Gabriela Danielewicz z kl. VIII b ( opiekun p. Maria Drapalska) otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Literackim dla Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia”. Profesjonalne jury doceniło opowiadanie Gabrysi „Wrzesień”.
Zuzanna Przywara z kl. V a otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ 20 lat Harry’ego Pottera w Polsce”. Zuzanna wykonała pacynkę.
Grzegorz Sawczuk z kl. VI c został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego GALILEO. Wyróżnienia zdobyli:
Adam Sieciński z kl. VI d
Olivier Ziółkowski z kl. VI a
Olivier Wojtkowiak z kl. VI a.
Marcin Szcześniak z kl. VII c zajął II miejsce, a Amelia Duduś z kl. VII c III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ŁAJBA 2020
Valeria Gavrilita z kl. VIII c zdobyła III miejsce w powiecie w Wojewódzkim Komkursie Plastyczno-Językowym „My T-shirt sagt”, „ Ich bin ecofriendly”.
Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Obiekty sportowe przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce mogą być użytkowane tylko i wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu z kierownictwem szkoły w godz. 8:00-15:00 tel. kont. 59 8145 081
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce informuje o rozpoczęciu naboru do dwóch oddziałów mistrzostwa sportowego w dyscyplinach: piłka nożna chłopców i piłka ręczna dziewcząt/chłopców w roku szkolnym 2020/2021.
Oferta kierowana jest do uczniów aktualnych klas trzecich, zainteresowanych i uzdolnionych sportowo. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty oraz w przypadku podjęcia pozytywnej decyzji o wypełnienie wymaganej dukumentacji.
KOMUNIKAT
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i realizację uzasadnionych przedsięwzięć przeciwdziałających rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę Covid–19, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa prosimy, aby korzystać z alternatywnych sposobów komunikacji z Centrum Pomocy Dzieciom np. drogą elektroniczną tj. e-mali z prośbą o przesłanie kart kwalifikacyjnych do państwa oraz wysyłając wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka na półkolonie letnie 2020r (skan z podpisem odręcznym) na adres cpdz@um.ustka.pl Pobieranie kart zgłoszeniowych będzie dostępne na stronie internetowej szkoły (załącznik). Zasięgać niezbędnych informacji można drogą telefoniczną tel. 59 8152-999.
Nabór na półkolonie trwa od 01.04.2020r. – do 30.04.2020r
Uprzejmie przypominamy, że do karty zgłoszeniowej potrzebna jest do wglądu pierwsza strona PIT za rok poprzedzający zgłoszenie na półkolonie (regulamin półkolonii §3 pkt. 2).
PROSZĘ SKŁADAĆ DOKUMENTACJĘ KOMPLETNĄ !!!
Karty zgłoszeniowe można pobierać oraz składać w placówce Centrum Pomocy Dzieciom ul. Wróblewskiego 7 w przygotowanych specjalnych skrzynkach w godz. 8.30 – 14.30 lub drogą elektroniczną na adres: cpdz@um.ustka.pl
Proszę pamiętać, aby w Karcie Kwalifikacyjnej Uczestnika Wypoczynku podać termin półkolonii (I pkt. 2) oraz wpisać adres wypoczynku ( I pkt. 3)
ZAŁĄCZNIK
OD DNIA 18.03.2020r. DO ODWOŁANIA, REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH ODBYWA SIĘ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ.
WNIOSKI I ZGŁOSZENIA ORAZ WSZYSTKIE WYMAGANE OŚWIADCZENIA REKRUTACYJNE MOŻNA POBRAĆ ZE STRONY SZKOŁY sp2ustka.edupage.org
PO WYPEŁNIENIU I PODPISANIU NALEŻY WNIOSEK/ZGŁOSZENIE/OŚWIADCZENIA ZESKANOWAĆ I WYSŁAĆ DROGĄ MAILOWĄ NA ADRES: sekretariat@sp2.ustka.pl
LUB
WRZUCIĆ DO SKRZYNKI W WYDZIELONYM MIEJSCU W SZKOLE PO WCZEŚNIEJSZYM POINFORMOWANIU TELEFONICZNYM POD NR TEL. 59 8145-081.
TERMINY REKRUTACJI NIE ULEGŁY ZMIANIE.
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych apelujemy, aby dzieci i młodzież pozostające w domach, ograniczyły kontakty i zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, w miarę możliwości, realizowały program szkolny. Niewskazane są spotkania towarzyskie, udział w zajęciach czy treningach, korzystanie z youngspot i placów zabaw, siłowni napowietrznych itd.
Od dnia 17 marca pracujemy w systemie ograniczonej dostępności dla interesantów. Sprawy wymagające osobistego kontaktu będą zrealizowane tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr telefonu 59 814 50 81.
Apelujemy o postępowanie ściśle wg zaleceń Polskiego Rządu przekazywanych za pośrednictwem mediów na konferencjach prasowych z udziałem Premiera i członków rządu oraz stron z domeną gov.pl (goverment).
Prosimy o śledzenie ważnych dla Ustki informacji na stronie miasta: www.ustka.pl, a w sprawach związanych ze szkołą o kontakt telefoniczny pod numerem 59 814 50 81 lub mailowy: sekretariat@sp2.ustka.pl
Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych.
Z poważaniem
Cezary Tokarczyk - dyrektor szkoły
Szanowni Rodzice,
W związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem zakażenia koronawirusem Wojewoda Pomorski i Pomorski Kurator Oświaty rekomendują nieorganizowanie wycieczek szkolnych, a także nieuczestniczenie w imprezach masowych, plenerowych i szkolnych do chwili ustania zagrożenia.
W związku z powyższym wszystkie imprezy szkolne, plenerowe wyjścia do innych placówek oświatowych, kin, teatrów, masowe spotkania, na terenie szkoły, wycieczki szkolne w tym udział uczniów klas 2, 3 i 4 w zajęciach na pływalni w Hotelu Grand Lubicz zostają ODWOŁANE do czasu ustania zagrożenia.
dyrektor szkoły
Cezary Tokarczyk
Dnia 10 marca br. odbyły się w Domu Kultury miejskie eliminacje XXXVII Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Z naszej szkoły wzięło w nich udział ośmioro uczniów. Recytacja trojga z nich została szczególnie doceniona przez jury. Aleksander Adamski zajął 3 miejsce w kategorii klas I-III. Antoni Mordal otrzymał wyróżnienie w kategori klas IV-VI. Wyróżniono także Valeriję Gawrilitę z klasy 8c. Uczniowie pracowali pod czujnym okiem swoich nauczycieli, pań: Beaty Wyroślak, Marzeny Roszman i Marii Drapalskiej.Gatulujemy sukcesów.
Klaudia Sołoduch
9 marca 2020r. w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku odbył się finał VIII Powiatowego Internetowego Turnieju Wiedzy „OMNIBUS 2020”. Do rundy finałowej zakwalifikowały się i wzięły w niej udział uczennice klasy 8b: Iwa Matwijenko i Katarzyna Sieracka.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki
Joanna Tuziak
2.03.2020r. uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią Grażyną Malczewską przygotowali zajęcia profilaktyczne ,,Stop uzależnieniom". Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie klas siódmych wraz z swoimi wychowawczyniami Dorotą Bernacką i Hanną Kostrzewską. Na zajęciach uczniowie zapoznali się ze wszystkimi rodzajami uzależnień i związanymi z nimi niebezpieczeństwami. Uczniowie obejrzeli film ,,Dziękuję, nie piję". Po filmie podjęli dyskusję na temat alkoholizmu. Nauczyli się, jak zachowywać się, aby uniknąć zagrożenia uzależnienia się.
Grażyna Malczewska
Proszę o dostarczenie do pok. 27 (kierownik gospodarczy) kserokopii nowych decyzji emerytalnych (od 01.03.2020r.) w związku z naliczeniem odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych do dnia 15 kwietnia 2020r. Osoby, które nie złożą w/w dokumentu nie będą brane pod uwagę do naliczania odpisu i korzystania z Funduszu.
Koronawirus jest wirusem osłoniętym cienką warstwą tłuszczową dlatego jest wrażliwy na wszystkie detergenty, w tym mydło, preparaty do dezynfekcji oraz promienie UV. Oznacza to, że łatwo go inaktywować prostymi środkami czystości.
Wirus przenosi się:
Nie istnieje szczepionka ani skuteczne leczenie przeciwko koronawirusowi. Dlatego należy pamiętaćo przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %).
Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlui kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.
Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę.Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusaz powierzchni na siebie.
Należy niezwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej – udać się na oddział zakaźny albo obserwacyjno-zakaźny, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Komunikacie krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-krajowego-konsultanta-w-dziedzinie-chorych-zakaznych/).
Należy przy tym pamiętać, żeby unikać środków komunikacji publicznej, aby nie narażać innych osób. Zaleca się osłonięcie ust i nosa maseczka ochronną, która stanowi pierwszą barierę ochronną dla otoczenia.
Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy, koronawirusy, wirusy paragrypy), czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).
W czwartek- 27.02.2020r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się wieczorek poetycki przygotowany przez panie Marię Drapalską i Katarzynę Meldner. Uczniowie z różnych klas, zaprezentowali wiersze poetów polskich. W programie wykorzystano teksty: Doroty Gellner, Tadeusza Kubiaka, Adama Mickiewicza, Hanny Niewiadomskiej, Józefa Ratajczaka, Tadeusza Różewicza, Wisławy Szymborskiej i Juliana Tuwima.
Recytację poezji dopełnił występ szkolnego zespołu tanecznego „Gwiazdeczki” prowadzonego przez panią Lidię Klein i zespołu wokalnego, którego opiekunką jest pani Beata Mikiciuk Kamińska.
Recytatorzy to:
Julia Dziopak,
Patrycja Gavrilita,
Valeria Gavrilita,
Michał Grzegorczyk,
Jakub Lisiak,
Zuzanna Michońska,
Aleksander Mielniczuk,
Marcel Osobliwy,
Krzysztof Pijanowski,
Stanisław Puda,
Grzegorz Sawczuk,
Weronika Duduś,
Franciszek Śledź.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Mamy nadzieję, że ta impreza wpisze się na stałe do naszego szkolnego kalendarza i następnym razem przyciągnie więcej widzów.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez pana Marka Przełuskiego.
Dziękujemy wszystkim za współpracę.
Katarzyna Meldner, Maria Drapalska
Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców".
W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".
Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek. Zapraszamy do udziału!
Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl
#DzieciUcząRodziców
2 marca 2020 r. klasa VII c gościła na zajęciach języka polskiego Pana Jacka Graczyka. Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w roli dyskutantów, wyrazić swoją opinię, poprawnie formułować argumenty i stosować zasady trudnej sztuki dyskusji.
W rozmowie zastanawiali się, czy młodzi ustczanie mogą decydować o tym, co się dzieje w ich mieście. Siódmoklasiści chcieliby mieć wpływ na to, co powstaje w Ustce i jest przeznaczone specjalnie dla nich. Dopytywali o remont Domu Kultury, powiększenie Biblioteki Miejskiej, modernizację stadionu. Burmistrz miał okazję powiedzieć o planowanych inwestycjach w kurorcie.
Pan Jacek Graczyk uznał wizytę w szkole za udaną i wyraził chęć częstego spotykania się z młodzieżą, która jest żywo zainteresowana sprawami swojej małej ojczyzny.
Iwona Perużyńska
Nasi szkolni artyści w dniu 23.02.2020 brali udział w Imprezie Charytatywnej "Filmowa niedziela dla Sebastianka", która odbyła się w kinie Delfin w Ustce.
W trakcie imprezy zaplanowano szereg atrakcji, a całkowity dochód z niej przeznaczono na sfinansowanie operacji rekonstrukcji małżowiny usznej, która umożliwi odzyskanie słuchu - Sebastiankowi. Wśród atrakcji były seanse bajkowe, a także pokazy talentów. Wystąpiły nasze wokalistki z klas 8 i 7: Ala Kupiszewska, Sylwia Zdanowska, Amelia Duduś, Kasia Guzowska, Ola Górska i Oliwia Błądkowska. Zaśpiewały szereg znanych polskich i zagranicznych piosenek, zagrały na ukulele. Oprócz wokalistek zatańczył nasz cudowny zespół Gwiazdeczki reprezentowany przez uczennice klas V Zuzię Adamczewską, Amelię Sienkiewicz, Julię Sienkiewicz, Zuzię Szanter, Olę Woźniak, Julię Bielecką i Amelię Pożdał. Dziewczęta pokazały swoje umiejętności ruchowe, tańcząc do dwóch utworów muzycznych.
Serdecznie dziękujemy naszym szkolnym artystom ,a także p.Beacie Kamińskiej-Mikiciuk i p.Lidii Klein.
Ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom” przybrała w naszej szkole postać imprezy czytelniczej dla oddziału przedszkolnego. Do odświętnie przygotowanej czytelni przybyła grupa dzieci z „zerówki” wraz ze swoją wychowawczynią p. Iwoną Mordal.
W role lektorów, prezentujących uczniom książki, wcieliły się: wychowawczyni świetlicy p. Milena Kaczmarek, logopeda p. Bożena Żytko i bibliotekarka p. Iwona Słomka. Dzieci z uwagą i zaangażowaniem wysłuchały opowieści o powstawaniu miodu („Pracowite pszczółki”), o ludziach niszczących las („Dziwolągi”) i o zaginionym piesku („Szukając Marudka” - z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai).
Na zakończenie odbyła się wspólna zabawa taneczna w rytm tytułowej piosenki akcji. Dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek i słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim nauczycielkom za czas poświęcony na aktywne czytanie.
Małgorzata Lipska, Iwona Słomka