Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Aktywna przerwa

    W ramach akcji Active School fundacji Pho3nix klasy drugie i trzecie uczestniczyły w aktywnej przerwie w hali sportowej. Dzieci pokonywały tor przeszkód, skakały na skakankach, biegały slalomem, rzucały piłeczkami do celu i piankowymi oszczepami na odległość.

    Dziękuję wychowawczyniom  klas młodszych za pomoc w zorganizowaniu tej akcji.

                                 Gabriela Troczyńska

  • Warsztaty nawigacyjne

    Jak co roku nasza szkoła przygotowuje uczniów do Tytułu Mistrza Nawigacji.
    Nauczycielka matematyki – pani Beata Zduniak – przeprowadziła warsztaty tematyczne, w trakcie których uczniowie korzystali z gier i zabaw na mapach nawigacyjnych.

    Zajęcia odbywały się w ramach projektu Poszerzamy Horyzonty Wiedzy kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów Szkół Podstawowych w Gminie Miasto Ustka, Gminie Miastko i Gminie Ustka w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego  Pomorskie Żagle Wiedzy.

    Gabriela Troczyńska

  • Projekt MŁODE GŁOWY

    Projekt MŁODE GŁOWY

    Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do programu pt. SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO.

    To program edukacyjny, w którym uczestniczy już ponad 1,5 tysiąca placówek
    w całej Polsce. Projekt prowadzony jest przez Fundację Dbam o Mój Zasięg, realizującą badania wśród polskich uczniów od 2015 roku, wiele z nich przy wsparciu wojewódzkich kuratoriów.

    Obecnie prowadzony jest projekt badawczy dotyczący poczucia własnej wartości i sprawczości młodzieży. MŁODE GŁOWY to inicjatywa Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską, realizowana przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg.


    Celem badania, które jest całkowicie anonimowe i dobrowolne, jest określenie stanu psychicznego współczesnej młodzieży. Adresatami są uczniowie szkół podstawowych (od czwartej klasy włącznie) oraz ponadpodstawowych. Wyniki posłużą do przygotowania kampanii edukacyjnej dla młodych ludzi, rodziców i nauczycieli. W SP 2 powstanie program i oferta wychowawczo-profilaktyczna dopasowana do potrzeb naszych uczniów.

    Kierownikiem badania jest dr Maciej Dębski, socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego, prezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Pytania można kierować na adres: m.debski@dbamomojzasieg.pl
    Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na www.mlodeglowy.pl

    Anna Szponar

  • Centrum Aktywności Twórczej zaprasza na warsztaty rodzinne

  • Luty w Zerówce

    Luty w Zerówce upłynął pod znakiem zabaw. Najpierw dzieci brały udział w balu przebierańców. Przedszkolaki – z pomocą rodziców – przeobraziły się w królewny, wróżki, rycerzy, piratów, sportowców, Spider - Mana, Batmana. Szkolna sala gimnastyczna została zamieniona w salę balową. Baloniki i ozdoby zachęcały do wesołej zabawy. Dzieci tańczyły, bawiły się wesoło, a uśmiech nie znikał im z twarzy.

    Z równie dużym zaangażowaniem przystąpiły do zorganizowania walentynek. Przygotowały uśmiechnięte serduszka na patyczkach, laurki, prezenty dla rodziców i ulubionych kolegów.
    14 lutego upłynął na zabawach tanecznych i ruchowych. Wszystkim towarzyszył wspaniały humor.

    Tłusty czwartek stał się okazją do degustacji przepysznych pączków i faworków, przygotowanych przez rodziców. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania tradycji oraz zwyczajów.

    Przedszkolaki – w czasie zajęć w przedszkolu – rozwijały swoją kreatywność. Stawały się plastycznymi czarodziejami – malowały, lepiły, wycinały, tworzyły dzieła sztuki. Coraz chętniej wyrażają swoje emocje poprzez muzykę i ruch.

    Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

    Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 5a – oprócz obecności na tradycyjnej lekcji wychowawczej – mogli uczestniczyć w lekcji online, prowadzonej przez specjalistów z Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

    Uczniowie obejrzeli spektakl „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów", którego misją jest pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu Internetu. Dzieci dowiedziały się o zagrożeniach w sieci, a bohaterowie krok po kroku wyjaśnili im, jak mogą sobie z nimi poradzić.

    Po spektaklu odbyło się interaktywne spotkanie online z Plikiem i Folderem.

    Bohaterowie – Plik i Folder –zadawali pytania, na które uczniowie, pracując w grupach, odpowiadali. Nauczyciele z całej Polski komunikowali się ze swoimi uczniami, omawiając odpowiedzi, następnie publikowali wybrane na czacie wewnętrznym YouTube. W ten sposób powstawały mapy myśli, które świetnie podsumowały temat tej lekcji.

    Janina Sulewska

  • Urodziny astronoma

    21 lutego br. klasa 7a – zaproszona przez dyrekcję ZSOiT w Ustce – świętowała 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Spotkanie rozpoczęło się quizem o wielkim astronomie. Następnie podczas pracy w grupach uczniowie tworzyli „wydzierane" portrety  patrona ZSOiT i wzięli udział w urodzinowym biegu po szkole. Podczas „biegu z Kopernikiem” układali wersy wiersza „Kopernik", przyporządkowywali  pomniki astronoma do miast, w których się znajdują, wykonywali zadania matematyczne i wykreślanki. Młodzi uczestnicy imprezy urodzinowej wspaniale wywiązali się  ze swoich zadań. Na każdego czekały słodkie nagrody.

    Urodziny Kopernikowi wyprawiły panie Junona Olempijuk i Monika Dymek, nauczycielki z ZSOiT w Ustce.

    Dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę!

    Marzena Markowicz

  • Złoto piłkarek ręcznych

    W środę nasza szkoła była organizatorem Powiatowych Igrzysk Młodzieży w Piłkę Ręczną dziewcząt rocznik 2008/2009. Uczennice z klasy 8f ms –  tak jak ich młodsze koleżanki – kolejny raz nie dały szans swoim rywalkom, wygrywając wszystkie spotkania z ogromną przewagą.
    Ustka – Potęgowo 32:6
    Ustka – Główczyce 24:10
    Ustka – Kobylnica 21:5
    Ustka – Jezierzyce 23:4

    Klasyfikacja ogólna:

    I miejsce SP 2 w Ustce

    II miejsce SP Potęgowo

    III miejsce SP Główczyce

    IV miejsce SP Kobylnica

    V miejsce SP Jezierzyce

    Brawa i gratulacje za walkę, za dotychczasową pracę i zaangażowanie. Kolejny etap to rozgrywki na szczeblu wojewódzkim. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

    Agnieszka Sałach

  • Podróż do Australii

    Uczniowie klasy 6b przygotowali wspaniałe projekty i tym samym wybrali się w podróż do Australii.

    Wyprawę zaczęli od największego australijskiego miasta, Sydney. Zwiedzili Sydney Harbour Bridge i Sydney Opera House. Po drodze podziwiali australijski busz i spotkali rdzennych mieszkańców – Aborygenów.

    Zobaczyli cudowny świat zwierząt: kangury, strusie emu, dziobaki, koale, psy dingo oraz jadowite pająki.

    Podróż zakończyli pysznym australijskim deserem – lamingtonami.

    Lesja Ziółkowska

  • II Igrzyska Usteckich Przedszkolaków

    21.02.2023 r. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się po raz drugi Igrzyska Usteckich Przedszkolaków. W tym roku motywem przewodnim były gry i zabawy o tematyce morskiej.

    Przed zawodami ponad setka dzieci uczestniczyła w rozgrzewce przy muzyce – był to niezapomniany widok.
    W rywalizacji wykorzystano różnorodny sprzęt: kamizelki i koła ratunkowe, pagaje, liny, deski, makarony do nauki pływania, dyski do aqua aerobicu.

    Dzieci, dobrze się bawiąc, oswajały się ze sprzętem pływackim i żeglarskim. Zdobyte umiejętności na pewno przydadzą się młodym mieszkańcom naszego nadbałtyckiego miasteczka.

    W wydarzeniu uczestniczyli goście z Urzędu Miasta, pani naczelnik – Dorota Szcześniak-Abramczyk i pani sekretarz – Paulina Kamińska, które dopingowały młodych zawodników.

    Na zakończenie pan dyrektor Cezary Tokarczyk – wraz z gośćmi – obdarował uczestników nagrodami. Przedszkolaki otrzymały pamiątkową przypinkę oraz regeneracyjną przekąskę – jabłko, a każda z 5 grup przedszkolnych dyplom uczestnictwa we wspólnej zabawie.

    Dziękujemy przybyłym gościom, przedszkolakom, wychowawczyniom i opiekunom za uczestnictwo, a nauczycielom za przygotowanie zawodów.

    Gabriela Troczyńska

  • Walentynki wideorelacja

  • Mistrzynie powiatu

    Rozgrywki sportowe w naszej szkole nabierają tempa. W bardzo spektakularny sposób zakończyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Uczennice z klasy 6c ms zostały mistrzyniami powiatu w rozgrywkach, deklasując przy tym swoich rywali.
    Uzyskane przez nie wyniki świadczą o ogromnej pracy, jaką wykonały na zajęciach sportowych, trenując przez te wszystkie lata:
    SP2 USTKA – GŁÓWCZYCE 17: 3, SP2 USTKA – POTĘGOWO 25:0,
    SP2 USTKA – KĘPICE 32:0.
    I miejsce –  SP 2 Ustka
    II miejsce –  SP Główczyce
    III miejsce –  SP Potęgowo
    IV  miejsce –  SP Kępice

    Kolejny etap to rozgrywki wojewódzkie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

    Agnieszka Sałach

  • Na zaproszenie Teatru Artenes

    Na zaproszenie Teatru Artenes

    W walentynki uczniowie klas 8 A, C, D i E obejrzeli spektakl „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Przedstawienie odbyło się w Domu Kultury w Ustce. Teatr ARTENES zaprezentował znany dramat Słowackiego w wersji tradycyjnej baśni, w której – jak sami twórcy określili – „romantyczna fantazja przenika i determinuje wydarzenia ze świata realnego.”

    Adaptacja ta niewątpliwie przybliżyła młodym widzom jeden z najciekawszych utworów literatury polskiej na temat ludzkiej namiętności.

    Klaudia Sołoduch

  • Alternatywne lekcje WF-u

    Na piątkowych lekcjach wychowania fizycznego w 2b odbywają się zajęcia wyciszające z jogi. Pozwalają one płynnie przejść z aktywności treningowej dwóch wcześniejszych lekcji do nauki w klasie.
    Dziękujemy bardzo pani instruktor Klaudii Rosołowskiej za cudowne zajęcia.

    Gabriela Troczyńska

  • Warsztaty w Bibliotece Miejskiej w Ustce

    Uczniowie klas ósmych w ramach projektu: „Różni, równi, ważni” wzięli udział
    w zajęciach, których motywem przewodnim była współpraca.

    Warsztaty miały charakter dwuetapowy. Najpierw należało odwzorować grafikę przedstawioną na ilustracji – klocki z gry Tetris. Każdy z uczestników mógł przez 30 sekund obejrzeć obraz,
    a następnie przekazać jak najwięcej szczegółów swojej grupie. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem. Kolejne polecenie było muzyczne. Otrzymali Bum Bum Rurki, czyli kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Na tych niecodziennych instrumentach może zagrać dosłownie każdy. Była to niesamowita przygoda. Usłyszeliśmy znane melodie, takie jak: Don't Worry, Be Happy, Mamma Mia, Felicita czy Kankan.

    Zajęcia były bardzo ciekawe, rozwinęły umiejętność współpracy, bardzo istotny element naszego życia.

    Marzena Roszman

  • Żywa lekcja historii

    W czwartek – 9 lutego 2023 r. – w naszej szkole gościliśmy Teatr Historyczny Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Uczniowie klas szóstych i jednej klasy ósmej uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii, bo odbywającej się z udziałem aktorów. Tematem zajęć była „Polska Sarmacka - Legenda Husarii”.
    Zaproponowane zajęcia łączyły zabawę z wiedzą. „Żywa Lekcja Historii” to podróż poprzez wieki poruszająca zagadnienia wychowania patriotycznego, to zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem i umundurowaniem. Uczestnicząc w tak niecodziennym wydarzeniu, młodzież miała okazję utrwalić wiedzę historyczną i zdobyć doświadczenie związane z nowatorską formą prowadzenia zajęć.

    Występ aktorów dostarczył uczniom nie tylko korzyści edukacyjnych, ale też niesamowitych wrażeń i mnóstwo świetnej zabawy.

     Rossita Tęsna

  • Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Ortograficzny” rozstrzygnięty!

    Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Ortograficzny” rozstrzygnięty!

    W tym roku szkolnym zgłosiło się 11 uczestników – dziewięcioro z klasy III (opiekun pani Agata Łobocka) i dwoje z klas IV (opiekun pani Katarzyna Meldner).

     

    Laureatem wśród trzecioklasistów została Paulina Cyran, zajmując 10 miejsce w kraju.

    Pozostali uczestnicy z tej samej kategorii wiekowej to:

    Józef Łukasik – 20 miejsce w kraju

    Bartłomiej Poszepczyński – 21 miejsce w kraju

    Maja Grabowska – 22 miejsce w kraju

    Wojciech Zagdan – 30 miejsce w kraju

    Iga Stojak – 33 miejsce w kraju

    Aleksander Pytlak – 34 miejsce w kraju

    Kinga Starnawska – 43 miejsce w kraju

     

    Wśród czwartoklasistów laureatami konkursu zostali:

    Jan Mordacz – 13 miejsce w kraju

    Marcel Szewczyk – 15 miejsce w kraju

     

    Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Katarzyna Meldner

  • Ach, cóż to był za bal…

    Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.

    W udekorowanej sali sportowej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów i żołnierzy. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Kiedy czas zabawy w hali dobiegł końca, dzieci kontynuowały ją w klasach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem balu.

    Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

    Agata Łobocka

  • Konkursy chemiczne - podsumowanie

    W dniu 03.02.2023 r. odbyło się wręczenie nagród i podsumowanie osiągnięć uczniów w konkursach chemicznych.

    Do etapu powiatowego Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego awansowały Maja Szydloch (8F) i Ida Żupnik (8e), osiągając 80% punktów w etapie szkolnym

    Maja Szydloch w etapie powiatowym osiągnęła 85% punktów i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

    W Pomorskiej Lidze Zadaniowej Maja Szydloch zajęła 1 miejsce w powiecie słupskim. Przed nią eliminacje wojewódzkie.

    W Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ,,Pingwin” uczestniczyło 8 uczniów. Wynik powyżej średniej krajowej w kategorii klas 7 uzyskał Maksymilian Krzyżek (7a), natomiast w kategorii klas 8 Maja Szydloch (8f) i Eliza Sztafij (8e). Wynik równy średniej krajowej osiągnęła Marta Gujska (8c) .

    Aleksandra Turzyniecka (8e) i Zuzanna Kowalczyk (8f) reprezentowały szkołę w konkursie ,,Jakość wód oraz obecność mikroplastiku w środowisku wodnym” organizowanym przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

    Gratulujemy uczniom osiągniętych wyników. Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie i wniesiony wkład.

    Życzymy dalszych sukcesów.

    Grażyna Malczewska

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

    W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada we wtorek 7 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.

    Luty to miesiąc, w którym również w naszej szkole w szczególny sposób będziemy zwracać uwagę dzieci na bezpieczeństwo w sieci oraz kodeks Dobrego Zachowania w Internecie – tzw. „netykietę”. Uważamy, że może to być dobra okazja do rozmowy z dziećmi w domu na ten temat.

    W rzeczywistym świecie przestrzegamy dzieci przed niebezpieczeństwami, jakie mogą im grozić: uczymy, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, jak bezpiecznie bawić się na placu zabaw, a zapominamy, że w wirtualnym świecie też czają się zagrożenia, których nie możemy bagatelizować.

    Poniżej przedstawiamy małe kompendium wiedzy o bezpieczeństwie w sieci.

    Wszystkich rodziców, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat niebezpieczeństw czyhających na dzieci w Internecie oraz tych, którzy chcieliby poznać skuteczne metody na wyeliminowanie zagrożeń, zapraszamy na polecane strony:

    PORADY DLA RODZICOW - GRY KOMPUTEROWE.pdf

    www.saferinternet.pl – oficjalna strona projektu Komisji Europejskiej, realizowanego w Polsce przez konsorcjum: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa.

    https://www.schoolofsocialnetworks.org/pl/kacik-rodzica/- praktyczne narzędzia, dzięki którym  rodzic poruszy temat sieci społecznościowych w domu.

    www.dzieckowsieci.pl - strona kampanii "Chroń dziecko w sieci", która ma na celu przestrzec rodziców przed konsekwencjami kontaktów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze szkodliwymi treściami w Internecie i wskazać im, jak ograniczyć ryzyko takich kontaktów.

    www.domowezasadyekranowe.fdds.pl - strona kampanii „Domowe Zasady Ekranowe”, która promuje zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, tak żeby nie stanowiły one zagrożenia dla relacji rodzinnych, rozwoju dzieci i zdrowia domowników.

    www.necio.pl – serwis o bezpieczeństwie online, przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 lat.

    fundacja.orange.pl/kurs/ - Bezpiecznie Tu i Tam - kurs internetowy dla rodziców.

    https://sieciaki.pl/ - sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach programu „Dziecko w Sieci". Projekt Sieciaki.pl jest elementem programu „Safer Internet". Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange. Projekt ma na celu przede wszystkim edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w Internecie.

    www.edukacja.fdds.pl – platforma edukacyjna dla profesjonalistów, gdzie znajdą Państwo kursy e-learningowe dla dzieci i profesjonalistów, a także materiały edukacyjne oraz aktualne informacje o szkoleniach.

    fdds.pl – oficjalna strona Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.



strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć