Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Klasy siódme na spektaklu „Hejter”

    16 stycznia 2024 r. na scenie Inkubatora Technologicznego w Słupsku aktorzy Teatru Profilaktycznego ALERT (PSE Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza) z Wrocławia przedstawili spektakl „Hejter” dla uczniów klas 7a,b,c.

    Tytułowy Hejter – bohater Gerard, dla kariery zawodowej kradnie tożsamości współpracowników, wyraża na ich temat opinie pełne nienawiści, obraża, anonimowo staje się w sieci coraz bardziej agresywny i zawzięty – co doprowadza zarówno do destrukcji życia jego ofiar, jak i autodestrukcji. Konsekwencje takiego postępowania uświadamia mu sam diabeł – Asasello.

    W spektaklu sugestywnie wybrzmiały zamierzone aluzje do „Mistrza i Małgorzaty” M. Bułhakowa, „Fausta” J.W. Goethego, „Dziadów” A. Mickiewicza czy „Zbrodni i kary” F. Dostojewskiego.

    Aktorzy zaprezentowali aktualne zagrożenia związane z cyberprzemocą, skłaniając widza do podejmowania właściwych wyborów w życiu.

    Lesja Ziółkowska

  • Spektakl „Dzieci sieci”

    15 stycznia 2024 r. uczniowie klas: 4a, 5b oraz 6a wybrali się na spektakl teatralny pt. „Dzieci sieci” przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia. Przedstawienie odbyło w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.  Aktorzy w bardzo ciekawy sposób przedstawili temat cyberprzemocy, negatywnych zachowań w Internecie, nadmiernego zaufania wobec prezentowanych treści. Ponadto poruszyli problem hejtu i  właściwego korzystania z portali społecznościowych.  Należy zwracać większą uwagę na czyhające w sieci niebezpieczeństwa. Pokazano również skutki poszukiwania akceptacji i przyjaciół w wirtualnym świecie. Spektakl niesie bardzo ważne przesłanie: z nowoczesnych technologii powinniśmy korzystać rozsądnie. Nawet najlepszy, najnowocześniejszy świat internetowy nie zastąpi rzeczywistego.

    Po przedstawieniu udaliśmy się na smaczny posiłek. Było więc coś dla duszy i dla ciała. Wyjazd zaliczamy do udanych.

    Marzena Roszman

  • Uzdolniony uczeń naszej szkoły

    Maksymilian Krzyżek z klasy 8a w dniu 12 stycznia br. wziął udział w prestiżowym Wojewódzkim Konkursie z historii. Był to już II etap Konkursu, w którym Maksymilian wykazał się rozległą wiedzą z zakresu historii i uzyskując drugi wynik (ex aequo), przeszedł do finalnego – III etapu. Maksymilian od dawna interesuje się historią, uwielbia zgłębiać tajniki przeszłości, poznawać fakty i mity dawnych czasów, odkrywać tajemnice postaci, które wielkimi literami zapisały się w historii oraz doceniać ich wpływ na dzieje i rozwój cywilizacji. Potrafi znakomicie prezentować wydarzenia historyczne, nie pozostając biernym w ich krytycznej i obiektywnej ocenie. Głęboko wierzymy, że dogłębna wiedza, umiejętności oraz doskonałe przygotowanie Maksymiliana przyniosą oczekiwany efekt w postaci czołowego miejsca w Konkursie. Trzymamy kciuki!

    Rossita Tęsna

  • Lekcja ekologii w zerówkach

    17.01.2024 r. klasy 0a i 0b odwiedziła Pani Kasia z ZGK w Ustce i opowiedziała, jak możemy chronić naszą planetę, a także dbać o środowisko poprzez segregację śmieci.Dostaliśmy wspaniałe prezenty dzięki, którym będziemy eko, a odblaski pomogą w tym, że po zmroku będziemy widoczni.

    Monika Waluk

  • Bal w Ob

    Ach, co to był za bal!!!

    Dziś nasza sala wyglądała wyjątkowo i kolorowo.

    Bajkowe stroje, wesoła muzyka, tańce i uśmiechy sprawiły, że wszyscy wspaniale bawiliśmy się na balu karnawałowym w klasie 0b.

    Monika Waluk

  • Przed feriami w zerówce

    Już niedługo ferie zimowe. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej zerówki panią konduktor, która opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała niezbędne wyposażenie potrzebne jej na co dzień.

    Poznaliśmy zasady obowiązujące w trakcie jazdy pociągiem oraz zasady bezpieczeństwa.

    Nosorożec Rogatek na filmie przypomniał nam wszystkim, co oznacza sygnał gwizdka, żółta linia na peronie oraz co to są rogatki.

    Dzieci rozwiązały poprawnie quiz i otrzymały w nagrodę książeczki i odblaski.

    Wyruszyliśmy we wspólną podróż przy piosence, a pani konduktor skasowała wszystkim bilety na bezpieczne ferie.

    Marta Kiedrowicz

  • Uczta literacka

    W mijającym tygodniu w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie literackie – przyjechała do nas znana w całej Polsce pisarka Barbara Kosmowska. Popularność przyniosły jej liczne i wartościowe powieści, głównie dla młodzieży. Na liście lektur znajdują się dwa tytuły: „Dziewczynka z parku” oraz „Pozłacana rybka”.

    W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 7a i 8a. Nasi wychowankowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pisarki i zadawali jej mądre, ciekawe pytania. Byli bardzo zaskoczeni, że pisanie jednej książki trwa średnio  siedem miesięcy…
    Pani Kosmowska szybko nawiązała emocjonalny kontakt z młodzieżą, która doceniła jej szczerość i szacunek, z jakim wypowiadała się o  współczesnych problemach młodych ludzi, podkreślała ich ważne działania np. w dziedzinie walki o czyste środowisko.

    Pisarka poświęciła sporo czasu na promocję swoich dwóch książek. Jedna to nowość: „Puszka” – jej akcja dzieje się w Słupsku, powinna więc szczególnie zainteresować naszych uczniów. Natomiast za wyjątkowo wartościową autorka uznała nieco starszą powieść: „Uwolnić królową”, której tematyka jest nadal bardzo aktualna, bo udowadnia, że warto być sobą, niezależnie od opinii otoczenia.

     Literacka uczta trwała prawie dwie lekcje; pożegnaliśmy panią Barbarę z niedosytem – jak dobrą znajomą. Wcześniej jednak na wpis czekało wiele książek, były upominki i podziękowania.

    Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wydatnie wspomogła nas Rada Rodziców, a duchem opiekuńczym była dyrektor Iwona Perużyńska. Koordynacją całości zajęły się pracownice biblioteki – Za pomoc bardzo dziękujemy naszym koleżankom: Aldonie Feszler, Edycie Brodowicz – Koźlak oraz wychowawczyni klasy 7a Marii Drapalskiej.

    Małgorzata Lipska   

  • Świąteczna dekoracja drzwi

    Nasza szkoła zyskała świąteczny klimat dzięki dekoracjom drzwi do sal lekcyjnych. Motywem tegorocznej edycji konkursu była bombka.

    Zwycięzcy w nagrodę otrzymali vouchery na kwotę 120 zł na wizytę w lodziarni, wyróżnieni - paczki ze słodyczami. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

    • I MIEJSCE (ex aequo) – klasa 5a i 7c
    • WYRÓŻNIENIA: klasy - 0a, 1c, 2b, 5b.

    Uczniowie SP 2 przekazali swoje prace na konkurs na ŚWIĄTECZNA OZDOBA RECYKLINGOWA zorganizowany przez ZGK w Ustce

    WYRÓŻNIENIA otrzymali: Daria Rudzińska z kl. 6b i Kamil Bernatek z kl. 5a.

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki od ZGK.

    Aldona Feszler

  • Pomagamy, bo lubimy

    Klasa 7 a wzięła udział w XXIII edycji Szlachetnej Paczki. Uczniowie – z Rodzicami i wychowawczynią – przygotowali paczki dla Rodziny potrzebującej pomocy.
    Udział w akcji to efekt wielkiej wrażliwości, empatii i niezgody na wykluczenie i ubóstwo.

    Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

    Maria Drapalska

  • Marzenia pod choinkę

  • BETLEJEMSKIE  ŚWIATŁO  POKOJU

    „CZYŃMY  POKÓJ” to hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju. Płomień ten odpalany jest z Groty Narodzenia Pańskiego, gdzie płonie wieczny ogień. Następnie świeca z płomieniem w sztafecie wędruje przez kontynenty i dociera do Polski – to już tradycja Związku Harcerstwa Polskiego, który patronuje corocznej akcji. „CZYŃMY POKOJ” ma skłonić do refleksji nad istotą pokoju nie tylko tego światowego, ale przede wszystkim tego, co w ludzkich sercach. Tradycyjnie co roku  Betlejemskie Światło Pokoju przekazują harcerki z 15 Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Muszelki” prowadzonej przez druhnę harcmistrz Urszulę Tamulis, które 20.12.2023 r. odwiedziły naszą szkołę z przesłaniem: „Światło z Betlejem nową światu da nadzieję! Pokoju promyk niech ogrzewa nas”.

    Urszula Tamulis

  • Jasełka w naszej szkole

    Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji zwanych jasełkami. 22 grudnia 2023 r. uczniowie klas czwartych oraz zespół muzyczny, w specjalnie przygotowanych kostiumach i w pięknej scenografii, przedstawili sceny narodzin Jezusa. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role, a zespół wokalny swym śpiewem w pełni oddał radość z narodzenia Pana. Jasełka zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Przedstawienie przygotowały s. Olga i p. Anna Chłopicka, zaś scenografię zespół dekoracyjny.

    Anna Chłopicka

  • Uczniowie SP 2 kolędują!

    W piątkowe popołudnie 15.12.2023 r. odbyła się wigilia Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział Rejonowy w Ustce. Spotkanie uświetnił występ zespołu muzycznego z naszej szkoły w składzie: Maja Grabowska, Kinga Starnawska, Zofia Puda z klasy 4a, Amelia Gruba, Nicola Lewandowska, Lena Lipińska, Daria Rudzińska z klasy 6b oraz Alicja Dziuba i Małgorzata Giza z klasy 7a. W wykonaniu uczniów usłyszeliśmy zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i piosenki bożonarodzeniowe. Nad nagłośnieniem czuwali uczniowie z klasy 7a – Aleksander Belina oraz Jakub Górski. Występ zespołu przygotowała p. Anna Chłopicka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

    Anna Chłopicka

  • Szkolny konkursu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

    Jury Szkolnego konkursu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych po wysłuchaniu 14 XII 2023 r. 22 prezentacji w trzech kategoriach, postanowiło przyznać następujące nagrody:

    KATEGORIA KLASY 1-3

    I miejsce: Zespół z kl. 2b za piosenkę „Była noc”

    II miejsce: Zespół z kl. 3b za piosenkę „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”

    III miejsce (ex aequo): Zespół z kl. 1a za piosenkę „Była noc” i Zespół z kl. 3a za piosenkę „Kolędowy czas”

    Wyróżnienia: Zespół z kl. 1a za piosenkę „Ding, dong, spadł już śnieg”, Zespół z kl. 1b za piosenkę „Była noc”, Laura Setnik z kl. 1b za piosenkę „W drodze do stajenki”, Zespół z kl. 2b za piosenkę „Maleńka miłość”, Miron Pruszyński z kl. 3a za kolędę „Cicha noc”, Maja Woźniak z kl. 3b za kolędę „Wśród nocnej ciszy”

    KATEGORIA KLASY 4-6

    I miejsce: Zespół z kl. 4a za pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”

    II miejsce: Zespół z kl. 6a za kolędę „Dzisiaj w Betlejem”

    III miejsce: Zespół z kl. 5b za kolędę „Przybieżeli do Betelejm”

    Wyróżnienia: Zespół z kl. 5a za piosenkę „Świeć gwiazdeczko, świeć”, Joanna Frankiewicz      z kl. 5c za kolędę „Lulajże Jezuniu”, Eliel Carson z kl. 5c za piosenkę „Mario, czy już wiesz?”, Zespół z kl. 6b za piosenkę „Pastorałka od serca do ucha”

    KATEGORIA KLASY 7-8

    I miejsce (ex aequo): Zespół z kl. 7a za piosenkę „Trzej królowie” i Zespół z kl. 8b za kolędę „Radość dziś nastała”

    II miejsce (ex aequo): Zespół z kl. 7a za piosenkę „Pastorałka od serca do ucha” i Zespół z kl. 7c za kolędę „Lulajże Jezuniu”

    III miejsca jury nie przyznało

    Wyróżnienie: Zespół z kl. 7c za piosenkę „Mario, czy już wiesz?”

    Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 za ufundowanie nagród w konkursie.

    Anna Chłopicka

  • Przedświąteczne odwiedziny w przedszkolach

    Jak co roku wyruszyliśmy do  miejskich przedszkoli nr 1 i nr 2 ze świątecznymi zajęciami. Przeprowadziliśmy zimowe zabawy w zerówkach. Dziewczynki z klasy 6 b uczyły przedszkolaków tańca „Jingle bells”, były zimowe zagadki i angielska zabawa „Pass the parcel”. Przedszkolaki wykazały się niezwykłymi umiejętnościami akrobatycznymi podczas przejścia przez zimowy labirynt.
    Weronika Witkowska zademonstrowała sześciolatkom swoje zdolności gimnastyczne, zachwycając wszystkich. Skończyliśmy nasze odwiedziny w przedszkolach wypełnieniem przez dzieci karty pracy ze świąteczną kolorowanką z zadaniami „Christmas”. Było dużo radości i uśmiechu.

    Lesja Ziółkowska

  • Ozdoby choinkowe ze słomy – warsztaty w Swołowie

    15 grudnia 2023 r. klasy Ib i IIIa z nauczycielkami: Agnieszką Wardecką, Izabelą Orłowską i Barbarą Selonke oraz p. Patrycją Szarek odwiedziły Swołowo – stolicę Krainy w Kratę. Mieści się tam Muzeum Kultury Ludowej Pomorza. Jest to fantastyczne miejsce, w którym dzieci mogą poznać dawne życie mieszkańców na pomorskiej wsi i ich zajęcia.

    Nasze  klasy uczestniczyły w warsztatach pokazujących, jak dawniej na wsiach robiło się ozdoby na choinkę. Korzystano z rzeczy łatwo dostępnych, na przykład: z drewna, papieru czy ze słomy. Postanowiliśmy nauczyć się wykonania ozdób ze słomy, która była już specjalnie przygotowana, namoczona i elastyczna, łatwa do wyplatania, a także ze sznurka i bibuły. W czasie warsztatów każdy każdemu pomagał. Była dobra zabawa i współpraca, której owocem były piękne słomiane aniołki. Dzieci zabrały je do domu. Na pewno każda ozdoba zawiśnie na choince.

    Bardzo dziękujemy paniom z muzeum w Swołowie, które przygotowały warsztaty i w ciekawy sposób opowiadały o tradycjach bożonarodzeniowych.

    Izabela Orłowska

  • Wycieczka do Gdańska

    12 grudnia 2023 r. klasy 7c i 8a pojechały na wycieczkę do Gdańska. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wspaniałe Muzeum II Wojny Światowej zlokalizowane 14 metrów pod ziemią. Dwoje przewodników z pasją, pani Klaudia i pan Piotr, opowiadało o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Przeprowadzili lekcję historii, której nikt nie zapomni. Uczniowie spacerowali wzdłuż popularnej ulicy przedwojennego miasta, oglądali okazałe obiekty jak: czołgi M4 Sherman i T-34 oraz niemiecki bombowiec nurkujący Junkers 87.

    Druga część dnia wprowadziła uczestników w magiczną atmosferę świąt za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na czas jarmarku uliczki historycznego centrum Gdańska, dzięki pięknym iluminacjom, zamieniły się w świąteczne miasteczko. Tutaj można było pysznie zjeść, kupić świąteczne prezenty i dodatki, ale przede wszystkim zainspirować się magią nadchodzącego Bożego Narodzenia!

    Marzena Markowicz

  • Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami

    Święta Bożego Narodzenia to bardzo szczególny czas. Zapach pomarańczy, cynamonu, pierniczków, a także pięknie przystrojona choinka – to wszystko stwarza magiczny świąteczny klimat. 8 grudnia 2023 r., po południu w  sali nr 9 zagościła świąteczna atmosfera. Klasa III a  z wychowawczynią Izabelą Orłowską zaprosiła rodziców uczniów na warsztaty bożonarodzeniowe. Celem spotkania było wykonanie wspólnie z rodzicami ozdób świątecznych, a przede wszystkim stroików, które będą zdobić stoły w domach rodzinnych uczniów podczas Bożego Narodzenia. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne prace, wykazując się przy tym pomysłowością i kreatywnością. Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który uczniowie mogli spędzić z rodzicami, to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron. Było też smacznie i słodko. Mamy przygotowały pyszne ciasta. Podczas pracy towarzyszyły nam kolędy i pastorałki. Na zakończenie warsztatów wspólne zdjęcie prac oraz krótki występ uczniów. Dzieci zaśpiewały dla rodziców  pastorałkę „Kolędowy czas”.

    Było wspaniale. Takie spotkania budują wzajemną więź, rozbudzają wyobraźnię, stwarzają okazję do lepszego poznania się. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzone piątkowe popołudnie.

    Izabela Orłowska

  • Szkolny konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

    14 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, którego uczestnikami byli uczniowie klas 1-8. Głównym celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania. W przesłuchaniach wzięło udział aż 75 uczniów w 23 prezentacjach. Wyniki konkursu w najbliższy piątek podczas jasełek szkolnych.

    Anna Chłopicka

  • IV Konkurs Plastyczny dla Usteckich Przedszkolaków „Mój najlepszy przyjaciel”

    7 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Mój najlepszy przyjaciel”.

    Do naszej szkoły przybyły dzieci wraz rodzicami, nauczycielkami i dyrektorkami usteckich przedszkoli. Wręczenie nagród odbyło się w miłej, świątecznej i klimatycznej atmosferze. Przedszkolaki mogły obejrzeć występ zespołu muzycznego „Na sto dwa”.
    Do Szkoły Podstawowej nr 2 dotarły 72 prace plastyczne z trzech usteckich przedszkoli: Miejskiego Przedszkola nr 1, Miejskiego Przedszkola nr 2, Miejskiego Przedszkola nr 3, oraz z dwóch oddziałów przedszkolnych w SP 2 w Ustce.

    Komisja konkursowa obradowała w składzie: Aldona Feszler – przewodnicząca, nauczycielka plastyki, Iwona Perużyńska – wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2, Aneta Kostka – instruktor do spraw plastyki w Domu Kultury w Ustce, Edyta Brodowicz-Koźlak – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i współorganizująca kształcenie.
    Przy ocenie i wyborze prac członkowie jury kierowali się następującymi kryteriami: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość autora, wybrana technika, oryginalność i walory estetyczne. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata i 5-6 lat. Przepiękne nagrody i dyplomy wręczyły: Iwona Perużyńska, Aldona Feszler i Marzena Roszman  – nauczycielka j. polskiego w SP 2.

    Nagrodzeni:

    - w kategorii 3-4 lata:

    • I miejsce Marcel Podlasiak (MP nr 1)
    • II miejsce Zuzanna Ogórek (MP nr 2 Delfinki)
    • III miejsce Liliana Żakiewicz (MP nr 2 Delfinki)

    Wyróżnienie:

    • Pola Oleszczuk (MP nr 3)

    - w kategorii 5-6 lat:

    • I miejsce Hanna Jakubek (MP nr 1)
    • II miejsce Zofia Marczak (SP 2, 0a)
    • III miejsce Kordian Durkowski (MP 1)

    Wyróżnienia:

    • Zoja Trubisz (MP nr 2 Delfinki)
    • Sara Tomanek (MP nr 2 Delfinki)
    • Liliana Kryszałowicz (MP nr 3)
    • Kinga Zielińska (MP nr 1)
    • Paulina Wujciak (MP nr 2 Delfinki)
    • Oliwia Podlasiak (MP nr 1)
    • Kamil Kaczmarczyk (SP 2, 0a)
    • Lionel Grzonka (MP nr 1)

    Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę prac przedszkolaków, napić się ciepłego napoju i zjeść przepyszne ciasto. Dodatkowo przedszkolaki zwiedziły szkołę, co było wspaniałą przygodą dla najmłodszych. Uśmiechów, braw i radości było co niemiara.
    Dziękujemy rodzicom, wychowawcom i dyrektorom przedszkoli za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu.

    Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

    Aldona Feszler

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć