Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Angielski dla żeglarzy

    Uczestnicy projektu Poszerzamy Horyzonty Wiedzy czynnie brali udział w zajęciach English in the sea language”, podczas których zaznajamiali się z terminologią żeglarską w języku angielskim.
    Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali budowę jachtu. Odkrywali bardzo trudną terminologię angielską, odkodowując zaszyfrowane wiadomości. Wśród różnych szyfrów znalazł się również – wykorzystywany w urządzeniach radionawigacyjnych – kod Morse’a.

    Drugie zajęcia przebiegały pod znakiem pogody. Uczniowie przypomnieli sobie słownictwo związane ze zjawiskami meteorologicznymi, poznali kilka nazw na określenie mgły, dowiedzieli się, jakie przyrządy meteorologiczne można znaleźć na jachcie i zaznajomili się ze skalą Beauforta. Każdy z uczestników mógł zmierzyć prędkość wiatru dzięki anemometrowi.

    Ostatnie spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa na wodzie. Młodzi żeglarze poznali słownictwo i procedury związane z wzywaniem pomocy. Efektem tych działań było wykonanie dwóch gier planszowych.

    Marzena Markowicz

  • SP2 Ustka przeciwko hejtowi w sieci

    SZANUJĘ, NIE HEJTUJĘ

    W naszej szkole dużo i często mówimy o odpowiedzialności cyfrowej
    i bezpieczeństwie w Internecie oraz higienie cyfrowej. Jedną z bolączek Internetu jest HEJT (i wszyscy wiemy, że tworzą go ludzie i tylko ludzie mogą się temu zjawisku przeciwstawić).

    Poniżej – w ramach przypomnienia – link do prezentacji o tym, co i jak o HEJCIE mówimy
    i robimy w naszej szkole.
    https://sites.google.com/view/sp2ustkastophejt/home

    Na kilka dni przed wakacjami znaleźliśmy czas i przestrzeń, żeby jeszcze raz w tym roku szkolnym połączyć siły i zrobić coś razem.

    Przyłączyliśmy się ponownie do kampanii Fundacji Orange i w środę 21.06.2023r., wyrażając poparcie dla akcji  SZANUJĘ, NIE HEJTUJĘ, założyliśmy pomarańczowe sznurówki jako znak kampanii #JESTNASWIECEJ PRZECIWKO HEJTOWI W SIECI.

    Anna Szponar, Aldona Feszler
     

  • Czerwiec w Zerówce

     

    1. Dzień Dziecka
    2. Festyn Rodzinny
    3. Wycieczka do Sarbska
    4. Morskie opowieści
    5. Zakończenie Zerówki

     

    Czerwiec w Zerówce obfitował w wiele przyjemnych wydarzeń.

    Najpierw Dzień Dziecka pełen uśmiechów, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń. Przedszkolaki dostały dyplomy SuperDziecka, a potem czekała je niespodzianka. Mamy upiekły dla nich przepyszne gofry. Wszystkie dzieci dekorowały i zajadały się pysznymi smakołykami z bitą śmietaną, dżemem, owocami lub cukrem pudrem. Gofry smakowały znakomicie!

    3 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Ogrody SP2”. Dzieci z Zerówki miały możliwość wystąpienia na scenie i zaprezentowania piosenek i tańca. Razem z rodzicami odwiedziły stoiska, które kusiły różnymi atrakcjami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podsumowano także konkurs na karmnik ekologiczny. Nagrody otrzymali dwaj chłopcy z O a – Staś Bernatek i Jaś Cieślak oraz cała Zerówka O b.

    15 czerwca przedszkolaki wyruszyły na swoją pierwszą dłuższą wycieczkę do Fokarium w Sarbsku.

    Na żywo, w trzech różnych basenach, oglądały pokazy fok i uchatek. Dzieci poznały niezwykłe morskie zwierzęta, podziwiały interesujące multimedia z rekinem żarłaczem na czele, wspaniale bawiły się w sali zabaw. Była to wycieczka pełna wrażeń.

    Ostatnie dni w Zerówce przeznaczono na przygotowania kolejnego przedstawienia pt. „Morskie opowieści”. Rozśpiewana i roztańczona załoga zdawała egzamin przygotowany przez kapitana. Byli marynarze, byli piraci. Dzieci śpiewały, tańczyły. Był to spektakl muzyczny, podczas którego nie brakowało wspaniałej zabawy.

    Przedszkolaki zaprezentowały taniec piracki w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego dla ośmioklasistów. Ich występ spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem.

    Całą opowieść zaprezentowano rodzicom w czasie zakończenia pracy w Oddziale Przedszkolnym. Były niekończące się brawa i gratulacje.

    Zwieńczeniem cudownej uroczystości było rozdanie dyplomów. Zarówno nasi mali bohaterowie dnia, jak i ich rodzice, otrzymali z rąk wychowawczyni w pełni zasłużone dyplomy. Od rodziców dzieci dostały upominki – albumy ze zdjęciami z Zerówki oraz wielokolorowe długopisy. Gratulacjom i życzeniom sukcesów na nowej, szkolnej drodze życia nie było końca!  A na kolejne dni Supersmyki otrzymały życzenia samych słonecznych chwil i wspaniałych, wakacyjnych przygód!

     

                                                                                                   Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

     

     

     

  • Sale na spotkania z wychowawczyniami 22 i 23 czerwca

    Sale na spotkania z wychowawczyniami 22 VI 23 r.

    Klaudia Sołoduch 8d, s. 31

    Katarzyna Bury 8b, s. 32

    Mariola Gruszczyńska 8a, s. 29

    Marzena Roszman 8e, s. 37

    Agnieszka Sałach 8f ms, s. 30

    Rossita Tęsna 8c, s. 35

     

    Sale na spotkania z wychowawczyniami 23 VI 23 r.

     

    Maria Drapalska 6a, s. 30

    Beata Kostrzewska 1b, s. 6

    Hanna Kostrzewska 4a, s.15

    Agata Łobocka 3b, s. 4

    Marzena Markowicz 7a, s. 32

    Katarzyna Meldner 4b, s. 36

    Iwona Mordal 2b, s. 10

    Małgorzata Niedziałkowska 6c ms, s. 24

    Malwina Nizielska 7b, s.14

    Anna Poturaj 2a, s. 9

    Beata Przybylska-Dys 1a, s.12

    Janina Sulewska 5a, s. 39

    Agnieszka Wardecka 3a, s. 7

    Ewa Wrześniak 4c ms, s. 31

    Beata Zduniak 5b, s. 38

    Lesja Ziółkowska 6b, s. 28

     

  • ROMANY 2023 rozdane

    20 czerwca 2023 r. odbyła się Gala ROMANÓW. Uczniowie klas ósmych wybierali spośród swoich koleżanek i kolegów tych, którzy zapisali się w ich pamięci w sposób szczególny.
    W tym roku wyróżnienia nadawane były w dziewięciu kategoriach: Miss, Mister, Sportsmenka, Sportowiec, Artysta, Umysł, Osobowość, Zawsze i wszędzie, Nie przegadasz.
    Oto nagrodzeni:
    MISS – ta, która olśniewa urodą, przyciąga wzrok i zachwyca – Zofia Nowak.
    MISTER – ten, na którego widok kobiety mdleją – Dawid Tomczak.
    SPORTSMENKA – do szkoły zawsze biegnie, po schodach skacze jak kozica – Ida Żupnik.
    SPORTOWIEC – zbierajcie autografy póki czas – Adrian Bernatajtys.
    ARTYSTA – indywidualistka z głową w chmurach – Aleksandra Turzyniecka.
    OSOBOWOŚĆ – wyindywidualizowała się z rozentuzjazmowanego tłumu ósmoklasistów – Alicja Trendak.
    UMYSŁ – jego mózg ma więcej połączeń neuronalnych – Hubert Szarek.
    ZAWSZE I WSZĘDZIE – gdzie spojrzysz, tam będzie – Aleksandra Woźniak.

    NIE PRZEGADASZ – rozmawia nawet przez sen- Wiktor Wojcieszek.
    Uroczystość przygotowała klasa 7a z wychowawczynią Marzeną Markowicz. Na podziękowanie zasługuje pani Marta Kiedrowicz, która przeprowadziła głosowanie, pani Aldona Feszler, która stworzyła elegancką dekorację, pani Edyta Brodowicz – Koźlak, która wypisała szarfy, pani Urszula Tamulis, która przygotowała występ zespołu „Na 102” i pani Tatiana Durytska, która kierowała zespołem tanecznym „Kobra”. Za wsparcie techniczne odpowiedzialni byli i nie zawiedli: Marcin Szczygieł, Aleksander Belina, Sebastian Frankowski i Paweł Czaja.
    Zwycięzcom gratulujemy, zaangażowanym w organizację gali dziękujemy!

    Marzena Markowicz

  • Zajęcia badawcze

    Ostatnie spotkanie grupy projektowej Poszerzamy Horyzonty Wiedzy to zajęcia laboratoryjne.

    Uczestnicy badali własności fizyczne i chemiczne wcześniej pobranych próbek wody ze Słupi, kanału portowego, morza i Otocznicy. Wyznaczali gęstość, wyporność, poprzez doświadczenie obserwowali napięcie powierzchniowe wody. Określali poziom azotanów, azotynów, fosforanów oraz PH. Oglądali pobrane próbki wody pod mikroskopem, dzięki czemu mogli podziwiać żyjące w nich organizmy.

     

    Hanna Kostrzewska, Grażyna Malczewska, Joanna Tuziak

  • Mali Mistrzowie

    W minioną sobotę na boisku szkolnym SP 1 w Ustce lekkoatletyczny klub sportowy LKS Jantar Ustka zorganizował zawody biegowe „Od krasnala do juniora”. Cel zawodów to: popularyzacja rodzinnej rekreacji oraz biegania wśród dzieci, upowszechnianie sportu jako formy czynnego wypoczynku i aktywne spędzanie czasu wolnego. Uczestnicy zawodów musieli pokonać dystans 300 m.

    Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Anna Zielińska, tuż za podium, na IV miejscu, uplasowała się Wiktoria Kowalczyk. Wśród chłopców III miejsce zajął Aleksander Łuński. Cała trójka uczęszcza do klasy 1b.
    Ogromne brawa i gratulacje za osiągnięte wyniki, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i wspieranie swych pociech.

    Agnieszka Sałach

  • Wynik naboru na stanowisko urzędnicze

  • Wycieczka Wrocław – Karpacz – Praga

    W dniach 12-15 czerwca uczniowie klas: 4b, 6a, 8e udali się na wycieczkę na Dolny Śląsk. W godzinach porannych, pełni pozytywnej energii, wyruszyliśmy w podróż. Pierwszego dnia udaliśmy się do Wrocławia, gdzie zwiedziliśmy Ostrów Tumski, Rynek Starego Miasta. Dowiedzieliśmy się, że w mieście możemy odnaleźć aż 1000 krasnali, niektóre udało nam się zobaczyć. Drugi dzień zapowiadał się bardzo pracowicie, naszym celem był szczyt Sudetów, Śnieżka. Całodzienna wędrówka po górach nie należała do łatwych. Wyruszyliśmy spod wyciągu krzesełkowego. Wspinaczka była trudna, ale pod czujnym okiem przewodnika powoli zbliżaliśmy się do celu. Wszystkim udało się dotrzeć na szczyt, drogę powrotną przemierzyliśmy czarnym szlakiem. Bardzo zmęczeni, ale dumni, dotarliśmy do Karpacza. W środę wyruszyliśmy do stolicy Czech, Pragi. Zwiedziliśmy Hradczany, gotycki Most Karola, Katedrę św. Wita, Malą Stranę – praską perłę oraz spacerowaliśmy bardzo urokliwymi uliczkami. W ostatnim dniu ponownie przyjechaliśmy do Wrocławia. Udaliśmy się do Panoramy Racławickiej. Najpierw ciemnym tunelem ruszyliśmy do głównej sali, w której znajdował się obraz – słynny relikt XIX-wiecznej kultury narodowej. Oczom naszym ukazało się niezwykłe dzieło stworzone przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że obraz zajmuje całą powierzchnię ścian. Następnie poszliśmy do Muzeum Narodowego, obejrzeliśmy malarstwo i rzeźbę ze szczególnym uwzględnieniem sztuki Śląska. Muzeum było ostatnim punktem naszej wycieczki, ale w drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w McDonald’s.
    Wyjazd był bardzo udany, dostarczył wielu emocji, była to także lekcja historii i geografii w praktyce.

    Marzena Roszman

  • #SuperKoderzy

    Od października 2022r. w naszej szkole realizowany był ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange – #SuperKoderzy, którego kluczowym elementem była nauka programowania. W trakcie trwania programu dzieci uczyły się programowania, podstaw robotyki i poznawali świat nowych technologii.

    Katarzyna Bury

  • Praktycznie, matematycznie, biologicznie

    W roku szkolnym 2022/2023 została zrealizowana innowacja pedagogiczna „Praktycznie, matematycznie, biologicznie”, którą zostali objęci uczniowie wybranych klas ósmych.

    Realizacja innowacji odbyła się w ramach dodatkowych zajęć, spotkań w Urzędzie Miasta w Ustce. Warsztaty projektowania poprowadziła mgr inż. arch. krajobrazu Honorata Jaworska. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są oczekiwania mieszkańców dotyczące spędzania wolnego czasu w otoczeniu zieleni miejskiej i projektowania wybranych obszarów miejskich.
    Lekcje w terenie obejmowały pracę z mapą, rysowanie powierzchni oraz nanoszenie na dany obszar wybranych przez siebie elementów architektury. Wprowadzenie elementów projektowania przestrzennego okazało się niezwykle pomocne przy tworzeniu indywidualnych projektów i kosztorysów, które można obejrzeć w gazetce szkolnej.

    Malwina Nizielska Ewa Olek

  • II Gala Sportu Szkolnego

    W dniu 13.06.2023 r. w hali sportowej naszej szkoły miała miejsce II Gala Sportu Szkolnego będąca podsumowaniem XXIV Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży. Impreza przygotowana została wspólnie z przedstawicielami Słupskiego Szkolnego Związku Sportowego – przewodniczącym SSZS panem Andrzejem Symonowiczem oraz panem Markiem Zawadzkim i panią Joanną Szaniawską.

    Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody za rozgrywki w ramach Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży oraz wręczono statuetki zawodnikom i zespołom szkolnym osiągającym sukcesy na szczeblu wojewódzkim.

    Nasza szkoła otrzymała dwa puchary. Pierwszy za 3 miejsce w punktacji chłopców rocznik 2010 i młodsi, drugi za 2 miejsce w punktacji generalnej (dziewcząt i chłopców) rocznik 2010 i młodsi. Sukcesy te były możliwe dzięki pracy trenerskiej pana Dominika Kaczmarka, pani Ewy Wrześniak oraz pana Marka Przełuskiego.

    Galę uświetniła plejada zaproszonych gości, wśród których byli: Burmistrz Miasta Ustka Jacek Maniszewski, przedstawiciele Rady Powiatu Słupskiego ze Starostą Pawłem Lisowskim oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Janem Olechem, wójtowie Powiatu Słupskiego oraz dyrektorzy szkół. Bohaterami gali byli uczniowie i ich nauczyciele, którzy osiągali w tym roku szkolnym największe sukcesy.

    W Igrzyskach Dzieci (rocznik 2010 i młodsi) w klasyfikacji generalnej zwycięzcami zostali:

    1. Szkoła Podstawowa w Kobylnicy – 104 pkt.
    2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce – 100 pkt.
    3. Szkoła Podstawowa w Siemianicach – 84 pkt.

     

    W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009) w klasyfikacji generalnej zwycięzcami zostali:

    1. Szkoła Podstawowa w Potęgowie – 95 pkt.
    2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach – 89 pkt.
    3. Szkoła Podstawowa w Kobylnicy – 88 pkt.

     

    Szkoły wyróżniające się największymi sukcesami otrzymały puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek.

    Zwycięzcami w punktacji gmin zostały:

    1. Gmina Kobylnica – 402 pkt.
    2. Gmina Słupsk – 365,5 pkt.
    3. Gmina Główczyce – 361,5 pkt.

     

    Wyróżnione zostały zespoły i indywidualności z powiatu słupskiego zajmujące czołowe miejsca w finałach Wojewódzkich Igrzysk:

    • Igrzyska Dzieci rocznik 2010 i młodsi – Szkoła Podstawowa w Zagórzycy,
      3 miejsce – tenis stołowy dziewcząt (3 osoby)
    • Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009) – Szkoła Podstawowa w Kobylnicy 3 miejsce – koszykówka 3x3 chłopców (4 osoby), Nella Dziuba – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce – dwa drugie miejsca – lekka atletyka, biegi na 300m ppł (47,71) i 80m ppł (12,53) – Piotr Potyński – ZSP Główczyce – 2 miejsce – lekka atletyka, rzut oszczepem (35,61) Filip Zieliński – ZSP Główczyce – 1 miejsce – lekka atletyka, skok wzwyż (175) – Daniel Słomczyński – SP Kobylnica – 2 miejsce – lekka atletyka, skok wzwyż (175)

     

    Były też podziękowania dla tych, bez których te rozgrywki nie miałyby takiej oprawy. Przewodniczący SSZS pan Andrzej Symonowicz wręczył pamiątkowy grawerton Staroście Słupskiemu – Pawłowi Lisowskiemu jako wyraz wdzięczności dla Rady Powiatu. Podziękowania odebrali także dyrektorzy szkół: pani Ewa Solnikowska (SP Kobylnica), pan Cezary Tokarczyk (SP2 Ustka) oraz pan Łukasz Koss (SP Jezierzyce).

     

    Galę uatrakcyjniły występy naszych artystów. Na początek piosenkę pt. „Sportowe marzenia” zaśpiewały podopieczne pani Urszuli Tamulis – dziewczęta z 4 klasy. Następnie wystąpiły szkolne cheerleaderki (Blanka Wojcieszek, Julia Kubiaczyk, Katarzyna Czaja, Nadia Kosiedowska, Kaja Żelazek, Maja Antczak). Piosenka pt. „Ahoj, kapitanie” śpiewana przez uczniów z 3a – wychowanków pani Agaty Łobockiej – nawiązała do morskich tradycji naszej szkoły. Kolejny występ to taniec wykonany przez zespół „Diabełki”, którego trenerką jest pani Lidia Klein.

    Daliśmy też pokaz polskiej gościnności. Słodki poczęstunek przygotowały nauczycielki z SP 2.

    Serdeczne gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom za osiągnięte wyniki. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie imprezy.

    Gabriela Troczyńska

  • Zielona baza - nauka i zabawa. Zagłosuj!

    Link do głosowania na: Zadanie nr 4

    4. Zielona Baza - nauka i zabawa SP2 Ustka.

    Krótki opis zadania

    ''Zielona Baza - nauka i zabawa SP2 Ustka''. Projekt zakłada stworzenie ciekawego, kreatywnego i naukowego miejsca dla dzieci i młodzieży z Ustki. To założenie ma być zachętą do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz ma dać im możliwość na eksperymentowanie, rozwój i zdobywanie wiedzy w ciekawy i aktywny sposób. Dzieci potrzebują ruchu i wyładowania nadmiaru energii, ale jednocześnie potrzebują stymulacji innych zmysłów, rozwoju kreatywności, logicznego myślenia i wielu innych umiejętności.  

    Opis zadania

    Projekt będzie obejmował wybudowanie nowego placu zabaw wraz z naukowymi urządzeniami towarzyszącymi. ''Zielona Baza'' będzie dopełnieniem projektów, które zostały zrealizowane lub będą realizowane na terenie SP2.

    Stary, zużyty i wciąż niszczejący plac zabaw zostanie zastąpiony nowymi, kolorowymi i inspirującymi urządzeniami.

    Na plac zabaw będą się składały:

    • platforma kosmiczna Space z dwoma ślizgami,
    • huśtawka potrójna bocianie gniazdo i siedziska płaskie,
    • huśtawka ważka poczwórna Space,
    • huśtawka kosmiczna Space sprężynowa,
    • baza kosmiczna Space ze ścianką wspinaczkową.

    Dodatkowo na zielonym terenie przyszkolnym zostaną zamontowane tablice do gier i zabaw oraz kolejne urządzenia naukowo-edukacyjne oraz edukacyjne urządzenia ekologiczne, takie jak:

    • tunel słonik,
    • stolik do gry w chińczyka,
    • stolik do gry w szachy,
    • tablica recykling - ćwiczenie koordynacji oko-ręka,
    • tablica zegar,
    • tablica do rysowania i gra w kółko i krzyżyk,
    • głuchy telefon,
    • zegar słoneczny,
    • kompas,
    • peryskop,
    • zestaw edukacyjny (mała klatka meteorologiczna z wyposażeniem analogowym oraz stacja meteorologiczna-transmisja danych wi-fi, ekranem LED),
    • edukacyjny panel słoneczny,
    • edukacyjna turbina wiatrowa,
    • ekologiczna ścieżka dydaktyczna - Czyste Powietrze (smogo-memory, tablica edukacyjna, koło optyczne, film animowany, pisanie lustrzane),

    (Wszystkie planowane urządzenia zabawowo-naukowe są bezpieczne i certyfikowane, zgodne z normami).

    Główną cechą projektu budowy ''Zielonej Bazy'' jest nowoczesny sposób podejścia do stymulowania rozwoju dzieci i młodzieży, utrwalenia wiedzy i inspirowania ich. Ma zachęcać do nauki poprzez zabawę na świeżym powietrzu i być motywacją do uczenia się, pracy w grupie i rozwijania wyobraźni.

    Projekt ma za zadanie zwiększyć świadomość dzieci na temat ekologii i życia w zgodzie z naturą. Poprzez ekologiczne urządzenia edukacyjne (panel słoneczny, turbina wiatrowa) młodzież ma zyskać wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii.

    Atrakcyjne zagospodarowanie przestrzeni wokół szkoły poprawi jakość życia wszystkich okolicznych mieszkańców. Konstrukcje całoroczne ''Zielonej Bazy'' powodują, że mogą korzystać z nich rodziny wraz z dziećmi z naszego miasta (plac zabaw przyjazny dzieciom i dorosłym), a nasza szkoła staje się szkołą przyszłości, umożliwiająca prowadzenie zajęć poza sala lekcyjną.

  • Zielona szkoła klasy 5b

    W dniach 30 maja -1 czerwca klasa 5b uczestniczyła w zielonej szkole w Rychnowach koło Człuchowa.
    Program pobytu był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, sportami ekstremalnymi, spacerami i zabawami. Nie zabrakło atrakcji, takich jak karaoke, dyskoteki, wyjścia na pizzę i ognisko z kiełbaskami.
     

    Pobyt w zielonej szkole dostarczył piątoklasistom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy z uczniów pokazał się z jak najlepszej strony.
     

    Do domu wszyscy wrócili uśmiechnięci, zadowoleni i z mnóstwem miłych wspomnień.

    Beata Zduniak, Mariola Gruszczyńska

  • Sukces nawigacyjny

    Miło nam poinformować, że Maja Szydloch z klasy 8fms otrzymała wyróżnienie w VIII Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji i 7 czerwca w Białym Spichlerzu, w Słupsku, odebrała nagrodę. Laureatka popłynie w rejs po Zatoce Gdańskiej. Organizatorem rejsu jest Polski Związek Żeglarski.
    Gratulujemy młodej mistrzyni nawigacji.

    Beata Zduniak

  • Konkurs matematyczny KOMAT

    31 maja 2023 r. w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się XII Konkurs Matematyczny KOMAT o Puchar Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

    Miło nam poinformować, że laureatką konkursu została uczennica kl.8f Maja Szydloch. O tym, kto z laureatów zdobędzie Puchar Dyrektora, dowiemy się podczas uroczystości wręczenia nagród 19 czerwca 2023 r.

    Gratulujemy!

     

    Janina Sulewska

  • Memory Master

    Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Memory Master, uzyskując wysokie notowania.
     

    Laureaci III stopnia:
    Aleksander Adamski IV a, Sara Nawóz-Wysocka V a, Marcin Szczygieł VI a
     

    Wyróżnienia:
    Lily Podwińska IIIb, Igor Zdrzeniecki IV a, Marcel Szewczyk IV b, Maksymilian Krzyżek VII a, Amelia Sienkiewicz VIII a, Zuzanna Przywara VIII a, Szymon Pruszyński VIII a, Zuzanna Świerczewska VIII d, Julia Pietroń VIII e,
    Agata Rodzińska VIII e, Ida Żupnik VIII e.
     

    Serdecznie gratulujemy.

    Lesja Ziółkowska

  • Literacki sukces

    Serdeczne gratulacje dla ucznia naszej szkoły Nazaria Arshavskiego z klasy 6b, który zdobył wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Młodzieży „Witkacy. Napisane dzisiaj” inspirowanym sztuką S.I. Witkiewicza.

    Lesja Ziółkowska

  • Festyn Rodzinny oraz otwarcie Ogrodów SP2

    W dniu 03.06.2023 r. w naszej szkole odbył się XIX Festyn Rodzinny, który był powiązany z obchodami 40-lecia szkoły i otwarciem „Ogrodów SP2”.

    W trakcie uroczystości wręczone zostały nagrody za udział w konkursach ekologicznych ufundowane przez:

    - PGE Baltica

    - Urząd Miasta Ustka

    - Bunkry Blüchera

    - Witolda Feszlera – jacht „Barbara”

    - Sławomira Małeckiego – Korty tenisowe Charnowo

    - Caffeterię Boss`man

    - Rodziców uczniów SP 2

    - Nauczycieli SP 2

    W konkursie na domki dla owadów nagrody otrzymali:
    Adamski Aleksander – 4 a, Bernatek Kamil – 4 a, Grzelczyk Marcel – 4 a, Lewandowska Julia – 4 a, Pianka Julia – 4 a, Wojcieszek Blanka – 4 a, Wojcieszek Wiktor – 8 a, Zdrzeniecki Igor – 4 a, Rutkowski Piotr – 4 a, Jarosz Julia – 5 a, Jarosz Krystian – 6 b, Jarosz Adrian – 7 a, Komorek Zuzanna – 5 b, Rudzińska Daria – 5 b, Witkowska Weronika – 5 b, Witkowska Zuzanna – 6 c, Lewandowska Nikola – 5 b, Tryba Błażej – 6 b, Born Ksawery – 6 b, Jakub Rutkowski – 6 b, Dymnicki Jakub – 6 b, Gębusia Julia – 6 c, Krygier Hanna – 6 c, Bujak Tymoteusz – 6 c.

    Nagrody w konkursie na karmnik ekologiczny otrzymali:
    Kowalska Milena – 2 b, Gorczyński Michał – 2 b, Cieślak Jan – 0 a, Bernatek Staś –  0 a, Stachyra Roksana – 2 b, Kowalczyk Wiktoria – 1 b, klasa 0 b – 7 karmników.

    Wśród kolorowych stoisk każdy odwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie. Przygotowaliśmy stoiska z grillem, grochówką, ciastami, galaretkami, goframi oraz gorące i zimne napoje. Była też niespodzianka, gulasz dyrektorski, który podbił smakiem wszystkie podniebienia. W loterii fantowej można było wylosować ciekawą książkę lub misia albo odwiedzić stoisko z książkami. Festyn umilały występy naszych artystów, polskich i ukraińskich, którzy wykonywali programy artystyczne pod czujnym okiem pani Urszuli Tamulis i Lidii Klein. Uroczystość prowadziła nieoceniona Agnieszka Wardecka, zdjęcia wykonał Marek Przełuski. Na koniec została rozlosowana główna nagroda w loterii, piłka – siedzisko. Nagroda przypadła Piotrowi Rutkowskiemu z klasy 4 a.

    W czasie Festynu Rodzinnego udało nam się zebrać ponad 8300 zł, które zostały przekazane Radzie Rodziców SP 2.

    Dziękujemy sponsorom:

    • Główna Nagroda w loterii „Skarb z Magicznego Ogrodu” – M. Gruszczyńska, E. Olek
    • Wójt Gminy Ustka – Anna Sobczuk-Jodłowska
    • LOT Ustka i Ziemia Słupska
    • Hotel Lubicz, p. Marta Adamczewska
    • Stowarzyszenie Rezerwistów Marynarki Wojennej Złota „R”
    • Gospodarstwo Agroturystyczna „Stajnia Anka” – państwo Anna i Jakub Lipczyńscy – Przewłoka, vouchery
    • Fanty do loterii i książki na stoisko z książkami – państwo Daria i Robert Pietrzykowie, państwo Mariola i Robert Grzelakowie oraz państwo Beata i Szczepan Zielińscy
    • Kosmetyki firmy Pierre Rene – p. Justyna Bujak
    • Vouchery – Tawerna „Róża Wiatrów” – p. Jacek Traczyk – desery lodowe, pizza
    • Sprzęt komputerowy – Rodzice z klasy 2 a
    • Państwo Filasowie i państwo Kujawowie – maskotki na loterię
    • Pani Ewa Andrzejewska i p. Tomasz Gołaś – 2 vouchery na kręgle w Hotelu Grand Lubicz – po 1h
    • Piekarnia Brzóska, p. Krystian Kasprzyk,
    • Pani Gabriela Sulima – stołówka SP 2 – grochówka
    • Rodzice z klasy 8a – 300 tacek
    • Użyczenie 2 namiotów – Centrum Kultury Gminy Ustka, p. Renata Świąder-Pijanowska
    • Hurtownia Nabiałowo-Spożywcza „Serkol” Trynieccy – soki i słodycze
    • Maskotki – loteria fantowa, klasa 3a

     

    Bardzo dziękujemy za zaangażowanie: Rodzicom, Radzie Rodziców SP 2, nauczycielom, p. M. Plesiewicz z klasy 8a oraz uczniom.

     

                                                                                                                                  Mariola Gruszczyńska, Ewa Olek

     

     

     

    Zachęcamy do przeczytania artykułu o naszej imprezie na stronie Głosu Pomorza:

    https://gp24.pl/magiczne-ogrody-w-ustce-otwarte-poznaj-barwe-zapach-smak-i-mowe-roslin/ar/c1-17602545

  • Szkolenie żeglarskie uczniów – Poszerzamy Horyzonty Wiedzy

    Od piątku do niedzieli w Porcie Ustka i na przyportowym akwenie Morza Bałtyckiego dzieci z grupy projektowej Poszerzamy Horyzonty Wiedzy odbywały szkolenie żeglarskie pod okiem instruktorów z Klubu Żeglarskiego ProSport.

    W piątek, po przypomnieniu podstawowych zasadach bezpieczeństwa na wodzie, dzieci w dwóch grupach rotacyjnie ćwiczyły manewry jachtem typu Bawaria 38 Cruiser o nazwie MATBET Słupsk. Z kolei na motorówce uczyły się, jak podchodzić do „człowieka za burtą”, rzucać rzutką i kołem ratunkowym.

    W sobotę odbył się rejs jachtem Gryfita z kapitanem Antonim Pietrzakiem. Następnie dzieci uczyły się pływać pod żaglami na jachcie MATBET oraz na jednoosobowych Optymistach i Skiffach. W niedzielę kontynuowały pływanie na małych jednostkach i odbyły minirejs MATBETEM.
    Każdy uczestnik mógł się przekonać, czy żeglarstwo jest pasją, którą będzie kontynuować po zakończeniu projektu.

    Gabriela Troczyńska

     

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć