Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • „Poszerzamy horyzonty wiedzy – pomorskie żagle wiedzy’’

    W marcu – w ramach projektu „Poszerzamy horyzonty wiedzy – pomorskie żagle wiedzy’’ – uczniowie stosowali narzędzia TIK.
    Poznali jednostki wykorzystywane w nawigacji i przeliczali je na jednostki układu SI. Wymieniali rodzaje wody, poznali budowę cząsteczki wody oraz jej właściwości. Przestudiowali także obieg wody w przyrodzie. Zapoznali się z florą i fauną Bałtyku oraz obserwowali – w czasie rzeczywistym – fokaria w Helu i w Dolinie Charlotty.

    Hanna Kostrzewska, Grażyna Malczewska, Joanna Tuziak

  • V Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

    30 marca 2023r. dwie uczennice naszej szkoły, Sara Nawoz-Wysocka z kl. 5a oraz Julia Dziopak z kl. 8e, wzięły udział w V Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym. Jego głównym celem była popularyzacja języka polskiego, kształtowanie odpowiedzialności za poprawność i piękno ojczystego języka, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wspieranie ich uzdolnień. Nasze uczennice bardzo dobrze poradziły sobie w każdym etapie. Wykazały się znajomością reguł i zasad ortograficznych. Bardzo cieszy nas fakt, że Julia Dziopak w trzecim etapie konkursu uzyskała tytuł finalistki. Wielkie brawa!

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Marzena Roszman

  • Szkolenie dla dzieci „Bezpieczeństwo nad wodą"

    W ramach projektu Poszerzamy Horyzonty Wiedzy dzieci z usteckich szkół podstawowych uczestniczyły w szkoleniu na temat „Bezpieczeństwo nad wodą". Wykład miał miejsce w auli Szkoły Podstawowej nr 1.

    Ratownik w bardzo przystępny sposób zaprezentował sprzęt stosowany do ratowania tonących. Uczestnicy szkolenia mogli w praktyce zastosować wiedzę na temat tego, jak udzielić doraźnej pomocy medycznej poszkodowanemu przed dotarciem zespołu medycznego.

    Gabriela Troczyńska

  • Srebro siatkarek

    W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w Kobylnicy zespół dziewcząt z ósmych klas wywalczył srebrny medal. Zawodniczki wygrały w pięknym stylu z Potęgowem 2:0 oraz Pobłociem 2:0. Uległy jedynie gospodarzom – Kobylnicy 0:2.
    Skład zespołu:
    Zuzanna Bieńczak 8b, Klaudia Chramiec 8d, Vanessa Milewska 8d, Daniela Muraviova 8b, Katerina Petrishina 8d, Anna Szewczak 8b, Zuzanna Talarek 8b.
    Wcześniej, 21.03.23 r., dziewczęta w Miejskich Igrzyskach Młodzieży wygrały ze SP 1, 2:0 (25:11, 25:5). Tam startowała również Ida Żupnik 8e.
    Zawodom przyglądał się trener siatkarek Czarnych Słupsk. Być może w przyszłości nasze uczennice zasilą jego drużynę.

    Gabriela Troczyńska

  • Dzień bez plecaka

    Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 31 marca odbył się Dzień bez plecaka. Uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w taczki, kosze na śmieci, walizki, kosze wiklinowe, chlebaki, sejfy, pudełka po butach, garnki czy roboty kuchenne. Mogliśmy nawet zobaczyć specjalnie wykonaną na ten dzień… trumnę. Liczyły się pomysłowość i spryt, a tego naszym uczniom nie brakuje. Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone słodkim upominkiem.  

    Zwyczaj obchodów Dnia bez plecaka pochodzi z USA. Warto zauważyć, że ma głębsze przesłanie. Jego celem jest zwiększanie świadomości wśród ludzi na temat trudnych warunków bytowych i problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. U nas przybiera formę zabawy, ale jednocześnie uświadamia, że plecak może być dobrem luksusowym.

    Marzena Roszman

  • Sympozjum naukowe ,,Bałtyk bez barier”

    31.03.2023r. grupa uczniów naszej szkoły w ramach projektu ,,Bałtyk bez barier” uczestniczyła w jednodniowym sympozjum naukowym zorganizowanym na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas wykładów uczestnicy zdobyli wiedzę na temat biologii, ekologii i ochrony Morza Bałtyckiego. Po zakończeniu prelekcji przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem kart pracy i quizów.

     

    Na zajęciach warsztatowych uczniowie mogli doświadczalnie poznać przyczyny zanieczyszczeń plastikiem. Poznali także organizmy zamieszkujące nasze morze. Uczestniczyli w quizie dźwiękowym oraz zajęciach rysunkowych – rysowali morświna, rozwiązywali interaktywne zadania, układali puzzle i domino.

     

    Ewa Krawiec, Grażyna Malczewska

  • Marzec w Zerówce

    Kolejny miesiąc w oddziale przedszkolnym upłynął na ciekawych zabawach i przygotowaniu do nauki w klasie pierwszej.

    8 marca, po raz pierwszy, chłopcy złożyli życzenia swoim koleżankom z okazji Dnia Kobiet. Były śliczne kwiatki w doniczkach, zestawy koralików, lizaki i wspólne tańce.

    Z początkiem marca rozpoczęły się przygotowania do powitania wiosny. Dzięki ogromnej pracy rodziców i wychowawczyni sala przedszkolaków zamieniła się w wiosenną krainę. Pojawiły się bociany, żabki, motylki, kwiaty. Dzieci rozpoczęły obserwacje przyrodnicze pierwszych kwiatów – przebiśniegów, hiacyntów. Uczyły się wiosennych wierszyków i piosenek, poznały tradycje ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. 21 marca wyruszyły w wiosennym pochodzie, na czele którego maszerowała zimowa, słomiana panna Marzanna.

    Przedszkolaki uwielbiają wycieczki! Ogromną radość sprawił im wyjazd do Swołowa na warsztaty plastyczne. Część dzieci wykonała pisanki metodą woskową, a część baranka wielkanocnego z masy cukrowej. Po skończonej pracy podziwiały żywe zwierzęta – owieczki, kury, koty i psa.

    W oddziale przedszkolnym jest mnóstwo okazji do rozwijania kreatywności. Dzieci bawią się muzyką, słowami, z radością eksperymentują, poznają nowe, atrakcyjne techniki plastyczne. W marcu tworzyły motyle, wykorzystując barwioną sól. Wykonały wiosenne koszulki, ozdabiając je stemplami z ziemniaków. Chętnie tworzyły prace na konkurs plastyczny „Kochamy Bałtyk” ogłoszony przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Czuły ogromną dumę, kiedy okazało się, że ich koleżanka, Zuzia Kosińska, zdobyła I miejsce. Sukces w jednym konkursie mobilizuje do udziału w innym. Z ogromnym zaangażowaniem przedszkolaki przystąpiły do szkolnego konkursu na kartkę świąteczną. Każde starało się, by jego kartka była wyjątkowa, najpiękniejsza. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki.

    Beata Wyroślak

     

  • Obchody Światowego Dnia Wody i Dnia Bałtyku

    W ramach obchodów Światowego Dnia Wody i Dnia Bałtyku nasi uczniowie brali udział w przedsięwzięciach przygotowanych przez ZSOiT w Ustce.

    Klasa VI a uczestniczyła w warsztatach ekologicznych. Uczniowie układali z nietypowych scrabbli (klawisze z klawiatur) hasła dotyczące wody.

    Jednym z wydarzeń towarzyszących był konkurs plastyczny „Kocham Bałtyk” przeznaczony dla klas I-III i konkurs fotograficzny dla nieco starszych (klasy IV-VIII) „Świat w kropli wody”.

    27.03.2023r. podczas uroczystej gali wręczone zostały nagrody.

    W konkursie plastycznym „Kocham Bałtyk” pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kosińska z oddziału przedszkolnego, wyróżnienie przypadło Dagmarze Terpiłowskiej z klasy III a.

    W konkursie fotograficznym „Świat w kropli wody” pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Bujak z klasy VI c, II miejsce – Maria Pytlak z VI b, III miejsce – Oliwia Lewandowska z klasy VI b, wyróżnienie otrzymał Hubert Szarek z klasy VIII a.

    Gratulujemy Wszystkim pięknych prac, które można podziwiać na korytarzu szkolnym w ZSOiT w Ustce.

    Katarzyna Meldner

  • 40 lat Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce, czyli rozpoczynamy świętowanie jubileuszu

    24 marca 2023 r. wystawą i koncertem w Domu Kultury Szkoła Podstawowa nr 2 rozpoczęła obchody swojego 40-lecia. W towarzystwie znamienitych gości – przedstawicieli władz miasta i gminy Ustka, powiatu słupskiego, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Uniwersytetu III Wieku z Ustki, usteckich placówek oświatowych, rodziców uczniów, służb mundurowych i jednostek współpracujących ze szkołą i jej przyjaznych – byli i obecni pracownicy oraz absolwenci i uczniowie dwójki mieli okazję obejrzeć ekspozycję poświęconą historii, tradycjom i sukcesom szkoły, przekartkować liczne kroniki, podziwiać uczniowskie prace plastyczne, posłuchać wywiadów z dawnymi nauczycielkami.

    Na ręce dyrektora szkoły Cezarego Tokarczyka złożono wiele ciepłych życzeń z okazji jubileuszu, doceniając dotychczasowe osiągnięcia i przekazując serdeczności na następne lata.

    Na scenie dzieci polskie i ukraińskie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, instrumentalne i taneczne. Absolwentki z roku szkolnego 2020/21: Aleksandra Górska, Katarzyna Guzowska i Oliwia Lenczewska zaśpiewały kilka piosenek, a Antoni Mordal, który ukończył SP 2 w 2022 r., zagrał dwa utwory fortepianowe. Całość poprowadziła Aleksandra Woźniak. Wystawę i koncert przygotowali: Maria Drapalska, Aldona Feszler, Lidia Klein, Agata Łobocka, Marzena Roszman, Rossita Tęsna, Urszula Tamulis, Marek Przełuski i inni nauczyciele oraz instruktorzy z Domu Kultury.

    Dyrektor szkoły podziękował wszystkim za przybycie i zapowiedział kolejne wydarzenia związane z obchodami jubileuszu.

    W roku 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 zaprezentuje talenty swoich uczniów, będzie promowała sport, pokaże, jak pomagać potrzebującym, przedstawi, w jaki sposób stworzono zieloną przestrzeń wokół budynku i otworzy „Magiczne Ogrody”.

    Bo to będzie rok SP 2 w Ustce!

     

    Iwona Perużyńska

  • Konkurs  plastyczny  „Sam  przeczytałem”

    Biblioteka szkolna przeprowadziła kolejną edycję konkursu plastycznego dla uczniów klas pierwszych. Zadaniem chętnych dzieci było stworzenie ilustracji do samodzielnie przeczytanej książki. Technika i forma prac były dowolne.

    W wyniku skrupulatnej oceny jury konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

    I miejsce – Kateryna Semenets – kl. I a

                      Wiktor Waras-Jackowski – kl. I b

    II miejsce – Gabriela Grabowska – kl. I b

    III miejsce – Martyna Adamiak – kl. I b

     

    Wyróżnienia otrzymali:

    Wiktor Grzelak – kl. I b

    Wiktoria Kowalczyk – kl. I b

    Snizhana Kyrylchatenko – kl. I a

    Witold Lipczyński – kl. I b

    Polina Mandryko – kl. I a

    Prace wszystkich laureatów można podziwiać w bibliotecznej gablocie.

    Iwona Słomka, Małgorzata Lipska

     

  • Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły

    W dniu 14 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły, komandorze Bolesławie Romanowskim, który od 1929 do 1964 roku był dowódcą okrętów podwodnych i zasłużył się dla polskiej wojskowości.

    W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII, którzy wykazali się ponadprzeciętną wiedzą na temat zasług kmdra Bolesława Romanowskiego. Każdy oddział reprezentowała trzyosobowa drużyna, łącznie do konkursu przystąpiło dwadzieścioro siedmioro uczniów.

    Podczas zmagań konkursowych uczniowie mieli okazję wykazać się wyjątkową znajomością faktów z życia kmdra Bolesława Romanowskiego, który przez młodzież naszej szkoły uznawany jest za postać godną najwyższego szacunku.

    Laureaci konkursu:

    I miejsce kl. 7 a w składzie:

    1. Maksymilian Krzyżek
    2. Julia Kamińska-Żynis
    3. Patrycja Skoneczna

    II miejsce kl. 8 d w składzie:

    1. Klaudia Chramiec
    2. Borys Kaczmarczyk
    3. Dawid Tomczak

    III miejsce kl. 6 b w składzie:

    1. Lena Dębska
    2. Lena Klata
    3. Zuzanna Łukaszewicz

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywania wiedzy historycznej.

    Rossita Tęsna

  • Konkurs internetowy o patronie szkoły

     Marzec to w naszej szkole czas szczególnie poświęcony komandorowi Bolesławowi Romanowskiemu.

    Jak co roku biblioteka przeprowadziła internetowy konkurs wiedzy o patronie. Uczestniczyli w nim uczniowie klas VI – delegacje mieszane: dziewczyna i chłopak. Zadanie każdego uczestnika polegało na wyszukaniu w sieci odpowiedzi na 16 szczegółowych pytań na temat życia B. Romanowskiego oraz jego służby w czasie wojny oraz po jej zakończeniu.

    Tym razem to chłopcy wykazali się skuteczniejszym wyszukiwaniem informacji, zajmując dwa pierwsze miejsca na podium:

    1. miejsce – Filip Kaźmierski, kl. 6c – 15 pkt.
    2. miejsce – Szymon Gliński, kl. 6a – 13,5 pkt.
    3. miejsce – Gabriela Michońska, kl. 6a – 12 pkt.

    Nina Andrzejewska, kl. 6c – 11pkt.
    Zuzanna Łukaszewicz, kl. 6b – 10 pkt.
    Błażej Tryba, kl. 6b – 10 pkt.

    Natomiast w klasyfikacji zespołowej widoczny jest bardzo wyrównany poziom wszystkich trzech klas:

    1. miejsce – kl. 6c – 26 pkt.
    2. miejsce – kl. 6a – 25,5 pkt.
    3. miejsce – kl. 6b – 20 pkt.

    Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wysiłek oraz poświęcony czas. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Małgorzata Lipska, Iwona Słomka

  • Zima minęła...

    Chociaż za oknem trwała zima, w świetlicy szkolnej panowała gorąca atmosfera radości i niekończących się pomysłów na zabawy.

    Dzieci uczestniczyły w różnych formach zajęć świetlicowych: sportowych, komputerowych, plastycznych, muzyczno-ruchowych, szachowych, realizowały kolejne kroki „mega misji". Uczniowie mieli też czas na swobodne zabawy zgodne ze swoimi zainteresowaniami, korzystali z licznych gier, puzzli, klocków i innych zabawek zgromadzonych w świetlicy. Chętnie bawili się na magicznym dywanie.

    W styczniu – zaraz po powrocie z ferii zimowych – dzieci uczestniczyły w świetlicowym balu karnawałowym, a w lutym wyrażali wyrazy sympatii podczas walentynek organizowanych w świetlicy. Wiele czasu uczniowie poświęcali na zajęcia plastyczno-manualne. Prace eksponowane były na tablicach ściennych dekorujących świetlicę. Dzięki temu udało się stworzyć miłe i przytulne miejsce, w którym uczniowie mieli warunki do wypoczynku, relaksu, zabawy, a także odrabiania prac domowych.

    Edyta Brodowicz-Koźlak

     

  • Z wizytą u przedszkolaków

    W dniach 10.03 i 17.03 w usteckich przedszkolach (nr 1 i nr 2) zostały przeprowadzone wiosenne zajęcia z elementami języka angielskiego.

    Śpiewaliśmy piosenkę " Spring is here", tańczyliśmy taniec gąsienicy, odgadywaliśmy zagadki, uczyliśmy się wiosennych słówek po angielsku oraz kolorowaliśmy kwiatki.

    Atmosfera była wiosenna, a dzieci aktywne i zaangażowane.

    Lesja Ziółkowska

  • Zajęcia sportowe w świetlicy

    Zajęcia sportowe to jedna z wielu form spędzania czasu wolnego. Dzieci uczestniczą w zajęciach dobrowolnie, w każdy czwartek, mając do dyspozycji sale gimnastyczne oraz boiska szkolne. Do ćwiczeń wychowankowie wykorzystują sprzęt sportowy znajdujący się na wyposażeniu świetlicy oraz hali sportowej Zróżnicowane tematycznie ćwiczenia zachęcają dzieci do aktywności.

    Katarzyna Podściańska

  • Stypendium naukowo - socjalne dla młodzieży z terenu miasta Ustka

    Burmistrz Miasta Ustka

    Pan Jacek Maniszewski  

     

    od 15 lutego do 31 marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.

    Zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców).

     

    • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej   oraz częściowo szkolnych wycieczek.
    • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować,  pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
    • Finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
    • Wspólnie ze stypendystami i stypendystkami organizujemy ciekawe  projekty społeczne, artystyczne i naukowe.
    • Zapewniamy wsparcie psychologiczne

    Regulamin Programu Stypendialnego Horyzonty jest zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

    Skrócony regulamin programu stypendialnego.docx

    Informacja dla uczniów.docx

    Szczegółowe informacje na www.efc.edu.pl/programy/horyzonty

  • Matematyczny marzec

  • Sukces w konkursie ortograficznym

    Do finału V Wojewódzkiego  Konkursu Ortograficznego zakwalifikowały się Sara Nawoz- Wysocka z  klasy V a oraz Julia Dziopak z klasy VIII e.

    Kolejny etap odbędzie się 30 marca.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Marzena Roszman

  • Warsztaty rzeźby i ceramiki

    W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Plastyk to zawód z przyszłością” 8.03.2023 r. grupa uczennic z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Liceum Plastycznym im. S.I. Witkiewicza w Słupsku.

    Tematem była dłoń, którą należało wyrzeźbić w glinie. Zadanie było dość trudne, ponieważ uczestnicy po raz pierwszy mieli okazję wykonywać taką pracę. Zajęcia prowadziła p. Klaudia Kania opiekun pracowni rzeźby i ceramiki. Uczennice miały także okazję zwiedzić szkołę i poznać jej uroki. Spotkanie było bardzo ciekawe i emocjonujące, a dziewczęta przekonały się, że plastyk to zawód z przyszłością.

    Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w warsztatach oraz za darmowy transport.

    Aldona Feszler

  • Sukcesy w konkursie matematycznym

    Do finału powiatowego Konkursu Matematycznego ,,Wspaniała Siódemka” zakwalifikowali się Szymon Gliński z klasy VI a oraz Maja Szydloch z klasy VIII f.

    W drugim etapie tego konkursu brało udział czworo uczniów naszej szkoły.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Grażyna Malczewska

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć