

  • Spotkanie drugoklasistów z pisarzem

    17 listopada 2023 r. klasa 2b wzięła udział w spotkaniu z Rafałem Witkiem – autorem powieści, opowiadań oraz zbiorów wierszy dla dzieci i młodzieży, które zorganizowano
    w Bibliotece Miejskiej w Ustce. Uczniowie zapoznali się z bogatą twórczością pisarza. Spotkanie przebiegało bardzo interesująco i z poczuciem humoru. Rafał Witek ciekawie opowiadał o początkach swojej przygody z pisaniem. Zdradził dzieciom tajemnicę, jakie trzy wartości pozwalają człowiekowi tworzyć z sukcesem. Są to: pomysł, talent i najważniejsze to szczęście. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć czynnie w spotkaniu, występując z  pisarzem. Zadawali mu pytania i chętnie odpowiadali na jego zagadki. Na zakończenie dzieci miały możliwość zakupienia książek Rafała Witka. Poprosiły również autora o wpis do  książek, które znajdują się w naszej szkolnej bibliotece. Podzieliły się spostrzeżeniami na temat publikacji, które oczywiście wcześniej przeczytały. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń i na długo pozostanie w pamięci. Zachęci też uczniów do czytania książek Rafała Witka.

    Dziękujemy Bibliotece Miejskiej za możliwość uczestniczenia w wydarzeniu kulturalnym, a Dorocie Bernackiej i Małgorzacie Lipskiej z biblioteki szkolnej za koordynowanie spotkania.

    Beata Kostrzewska

  • Klasa III a nad Słupią

    16 listopada 2023 r. klasa III a – mimo złej – pogody wyruszyła pociągiem do Słupska.  Na miejscu czekała na nas pani przewodnik Mariola Kasprzak z Centrum Edukacji Ekologicznej ,,Słupia – rzeka wiedzy”, która wprowadziła nas w świat ryb.

    Nie bez powodu wybraliśmy ten czas – listopad. W tym okresie na rzece Słupi dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. Dlatego klasa wzięła udział w warsztatach tarliskowych troci wędrownych i łososi atlantyckich. Pani Mariola  bardzo ciekawie opowiadała o rybach. Dowiedzieliśmy się, że te królewskie ryby odbywają rozród w macierzystych rzekach, w miejscach o kamienistym dnie, z silnym przepływem chłodnej, dobrze natlenionej wody. Na skutek licznych zagrożeń, takich jak: przegrodzenie rzek jazami i zaporami, zanieczyszczenie wód czy kłusownictwo, populacje troci, a zwłaszcza łososi są silnie zagrożone wymarciem. W Słupsku  na rzece odławia się wędrujące w górę Słupi tarlaki, z których pozyskuje się  narybek. Młode ryby po podhodowaniu wypuszcza się wiosną do Słupi i jej dopływów.

    Następnie odwiedziliśmy siedzibę Centrum Edukacji Ekologicznej ,,Słupia – rzeka wiedzy”, gdzie odpoczęliśmy, zjedliśmy śniadanie i zostaliśmy poczęstowani pyszną herbatą z sokiem malinowym. Zwiedziliśmy wystawę, gdzie prezentowane są dioramy przedstawiające typowe siedliska związane z rzeką i jej doliną. Wśród makiet rozmieszczono stanowiska edukacyjne, na których poprzez zabawę mogliśmy zdobywać wiedzę. Widzieliśmy dwa duże akwaria z gatunkami ryb z naszych rzek i jezior, a także inwazyjnymi zagrażającymi naszej rodzimej przyrodzie.

    Wróciliśmy zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu, z nowymi informacjami na temat świata  ryb. 

    Izabela Orłowska

  • Ogłoszenie Dyrektora Szkoły - przetarg na wynajem stołówki i kuchni

    DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W USTCE

    ogłasza przetarg ustny nieograniczony na najem/dzierżawę pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce na czas do pięciu lat z przeznaczeniem na prowadzenie kuchni wraz ze stołówką szkolną od  1 stycznia 2024.

  • Warsztaty muzyczno-ruchowe w Swołowie

    15.11.2023 r. klasy oddziału przedszkolnego 0a i 0b uczestniczyły w warsztatach muzyczno - ruchowych pt. „Fleciki, piszczałki, klekotki” organizowanych przez Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

    Dowiedzieliśmy się, jak i na czym dawniej grały dzieci mieszkające na wsi. Poznaliśmy proste instrumenty niegdyś samodzielnie wykonywane przez dzieci: drewniane piszczałki, trąbki z kory, gwizdki z gałązki, klekotki, grzechotki. Podczas zajęć usłyszeliśmy sygnały dźwiękowe, które towarzyszyły mieszkańcom dawnej wsi: sygnał wzywania pomocy, sygnał informujący o zebraniu wiejskim i te, na które reagowały stada pasących się owiec.

    Dzieci nauczyły się grać na prostych instrumentach, a także brały udział w grze orkiestry wiejskiej, którą sami stworzyli. W nagrodę każde z nich otrzymało gwizdek zrobiony z gałązki drzewa leszczyny.

    Monika Waluk

  • DZIEŃ Z WITAMINKĄ

    Nasza szkoła jest placówką promującą zdrowie i zdrowy styl życia. Od wielu lat organizujemy DZIEŃ Z WITAMINKĄ, aby uczniowie poznali zalety prawidłowego odżywiania.

    Kolejny DZIEŃ  Z WITAMINKĄ, który odbył się 16 XI 2023 r., za nami! Jak co roku było kolorowo i smacznie. Przygotowania do tej wielkiej akcji rozpoczęły się dużo wcześniej. Uczniowie klas 4-8 brali udział w konkursach plastycznych, siódmoklasiści przygotowywali stoiska „Zaloguj się do życia. Trzymaj formę i żyj zdrowo”.

    Dużym zainteresowaniem cieszył się BAR SAŁATKOWY, w którym serwowane były świeże soki i surówki z pysznym sosem czosnkowym.  Wszystko zagrało dzięki nieocenionej pomocy witaminowych pomocników z klasy 8a, którzy dzień wcześniej myli i  obierali „tony” owoców i warzyw.

    Wyniki konkursów plastycznych:

     Śniadanie Mistrza!  dla klas 4:

    1. miejsce – Michał Walczak – 4a,
    2. miejsce – Bartłomiej Poszepczyński – 4 b,
    3. miejsce –  Aleksander Pytlak – 4 a,

    wyróżnienia: Kinga Starnawska – 4 a, Dagmara Terpiłowska - 4a, Wojtek Zagdan – 4a, Michał Maziarz – 4 a, Jakub Kmieciak – 4 b.

    Bomba witaminowa w owocach i warzywach dla klas 5:

    1. miejsce – Igor Zdrzeniecki – 5 a,
    2. miejsce – Kamil Bernatek – 5 a,
    3. miejsce - Marcel Grzelczyk – 5 a,

    wyróżnienia:  Julia Pianka - 5 a, Aleksander Adamski – 5 a.

    Fast foody zaśmiecają Twój organizm  dla klas 6:

    1. miejsce – Mateusz Maziarz 6a.

    Zaloguj się do życia . Trzymaj formę i żyj zdrowo dla klas 7:

    Grupy 5-osobowe z klas siódmych  przygotowały stoiska wystawowe  i znaki zdrowej żywności.

    • Warzywa – klasa 7 a,
    • Owoce – klasa 7 b,
    • Produkty zbożowe – klasa 7 c.
    1. miejsce –  7c,
    2. miejsce –  7a,
    3. miejsce – 7 b.

    Owocowe abecadło dla klas 8:

    1. miejsce – Julia Kamińska 8 a,

    wyróżnienie – Patrycja Skoneczna – 8 a.

    Podczas apelu uczniowie klasy 5a w krótkich scenkach zaprezentowali bogactwo smaków i korzyści płynących ze spożywania owoców i warzyw: „W ogrodzie”, „W warzywniaku’, „Włoszczyzna”.

    Apel urozmaiciły konkursy dla uczniów klas 4-6: rozpoznawanie smaku warzyw i owoców, jedzenie banana na czas, obieranie jabłka.

    Serdeczne podziękowania kierujemy do uczniów, rodziców i wychowawców klas 4-8, za ich wsparcie i pomoc w realizacji tak dużego przedsięwzięcia. Za pomoc w przygotowaniu BARU SAŁATKOWEGO dziękujemy pani Gabrieli Sulimie

    Organizatorki:

    Hanna Kostrzewska,

    Aldona Feszler,

    Marzena Markowicz

    Marta Kiedrowicz

  • Szkoła do hymnu

    10 listopada 2023 roku odbyły się uroczystości obchodów 105 rocznicy odzyskania niepodległości naszej ojczyzny. Tradycyjnie o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy. Od tygodnia w naszej szkole panowała iście patriotyczna atmosfera, a to za sprawą szeregu intensywnych działań o zabarwieniu patriotycznym. Uczniowie i nauczyciele brali udział w wielu przedsięwzięciach upamiętniających wydarzenia z minionych dziejów Polski. Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o Polsce, zakończyli też realizację projektu „Wielcy Polacy, Bohaterowie Naszej Niepodległości”. Świętowanie obchodów uprzyjemnił Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Na znak tożsamości z państwem i narodem polskim przypięliśmy biało-czerwone kokardy, które prezentowaliśmy z nieukrywaną dumą
    i radością. Celem wszystkich podejmowanych działań było wykazanie patriotycznej postawy, uczczenie pamięci bohaterów narodowych, których dążenia, losy i trud przyczyniły się do odzyskania wolnej i niepodległej Rzeczpospolitej.

    Zatem w dniu tego ważnego narodowego święta śpiewajmy pieśni patriotyczne, recytujmy wiersze, czytajmy piękną patriotyczną literaturę i nigdy nie zapominajmy o tym, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

    Rossita Tęsna

  • Uroczystość ślubowania 2023

    9 listopada w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana przez dzieci uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej. Do ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Tego dnia dumnie wkroczyli do sali gimnastycznej  w galowych strojach i kolorowych biretach.

    Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły.

    Pierwszaki miały okazję, by zaprezentować krótki program artystyczny. Następnie głos zabrał  dyrektor Cezary Tokarczyk życząc uczniom klas pierwszych sukcesów w naszej szkole. Po tak miłych słowach trzy klasy pierwsze złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Pan dyrektor wielkim, czerwonym ołówkiem dokonał pasowania. Pasowanie – wzorem rycerskim –  polegało na uderzeniu ołówkiem w ramię ucznia  i wypowiedzeniu aktu pasowania: „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce”.

    Święto to było ogromnym przeżyciem dla wszystkich. Nie obyło się bez miłych niespodzianek od rodziców, wychowawczyń i uczniów klasy III. Pierwszaki otrzymały dyplomy, prezenty.

    Po części oficjalnej  wszystkie pierwszaki wraz z rodzicami udały się do swoich sal, by tam wspólnie z nauczycielkami: panią Beatą Wyroślak, Ewą Krawiec, Agnieszką Wardecką, Barbarą Selonke, Iwoną Wieczorek wspólnie świętować i dzielić się wrażeniami. Na dzieci czekała jeszcze cudowna zabawa prowadzona przez animatora.

    Gratulujemy i życzymy naszym pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy!

    Beata Wyroślak

  • Seans filmowy

    W dniu 03.11.2023 r. klasa VIII b wzięła udział w wycieczce szkolnej do Multikina w Słupsku. Film, który uczniowie obejrzeli, nosił tytuł "Pięć koszmarnych nocy". Ekranizacja popularnej gry komputerowej Five Nights at Freddy's zadziwiła nas wszystkich. Było mnóstwo strasznych emocji i zabawy. Dodatkowo optymizmu całej sytuacji dodało zabawne przebranie naszych uczennic nawiązujące do treści filmu.

    Malwina Nizielska

  • Konkurs na najpiękniejsze dynie rozstrzygnięty!

    Samorząd Uczniowski klas 0-III ogłosił konkurs na najpiękniejszą jesienną dynię. 31 X 23 r. parapety szkolnych korytarzy ozdobiły kreatywne prace naszych uczniów. Pracę dzieci często wspierali ich rodzice. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas sprawił im wiele radości. Efekty tej współpracy podziwialiśmy przez cały tydzień, a było na co patrzeć. Dynie zaskakiwały swoim wyglądem i poprawiały nam humor na cały dzień. :)

    Niełatwo więc było wybrać tę najładniejszą. Starałyśmy się nagrodzić i wyróżnić jak najwięcej osób. Oto wyniki:

    Klasa I A

    I miejsce zajęli: Stanisław Bernatek, Artur Dołmant, Zuzanna Kosińska

    Wyróżnienia otrzymują: Lea Bednarz, Diana Zielińska, Jan Cieślak, Antoni Domaracki

    Klasa I B

    I miejsce zajęła: Maja Kujawa

    Klasa I C

    I miejsce zajęły: Snizhana Lavrynchuk, Albina Shkolna  

    Klasa II A

    I miejsce zajęły: Kateryna Semenets, Alona Bondarenko

    Wyróżnienia otrzymują: Sofiia Viedmid, Nazar Slynko, Mikołaj Bury, Snizhana Kyrylchatenko, Filip Kassijan

    Klasa II B

    Pierwsze miejsce zajęły: Wiktoria Kowalczyk, Martyna Adamiak

    Wyróżnienia otrzymują: Oleksandra Sopiha, Małgorzata Juraszek    

    Klasa III A

    Pierwsze miejsce zajęli: Maria Szarek, Sylwia Świniarska, Marcel Bejnarowicz, Marho Pliuta

    Wyróżnienia otrzymują: Dennis Cygert, Emilia Kassijan

    Klasa III B

    I miejsce zajęli: Dawid Lazorenko, Weronika Bartnicka, Roksana Stachyra, Kacper Cieślak

    Wyróżnienia otrzymują: Emma Rosołowska, Amelia Cieślak

    Na szczególne wyróżnienie zasługują też nasi najmłodsi z grupy 0b w składzie: Oleksandra Bondarenko, Liudmyla Izmailova, Oleksandr Kovalenko, Lohinov Yenhen, Oleksandr Lukianenko, Karyna Semenets, Vladyslava Stroi, Yana Senko, Yevanhelina Valova, Oleksandr Varentsov, którzy wykonali piękną pracę zbiorową.

    Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy! :)

    Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na najbliższym apelu klas 0-III. Prosimy o cierpliwość...

    Iwona Mordal

  • Stop przemocy!

    Miejski Zespół Interdyscyplinarny przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce po raz kolejny był organizatorem akcji profilaktycznej pod hasłem „Stop przemocy”. Uczniowie klas V naszej szkoły byli uczestnikami tego wydarzenia, wraz z młodzieżą z innych usteckich szkół, ramię w ramię z nauczycielami i członkami MZI 6 października 2023 r. przeszli ulicami miasta, skandując hasło „Stop przemocy!”.

    Równolegle został ogłoszony konkurs plastyczny pod tą samą nazwą, wielu uczniów wykonało w tym roku piękne prace plastyczne, które zostały przesłane do organizatora i 27 października ogłoszono wyniki:

    w kategorii klas I-III  

    • wyróżnienia – Maja Woźniak z kl. 3b i Weronika Koska z kl. 3b

    w kategorii klas IV-V

    • I miejsce – Igor Zdrzeniecki z kl. 5a
    • II miejsce – Aleksander Adamski z kl. 5a

    wyróżnienia – Diana Piaszczyńska z kl. 5a i Oleksandr Lisovets z kl. 4b

    w kategorii klas VI- VIII

    • II miejsce Lena Lipińska z kl. 6b

    wyróżnienia: Krystian Grzegorczyk z kl. 6b, Elina Bieliaieva z kl. 6b, Daria Rudzińska z kl. 6b, Lena Niedźwiedź z kl. 6b.

    Imprezę swoim udziałem wsparł Burmistrz Ustki Jacek Maniszewski.

    Anna Szponar

  • Przerwa na czytanie

    W środowe przedpołudnie 25 października nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”.

    Podczas wyznaczonej przerwy wszyscy uczniowie z klas 0 – 8, a także nauczyciele i pracownicy udali się w magiczną krainę wyobraźni.
    W młodszych klasach wychowawczynie czytały na głos, w rolę lektorów weszły nawet niektóre  dzieci: czytały na głos koleżankom i kolegom.
    Natomiast starsi uczniowie, tak jak osoby dorosłe, cieszyli się książkami samodzielnie, po cichu. Niektórzy zerkali ciekawie do książek koleżanek i kolegów, a grupka dziewcząt urządziła zbiorową lekturę znanej powieści młodzieżowej „Rodzina Monet”.
    Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy wykorzystali wyjątkową chwilę ciszy na ulubione książki i czasopisma, czasami bardzo specjalistyczne…

    W naszej szkole od bardzo dawna nie było tak cichej przerwy, a uczniowie chociaż raz przetrwali ją bez telefonów. Czyli jednak można!

    „Przerwą na czytanie” aktywnie włączyliśmy się do propagowania czytelnictwa w ramach rządowego programu NPRCz. Całość koordynowały pracownice biblioteki.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom akcji za aktywność i życzliwość. Szczególnie gorące podziękowania składamy wychowawczyniom, które, jak zawsze, były naszą podporą organizacyjną.

    Małgorzata Lipska, Dorota Bernacka

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć