Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

    Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.

    O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka, świadczy fakt, iż zostały one uwzględnione

    w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

    W naszej szkole – 23 listopada – odbyły się apele, podczas których uczniowie przedstawiali krótkie scenki dotyczące wcześniej wylosowanego prawa. Wszystkie dzieci w SP 2 zjednoczyły się w tym dniu, aby pokazać, jak ważne dla nich są prawa dzieci na całym świecie. Najlepsze prezentacje zostały nagrodzone.

    I miejsce zajęła klasa 5b, która w nagrodę otrzymała bon na pizzę.
    Wyróżnienie przypadło w udziale klasom: 5a, 8a i 8c.

    Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku na świecie przysługują  takie same prawa.

    Katarzyna Meldner

     

  • O tolerancji

    22.11.2022r. uczniowie z klasy IV b uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską. Zajęcia dotyczyły tolerancji.

    Dzieci chętnie wykonywały zadania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i odgrywały różne role. Była to bardzo pouczająca lekcja wzajemnej akceptacji, którą na pewno zapamiętają na długo.

    Katarzyna Meldner

  • Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w naszej szkole

    Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone są w naszej szkole dla uczniów na każdym etapie edukacyjnym.

    Celem terapii pedagogicznej jest stworzenie możliwości wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego uczniów z utrudnieniami rozwojowymi oraz rozwoju na miarę ich możliwości. Terapeuta pedagogiczny stymuluje i usprawnia zaburzone funkcje psychomotoryczne, wyrównuje braki w wiadomościach i umiejętnościach uczniów, pozwala eliminować niepowodzenia szkolne, emocjonalne i społeczne. Stosuje urozmaicone formy i metody pracy w postaci gier edukacyjnych i programów komputerowych przeznaczonych dla dzieci dyslektycznych.

    Na zajęciach uczniowie nie tylko uczą się, ale także bawią i grają. Dzięki temu zapamiętują reguły ortograficzne i gramatyczne. Bawiąc się na zajęciach terapii ręki, ćwiczą motorykę małą, która jest niezwykle ważna podczas nauki pisania. Dzieci chętnie uczęszczają na zajęcia.

    Trzeba pamiętać, że aby terapia dała efekty, powinna być systematyczna. Uczeń powinien uczęszczać na zajęcia i pracować systematycznie nie tylko w szkole, ale i w domu.

    Izabela Orłowska

  • Cała szkoła czytała zerówkom

    Biblioteka szkolna, jak zwykle jesienną porą, zorganizowała imprezę czytelniczą w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zgodnie z tradycją do czytelni zaproszeni zostali nasi najmłodsi uczniowie, tym razem – dzieci z obu oddziałów zerowych. W pięknie udekorowanym pomieszczeniu wszystkich gości powitała gospodyni, pani Iwona Słomka.

    Jako pierwsza pojawiła się klasa 0a wraz z wychowawczynią p. Beatą Wyroślak.
    Spotkanie otworzyła logopeda – p. Bożena Żytko, która przedstawiła historyjkę o piesku Marudku, w formie japońskiego teatrzyku kamishibai. Uczniowie słuchali i oglądali bajeczkę w wielkim skupieniu i z przejęciem śledzili losy zaginionego pieska. Następnie p. Milena Kaczmarek (również logopeda oraz wychowawczyni świetlicy) czytała i opowiadała dzieciom o „Pracowitych pszczółkach”. Strój pani Mileny, prawdziwy plaster pszczelego wosku i miodowy poczęstunek były dla dzieci wielką atrakcją. Na zakończenie nauczycielka klas młodszych p. Beata Przybylska – Dys zaprezentowała przygodę Tupcia – Chrupcia, który nie miał ochoty jeść obiadu, tylko czekał na cukierki. Dzieci usłyszały i uwierzyły, że warto cieszyć się  domowymi posiłkami, bo jest na świecie wielu ludzi, którym doskwiera głód. Na pożegnanie dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek oraz słodycze.

    W oddziale 0b program spotkania był mocno zmieniony ze względu na to, że uczą się tu wyłącznie dzieci z Ukrainy. Ich wychowawczynią jest p. Iwona Wieczorek.
    Na wstępie dzieci posłuchały polskiej opowieści o pracy pszczół, podziwiały strój p. Kaczmarek, wąchały pszczeli wosk i posmakowały miodowego przysmaku.

    Główną część spotkania, wyłącznie w języku ukraińskim, poprowadziły dwie panie: nasza anglistka p. Lesja Ziółkowska oraz jej mama – emerytowana nauczycielka p. Maria Czystohorska. Najpierw dzieci wysłuchały bajeczki o rękawiczce, następnie odpowiadały na pytania do tekstu, z kolei próbowały odgadywać językowe zagadki. W ramach relaksu pani Lesja przeprowadziła gimnastykę w rytm piosenki. Drugą część zajęć stanowiło zadanie plastyczne: każde dziecko rysowało Mikołaja, uważnie słuchając instrukcji pani Marii. Atrakcyjność oraz intensywność zajęć sprawiły, że dzieci z pewnością na długo je zapamiętają.

                W imieniu dyrekcji szkoły oraz własnym serdecznie dziękujemy wszystkim lektorkom za poświęcony czas i wysiłek. Także dla nas były to niezapomniane chwile.

    Małgorzata Lipska, Iwona Słomka

  • Ustecki Festiwal Sztafet

    W miniony piątek w hali sportowej przy ZSOiT w Ustce odbyły się zawody sportowe „Ustecki Festiwal Sztafet” zorganizowane przez klub sportowy LKS Jantar. Starowali w nich uczniowie z trzech usteckich szkół: SP 1, SP 2 i SP 3, w swoich kategoriach wiekowych.

    Największych emocji dostarczył bieg sztafetowy uczniów z rocznika 2015. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 1b (Gabrysia Grabowska, Wiktoria Kowalczyk, Ania Zielińska, Martynka Adamiak, Wiktor Grzelak, Wiktor Pietrzyk, Piotr Iwat i Nikodem Cętkowski). Oprócz niesamowitego talentu sportowego pokazali waleczność i zaangażowanie, zdobywając I miejsce.

    Również trzymający w napięciu był bieg reprezentacji szkoły z rocznika 2010/2009. Po zaciętej walce drużyna w składzie: Hanna Kraśnik, Zuzanna Dziopak, Zuzanna Witkowska, Nina Andrzejewska, Oskar Krawczyk, Filip Kazimierski, Jakub Pijanowski, Antoni Laskowski wywalczyła zwycięstwo.

    Ogromne podziękowania dla przybyłych kibiców: rodziców, klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami, którzy swym dopingiem i obecnością przyczynili się do odniesionych sukcesów.

    Klasyfikacja końcowa zawodów:

    I miejsce rocznik 2015

    III miejsce rocznik 2014

    III miejsce rocznik 2013

    III miejsce rocznik 2012/2011

    I miejsce rocznik 2010/2009

    II miejsce rocznik 2008

    Agnieszka Sałach

  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    21 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
    Idea święta ma na celu przypomnienie, że warto być dla innych uprzejmym, dobrym i pomocnym, a uśmiech nic nie kosztuje.

    Celem przeprowadzonych tego dnia zajęć oraz zabaw w świetlicy i klasach 0-III było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także zwrócenie uwagi na kulturalny sposób odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. W świetlicy dzieci zastanawiały się nad tym: Co to jest życzliwość? Dlaczego warto być życzliwym?, brały udział w zajęciach, w trakcie których doskonale się bawiły.
    Uczniowie klas młodszych otrzymali karteczki z pozytywnymi hasłami, wybierali najbardziej uprzejmego kolegę lub koleżankę swojej klasy, wykonali prace plastyczne związane z tym świętem.

    Drzwi każdej sali przyozdobiły informacje na temat życzliwości, wesołe minki, cytaty i przysłowia o dobroci, życzliwości, uśmiechu i przyjaźni.

    Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów i pozytywnych emocji.

    Marta Kiedrowicz, Edyta Brodowicz-Koźlak

     

  • Uczniowie klas IV-VIII!

    Zapraszamy Was do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Literackim dla Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia”, który organizujemy w naszej szkole.

    Regulamin konkursu oraz zasady przysyłania prac znajdują się w zakładce Międzynarodowy Konkurs Literacki 2022/2023 na stronie SP 2.

    Na Wasze utwory czekamy do 31 stycznia 2023 r.

    https://sp2ustka.edupage.org/text83/

                                                                                                                          Iwona Perużyńska

  • Wideorelacja #SzkołaDoHymnu

  • Kuchnia na pełnej petardzie – spotkanie z Patrykiem Galewskim

    18 listopada klasa 8e skorzystała z zaproszenia ZSOiT i wzięła udział w spotkaniu z panem Patrykiem Galewskim, szefem kuchni helskiej restauracji KUTTER, a jednocześnie bohaterem filmu JOHNNY.
    Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej gość opowiedział o działalności hospicjum, znajomości z księdzem Janem Kaczkowskim i pracy przy realizacji filmu JOHNNY. Niezwykle poruszająco, a także pouczająco, przedstawił historię swojego życia. Opowiedział o wewnętrznej przemianie, dzięki której stał się kochającym mężem i ojcem trojga dzieci.

    W drugiej części – „minigotowanie z publicznością" - mogliśmy zobaczyć, jak ugotować jajko w koszulce i przyrządzić sos holenderski.

    Było to bardzo wartościowe spotkanie, szczególnie dla młodych ludzi, którzy właśnie teraz wybierają drogę swojego życia i szukają drogowskazów.

    Marzena Roszman

  • Konkurs internetowy „Polska niepodległość w sieci"

    W przeddzień Święta Niepodległości biblioteka szkolna przeprowadziła kolejną edycję konkursu internetowego dla uczniów klas 7; tym razem uczestniczyli w nim tylko uczniowie kl.7a.

    Zadanie uczestników polegało na wyszukaniu w internecie odpowiedzi na pytania związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

    Wszyscy uczestnicy – 3 dziewczyny i 3 chłopców – pracowali w ogromnym skupieniu, maksymalnie wykorzystując wskazany czas.

    Wyniki konkursu są dowodem wysokiego i bardzo wyrównanego poziomu. Maksymalnie można było zdobyć 18 punktów:

    1. miejsce – Patrycja Skoneczna: 17,5 pkt.
    2. miejsce – Maksymilian Krzyżek: 17 pkt.
    3. miejsce – Aleksander Mielniczuk-Goncalves: 16,5 pkt.
    4. miejsce – Julia Kamińska: 16 pkt.
    5. miejsce – Kamila Stolarczuk: 15 pkt.
    6. miejsce – Sebastian Wojciechowski: 14 pkt.

    W uznaniu wyjątkowo wysokiego poziomu rywalizacji komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników.

    Nagrody książkowe wręczył dyrektor Cezary Tokarczyk.
     

    Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za wysiłek i poświęcony czas.

    Małgorzata Lipska, Iwona Słomka

  • Różni, równi, ważni

    W ramach współpracy z Biblioteką Miejską uczniowie klas 4 - 7 uczestniczą w zajęciach dotyczących komunikacji, emocji, tolerancji i integracji. Od września do grudnia, raz w tygodniu, kolejne klasy udają się w gościnne progi BM.

    Spotkania realizowane są w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”, którego celem jest edukacja społeczna oraz integracja dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy poprzez wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.
     

    Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawczyniom za aktywną współpracę przy realizacji projektu.

    Iwona Słomka, Małgorzata Lipska

  • Z matematyką przez niepodległość

    W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły otrzymali nietypowe zadanie domowe z matematyki. Chcąc upamiętnić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, mieli ułożyć zadanie z matematyki odwołujące się do wydarzeń z historii Polski. Dział matematyki i stopień trudności zadania były dowolne. Warunkiem było, aby zadanie nie sprawdzało wiedzy historycznej.

    Bardzo dziękujemy za wszystkie dostarczone zadania! Wykazaliście się kreatywnością i pomysłowością! Wasze zadania spełniają podwójną rolę, sprawdzają wiadomości i umiejętności matematyczne, a przy okazji uczą i przypominają Wam o ważnych wydarzeniach z historii Polski.

    Poniżej prezentujemy Wasz skrypt z zadaniami.

    zadania.pdf

    Janina Sulewska

  • Świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości

    Świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości

    #SzkołaDoHymnu   „Zanim nadszedł upragniony dla Polaków dzień odzyskania niepodległości, 11 listopada 1918 r., kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadków najcenniejsze wartości zostały uratowane”. Tymi słowami rozpoczniemy dzisiaj obchody Narodowego Święta Niepodległości.

    Okna naszej szkoły ozdobiły białe i czerwone balony. Korytarze wypełniły się patriotycznymi hasłami przygotowanymi przez uczniów na lekcjach WOS-u i historii oraz pracami plastycznymi ”Moja Polska” wykonanymi przez klasy 4-8.

    O godzinie 11.00 cała społeczność szkolna, w odświętnych ubraniach, z biało-czerwonymi kokardami zaśpiewa wspólnie, na holu,  „Mazurek Dąbrowskiego”. Na przerwach będą rozbrzmiewać pieśni patriotyczne.

    Uczniowie wezmą dziś udział w zadaniu matematyczno – historycznym. Będzie ono polegało na ułożeniu zadania tekstowego odwołującego się do wydarzeń z historii Polski. Dział matematyki i stopień trudności zadania jest dowolny.

    W szkolnej bibliotece odbędzie się konkurs internetowy dla klasy VII „Polska niepodległość w sieci". Zadanie polegać będzie na wyszukiwaniu w Internecie odpowiedzi na pytania dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości.

     

    Zapraszamy do wspólnego świętowania! Wiwat Niepodległa!

     

  • Październik w klasach młodszych

    Jesień to kolorowa pora roku, bogata w dary sadów i ogrodów. Wiedzą o tym również najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Tradycyjnie uczniowie klas 0-III biorą udział w akcji „Drugie śniadanie – czas na zdrowe odżywianie”. Akcja ta ma na celu wyrobienie nawyku spożywania śniadania oraz uświadomienie dzieciom, jakie produkty są zdrowe i dostarczają siły oraz energii. Uczniowie zasiadają do wspólnego, zdrowego śniadania. Spożywają przysmaki przygotowane przez rodziców i przypominają sobie zasady zachowania przy stole. Często samodzielnie przygotowują kolorowe, pełne witamin kanapki, sałatki i inne smakołyki. W tych dniach w całej szkole pachnie owocami.

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas II – pod opieką pani Anny Poturaj i pani Iwony Mordal – przygotowali wspaniały program artystyczny, którym uświetnili święto pracowników oświaty. Występ najmłodszych dostarczył wszystkim wiele uśmiechu i wspaniałych wrażeń.

    Najważniejszym wydarzeniem minionego miesiąca było uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na ucznia. W obecności Dyrekcji szkoły, wychowawców i rodziców pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostały włączone do społeczności szkolnej.  Uroczystość uświetnił występ uczniów klas III przygotowany przez panią Agatę Łobocką.

    Agnieszka Wardecka

  • Wideorelacja z pasowania na ucznia

  • Święto 11 Listopada – Konkurs Wiedzy o Polsce

    Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole w dniu 4 listopada 2022 r. odbył się Konkurs Wiedzy o Polsce. Do rywalizacji o laur zwycięstwa przystąpili uczniowie klas VII i VIII. W konkursie uczestniczyło dwudziestu czterech uczniów w trzyosobowych drużynach. Uczniowie mieli okazję wykazać się zarówno ogólną wiedzą
    o Polsce, jak też szczegółami z następujących kategorii: architektura, geografia, historia, literatura oraz sztuka i sport.

    Przygotowując się do konkursu, uczniowie ujawnili swój patriotyzm, pamięć i zaangażowanie w polskie sprawy, dowiedli, że polskość, to nie tylko poczucie tożsamości narodowej, krzewienie jej kultury i tradycji, ale też pamięć i wiedza, które pozwalają na głębsze zrozumienie, czym tak naprawdę jest patriotyzm XXI wieku.

    Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

    I miejsce – klasa 8 a

    Selena Kowalewska

    Szymon Pruszyński

    Aleksandra Woźniak

    II miejsce – klasa 8 c

    Marta Gujska

    Nikolas Majda

    Bartosz Pudelski

    III miejsce – klasa 8 e

    Amelia Rudyk

    Jakub Wszółkowski

    Ida Żupnik

    Wyróżnienie – klasa 7 b

    Varvara Obushko

    Kamila Shumikhina

    Anastasiia Yepeshova

    Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Konkursu Wiedzy o Polsce. Mamy nadzieję, że nie tylko uczestnicy konkursu, ale także wszyscy uczniowie będą świadomi tego, jak wielką wartością dla narodu jest wolność, która pozwala na spokojne życie, wszechstronny rozwój oraz realizację najśmielszych planów i spełnianie najskrytszych marzeń.

    Rossita Tęsna

  • Edukacja Morska – Poszerzamy Horyzonty Wiedzy – zajęcia w terenie

    28.10.22 r. w ramach projektu Poszerzamy Horyzonty Wiedzy grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach, które odbywały się wzdłuż linii brzegowej portu.

    Uczestnicy poznali zawody i przedsięwzięcia, które są tam realizowane. Każdy aktywnie dzielił się swoimi wiadomościami i mógł zweryfikować swoją wiedzę i poszerzyć zainteresowania.

    Dużą atrakcją było zwiedzanie KONTROLERA 23 i poznanie realizowanych przez niego zadań.

    Grażyna Malczewska

  • Pasowanie na ucznia

    Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie – jak każdego roku – dzieci przystępują do złożenia symbolicznej przysięgi ślubowania i pasowania na ucznia. Ten akcent włącza ich w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość odbyła się 27 października 2022 r. na pięknie udekorowanym korytarzu szkolnym.

    Osoba prowadząca powitała wszystkich przybyłych na uroczystość. Wprowadzono sztandar szkoły, a następnie odśpiewano hymn państwowy i szkoły. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły pana Cezarego Tokarczyka, który powitał wszystkich zebranych i skierował ciepłe słowa do pierwszoklasistów. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów z klasy III b pod kierunkiem pani Agaty Łobockiej. W przedstawieniu brali udział także uczniowie klas I. Po gromkich brawach przyszedł czas na ślubowanie. Dzieci, słuchając słów tekstu, odpowiadały ŚLUBUJEMY. Po przyrzeczeniu wyprowadzono sztandar i padła komenda DO PASOWANIA!

    Klasy I a i I b kolejno wychodziły na scenę. Dyrektor szkoły – specjalnie przygotowanym ołówkiem – dotykał ramienia i pasował dzieci na uczniów SP nr 2. Wychowawcy wręczyli pamiątkowe dyplomy. Pierwszaki otrzymały piękne przypinki i książeczki. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów.

    Starsi koledzy wręczyli im praktyczne upominki i życzyli powodzenia w nauce. Rodzice także obdarowali swoje pociechy prezentami oraz słodkim poczęstunkiem.

    Beata Kostrzewska

  • Kurs motorowodny

    Nauczyciele usteckich podstawówek oraz Gminy Ustka i Gminy Miastko w ramach projektu Poszerzamy horyzonty wiedzy w dniach 21-23.10.2022 uczestniczyli w kursie i uzyskali, po zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym, patent sternika motorowodnego. Przedsięwzięcie odbywało się w usteckim porcie i siedzibie Alpha Team.

    Gabriela Troczyńska

  • Nasi żeglarze w CSMW w Lędowie

    W ramach doradztwa zawodowego 19.10.222 odbyła się wycieczka studyjna do CSMW w Lędowie. Wpisała się ona w realizację projektu edukacji morskiej - Poszerzamy horyzonty wiedzy - przedsięwzięcie strategiczne Pomorskie Żagle Wiedzy.

    Uczniowie zwiedzili sale wykładowe CSMW – szkolno-treningową do symulacji pracy maszyn, urządzeń i systemów siłowni okrętowej oraz z symulatorem stacji radiolokacyjnej. Młodzież miała okazję uczestniczyć w systemie szkolno-treningowym broni strzeleckiej „Śnieżnik”.

    Zwiedzali też Salę Tradycji Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. wiceadmirała Józefa Unruga. Najciekawsze eksponaty wystawy: pocisk rakietowy kalibru 140 mm, dzwon z ORP Warta, repliki dzwonów z ORP Jastrząb i z ORP Dzik - 1958, mina kotwiczna przeciwdesantowa oraz koło ratunkowe z ORP Błyskawica.

    Miło i pożytecznie spędziliśmy czas.

    Gabriela Troczyńska

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć