Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Alternatywne lekcje WF-u

    Na piątkowych lekcjach wychowania fizycznego w 2b odbywają się zajęcia wyciszające z jogi. Pozwalają one płynnie przejść z aktywności treningowej dwóch wcześniejszych lekcji do nauki w klasie.
    Dziękujemy bardzo pani instruktor Klaudii Rosołowskiej za cudowne zajęcia.

    Gabriela Troczyńska

  • Warsztaty w Bibliotece Miejskiej w Ustce

    Uczniowie klas ósmych w ramach projektu: „Różni, równi, ważni” wzięli udział
    w zajęciach, których motywem przewodnim była współpraca.

    Warsztaty miały charakter dwuetapowy. Najpierw należało odwzorować grafikę przedstawioną na ilustracji – klocki z gry Tetris. Każdy z uczestników mógł przez 30 sekund obejrzeć obraz,
    a następnie przekazać jak najwięcej szczegółów swojej grupie. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem. Kolejne polecenie było muzyczne. Otrzymali Bum Bum Rurki, czyli kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Na tych niecodziennych instrumentach może zagrać dosłownie każdy. Była to niesamowita przygoda. Usłyszeliśmy znane melodie, takie jak: Don't Worry, Be Happy, Mamma Mia, Felicita czy Kankan.

    Zajęcia były bardzo ciekawe, rozwinęły umiejętność współpracy, bardzo istotny element naszego życia.

    Marzena Roszman

  • Żywa lekcja historii

    W czwartek – 9 lutego 2023 r. – w naszej szkole gościliśmy Teatr Historyczny Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Uczniowie klas szóstych i jednej klasy ósmej uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii, bo odbywającej się z udziałem aktorów. Tematem zajęć była „Polska Sarmacka - Legenda Husarii”.
    Zaproponowane zajęcia łączyły zabawę z wiedzą. „Żywa Lekcja Historii” to podróż poprzez wieki poruszająca zagadnienia wychowania patriotycznego, to zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem i umundurowaniem. Uczestnicząc w tak niecodziennym wydarzeniu, młodzież miała okazję utrwalić wiedzę historyczną i zdobyć doświadczenie związane z nowatorską formą prowadzenia zajęć.

    Występ aktorów dostarczył uczniom nie tylko korzyści edukacyjnych, ale też niesamowitych wrażeń i mnóstwo świetnej zabawy.

     Rossita Tęsna

  • Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Ortograficzny” rozstrzygnięty!

    Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Ortograficzny” rozstrzygnięty!

    W tym roku szkolnym zgłosiło się 11 uczestników – dziewięcioro z klasy III (opiekun pani Agata Łobocka) i dwoje z klas IV (opiekun pani Katarzyna Meldner).

     

    Laureatem wśród trzecioklasistów została Paulina Cyran, zajmując 10 miejsce w kraju.

    Pozostali uczestnicy z tej samej kategorii wiekowej to:

    Józef Łukasik – 20 miejsce w kraju

    Bartłomiej Poszepczyński – 21 miejsce w kraju

    Maja Grabowska – 22 miejsce w kraju

    Wojciech Zagdan – 30 miejsce w kraju

    Iga Stojak – 33 miejsce w kraju

    Aleksander Pytlak – 34 miejsce w kraju

    Kinga Starnawska – 43 miejsce w kraju

     

    Wśród czwartoklasistów laureatami konkursu zostali:

    Jan Mordacz – 13 miejsce w kraju

    Marcel Szewczyk – 15 miejsce w kraju

     

    Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Katarzyna Meldner

  • Ach, cóż to był za bal…

    Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.

    W udekorowanej sali sportowej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów i żołnierzy. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Kiedy czas zabawy w hali dobiegł końca, dzieci kontynuowały ją w klasach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem balu.

    Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

    Agata Łobocka

  • Konkursy chemiczne - podsumowanie

    W dniu 03.02.2023 r. odbyło się wręczenie nagród i podsumowanie osiągnięć uczniów w konkursach chemicznych.

    Do etapu powiatowego Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego awansowały Maja Szydloch (8F) i Ida Żupnik (8e), osiągając 80% punktów w etapie szkolnym

    Maja Szydloch w etapie powiatowym osiągnęła 85% punktów i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

    W Pomorskiej Lidze Zadaniowej Maja Szydloch zajęła 1 miejsce w powiecie słupskim. Przed nią eliminacje wojewódzkie.

    W Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ,,Pingwin” uczestniczyło 8 uczniów. Wynik powyżej średniej krajowej w kategorii klas 7 uzyskał Maksymilian Krzyżek (7a), natomiast w kategorii klas 8 Maja Szydloch (8f) i Eliza Sztafij (8e). Wynik równy średniej krajowej osiągnęła Marta Gujska (8c) .

    Aleksandra Turzyniecka (8e) i Zuzanna Kowalczyk (8f) reprezentowały szkołę w konkursie ,,Jakość wód oraz obecność mikroplastiku w środowisku wodnym” organizowanym przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

    Gratulujemy uczniom osiągniętych wyników. Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie i wniesiony wkład.

    Życzymy dalszych sukcesów.

    Grażyna Malczewska

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

    W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada we wtorek 7 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.

    Luty to miesiąc, w którym również w naszej szkole w szczególny sposób będziemy zwracać uwagę dzieci na bezpieczeństwo w sieci oraz kodeks Dobrego Zachowania w Internecie – tzw. „netykietę”. Uważamy, że może to być dobra okazja do rozmowy z dziećmi w domu na ten temat.

    W rzeczywistym świecie przestrzegamy dzieci przed niebezpieczeństwami, jakie mogą im grozić: uczymy, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, jak bezpiecznie bawić się na placu zabaw, a zapominamy, że w wirtualnym świecie też czają się zagrożenia, których nie możemy bagatelizować.

    Poniżej przedstawiamy małe kompendium wiedzy o bezpieczeństwie w sieci.

    Wszystkich rodziców, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat niebezpieczeństw czyhających na dzieci w Internecie oraz tych, którzy chcieliby poznać skuteczne metody na wyeliminowanie zagrożeń, zapraszamy na polecane strony:

    PORADY DLA RODZICOW - GRY KOMPUTEROWE.pdf

    www.saferinternet.pl – oficjalna strona projektu Komisji Europejskiej, realizowanego w Polsce przez konsorcjum: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa.

    https://www.schoolofsocialnetworks.org/pl/kacik-rodzica/- praktyczne narzędzia, dzięki którym  rodzic poruszy temat sieci społecznościowych w domu.

    www.dzieckowsieci.pl - strona kampanii "Chroń dziecko w sieci", która ma na celu przestrzec rodziców przed konsekwencjami kontaktów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze szkodliwymi treściami w Internecie i wskazać im, jak ograniczyć ryzyko takich kontaktów.

    www.domowezasadyekranowe.fdds.pl - strona kampanii „Domowe Zasady Ekranowe”, która promuje zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, tak żeby nie stanowiły one zagrożenia dla relacji rodzinnych, rozwoju dzieci i zdrowia domowników.

    www.necio.pl – serwis o bezpieczeństwie online, przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 lat.

    fundacja.orange.pl/kurs/ - Bezpiecznie Tu i Tam - kurs internetowy dla rodziców.

    https://sieciaki.pl/ - sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach programu „Dziecko w Sieci". Projekt Sieciaki.pl jest elementem programu „Safer Internet". Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange. Projekt ma na celu przede wszystkim edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w Internecie.

    www.edukacja.fdds.pl – platforma edukacyjna dla profesjonalistów, gdzie znajdą Państwo kursy e-learningowe dla dzieci i profesjonalistów, a także materiały edukacyjne oraz aktualne informacje o szkoleniach.

    fdds.pl – oficjalna strona Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.



  • Olimp School

    Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie notowania w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego Olimp School.
    1. miejsce w kraju – Lena Horbacz klasa 6c
    5. miejsce w kraju – Julia Jarkiewicz klasa 6c
    7. miejsce w kraju – Nina Andrzejewska klasa 6c
    7. miejsce w kraju – Aleksander Adamski klasa 4a
    7. miejsce w kraju –  Marcin Szczygieł klasa 6a
    13. miejsce w kraju kraju  – Alicja Trendak, Amelia Sienkiewicz klasa 8a
     

    Życzymy kolejnych sukcesów.

    Lesja Ziółkowska

  • Skarby w bibliotece

    Z radością informujemy, że biblioteka szkolna zakupiła cenne, naprawdę niezwykłe książki – łącznie 202 sztuki. Wszystkie wyróżniają się starannym wykonaniem oraz wyjątkową szatą graficzną. Polecamy je zarówno uczniom, jak i rodzicom: warto je razem przeczytać, a potem o nich pomyśleć i porozmawiać.

    Wiele tytułów to ciekawe pomysły do wykorzystania na lekcjach.

    Część publikacji stanowią książki z nowej listy lektur, zakupiliśmy również popularne nowości poszukiwane przez dzieci i młodzież.
    Znaczna część to wartościowe książki dotyczące problemów, z jakimi borykają się starsi i młodsi uczniowie. Oprócz opisu trudnych sytuacji książki podpowiadają, jak rozwiązywać problemy, jak sobie radzić w niełatwej rzeczywistości.

    Zanim książki trafią do wypożyczania, ich wystawę można obejrzeć w czytelni. Zapraszamy codziennie od 8.00 do 15.00.

    Iwona Słomka, Małgorzata Lipska
     

  • Kolorowy "Talerz smaku"

    W ramach programu Trzymaj Formę przeprowadziliśmy projekt zachęcający dzieci i młodzież do zdrowego odżywiania. Polegał on na przygotowaniu, uwiecznieniu na fotografii oraz zjedzeniu pięknych, kolorowych posiłków z dużą ilością owoców i warzyw.

    Chcemy wyróżnić osoby, które przysłały wiele zdjęć. Są to: Dżesika Terpiłowska 7a, Seweryn Nieznalski 8b, Gabriela Dąbkowska 8f. Jesteśmy przekonani, że fotografie oddają to, w jaki sposób odżywiacie się na co dzień.

    Pochwalić należy także Angelikę Bakulińską z 8d za pomysł podania sałatki w wydrążonym ananasie. Na pewno z wielką przyjemnością każdy z nas chciałby spróbować kolorowych dań Hanny Krygier 6c, Leny Horbacz 6c, Aleksandry Turzynieckiej 8e, Patrycji Skonecznej 7a oraz Marcela Kubały 8e. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom za udział w projekcie. Dziękujemy także rodzicom i opiekunom uczestników.

    Gabriela Troczyńska, Katarzyna Podściańska

  • 31. Finał WOŚP - 29 stycznia 2023r.

    W naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!
    Od początku grudnia uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawczyniami i rodzicami przygotowali kiermasz ciast i innych słodkości. Udało nam się zebrać 3079,12 zł. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 4a, która dołożyła aż 1032 zł!
    29 stycznia br. zebrana kwota została przekazana do sztabu WOŚP w Domu Kultury. W tym szczególnym dniu na ulicach Ustki można było spotkać wielu kwestujących uczniów naszej szkoły.
    W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom
    i pracownikom szkoły za każdy przekazany datek, a rodzicom za smaczne ciasta, desery i przepyszne ciasteczka.

    Dziękujemy wszystkim, którzy z nami grali.

    Marzena Roszman

  • Bal karnawałowy

  • Dzień Babci i Dziadka w Zerówce.

    „Babuniu, Dziaduniu

    Czy wy wiecie, że

    kochamy Was

    najbardziej na świecie?”

     

    Dzieci z Oddziału Przedszkolnego A przygotowały krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka.

    W tym roku święto to wypada w czasie ferii, dlatego też cały program został nagrany, by dziadkowie mogli zobaczyć, ile serca włożyły dzieci w przygotowanie niespodzianki.

    Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zagrały „Sto lat” na rurkach i kolorowych dzwoneczkach. Każde dziecko zrobiło dla babci torebkę, ozdobiło ramkę z patyczków ze swoim zdjęciem. Dla dziadka wnuczęta przygotowały laurkę i kolorowy krawat.

    Wzruszone przedszkolaki mówiły:

    Babciu, Dziadku życzymy Wam

    zdrowia, szczęścia, pomyślności,

    stu lat życia i radości!

    Dzieci starały się zaprezentować jak najlepiej. Ciekawe, czy w oczach babci i dziadka pojawią się łzy wzruszenia, kiedy będą oglądać przygotowany występ.

     

    Beata Wyroślak

  • Bezpiecznych ferii!

  • Symulator żeglarski – żeglowanie na sucho!

    W naszej szkole w sali gimnastycznej przez 4 tygodnie uczestniczyliśmy w zajęciach na Symulatorze żeglarskim w ramach projektu Poszerzamy Horyzonty Wiedzy kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów Szkół podstawowych w Gminie Miasto Ustka, Gminie Miastko i Gminie Ustka w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego  Pomorskie Żagle Wiedzy”. Jest to urządzenie pozwalające na naukę żeglowania na lądzie, a więc dające szanse trenowania przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe. Przymocowana do urządzenia żaglówka – w tym przypadku „Optimist” – reaguje na każdy ruch sterem, dostarczając niemal prawdziwych żeglarskich wrażeń. Odtworzenie sytuacji do złudzenia przypominających te rzeczywiste możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnych siłowników, a odpowiedniej wielkości wentylator sprawia, że czujemy prawdziwy powiew wiatru.

    Symulator przydaje się na każdym etapie nauki żeglowania – od trudnych początków, po niuanse techniczne i korektę błędów w późniejszych momentach. Rozpoczynając przygodę z żeglarstwem, większość początkujących niejednokrotnie może doświadczyć wielu negatywnych przeżyć, np. strachu przed wodą, trudności w opanowaniu techniki czy zrozumieniu zasad żeglowania. Sailingmaker pozwala nie tylko przełamać lęk przed żeglowaniem, pokazując, jak w rzeczywistości wygląda ten sport, ale przede wszystkim daje szanse na przygotowanie się na brzegu do praktycznego i bezpiecznego pływania po akwenach.

    Dzieci z grupy projektowej przy okazji trenowania zapoznawały się z teorią żeglarstwa oraz uczyły się wiązać podstawowe węzły żeglarskie.

    Gabriela Troczyńska

  • Warsztaty pisania haiku

    Grupa uczniów z klas ósmych uczestniczyła w twórczych zajęciach plastyczno-literackich, które odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

    Warsztaty pisania haiku (japońskiej formy literackiej) prowadziła p. Maria Drapalska, a zajęcia plastyczne ilustrujące poezję – p. Kamila Bednarz z Przestrzeni Kreatywnej Tu Sztuka.

    Młodzież wykonała ciekawe prace, wykazała się pomysłowością oraz zmysłem twórczym.

    Na zakończenie ósmoklasiści obejrzeli szkolne pracownie przedmiotowe i zawodowe.

    Iwona Słomka

  • Reprezentantka Polski

    Reprezentantka Polski

    Pragniemy przedstawić wybitną uczennicę naszej szkoły, która w ostatnim czasie została powołana do Kadry Narodowej Polski. Mowa tu o Zofii Żurawskiej, uczennicy klasy 8f ms. Jak wszystkie dziewczęta z klasy mistrzostwa sportowego uprawia dyscyplinę sportową – piłkę ręczną i gra na pozycji bramkarza. Zosia od tego roku szkolnego uczy się i trenuje w naszej szkole. Pochodzi z małej miejscowości – Nowa Karczma, gdzie rozpoczęła swoją przygodę z piłką ręczną, grając w rodzimym klubie UKS Hoch Team Nowa Karczma. Od tego sezonu występuje w naszym klubie SSPR Szczypiorniak Ustka.

    Zosia to niezwykle utalentowana dziewczyna, czego dowodem jest powołanie jej do reprezentacji naszego kraju, a także dotychczasowe osiągnięcia sportowe. Jest wzorową uczennicą, która – dzięki swojej wytrwałości, pracowitości i zdyscyplinowaniu – potrafi pogodzić pasję do sportu z nauką, osiągając przy tym wysokie wyniki w obu tych dziedzinach.

    Jesteśmy niezwykle dumni i cieszymy się, że są wśród nas takie osoby, które mogą posłużyć za wzór dla wszystkich uczniów. Wierzymy, że niebawem ujrzymy Zosię na wielkich arenach sportowych, gdzie będzie godnie reprezentować nasz kraj na imprezach międzynarodowych.

    Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

    Agnieszka Sałach

  • Sukces plastyczny Leny

    Uczennica Lena Dębska z klasy 6b zdobyła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym na projekt plakatu promujący Szkolny Klub Sportowy w województwie pomorskim. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Aldona Feszler

  • Pierwszaki - czytelnikami

    Koniec pierwszego semestru nauki w szkole to dla większości pierwszoklasistów czas, gdy potrafią już samodzielnie czytać. W związku z tym uczniowie klas Ia i Ib zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki na lekcję biblioteczną. 

    Podczas zajęć dzieci poznały zasady korzystania z księgozbioru w czytelni, a także nauczyły się samodzielnie wypożyczać książki. Były zadziwione ogromną ilością książek zgromadzonych w bibliotece. Najwięcej emocji wzbudziła rozmowa na temat poszanowania książek. Po wielu pytaniach i opowieściach o osobistych doświadczeniach z książką i czytaniem, uczniowie złożyli przyrzeczenie czytelnicze.

    Na koniec każdy uczeń samodzielnie wybrał sobie i wypożyczył pierwszą w życiu książkę ze szkolnej biblioteki. Wizytę ma dzieciom przypominać podarunek w postaci kolorowanki tematycznie związanej z książką.

    Mamy nadzieję, że od tej pory to właśnie uczniowie klas pierwszych będą naszymi najczęstszymi gośćmi.

    Biblioteka zaprasza!

    Iwona Słomka, Małgorzata Lipska

  • Grudzień w Zerówce

    Grudzień w Zerówce upłynął w atmosferze przygotowań do świąt.
    Rodzice i wychowawczyni przepięknie udekorowali salę.

    6 grudnia dzieci odwiedził miły i długo oczekiwany gość. Najpierw obejrzały film, z którego dowiedziały się, że ich Zerówka znajduje się w księdze grzecznych dzieci, Mikołaj już wyruszył i wkrótce miał je odwiedzić. Nie były więc zaskoczone, kiedy Pan z białą brodą i ciężkim, zielonym worem zapukał do drzwi sali. Były piosenki, wiersze, wspólne tańce. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

    7 grudnia ogłoszono wyniki i wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „Moja kraina fantazji”. Dostrzeżono talent naszych dzieci, Zuzanna Kosińska z O „A” zdobyła III miejsce, natomiast wyróżnieni zostali: Staś Bernatek z O „A”, Adam Lech z O”A” i Adelina Blazhevska z O „B”.

    9 grudnia dzieci z obu Zerówek wyruszyły do Słupska, aby obejrzeć sztukę teatralną „Kot w butach”. Pierwsza wizyta w teatrze była dla nich ogromnym przeżyciem, z przejęciem oglądały spektakl. Sceny humorystyczne wywoływały ogólny śmiech. Przedszkolaki wróciły z teatru pełne wrażeń.

    Potem zmierzyły się z pierwszym aktorskim zadaniem, przygotowały Jasełka. Zaproszono Dyrekcję szkoły i bliskich. Mimo lekkiej tremy przedszkolaki świetnie poradziły sobie z przedstawieniem opowieści o narodzeniu Jezuska w Betlejem. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się także zaproszeni goście. Były świąteczne życzenia, a potem wszyscy zasiedli do stołu, aby spróbować smakołyków przygotowanych przez mamy. Dzieci obdarowały gości własnoręcznie zrobionymi lampionami.

    21 grudnia rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny na najładniejsza kartkę świąteczną. Zuzanna Kosińska z O „A” zdobyła I miejsce, Staś Bernatek z O „A” II miejsce, natomiast Lea Bednarz, także z O „A”, otrzymała wyróżnienie.

    Ostatniego dnia w szkole czekała dzieci pierwsza, wspólna wigilia. Nie zabrakło opłatka, życzeń, śpiewu kolęd i pastorałek, poczęstunku. Dzieci z Zerówki są dumne, że poznały polskie tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

    Beata Wyroślak, Iwona Wieczorek

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć