Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Grudzień w Zerówce

    Grudzień w Zerówce upłynął w atmosferze przygotowań do świąt.
    Rodzice i wychowawczyni przepięknie udekorowali salę.

    6 grudnia dzieci odwiedził miły i długo oczekiwany gość. Najpierw obejrzały film, z którego dowiedziały się, że ich Zerówka znajduje się w księdze grzecznych dzieci, Mikołaj już wyruszył i wkrótce miał je odwiedzić. Nie były więc zaskoczone, kiedy Pan z białą brodą i ciężkim, zielonym worem zapukał do drzwi sali. Były piosenki, wiersze, wspólne tańce. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

    7 grudnia ogłoszono wyniki i wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „Moja kraina fantazji”. Dostrzeżono talent naszych dzieci, Zuzanna Kosińska z O „A” zdobyła III miejsce, natomiast wyróżnieni zostali: Staś Bernatek z O „A”, Adam Lech z O”A” i Adelina Blazhevska z O „B”.

    9 grudnia dzieci z obu Zerówek wyruszyły do Słupska, aby obejrzeć sztukę teatralną „Kot w butach”. Pierwsza wizyta w teatrze była dla nich ogromnym przeżyciem, z przejęciem oglądały spektakl. Sceny humorystyczne wywoływały ogólny śmiech. Przedszkolaki wróciły z teatru pełne wrażeń.

    Potem zmierzyły się z pierwszym aktorskim zadaniem, przygotowały Jasełka. Zaproszono Dyrekcję szkoły i bliskich. Mimo lekkiej tremy przedszkolaki świetnie poradziły sobie z przedstawieniem opowieści o narodzeniu Jezuska w Betlejem. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się także zaproszeni goście. Były świąteczne życzenia, a potem wszyscy zasiedli do stołu, aby spróbować smakołyków przygotowanych przez mamy. Dzieci obdarowały gości własnoręcznie zrobionymi lampionami.

    21 grudnia rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny na najładniejsza kartkę świąteczną. Zuzanna Kosińska z O „A” zdobyła I miejsce, Staś Bernatek z O „A” II miejsce, natomiast Lea Bednarz, także z O „A”, otrzymała wyróżnienie.

    Ostatniego dnia w szkole czekała dzieci pierwsza, wspólna wigilia. Nie zabrakło opłatka, życzeń, śpiewu kolęd i pastorałek, poczęstunku. Dzieci z Zerówki są dumne, że poznały polskie tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

    Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

  • Zajęcia sportowe przedszkolaków

    Od 11.10.22 r. do 15.11.22 r. gościliśmy w naszej szkole 5 grup przedszkolaków z czterech usteckich przedszkoli. Goście odwiedzili naszą świetlicę, bibliotekę szkolną i starszych kolegów z klas 1-3. Następnie oddawali się szaleństwu ruchowemu na bloku sportowym. Rozgrzewka przy muzyce, gry i zabawy z piłkami i piankowymi oszczepami, tory przeszkód w hali sportowej dostarczały wiele satysfakcji naszym małym sportowcom.

    Sala sensoryczna zamieniła się w „Małpi Gaj”, z którego dzieci nie chciały wyjść. Przedszkolaki miały okazję pokonać strach na ściance wspinaczkowej.

    Dziękujemy dzieciom i wychowawcom grup za odwiedziny w naszej szkole.

    Gabriela Troczyńska

  • Świąteczny czas w świetlicy

    6 grudnia 2022 r. w świetlicy szkolnej odbyły się mikołajki. Tego dnia dzieci poznały opowieści o Mikołaju, rozmawiały o tradycjach świątecznych obchodzonych w ich domach i na świecie. Ubrały choinkę, rozwiązywały też zagadki, rebusy świąteczne i śpiewały kolędy.
     

    Przed świętami dzieci zorganizowały również świetlicowy kiermasz pełen rękodzieła, przysmaków, słodyczy i aromatycznej zimowej herbatki.

    Marlena Atalska

  • Marzenia pod choinkę

  • Ida Żupnik brązową medalistką Mistrzostw Polski

    17 grudnia 2022 roku w Płotach odbył się XXXVIII Puchar Polski w Karate Kyokushin (Mistrzostwa Polski dziewcząt i chłopców w wieku 14-15 lat).
     

    Wystartowało w nich ponad 300 zawodników z 64 ośrodków w kraju. Ogromny sukces odniosła Ida Żupnik uczennica klasy 8e, zdobywając brązowy medal w konkurencji kumite. Stoczyła 3 walki, z Mają Rataj (wygraną), z Zuzanną Zarzeczną (wygraną) oraz o wejście do finału (przegraną) z Natalią Cieszkowską.
     

    Trenerem zawodniczki jest pan Łukasz Cichy. Na co dzień Ida trenuje karate w klubie Aktywni SKF Postomino.

    Marek Przełuski

  • Świąteczne drzwi

    Świąteczne drzwi
  • Wyniki I etapu konkursu poprawnej polszczyzny

    Miło nam poinformować, że do 2. etapu Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień" zakwalifikowali się następujący uczniowie:

    Filip Radziejewski, Hanna Polakowska i Sara Nawoz-Wysocka z kl. V a oraz Amelia Pożdał i Liliana Jaskólska z klasy 8 c.

    Gratulujemy!

    Klaudia Sołoduch

  • Świąteczne spotkanie

    Na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne członków Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

    Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Miasta Ustka Jacek Maniszewski, a także Wójt Gminy Ustka Anna Sobczuk-Jodłowska i Przewodnicząca Rady Miasta Lena Iwan-Kucia.

    To niezwykle uroczyste spotkanie uświetnił występ uczniów, którzy zaśpiewali kolędy oraz złożyli świąteczne życzenia.

    Maria Drapalska

  • Uczniowie recytują Mickiewicza

    15 XII 2022 r. odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Po dwóch latach, gdy prezentacje odbywały się online z domów uczniów, nareszcie mogliśmy posłuchać poetyckich strof  będąc niedaleko siebie. Wystąpiło 12 reprezentantów klas IV-VIII. Jury w składzie: Marzena Roszman, Iwona Słomka i Iwona Perużyńska wysłuchało deklamacji wierszy, ballad i fragmentów „Pana Tadeusza”. Nagrody otrzymali

    - w kat. klas VII-VIII:

    1 miejsce Julia Dziopak, 8e

    2 miejsce Gabriela Bożek, 8a

    3 miejsca nie przyznano

    - w kat. klas IV-VI:

    1 miejsce Julia Pożdał, 6a

    2 miejsce ex aeqo Marcel Szewczyk, 4b i Zuzanna Dziopak, 6c

    3 miejsce Gabriela Michońska, 6a

    Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i słodyczy dla recytatorów.

                                                                                                                          Iwona Perużyńska

  • Świąteczne warsztaty

    W świątecznym nastroju klasy V b i VI b wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Dom Kultury w Ustce.

    Uczniowie własnoręcznie wykonali lampiony oraz ekologiczne torebki pod czujnym okiem Pani Mikołajowej, Pani Elf oraz Pana Bałwana.

    Dzieciom dopisywały humory i towarzyszyła magiczna atmosfera.

    L. Ziółkowska, B. Zduniak

  • Konkurs - „Bohaterowie II wojny światowej”

    8 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Bohaterowie II wojny światowej”. Uczniowie, którzy wzięli udział w zmaganiach konkursowych, mieli szansę poznać najbardziej zasłużone postaci z historii Polski. W bieżącym roku szkolnym skupiliśmy szczególną uwagę na bohaterskich obrońcach Westerplatte i rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Byli to jedni z najdzielniejszych, najwierniejszych i najbardziej niezłomnych żołnierzy Rzeczpospolitej. Oddanie, wierność, ofiarność, niezachwiany patriotyzm oraz niebywała odwaga w służbie ojczyźnie to wartości, które wiodły naszych bohaterów do najwspanialszych czynów, za które jednak przyszło im słono zapłacić… Rotmistrz Pilecki oraz żołnierze stawiający opór agresorom na Półwyspie Westerplatte to postaci symboliczne, heroiczne, ikony historii. Pojęcia można mnożyć, a i tak trudno by znaleźć takie, które uwidocznią nieprawdopodobną odwagę i poświęcenie dla ojczyzny.
     

    Dzisiaj możemy oddać cześć i honor oraz upamiętnić ich czyny, uczestnicząc w konkursach, akademiach i uroczystościach państwowych, które przywołują pamięć o tych Wielkich Bohaterach.
    Również nasz szkolny konkurs był formą złożenia hołdu i uznania ich za największych herosów II wojny światowej. Nie zapomniało o nich też nasze miasto, bowiem dwa usteckie ronda noszą nazwy rotmistrza Witolda Pileckiego i Franciszka Dąbrowskiego, zasłużonego obrońcy Westerplatte.
     

    Nagrody laureatom przekazał i wręczył pan Piotr Wszółkowski wraz z dyrektorem szkoły.

    Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów konkursu, którzy zdobyli:

    I miejsce Eliza Sztafij, 8 e

    II miejsce Zuzanna Adamczewska i Aleksandra Woźniak, 8 a

    III miejsce Gabriela Bożek i Hubert Szarek, 8 a

     

    Laureatom naszego konkursu gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do dalszego zdobywania wiedzy na temat bohaterów narodowych.

    Rossita Tęsna

  • Konkurs plastyczny dla usteckich przedszkolaków „Moja kraina fantazji”

    7 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Moja kraina fantazji”.
     

    Do naszej szkoły przybyły dzieci wraz rodzicami, nauczycielkami i dyrektorkami usteckich przedszkoli. Wręczenie nagród odbyło się w miłej, świątecznej i klimatycznej atmosferze. Przedszkolaki mogły obejrzeć występ trzecioklasistów przygotowany przez p. Agatę Łobocką.
    Do Szkoły Podstawowej nr 2 z usteckich przedszkoli dotarło 87 prac plastycznych z czterech usteckich przedszkoli: Miejskiego Przedszkola nr 1, Miejskiego Przedszkola nr 2, Miejskiego Przedszkola nr 3, Niepublicznego Przedszkola „Na Wydmie” oraz z dwóch oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce.

    Komisja konkursowa obradowała w składzie: Aldona Feszler – przewodnicząca, nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej nr 2, Iwona Perużyńska – wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2, Weronika Teplicka-Szumowska – kuratorka rezydencji artystycznych w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku, Dorota Paściak – instruktorka plastyki w Domu Kultury w Ustce.
    Przy ocenie i wyborze prac członkowie jury kierowali się następującymi kryteriami: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość autora, wybrana technika, oryginalność i walory estetyczne. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata i 5-6 lat.

    Przepiękne nagrody i dyplomy wręczyli: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce Cezary Tokarczyk, wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce Iwona Perużyńska wraz z przewodniczącą komisji konkursowej Aldoną Feszler – nauczycielką plastyki w SP 2.

    Nagrodzone przedszkolaki:

    Grand Prix – Nagroda Organizatora

    Tymon Data ((MP nr 3)

    W kategorii 3-4 lata

    I miejsce Maja Kopyś lat  (MP nr 1)

    II miejsce Aleksander Najmrocki (MP nr 3)

    III miejsce Jagoda Zwardoń (MP nr 3)

    Wyróżnienia:

    Wojciech Nycz (MP nr 2 Delfinki), Zoja Trubisz (MP nr 2 Delfinki), Jagoda Michalak (MP nr 1), Oliwia Podlasiak (MP nr 1), Pola Bobel (MP nr 3)

    W kategorii 5-6 lat

    I miejsce Zuzanna Wojtyra (MP nr 1)

    II miejsce Jan Czwartos (MP nr 2 Delfinki)

    III miejsce Zuzanna Kosińska (SP 2 klasa 0a)

    Wyróżnienia: Dawid Szcześniak (Na Wydmie), Adelina Blazhevska (SP 2 klasa 0b), Martyna Mączyńska (MP nr 1), Tadeusz Wierzchowski  (Na Wydmie), Stanisław Bernatek (SP 2 klasa 0a), Adam Lech (SP 2 klasa 0a), Iga Malinowska (MP nr 2 Delfinki), Joanna Matus (MP nr 2 Delfinki)

    Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę prac przedszkolaków, napić się ciepłego napoju i zjeść przepyszne ciasto. Dodatkowo przedszkolaki zwiedziły szkołę, co było wspaniałą przygodą dla najmłodszych. Uśmiechów, braw i radości było co niemiara.
    Dziękujemy rodzicom, wychowawcom i dyrektorom przedszkoli za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu.

    Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

    Aldona Feszler

     

  • Złoty medal naszych siatkarzy

    8 grudnia w szkole został rozegrany Finał Powiatowy Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej chłopców rocznik 2010 i młodsi.Nasi młodzi siatkarze w składzie: Szymon Grzelak 7a, Jan Domaracki 5b, Jakub Pijanowski 6cms, Szymon Gliński 6a, Mikołaj Wierzbicki 6a, Tymon Sztafij 6a, Aleksander Mielniczuk-Goncalves 7a , Ihor Kharlamov 6a, Filip Kaźmierski 6cms, Aleksander Polkowski 6cms, Jakub Wysoczański 6a wywalczyli złoty medal.

    Chłopcy w pięknym stylu i pewnie – 2:0 w setach – pokonali reprezentacje szkół z Pobłoci, Siemianic i Kobylnicy. Półfinał Wojewódzki zostanie rozegrany pod koniec lutego 2023 r.

    Marek Przełuski

  • Plastyczne sukcesy

    W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły odnieśli wiele sukcesów plastycznych w konkursach powiatowych i ogólnopolskich.

    Amelia Orzoł z klasy 6cms zajęła 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Znane i lubiane dyscypliny sportowe” organizowanym w ramach kampanii społecznej „Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie”. Amelia wykonała kolaż przedstawiający grę bilard. Praca była oceniana przez znamienite jury, jak i przez niewidomych uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy.

    Kolejny sukces ma potrójny wymiar. W powiatowym konkursie plastycznym „Zabytki powiatu słupskiego” Aleksandra Turzyniecka z klasy 8e zdobyła I miejsce. Wykonała przepiękny i perfekcyjny rysunek ołówkiem usteckiego ratusza. Uczennice Alicja Brzezińska z klasy 8c i Sara Nawoz-Wysocka otrzymały w tym konkursie wyróżnienie.

    Kolejnym sukcesem w randze powiatu jest wyróżnienie dla Dmitra Bugaenko. Konkurs nosił tytuł „Polska-Moja Ojczyzna”. Jego organizatorem był Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Damnicy i Fundacja LEX Human pod patronatem Posła na Sejm RP Piotra Mullera.

    Cieszy nas także kolejny sukces Oli Turzynieckiej, która w Ogólnopolskim Konkursie Na Dziecięco-Młodzieżową Grafikę GRAFIKALIA 2022 „Matryce wyobraźni” zajęła I miejsce. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Grafikę w technice linorytu Ola wykonała w DK w Ustce pod okiem instruktora i nauczyciela plastyki Aldony Feszler.

    Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Aldona Feszler

  • Złoto naszych siatkarek

    Jak co roku w naszej szkole odbywa się finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt.

    Zespół w składzie: Zuzanna Łukaszewicz, Maria Pytlak, Lena Niedźwiedź, Zuzanna Komorek, Zuzanna Kulpińska, Daria Rudzińska, Kinga Leśniak, Lena Klata, Lena Lipińska, Weronika Witkowska wywalczył złoto. Dziewczęta pokonały drużynę z Kobylnicy (2:0) i Smołdzina (2:0).W meczach finałowych wygrały z zawodniczkami z Wrześcia (2:0) i Główczyc (2:1).

    Sukces nie przyszedł sam, dziewczęta przez półtora roku regularnie trenowały dwa razy w tygodniu na zajęciach SKS-u i doskonaliły grę. W lutym mają szansę zagrać w półfinale wojewódzkim.
     

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Gabriela Troczyńska

  • Jesień w świetlicy

    Wspaniała i kolorowa jesień minęła bardzo szybko, ale zainspirowała dzieci ze świetlicy szkolnej do tworzenia cudownych prac plastycznych. 31 października rozgościły się dyniowe dekoracje, ponieważ tego dnia świętowaliśmy Dzień Dyni. Dzieci wzbogaciły wiedzę i dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele pysznych dań. Atrakcją były dyniowe lampiony, które stały się ozdobą świetlicy. Dla chętnych były przygotowane dyniowe krzyżówki i wykreślanki oraz zajęcia sportowe. Wspólnie uczyliśmy się jesiennych piosenek.

    Świetlica szkolna uroczyście obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Prowadzone były zajęcia o charakterze patriotycznym. Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, rozmawialiśmy także o historii Polski, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Wspólnie przygotowaliśmy prace plastyczne – flagi i kotyliony.

    21 listopada dzieci świętowały Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia szczególną uwagę zwracaliśmy na wzajemną życzliwość i okazywanie sobie serdeczności. Dzieci przede wszystkim uśmiechały się do siebie, były serdeczne i uprzejme. Dzieliły się swoją pozytywną energią i pokazały, że życzliwość rzeczywiście ma moc!

    Jak co roku Dzień Pluszowego Misia był motywem przewodnim różnych zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej. Zorganizowano zabawy, gry i konkursy z misiem w roli głównej.
    Uroczyście obchodziliśmy również andrzejki z tradycyjnymi wróżbami oraz zabawą przy muzyce.

     

    Marlena Atalska

  • Historia, sztuka, zabawa – wycieczka szkolna do Słupska

    2 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 8 c uczestniczyli w wycieczce do Słupska śladami historii Gryfitów.
    W tym celu udali się do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Pierwszym punktem programu było uczestnictwo w lekcji muzealnej na temat historii Zamku Książąt Pomorskich i jego mieszkańców. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało życie w zamku oraz w okolicy miejsca zamieszkania dawnych Pomorzan. Poznali barwne dzieje rodu książęcego słynnych Gryfitów, przymierzali zbroję rycerską, dzierżyli w dłoniach miecz i tarczę średniowieczną. Przyjrzeli się też pamiątkom po ostatnich książętach pomorskich, które stanowią stałą ekspozycję słupskiego muzeum.

    Ważnym i nader atrakcyjnym punktem wycieczki było zwiedzanie Białego Spichlerza, gdzie uczniowie obejrzeli stałą ekspozycję prezentującą największą na świecie kolekcję prac Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego”. Były to m.in. obrazy, rysunki, grafiki i archiwalia artysty. Dzięki wystawie uczniowie mieli okazję poznać biografię oraz dorobek artystyczny twórcy. Ciekawym aspektem okazała się działalność Jednoosobowej Firmy Portretowej S. I. Witkiewicz. Po zapoznaniu się z jej regulaminem łatwiej było nam „rozszyfrować” symbolikę poszczególnych podpisów dzieł Mistrza.

    Dodatkowo uczniowie mieli okazję obcować z inną formą sztuki współczesnej eksponowanej pod wspólnym tytułem „W nawiązaniu do Witkacego od XIX do XXI wieku”

    Kolejnym punktem na drodze historycznej wędrówki po Ziemi Słupskiej były ciekawie przedstawione losy mieszkańców Słupska po 1945 roku, które przybliżyła stała wystawa „Słupsk. Miasto i ludzie”. Zachwycaliśmy się też dziełami „znajomych” Witkacego. Wśród osób, które znał Witkacy byli: m.in. Olga Boznańska, Józef Mehoffer, Rafał Malczewski, Ludomir Slendziński oraz Zofia Stryjeńska. Dzieła tych twórców również mieliśmy okazję podziwiać właśnie w Białym Spichlerzu.

    Wizyta w Baszcie Czarownic to spotkanie z historią tego miejsca, ale również ze sztuką współczesną. Obecnie w Baszcie znajduje się galeria sztuki. Oglądaliśmy wystawę prac uczestników warsztatów specjalistycznych realizowanych w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej pod tytułem „Asocjacje”. Mieliśmy okazję zobaczyć artystyczne wyroby z gliny, ceramiki i techniki graficznej, jaką jest sitodruk oraz fotografie, które, według twórców, są świadectwem przemijania, jak też przybliżania postaci, przedmiotów czy też wrażeń wartych utrwalenia.

    Na koniec, spacerkiem wzdłuż Słupskich Bulwarów oraz Parku Kultury i Wypoczynku, udaliśmy się do McDonalda. To był dzień pełen wrażeń i emocji związanych z obcowaniem z wielkimi postaciami z historii Pomorza, sztuki dawnej i współczesnej.

     

    Rossita Tęsna

  • Listopad w Zerówce

    Od początku miesiąca dzieci z Zerówki przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości. Poznały legendy, wiersze, piosenki o naszej ojczyźnie, uczyły się hymnu, rozmawiały o symbolach narodowych, zrobiły piękne prace plastyczne.

    Potem, w ramach poznawania różnych zawodów, wybrały się do zakładu krawieckiego. Z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się, jak Pani Magda szyła na maszynie. Dzieci były zachwycone! Każde w prezencie dostało mięciutką podusię.

    Sześciolatki zaangażowały się także w pierwszy konkurs plastyczny „W mojej krainie fantazji”. Wykazały się niesamowitą wyobraźnią, przedstawiając świat, którego do tej pory nikt nie widział i nie poznał. Nie mogą już doczekać się na wyniki tego konkursu.

    Włączyły się także w świętowanie Dnia Życzliwości oraz obejrzały scenki obrazujące prawa dzieci przygotowane przez kolegów ze starszych klas.

    Dzieci z Zerówki skorzystały z zaproszenia pań bibliotekarek i wzięły udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały przygód Marudka, Tupcia – Chrupcia i pracowitych pszczółek. Była to pierwsza wizyta w bibliotece i na pewno nie ostatnia.

    25 listopada świętowały Dzień Pluszowego Misia. Zaprosiły do Zerówki własne misie. Śpiewały im piosenki, uczyły się rymowanek, wierszyków, malowały portrety misiów. Pluszaki wirowały w chuście animacyjnej. Dziewczynki przygotowały dla nich przyjęcie, chłopcy stworzyli klinikę dla chorych misiów. Największą frajdę sprawiła mama Stasia, która upiekła ciasteczka w kształcie misiów. Każde dziecko lukrowało swoje, ozdabiało, posypywało. Ciasteczka były bardzo apetyczne i tak śliczne, że szkoda było je zjeść.

    Pod koniec miesiąca, w imieniny Andrzeja, sala w zerówce zamieniła się w krainę magii i wróżb. Wśród śmiechu i zaciekawienia wszyscy dowiedzieli się, kim będą w przyszłości. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

    Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

  • Andrzejki

  • KONKURS InstaLogik – IV edycja 2022/2023

    InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8. Organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
     

    Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem.

    W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 16 uczniów z naszej szkoły. Na podstawie klasyfikacji ogólnopolskiej do drugiego etapu zakwalifikowali się:

    1. Aleksander Adamski 4a
    2. Igor Zdrzeniecki 4a
    3. Alevtyna Bilas 4c
    4. Gabriela Michońska 6a
    5. Tymoteusz Bujak 6c
    6. Aleksander Polkowski 6c
    7. Maria Rębarz 8c
    8. Maja Szydloch 8fms

    Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom pierwszego etapu, a tym, którzy walczą dalej, życzymy sukcesów w następnych etapach.

    Z zadaniami można zapoznać się na stronie: https://instalogik.pl/?page=custom&content=zadania_4_edycja

    Ewa Olek

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć