Zapraszamy rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych i zerówki na spotkanie organizacyjne dn.16 czerwca 2023 r. o godz. 16.30.
Dyrekcja szkoły
W środę, 31 maja, na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce odbyły się zawody lekkoatletyczne dla klas I-III Grand Prix Środy Lekkoatletyczne. Wśród startujących zawodników bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły, uczniowie klasy 1b w składzie:
Adamiak Martyna, Fedorchenko Viktoria, Juraszek Małgorzata, Zielińska Anna, Cętkowski Nikodem, Dorawa Piotr, Grzelak Wiktor, Hanskyi Mykola, Iwat Piotr, Lipczyński Witold, Pabis Filip, Pietrzyk Wiktor, Poszepczyński Marcin, Waras – Jackowski Wiktor.
Każdy zawodnik startował w wybranej konkurencji biegowej (60m, 300m) oraz konkurencji technicznej (skok w dal, rzut piłeczką palantową). Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, zdobywając przy tym kolejne sportowe doświadczenie. Wywalczyli 5 medali w poszczególnych konkurencjach. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników za walkę i determinację.
PIERWSZAKI, JESTEŚCY WIELCY!!!
Agnieszka Sałach
30 maja 2023 r. odbył się finał konkursu „Baw się fizyką”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania fizyką, budzenie twórczej aktywności oraz zaprezentowanie zdolności i umiejętności uczniów klas VII i VIII. Uczestnicy prezentowali „zabawki” wykorzystujące w swej budowie i działaniu prawa fizyki.
Jury w składzie: pani Małgorzata Iwańczuk, Małgorzata Lipska i Joanna Tuziak oceniały kreatywność, staranności wykonania, prezentację „zabawek” oraz przygotowanie merytoryczne uczniów.
Laureatami konkursu zostali:
Patryk Korzeniowski – Magnetyczny chaos
Maja Szydloch – Syntezator bieli
Eliza Sztafij – Biały okrąg
Na wyróżnienie zasłużyły również:
Julia Kamińska-Żynis – Wahadło matematyczne
Ida Żupnik – Nureczek koreczek
Aleksandra Woźniak – Nurek Mariusz
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Joanna Tuziak
22 maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Otyłością. W naszej szkole wychowawcy klas przeprowadzili na lekcjach pogadanki. Ich celem było zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości, zwiększenie świadomości na temat prawidłowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie oraz samopoczucie. Uczniowie mogli wypełnić kwestionariusz, dzięki któremu dowiedzieli się, czy ich dieta jest prawidłowa.
W świetlicy szkolnej dzieci zrobiły pyszną i kolorową sałatkę, natomiast nasze sześciolatki zapoznały się z piramidą zdrowia.
Na korytarzu zawisła gazetka tematyczna zawierająca wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania.
Uczniowie klas VI z zaangażowaniem wzięli udział w akcji „Plusik za witaminkę". W wyznaczonym dniu, przed lekcją biologii, prezentowali owoce i warzywa przyniesione z domu. Opowiadali o ich walorach smakowych i zdrowotnych.
Marta Kiedrowicz
Początek maja to świetna okazja do kształtowania postaw patriotycznych. Dzieci poznały symbole narodowe, takie jak flaga, godło i hymn. Z uwagą słuchały legend o początkach państwa polskiego.
11 maja w naszej szkole odbył się Dzień Piżamowy, który połączono z działalnością charytatywną. Ubrane w piżamy przedszkolaki wyruszyły na spacer po szkole, by wrzucić do puszki pieniądze przeznaczone dla dzieci leczonych onkologicznie. Dzieci czuły ogromną dumę, że mogły pomóc potrzebującym i była to także okazja do świetnej zabawy.
22 maja Supersmyki zaprezentowały rodzicom i dyrekcji szkoły przedstawienie pt. „Historia niegrzecznej żabki”. Podczas występu dzieci recytowały swoje role, śpiewały piosenki o żabkach i bocianach, tańczyły do piosenek „Żabie kroki”. Żabki przepięknie zatańczyły „Taniec kwiatów”. Dzieci dały z siebie wszystko i ich ciężka praca została nagrodzona gromkimi brawami i słowami zachwytu ze strony gości - najwdzięczniejszej widowni. Rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowanie dzieci do przedstawienia – nauka ról oraz wykonanie wspaniałych strojów.
Przedszkolaki nie zapomniały także o Dniu Matki. Przygotowały przepiękne laurki, w których pisały po śladzie „Kocham Cię Mamo”. Swoim mamom ofiarowały także bukiety papierowych kwiatów przyklejonych na rolce papieru.
Na zajęciach znalazły czas na doskonalenie umiejętności szkolnych w zakresie czytania i pisania, rozwijały swoją kreatywność, obchodziły urodziny, przyjemnie spędzały czas na świeżym powietrzu.
Realizowały także tematykę z zakresu profilaktyki dotyczącą promowania zdrowego stylu życia.
Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film „Ala i piramida żywieniowa”. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda i co zawiera „piramida zdrowia”. W trakcie zabaw przedszkolaki utrwalały zdobyte wiadomości. Malowały obrazki z produktami spożywczymi, dzieliły je na zdrowe i niezdrowe, umieszczały we właściwych miejscach, tworząc własną piramidę zdrowego żywienia. Dla przedszkolaków była to pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.
Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek
13 maja br. uczennice naszej szkoły Eliza Sztafij z 8e i Maja Szydloch z 8fms wzięły udział w IX Słupskiej Konferencji Marynistycznej.
W trakcie tego wydarzenia nasze uczennice odebrały z rąk dyrektora szkoły gratulacje od Burmistrza Miasta Ustka za działania i zaagażowanie w edukację marynistyczną, morską i żeglarską w roku szkolnym 2022/2023.
Dziewczęta osiągnęły wysokie wyniki w VIII Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji. Maja Szydloch znalazła się w gronie Laureatów.
Gratulujemy!
Beata Zduniak
Projekt edukacyjny "Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?", zorganizowany przez fundację Uniwersytet Dzieci, realizowany był w klasie 5b przez cały rok szkolny 2022/2023.
Podczas lekcji uczniowie pracowali nad asertywną i konstruktywną komunikacją. Wzięli także udział w ćwiczeniach pomagających w regulacji emocji. Pracowali zarówno zespołowo jak i indywidualnie.
Dzięki projektowi uczniowie nauczyli się lepiej rozumieć siebie oraz innych. Wzmocnili poczucie własnej wartości, a także uważność. Rozwinęli umiejętność komunikacji oraz nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji.
Beata Zduniak
Maja Szydloch z klasy 8e odebrała od dyrektora szkoły dyplom finalistki Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego.
Gratulujemy sukcesu i życzymy wielu osiągnięć w szkole ponadpodstawowej.
Grażyna Malczewska
Uczestnicy projektu unijnego ,,Poszerzamy horyzonty wiedzy” odbyli wizytę w Stacji Ratownictwa Morskiego w Ustce.
Poznali wyposażenie służące do ratownictwa chemicznego, a także obejrzeli łódź i pojazd ratunkowy. Zwiedzili duży statek ratunkowy ORKAN. Zobaczyli sprzęt medyczny, który jest używany podczas akcji ratunkowych. Odbyli również podstawowy kurs udzielania pierwszej pomocy.
Pracownicy stacji otworzyli zaplecze placówki, dzięki czemu uczniowie mogli poznać jej tajemnice. Ponadto w bardzo ciekawy oraz przystępny sposób przedstawili swoją pracę i wiele ciekawostek.
Dziękujemy pracownikom stacji za poświęcony czas i przygotowanie wielu atrakcji.
Grażyna Malczewska
19.05.2023r. w Charnowie odbył się XIX Miejsko-Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Uczennice naszej szkoły – przygotowane przez panią U. Tamulis – wystąpiły w różnych kategoriach wiekowych: Klaudia Szczudlińska w kategorii kl. I-II, Kinga Starnawska w kategorii kl. III-IV, Solomiia Tsyktor i Lena Niedźwiedź w kategorii kl. V-VI.
Wszystkie solistki zaprezentowały się wspaniale, mimo że był to ich debiut. Najmłodsza, K. Szczudlińska, była najlepsza w swej kategorii i zajęła I miejsce.
Jury zachwyciła piosenka o niebieskim morzu, którą wykonała, śpiewając i tańcząc, Salimiia Tsyktor – otrzymała II miejsce. Trudną do interpretacji piosenkę w kategorii poezja śpiewana wykonała Lena Niedźwiedź, która otrzymała wyróżnienie.
Gratulacje dla wszystkich wokalistek.
Urszula Tamulis
W marcu 2023 r. przeprowadzony został w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia przygotowany przez Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy.
Konkurs polegał na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych. Do udziału w konkursie nie było wymagane żadne szczególne przygotowanie matematyczne. Wystarczyły jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwiła trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.
Konkurs przeprowadzono dla trzech grup wiekowych, tj. dla edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III), dla szkoły podstawowej (klasy IV-VI), dla szkoły podstawowej (klasy VII-VIII).
W klasach I-III najlepszy wynik uzyskali uczniowie klasy 3b:
Wojciech Zagdan - 93,27%, 8. miejsce w Polsce (dyplom laureata)
Paulina Cyran - 92,31%, 9. miejsce w Polsce (dyplom laureata)
Józef Łukasik - 86,54%, 15. miejsce w Polsce (dyplom wyróżnienia)
W klasach IV-VI najwyższe wyniki uzyskali uczniowie klasy 6b:
Maria Pytlak i Błażej Tryba – po 83,65%, zajmując ex aequo 18. miejsce w kraju.
W klasach VII-VIII najlepsza była uczennica klasy 8e Ida Żupnik z wynikiem 79,81%
(20. miejsce w kraju).
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Sylwia Mencel i Beata Zduniak
W dniach od 17 do 19 maja 2023 r. uczniowie klasy 5a i 6b poznawali stolicę naszego kraju. Program wycieczki był bogaty i bardzo ciekawy.
Przygodę z Warszawą rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego oraz Starego Miasta razem z panią przewodnik, która dzieliła się z nami ciekawostkami. Kolejno zwiedziliśmy: plac Zamkowy, katedrę św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta. Powitała nas tam warszawska Syrenka. Odwiedziliśmy także Pomnik Małego Powstańca upamiętniający najmłodszych uczestników powstania warszawskiego.
Drugi dzień pobytu w Warszawie rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie udaliśmy się do multimedialnego i bardzo nowoczesnego Muzeum Polin. Poznaliśmy historię emigracji oraz życia Żydów na ziemiach polskich. Kolejnymi punktami wycieczki było zwiedzanie Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz warsztaty edukacyjne z historii. W trakcie zwiedzania przyjemności dla ducha urozmaicone zostały przyjemnością dla ciała – lody i gofry, po których nabraliśmy sił na spacer po Łazienkach Królewskich. Ostatnią zaplanowaną atrakcją tego dnia był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd obejrzeliśmy panoramę Warszawy. Ostatni dzień rozpoczęliśmy atrakcyjnym pobytem w Centrum Nauki Kopernik. Mieliśmy okazję wykonać wiele doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń czy wszechświata.
Pobyt w Warszawie zakończyliśmy spacerem po ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni i mamy nadzieję, że ponownie odwiedzimy to wspaniałe miejsce.
Janina Sulewska
Półkolonie dla dzieci w wieku 7-13 lat pod hasłem:
“ZWIERZĘTA - NASI PRZYJACIELE”
Gmina Miasto Ustka jako organizator, jak co roku zaprasza dzieci z terenu miasta do udziału w półkoloniach, dlatego też rozpoczynamy nabór z dniem 11.05.2023 r. i potrwa do 30.05.2023 r.
Planowanych jest 5 turnusów po 25 miejsc w Szkołach Podstawowych Nr 1, Nr 2 i Nr 3 oraz 3 turnusy po 20 osób w Centrum Pomocy Dzieciom w Ustce.
Terminy w poszczególnych placówkach:
trzy turnusy w Centrum Pomocy Dzieciom
I turnus od 26.06.2023 do 07.07.2023
II turnus od 10.07.2023 do 21.07.2023
III turnus od 24.07.2023 do 04.08.2023
dwa turnusy w Szkole Podstawowej Nr 1 i Nr 2
I turnus od 03.07.2023 do 14.07.2023
II turnus od 17.07.2023 do 28.07.2023
jeden turnus w Szkole Podstawowej Nr 3
I turnus od 03.07.2023 do 14.07.2023
Przewidziane są liczne atrakcje, a zgodnie z hasłem półkolonii: Zwierzęta- nasi przyjaciele.
Dla tych, którzy wybiorą półkolonie w szkołach czekają m.in.:
oraz dla uczestników półkolonii pieszo-rowerowych w Centrum Pomocy Dzieciom
Organizator Miasto Ustka zastrzega sobie prawo do zmiany w planie, związanych zwłaszcza z warunkami pogodowymi.
Organizator zapewnia obiad dwudaniowy wszystkim uczestnikom.
Wszelkie pytania można kierować do Kierownika Półkolonii pod numerem telefonu
506-605-885
Dokumentacja do zapisu dziecka na półkolonie będzie dostępna stronie www.ustka.pl oraz można ją pobrać osobiście w Centrum Pomocy Dzieciom w Ustce dla dzieci zapisywanych do CPD, a także w sekretariatach szkół SP 1, SP 2 i SP-3 dla dzieci zapisywanych do tych placówek oraz na ich stronach internetowych.
Komplet dokumentów należy składać osobiście w wymienionych wyżej placówkach w godzinach 8.00 do 15.30. Karty złożone w innej formie nie będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Niezbędne informacje można uzyskać drogą telefoniczną tel. 59 8152-999 CPD w przypadku dzieci zapisywanych do CPD oraz w przypadku osób zapisywanych do szkół tel. 506 605 885.
Uprzejmie przypominamy, że do dokumentacji potrzebne jest przedłożenie do wglądu pierwszej strony PIT 36/37 za rok poprzedzający zgłoszenie na półkolonie (regulamin półkolonii §3 pkt. 2) lub Karty Mieszkańca (dziecka).
PROSIMY SKŁADAĆ DOKUMENTACJĘ KOMPLETNĄ !!!
Dokumentacja przesyłana drogą elektroniczną nie będzie przyjmowana i brana pod uwagę w procesie rekrutacji. Proszę pamiętać, aby w Karcie Kwalifikacyjnej Uczestnika Wypoczynku podać termin wybranego turnusu półkolonii.
Regulamin półkolonii -2023-.docx
11 maja 2023 roku odbył się w naszej szkole „Dzień Piżamy – Obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas” założona przez rodziców dzieci, które chorowały lub chorują na nowotwór. Fundacja pomaga małym pacjentom przebywającym w oddziałach onkologicznych oraz zakupuje pompy do chemioterapii. Wspiera również budowę ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci po leczeniu onkologicznym.
Jako palcówka edukacyjna włączyliśmy się w akcję charytatywną. Założyliśmy do szkoły niecodzienny strój na znak solidarności z chorymi dziećmi, Większość z nas kojarzy piżamę z odpoczynkiem i relaksem. Dla podopiecznych fundacji jest nieodłącznym elementem życia, jest dla nich symbolem walki o życie oraz zdrowie.
Ponadto zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy. Dzięki szczodrości naszej Społeczności Szkolnej zebraliśmy pokaźną kwotę 992zł. Została ona przekazana na konto fundacji.
Bardzo dziękujemy!
Marzena Roeszman
Uczestnicy projektu unijnego Poszerzamy Horyzonty Wiedzy majowe zajęcia spędzili w terenie. Wyznaczali szybkość nurtu wody w Słupi oraz mierzyli szybkość wiatru.
Oglądali w powiększeniu własnoręcznie złapane okazy fauny i rozpoznawali gatunki roślin rosnących wzdłuż trasy. Pobierali próbki wody ze Słupi, kanału portowego, morza i Otocznicy do dalszych badań.
Hanna Kostrzewska, Grażyna Malczewska, Joanna Tuziak
Na początku maja odbył się kolejny, już 40. Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej. W Domu Kultury zostały przeprowadzone eliminacje miejskie, uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych; łącznie 24 osoby.
Młodzi miłośnicy sztuki żywego słowa rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, IV – VI, VII – VIII.
Delegację naszej szkoły tworzyli: Maria Szarek z kl. 2a (opiekun Anna Poturaj), Stanisław Pożdał z kl. 5b (op. Klaudia Sołoduch) oraz dwie uczennice z klasy 6a – Gabriela Michońska i Julia Pożdał (op. Maria Drapalska).
Nasi uczniowie zaprezentowali różnorodny repertuar, recytowali poetów klasycznych i współczesnych, pokazali szeroki wachlarz swoich umiejętności. Wyróżnili się starannością wykonania oraz wysoką kulturą słowa.
Jury konkursu doceniło talent i wysiłek naszych uczniów. Ważne wyróżnienia otrzymali: Marysia Szarek, Staś Pożdał i Julka Pożdał.
Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym recytatorom. Za poświęcony czas i zaangażowanie dziękujemy także paniom polonistkom oraz rodzicom, których wsparcie miało duże znaczenie.
Małgorzata Lipska
Jak co roku w maju (czwarty już raz) podsumowujemy konkurs literacki. W roku szkolnym 2022/23 jury przeczytało ponad 280 utworów napisanych prozą i wierszem, nadesłanych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych i Litwy.
Z opinii zacnej komisji oceniającej wynika, że uczestnicy naszego konkursu mają duży potencjał poetycki i wrażliwość, a ich propozycje spojrzenia na świat są bardzo ciekawe. Wiersze i opowiadania zmuszają do refleksji, zawierają myśli ważne nie tylko dla autora, ale także dla odbiorcy.
Utwory uczniów ze szkół polonijnych odznaczają się bogactwem metafor, ciekawych skojarzeń, znajomością faktów historycznych, miejsc odwiedzanych w Polsce. Można w nich dostrzec próby filozoficznego ujęcia istnienia, ważnych w życiu wartości, znaczenia tradycji w życiu rodziny. Prace cechuje niejednokrotnie oryginalna forma słowna, czasami prostota językowa jakże nośna w przedstawianiu relacji ze światem.
W konkursie nie da się przyznać tytułu laureata wszystkim autorom, więc jurorzy: dr Marianna Borawska, Maria Drapalska, Grażyna Kamyszek, Żaneta Miąskowska-Dusza, Marzena Roszman, dr hab. prof. AP Bernadetta Żynis i dr hab. prof. AP Sławomir Rzepczyński, pod przewodnictwem prof. dra hab. Tadeusza Sucharskiego wybrali uczniów do nagród i wyróżnień, których lista znajduje się pod linkiem https://sp2ustka.edupage.org/text83/
Ale, cytując Benadettę Żynis: …wszyscy, nie tylko wytypowani do nagród, są zwycięzcami, bo są blisko poetyckiego słowa i blisko poezji, co daje nadzieję, jeśli nie na piękny świat, to świat pięknie opisany.
Serdecznie dziękujemy Jurorom za pracę i docenienie młodych talentów.
Bieżąca edycja konkursu została zgłoszona Pomorskiemu Kuratorowi Oświaty do wykazu zawodów artystycznych, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2023/2024. Zainteresowanych odsyłamy na stronę https://www.kuratorium.gda.pl/wykaz-zawodow-wiedzy-artystycznych-i-sportowych-organizowanych-przez-kuratora-oswiaty-lub-inne-podmioty-dzialajace-na-terenie-szkoly/
Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Miasta Ustka, Wójt Gminy Ustka, Staroście Słupskiemu i Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce za objęcie patronatu nad konkursem.
Jesteśmy wdzięczni fundatorom nagród dla laureatów i wyróżnionych: Burmistrzowi Miasta Ustka, Wójt Gminy Ustka i Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.
Od rodziców młodych autorów, nauczycieli i dyrektorów szkół otrzymaliśmy w mailach wiele miłych słów odnoszących się do naszego przedsięwzięcia. Wszyscy informują o radości uczniów oraz dumie rodziców i nauczycieli z powodu sukcesu. Doceniana jest organizacja konkursu. Podziękowania otrzymaliśmy z Polskiej Szkoły Dokształcającej na Brooklynie w stanie Nowy Jork, gratulacje dla wszystkich laureatów przysłano z Polskiej Szkoły Sobotniej w Derby w stanie Connecticut w USA, pozdrowienia dotarły z Litwy.
Organizatorzy konkursu z usteckiej dwójki mają ogromne uznanie dla Nauczycieli i Rodziców, którzy motywują dzieci do pisania, zwłaszcza do pisania po polsku uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą.
Wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione są opublikowane na stronie internetowej SP 2 w zakładce konkursowej (https://sp2ustka.edupage.org/text/?text=text/text83&subpage=1).
Zachęcamy do lektury.
Czwarta edycja Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia” w Ustce za nami, ale już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej, ogłosimy ją jesienią. Jednak biorąc pod uwagę słowa amerykańskiej pisarki i poetki Barbary Kingsolver: Nie ma idealnego czasu, aby pisać. Jest tylko „teraz”, sugerujemy, żeby już dzisiaj zasiąść do tworzenia i zrobić użytek z wyobraźni.
W imieniu organizatora konkursu
Iwona Perużyńska
Logo konkursu – Sylwia Mencel
Wsparcie techniczne – Maja Perużyńska, Filip Zerbst
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii i wyróżnieni oraz uczestnicy konkursu, których prace spełniały kryteria zapisane w regulaminie, otrzymają dyplomy. Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu przekażemy też nauczycielom.
Dyplomy i podziękowania w wersji elektronicznej prześlemy do końca maja do skrzynek mailowych szkół, których adresy podano w formularzu zgłoszeniowym (chyba, że w wysłanych wiadomościach napisaliśmy inaczej). Prosimy zainteresowanych, żeby zaglądali do sekretariatów szkolnych.
Miło nam poinformować o chemicznych wydarzeniach i sukcesach naszych uczniów.
09.05.23 r. Maja Szydloch odebrała dyplom finalistki etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligii Zadaniowej oraz dyplom za zajęcie I miejsca w etapie powiatowym.
18.04.23 r. Eliza Sztafij, 8e oraz Maksymilian Krzyżek, 7a reprezentowali szkołę w V Konkursie Chemicznym Atom organizowanym przez II LO w Słupsku.
22.03.23 r. rozpoczęły się obchody Światowego Dnia Wody. Trwały one miesiąc. Na lekcjach chemii zostały powtórzone wiadomości na temat wody, jej budowy, właściwości fizycznych i chemicznych. Omówiony został obieg wody w przyrodzie, jak i jej ochrona. Wielu uczniów przygotowało plakaty i prezentacje dotyczące zasobów wody oraz sposobów jej oczyszczania i racjonalnego użytkowania.
Gratuluję wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom.
Grażyna Malczewska
Ruszyła wiosenna sesja Czwartków Lekkoatletycznych. Zapraszamy uczniów klas 1-6 wszystkich usteckich szkół na kolejne spotkania: 11, 18, 25 maja od godziny 16.00.
Gabriela Troczyńska