Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • XVIII Festyn Rodzinny

    W sobotę, 28 maja odbył się XVIII Festyn Rodzinny.

    Pomimo niesprzyjającej pogody – silnego wiatru i przelotnych opadów – goście mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję, zarówno na dziedzińcu szkoły jak i w budynku.

    Zawody sportowe – tym razem w sali gimnastycznej –  występy artystyczne, pokazy gimnastyczne i sztuki walki, kolorowe balony, malowanie twarzy, loteria fantowa, to tylko niektóre z propozycji. Wielką popularnością cieszyły się kolorowe warkoczyki, które urozmaiciły fryzury naszych najmłodszych gości. Dla amatorów gier przygotowaliśmy rozgrywki szachowe, dla aktywnych – spacer z kijkami, dla lubiących czytać – kiermasz książek. Wszyscy mogli posilić się pyszną grochówką i specjałami z grilla. Na deser serwowano ciasta, gofry, kawę lub herbatę.

    Wewnątrz szkoły przygotowaliśmy wystawy uczniowskich projektów, które oddawały przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. I tak zwiedzający mogli poznać historię książki, obejrzeć makiety najciekawszych wynalazków albo przenieść się na Wyspę Wielkanocną i zobaczyć posągi moai. Dowiedzieli się także o wybitnych osiągnięciach sportowych naszych uczniów. Następnie mogli odbyć podróż z bohaterami lektur, nauczyć się angielskich słówek oraz podziwiać wiosenną łąkę. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się projekty przygotowane przez najmłodszych uczniów, a także makiety Układu Słonecznego, matematyczna i fizyczna oś czasu oraz wystawa „Polimery na co dzień”. Z kolei „Las w słoiku” skłaniał do przemyśleń na temat naszej przyszłości.

    Na zakończenie festynu zatańczyliśmy Belgijkę. Czas upłynął nam w radosnej i miłej atmosferze.

    Zebraliśmy 3952,10 zł. Pieniądze zostały przekazane Radzie Rodziców.

    Dziękujemy sponsorom: właścicielom firmy „Serkol”, p. Gabrieli Sulimie, dyrektorowi Cezaremu Tokarczykowi, Radzie Rodziców oraz wszystkim – Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom za zaangażowanie, udział i obecność. Zapraszamy za rok!

    Maria Drapalska

  • Bliskie spotkania ze sztuką

    Uczniowie klasy 7 d i 7e odwiedzili Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w celu obejrzenia zbiorowej wystawy pt. „PERSONA (NON) GRATA”.
    Ekspozycja obejmuje prace kilku wybitnych artystów, których dzieła nawiązują do problematyki estetycznego zobrazowania człowieka.
    Uczniowie wzięli również aktywny udział w warsztatach artystycznych, które wyzwoliły ogromne pokłady kreatywności i wyobraźni.

    Mamy nadzieję, że to ciekawe spotkanie będzie inspiracją dla młodych amatorów sztuki.

    Dorota Bernacka

  • Zapraszamy na festyn!

  • Sukcesy naszych nawigatorek

    Miło nam poinformować, że uczennice klasy 8e zajęły wysokie lokaty w VII edycji Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza NawigacjiZuzanna Michońska zajęła trzecie miejsce, a Oliwia Bochniak otrzymała wyróżnienie.
     

    Uroczystość wręczenia nagród odbyła się pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.
     

    Gratulacje laureatom złożyli także: Marek Biernacki – przedstawiciel marszałka województwa pomorskiego, Bożena Żuk – dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski – prezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum”, inicjator i główny juror Konkursu oraz Prezydentka Miasta Słupska – Krystyna Danilecka-Wojewódzka.
     

    Oliwia Bochniak, Zuzanna Michońska i Jan Chilecki zostali również wyróżnieni przez Burmistrza Miasta Ustka za zaangażowanie w rozwój morskości miasta.
     

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Beata Zduniak

  • Wyniki Konkursu Matematycznego „KANGUR” 2022

    Wyniki Konkursu Matematycznego „KANGUR” 2022

    17 marca 2022 roku odbył się konkurs matematyczny Kangur.  W tym roku wyróżnienie otrzymali:

    w kategorii Maluch (klasa 3a) - Plecka Piotr,

    w kategorii Kadet (klasa 7f) – Maja Szydloch.

    Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok. 

    Zespół nauczycieli matematyki

  • Kolejni uczniowie zwiedzili Toruń w ramach programu „Poznaj Polskę”

    W dniach 17-18.05.2022 r. uczniowie klas 4a oraz 5b uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Torunia.

    Zwiedzanie rozpoczęło się seansem pt. „Kolorowy kosmos” w Planetarium.

    Następnie przewodnik zabrał nas na spacer po najciekawszych miejscach Starego Miasta. Zwiedziliśmy także Muzeum Dom Kopernika. Wieczorem wybraliśmy się na nocne zwiedzanie miasta i multimedialny pokaz fontanny Cosmopolis.

    Podróż zakończyliśmy udziałem w warsztatach wypieku historycznych pierników oraz wizytą w Niewidzialnym Domu.

    Wycieczka do Torunia nie tylko wzbogaciła naszą wiedzę o tym mieście, ale także dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

    Janina Sulewska

  • Złote lekkoatletki

    10.05 na terenie stadionu w Słupsku przy ulicy Madalińskiego odbyły się powiatowe zawody w Czwórboju LA.

    Nasze dziewczęta w składzie:
    Kinga Kozina 7ms, Wiktoria Jakubek 7ms, Kamila Ciszkowska 7ms, Joanna Zwolińska 7ms, Nina Andrzejewska 5ms wywalczyły złoty medal, zdobywając drużynowo 1087pkt.

    Indywidualnie najlepszą zawodniczką okazała się Kinga Kozina (288 pkt), trzecie miejsce zajęła Wiktoria Jakubek (221 pkt).

    Gratulujemy!

    Gabriela Troczyńska

  • Czwartki LA

    Ruszyła wiosenna sesja Czwartków Lekkoatletycznych. 19 maja – po raz pierwszy – zaprezentowali się nasi najmłodsi uczniowie z I klasy sportowej. Dzieci wzięły udział w wielu konkurencjach: w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą, biegu na 60m, 300m, 600m i 1000m.

    Zapraszamy uczniów klas1-6 wszystkich usteckich szkół na kolejne spotkania: 26.05, 2.06 oraz 15.06 od godziny 16.00.

    Gabriela Troczyńska

  • Wycieczka do CSMW

    W ramach doradztwa zawodowego klasa 8 e odwiedziła Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.
    Uczniowie poznali budowę silnika okrętowego, na symulatorze nawigowali łodzią podwodną oraz odbyli szkolenie z obsługi karabinu. Mogli także sprawdzić swoją celność podczas strzelania do wirtualnego obiektu.
    Dziękujemy Komendantowi CSMW za możliwość odwiedzin.

    Gabriela Troczyńska

  • Igor Zdrzeniecki wyróżniony w Konkursie Wojewódzkim „Poznaj moje hobby”

    Hobby rozwija osobowość człowieka, wpływa na rozwój każdego z nas. Szkoła budzi talenty i zainteresowania, to jej podstawowa rola, zwłaszcza na etapie początkowym. To bardzo ważne, żeby właśnie tam znaleźć i rozpoznać predyspozycje uczniów, a następnie umożliwić realizację pasji i zainteresowań tak, żeby mogły służyć dzieciom. Rolą nauczyciela jest przede wszystkim rozpoznanie możliwości ucznia i ocenienie, czy i jak możemy rozwijać jego zainteresowania i talenty. To bardzo istotne, bo służy rozwojowi całej osobowości tego ucznia w późniejszym życiu – mówiła podczas podsumowania Konkursu Wojewódzkiego „Poznaj moje hobby” Małgorzata Bielang, kurator oświaty.

    Podczas uroczystości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku rozdane zostały nagrody uczniom, których krótkometrażowe filmy uznano za najlepsze. Jury wyłoniło laureatów. Zadanie nie było łatwe – do organizatora wpłynęło ponad trzysta prac konkursowych.

    Wśród wyróżnionych znalazł się przedstawiciel naszej szkoły, uczeń klasy III a, Igor Zdrzeniecki. Cieszymy się, że doceniono jego film „Breakdance to jest to”.

    17 maja w Gdańsku Igor otrzymał trzy listy gratulacyjne: od Pani Kurator Oświaty, od Starosty Słupskiego oraz Burmistrza Miasta Ustka.

    Igorze, jesteśmy dumni i składamy serdeczne gratulacje!

    Beata Wyroślak

  • Finalista Etapu Wojewódzkiego

    Miło nam poinformować, że Oliver Ziółkowski z klasy VIII a uzyskał tytuł Finalisty Etapu Wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z chemii dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

    Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy wielu dalszych sukcesów.

    Grażyna Malczewska

  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii

    Miło nam poinformować, że Grzegorz Sawczuk z klasy VIII c zdobył tytuł Finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii organizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych.

    Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!

    Dorota Bernacka

  • Wycieczka do Torunia

    W ramach programu „Poznaj Polskę" w dniach 12-13.05.2022 r. uczniowie klas 5a, 5c oraz 6a byli na wycieczce w Toruniu. Zwiedzili Stare i Nowe Miasto, Dom Mikołaja Kopernika oraz mieli możliwość robienia i wypiekania pierników. Zostali również oprowadzeni po zamku krzyżackim oraz twierdzy Toruń – forcie IV.

    W Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium Toruń obejrzeli spektakl „Kolorowy kosmos".
    Ciekawym doświadczeniem był również pobyt w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

    Podczas wycieczki dopisały zarówno humory jak i pogoda.

    Małgorzata Niedziałkowska

  • Rejs naszych Mistrzów Nawigacji

    Dnia 12 maja 2022 r. troje naszych finalistów VII Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji oraz trzech uczniów z 8e odbyło czterogodzinny rejs po Zatoce Gdańskiej jachtem „PorFavor”

    Wyprawa okazała się nie lada wyzwaniem, ponieważ mocno wiało. Młodzi żeglarze przeżyli jednocześnie chwile radości i grozy. Uczestnicy przekonali się, że morze kształtuje charakter, integruje załogę i wymusza pokonywanie swoich ograniczeń.

    Dziękujemy Kapitanowi Janowi Piernikarczykowi za bezpieczne dopłynięcie do portu i wiele emocji.

    Gabriela Troczyńska

  • Spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Frączek – poetką, autorką książek dla dzieci.

    10 maja 2022 r. uczniowie klasy 4a oraz 4b uczestniczyli w zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Ustce spotkaniu z autorką książek dla dzieci Panią Agnieszką Frączek. Pani Agnieszka to polska językoznawczyni, germanistka, leksykografka, a także autorka książek dla dzieci, w których popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jest autorką wielu opowiadań oraz wierszy dla najmłodszych czytelników.

    Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka, jaki jest jej cykl życia – od pomysłu do rąk odbiorcy. Autorka wspomniała, jak rozpoczęła przygodę z pisaniem oraz skąd czerpie pomysły. Wymieniła trzy źródła, które ją inspirują – wyobraźnię, życie i język polski.

    Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania dotyczące twórczości, jak również życia rodzinnego autorki, na które pani Agnieszka chętnie odpowiadała. Na koniec pisarka wpisywała dedykacje i autografy do swoich książek. Kilka z nich trafiło do biblioteki szkolnej. Wspólna fotografia upamiętniła to niezwykle ciekawe spotkanie.

    Bardzo dziękujemy pracownikom biblioteki za zaproszenie.

    Janina Sulewska, Beata Zduniak

     

  • Odwiedziny na poligonie

    Dnia 10.05.2022 r. klasa 5cms z okazji Dnia Otwartych Koszar odwiedziła Centralny Poligon Sił Powietrznych.

    Uczniom został zaprezentowany sprzęt wojskowy, przedstawiono im pracę Wojskowej Straży Pożarnej oraz Wojskowych Służb Medycznych. Olbrzymią radość sprawiła dzieciom kąpiel w pianie oraz nauka strzelania.

    Był to czas spędzony aktywnie i pożytecznie.

    Małgorzata Niedziałkowska

  • Przedłużenie stopni alarmowych Bravo i Charlie-CRP

    Uczniowie, Rodzice, Pracownicy szkoły!

    w związku z PRZEDŁUŻENIEM przez Prezesa Rady Ministrów na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej do dnia 15 maja 2022 roku do godz. 23:59:
    - drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO),
    - trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP)

    w szkole nadal obowiązują następujące zasady:

    1. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły wchodzą do szkoły jednym wejściem.
    2. Wszystkie osoby (poza pracownikami i uczniami) wchodzące na teren szkoły będą rejestrowane przy wejściu przez wyznaczonego pracownika szkoły.
    3. Dokładnej kontroli poddane będą przesyłki otrzymywane od nieznanych odbiorców.
    4. Zwiększonej kontroli podlegać będą zaparkowane na terenie szkoły pojazdy mechaniczne.
    5. Wszelkie nietypowe/podejrzane oznaki, czy zachowania osób postronnych należy zgłaszać do kierownictwa szkoły.

    Cezary Tokarczyk - dyrektor szkoły

  • Konkurs plastyczny "Sam przeczytałem"

    Biblioteka szkolna przeprowadziła kolejną edycję konkursu plastycznego dla uczniów klas pierwszych. Zadaniem chętnych dzieci było stworzenie ilustracji do samodzielnie przeczytanej książki. Technika i forma prac były dowolne.

    W tym roku na konkurs wpłynęło dużo ciekawych prac; część z nich powstała pod kierunkiem wychowawczyń, część pod opieką rodziców.

    W wyniku skrupulatnej oceny: wartości, pracochłonności i samodzielności dostarczonych ilustracji, jury konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

    I miejsce – Zuzanna Radziejewska - kl. I a

    II miejsce – Krzysztof Groszkiewicz - kl. I a

    III miejsce: – Dennis Cygert - kl. I b

    Oleksandra Sopiha - kl. I a

    Jan Szydloch - kl. I a

     

    Wyróżnienia otrzymali:

     

    Zuzanna Radziejewska – kl. I a

    Amelia Cieślak – kl. I b

    Emilia Kassijan – kl. I a

    Klaudia Szczudlińska – kl. I a

    Sofiia Silifonenko – kl. I b

    Emma Rosołowska – kl. I b

     

    Prace wszystkich laureatów można podziwiać w bibliotecznej gablocie.
    Organizatorki konkursu bardzo dziękują za poświęcony czas i wysiłek wszystkim uczestnikom, a paniom wychowawczyniom oraz rodzicom – za pomoc i dopingowanie naszych uczniów do dodatkowej pracy.

    * Nagrody zostaną wręczone podczas festynu – 28 maja.

    Małgorzata Lipska

    Iwona Słomka

     

  • Wycieczka do Warszawy

    W dniach 4-6 maja 2022r. uczniowie klas 7e oraz 8a wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą atrakcją było Centrum Nauki Kopernik. Kolejny dzień spędziliśmy bardzo intensywnie. Na naszej liście znalazły się: Muzeum Narodowe, Łazienki Królewskie, Ogród Botaniczny oraz Zamek Królewski. Mogliśmy podziwiać wiele dzieł sztuki, w tym chyba jedno z najważniejszych dla historii naszego kraju – „Bitwę pod Grunwaldem”. Udaliśmy się na spacer do Łazienek – letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po drodze mijaliśmy fontannę Chopina oraz pałac Na Wyspie. Następnie zwiedziliśmy Zamek Królewski, siedzibę książąt mazowieckich. Duże wrażenie zrobił na nas Ogród Botaniczny, który wyglądał pięknie o tej porze roku. Jednym z ciekawszych punktów naszej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Obejrzeliśmy też film „Miasto ruin”. Była to bardzo ważna lekcji historii, refleksji nad tym, jak nasi rodacy walczyli o wolność.
    Wycieczka udała się znakomicie, panowała miła atmosfera.

    Marzena Roszman

  • Witaj majowa jutrzenko!

    28 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Program artystyczny przygotowały klasy 7e oraz 8a. Uczniowie przypomnieli swoim koleżankom i kolegom okoliczności powstania oraz postanowienia Konstytucji podpisanej w 1791 roku.  Opowiedzieli także o pozostałych świętach majowych,  które są również bardzo ważne i nie można o nich zapominać. Nie zabrakło recytacji wierszy czy scenek tematycznych. Na scenie można było także zobaczyć króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

    Sentencje, złote myśli na temat Wolności, Narodu, Ojczyzny skłaniały do zastanowienia, czym dla każdego z nas są te pojęcia. Uroczysty nastrój spotkania pomagały także budować pieśni patriotyczne w wykonaniu dziewcząt z klas: 4a, 5a, 5b.  Duże wrażenia na wszystkich zgromadzonych zrobił niezwykle wzruszający taniec z chustami symbolizującymi polskie barwy narodowe w wykonaniu uczennic z klasy 7fms. 

    Akademię przygotowały panie: Aldona Feszler, Lidia Klein, Beata Kamińska – Mikiciuk oraz Marzena Roszman.

    Marzena Roszman

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć