W dniach 10.03 i 17.03 w usteckich przedszkolach (nr 1 i nr 2) zostały przeprowadzone wiosenne zajęcia z elementami języka angielskiego.
Śpiewaliśmy piosenkę " Spring is here", tańczyliśmy taniec gąsienicy, odgadywaliśmy zagadki, uczyliśmy się wiosennych słówek po angielsku oraz kolorowaliśmy kwiatki.
Atmosfera była wiosenna, a dzieci aktywne i zaangażowane.
Lesja Ziółkowska
Zajęcia sportowe to jedna z wielu form spędzania czasu wolnego. Dzieci uczestniczą w zajęciach dobrowolnie, w każdy czwartek, mając do dyspozycji sale gimnastyczne oraz boiska szkolne. Do ćwiczeń wychowankowie wykorzystują sprzęt sportowy znajdujący się na wyposażeniu świetlicy oraz hali sportowej Zróżnicowane tematycznie ćwiczenia zachęcają dzieci do aktywności.
Katarzyna Podściańska
Burmistrz Miasta Ustka
Pan Jacek Maniszewski
od 15 lutego do 31 marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.
Zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców).
Regulamin Programu Stypendialnego Horyzonty jest zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Skrócony regulamin programu stypendialnego.docx
Szczegółowe informacje na www.efc.edu.pl/programy/horyzonty
Do finału V Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego zakwalifikowały się Sara Nawoz- Wysocka z klasy V a oraz Julia Dziopak z klasy VIII e.
Kolejny etap odbędzie się 30 marca.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Marzena Roszman
W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Plastyk to zawód z przyszłością” 8.03.2023 r. grupa uczennic z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Liceum Plastycznym im. S.I. Witkiewicza w Słupsku.
Tematem była dłoń, którą należało wyrzeźbić w glinie. Zadanie było dość trudne, ponieważ uczestnicy po raz pierwszy mieli okazję wykonywać taką pracę. Zajęcia prowadziła p. Klaudia Kania opiekun pracowni rzeźby i ceramiki. Uczennice miały także okazję zwiedzić szkołę i poznać jej uroki. Spotkanie było bardzo ciekawe i emocjonujące, a dziewczęta przekonały się, że plastyk to zawód z przyszłością.
Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w warsztatach oraz za darmowy transport.
Aldona Feszler
Do finału powiatowego Konkursu Matematycznego ,,Wspaniała Siódemka” zakwalifikowali się Szymon Gliński z klasy VI a oraz Maja Szydloch z klasy VIII f.
W drugim etapie tego konkursu brało udział czworo uczniów naszej szkoły.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Grażyna Malczewska
W ramach akcji Active School fundacji Pho3nix klasy drugie i trzecie uczestniczyły w aktywnej przerwie w hali sportowej. Dzieci pokonywały tor przeszkód, skakały na skakankach, biegały slalomem, rzucały piłeczkami do celu i piankowymi oszczepami na odległość.
Dziękuję wychowawczyniom klas młodszych za pomoc w zorganizowaniu tej akcji.
Gabriela Troczyńska
Jak co roku nasza szkoła przygotowuje uczniów do Tytułu Mistrza Nawigacji.
Nauczycielka matematyki – pani Beata Zduniak – przeprowadziła warsztaty tematyczne, w trakcie których uczniowie korzystali z gier i zabaw na mapach nawigacyjnych.
Zajęcia odbywały się w ramach projektu Poszerzamy Horyzonty Wiedzy kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów Szkół Podstawowych w Gminie Miasto Ustka, Gminie Miastko i Gminie Ustka w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego Pomorskie Żagle Wiedzy.
Gabriela Troczyńska
Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do programu pt. SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO.
To program edukacyjny, w którym uczestniczy już ponad 1,5 tysiąca placówek
w całej Polsce. Projekt prowadzony jest przez Fundację Dbam o Mój Zasięg, realizującą badania wśród polskich uczniów od 2015 roku, wiele z nich przy wsparciu wojewódzkich kuratoriów.
Obecnie prowadzony jest projekt badawczy dotyczący poczucia własnej wartości i sprawczości młodzieży. MŁODE GŁOWY to inicjatywa Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską, realizowana przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg.
Celem badania, które jest całkowicie anonimowe i dobrowolne, jest określenie stanu psychicznego współczesnej młodzieży. Adresatami są uczniowie szkół podstawowych (od czwartej klasy włącznie) oraz ponadpodstawowych. Wyniki posłużą do przygotowania kampanii edukacyjnej dla młodych ludzi, rodziców i nauczycieli. W SP 2 powstanie program i oferta wychowawczo-profilaktyczna dopasowana do potrzeb naszych uczniów.
Kierownikiem badania jest dr Maciej Dębski, socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego, prezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Pytania można kierować na adres: m.debski@dbamomojzasieg.pl
Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na www.mlodeglowy.pl
Anna Szponar
Luty w Zerówce upłynął pod znakiem zabaw. Najpierw dzieci brały udział w balu przebierańców. Przedszkolaki – z pomocą rodziców – przeobraziły się w królewny, wróżki, rycerzy, piratów, sportowców, Spider - Mana, Batmana. Szkolna sala gimnastyczna została zamieniona w salę balową. Baloniki i ozdoby zachęcały do wesołej zabawy. Dzieci tańczyły, bawiły się wesoło, a uśmiech nie znikał im z twarzy.
Z równie dużym zaangażowaniem przystąpiły do zorganizowania walentynek. Przygotowały uśmiechnięte serduszka na patyczkach, laurki, prezenty dla rodziców i ulubionych kolegów.
14 lutego upłynął na zabawach tanecznych i ruchowych. Wszystkim towarzyszył wspaniały humor.
Tłusty czwartek stał się okazją do degustacji przepysznych pączków i faworków, przygotowanych przez rodziców. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania tradycji oraz zwyczajów.
Przedszkolaki – w czasie zajęć w przedszkolu – rozwijały swoją kreatywność. Stawały się plastycznymi czarodziejami – malowały, lepiły, wycinały, tworzyły dzieła sztuki. Coraz chętniej wyrażają swoje emocje poprzez muzykę i ruch.
Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 5a – oprócz obecności na tradycyjnej lekcji wychowawczej – mogli uczestniczyć w lekcji online, prowadzonej przez specjalistów z Polskiego Centrum Programu Safer Internet.
Uczniowie obejrzeli spektakl „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów", którego misją jest pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu Internetu. Dzieci dowiedziały się o zagrożeniach w sieci, a bohaterowie krok po kroku wyjaśnili im, jak mogą sobie z nimi poradzić.
Po spektaklu odbyło się interaktywne spotkanie online z Plikiem i Folderem.
Bohaterowie – Plik i Folder –zadawali pytania, na które uczniowie, pracując w grupach, odpowiadali. Nauczyciele z całej Polski komunikowali się ze swoimi uczniami, omawiając odpowiedzi, następnie publikowali wybrane na czacie wewnętrznym YouTube. W ten sposób powstawały mapy myśli, które świetnie podsumowały temat tej lekcji.
Janina Sulewska
21 lutego br. klasa 7a – zaproszona przez dyrekcję ZSOiT w Ustce – świętowała 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Spotkanie rozpoczęło się quizem o wielkim astronomie. Następnie podczas pracy w grupach uczniowie tworzyli „wydzierane" portrety patrona ZSOiT i wzięli udział w urodzinowym biegu po szkole. Podczas „biegu z Kopernikiem” układali wersy wiersza „Kopernik", przyporządkowywali pomniki astronoma do miast, w których się znajdują, wykonywali zadania matematyczne i wykreślanki. Młodzi uczestnicy imprezy urodzinowej wspaniale wywiązali się ze swoich zadań. Na każdego czekały słodkie nagrody.
Urodziny Kopernikowi wyprawiły panie Junona Olempijuk i Monika Dymek, nauczycielki z ZSOiT w Ustce.
Dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę!
Marzena Markowicz
W środę nasza szkoła była organizatorem Powiatowych Igrzysk Młodzieży w Piłkę Ręczną dziewcząt rocznik 2008/2009. Uczennice z klasy 8f ms – tak jak ich młodsze koleżanki – kolejny raz nie dały szans swoim rywalkom, wygrywając wszystkie spotkania z ogromną przewagą.
Ustka – Potęgowo 32:6
Ustka – Główczyce 24:10
Ustka – Kobylnica 21:5
Ustka – Jezierzyce 23:4
Klasyfikacja ogólna:
I miejsce SP 2 w Ustce
II miejsce SP Potęgowo
III miejsce SP Główczyce
IV miejsce SP Kobylnica
V miejsce SP Jezierzyce
Brawa i gratulacje za walkę, za dotychczasową pracę i zaangażowanie. Kolejny etap to rozgrywki na szczeblu wojewódzkim. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Agnieszka Sałach
Uczniowie klasy 6b przygotowali wspaniałe projekty i tym samym wybrali się w podróż do Australii.
Wyprawę zaczęli od największego australijskiego miasta, Sydney. Zwiedzili Sydney Harbour Bridge i Sydney Opera House. Po drodze podziwiali australijski busz i spotkali rdzennych mieszkańców – Aborygenów.
Zobaczyli cudowny świat zwierząt: kangury, strusie emu, dziobaki, koale, psy dingo oraz jadowite pająki.
Podróż zakończyli pysznym australijskim deserem – lamingtonami.
Lesja Ziółkowska
21.02.2023 r. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się po raz drugi Igrzyska Usteckich Przedszkolaków. W tym roku motywem przewodnim były gry i zabawy o tematyce morskiej.
Przed zawodami ponad setka dzieci uczestniczyła w rozgrzewce przy muzyce – był to niezapomniany widok.
W rywalizacji wykorzystano różnorodny sprzęt: kamizelki i koła ratunkowe, pagaje, liny, deski, makarony do nauki pływania, dyski do aqua aerobicu.
Dzieci, dobrze się bawiąc, oswajały się ze sprzętem pływackim i żeglarskim. Zdobyte umiejętności na pewno przydadzą się młodym mieszkańcom naszego nadbałtyckiego miasteczka.
W wydarzeniu uczestniczyli goście z Urzędu Miasta, pani naczelnik – Dorota Szcześniak-Abramczyk i pani sekretarz – Paulina Kamińska, które dopingowały młodych zawodników.
Na zakończenie pan dyrektor Cezary Tokarczyk – wraz z gośćmi – obdarował uczestników nagrodami. Przedszkolaki otrzymały pamiątkową przypinkę oraz regeneracyjną przekąskę – jabłko, a każda z 5 grup przedszkolnych dyplom uczestnictwa we wspólnej zabawie.
Dziękujemy przybyłym gościom, przedszkolakom, wychowawczyniom i opiekunom za uczestnictwo, a nauczycielom za przygotowanie zawodów.
Gabriela Troczyńska
Rozgrywki sportowe w naszej szkole nabierają tempa. W bardzo spektakularny sposób zakończyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Uczennice z klasy 6c ms zostały mistrzyniami powiatu w rozgrywkach, deklasując przy tym swoich rywali.
Uzyskane przez nie wyniki świadczą o ogromnej pracy, jaką wykonały na zajęciach sportowych, trenując przez te wszystkie lata:
SP2 USTKA – GŁÓWCZYCE 17: 3, SP2 USTKA – POTĘGOWO 25:0,
SP2 USTKA – KĘPICE 32:0.
I miejsce – SP 2 Ustka
II miejsce – SP Główczyce
III miejsce – SP Potęgowo
IV miejsce – SP Kępice
Kolejny etap to rozgrywki wojewódzkie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Agnieszka Sałach
W walentynki uczniowie klas 8 A, C, D i E obejrzeli spektakl „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Przedstawienie odbyło się w Domu Kultury w Ustce. Teatr ARTENES zaprezentował znany dramat Słowackiego w wersji tradycyjnej baśni, w której – jak sami twórcy określili – „romantyczna fantazja przenika i determinuje wydarzenia ze świata realnego.”
Adaptacja ta niewątpliwie przybliżyła młodym widzom jeden z najciekawszych utworów literatury polskiej na temat ludzkiej namiętności.
Klaudia Sołoduch