Dyrektor i Rada Rodziców
Szkoły Podstawowej nr 2 im. kmdra B. Romanowskiego
Podsumowanie konkursu profilaktycznego organizowanego przez Miejski Zespół Interdyscyplinarny przy Urzędzie Miasta Ustka.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskim Konkursie Profilaktycznym STOP Przemocy! Prace plastyczne, które wykonywali z wielkim zaangażowaniem, ukazały sprzeciw wobec przemocy i agresywnym zachowaniom.
Konkurs STOP Przemocy! to wielki sukces naszych uczniów.
Prace konkursowe były oceniane w trzech kategoriach:
Klasy I-III
Wyróżnienia:
Klasy IV-VI
Klasy VII-VIII
Wyróżnienia:
Gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczniom naszej szkoły oraz wszystkim uczestnikom za udział i włożony wysiłek w wykonanie prac.
Aldona Feszler, Monika Waluk
Kolejny etap zawodów za nami i po raz kolejny uczennice naszej szkoły udowodniły, że są nie do pokonania.
W Powiatowych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży dziewczęta z rocznika 2009/2010 wywalczyły złoty medal w sztafetowych biegach przełajowych, miejsce II przypadło szkole z Wrześcia, miejsce III drużynie z Potęgowa.
W reprezentacji szkoły znalazły się uczennice z klasy 7fms oraz 5cms: Kamila Ciszkowska, Hanna Kraśnik, Nina Andrzejewska, Zuzanna Wiencek, Zuzanna Witkowska, Wiktoria Jakubek i Zuzanna Pietroń.
Także w roczniku 2007/2008 I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce, II miejsce przypadło szkole z Kobylnicy a trzecie drużynie z Pobłocia.
Skład naszej reprezentacji to uczennice z klasy 8fms oraz 7fms: Matylda Zbytniewska, Oliwia Szatyńska, Wiktoria Babiarz, Zuzanna Krawczyk, Lena Szulc i Iga Górska.
Wszystkim zawodniczkom oraz trenerkom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne występy!
Agnieszka Sałach
Nowy rok szkolny to także nowe tytuły w bibliotece.
Dzięki operatywności pracownic, zbiory naszej biblioteki powiększyły się o znaczną liczbę bardzo atrakcyjnych książek. Większość stanowią wartościowe nowości przeznaczone dla młodzieży i dzieci młodszych. Przeważają powieści polskich autorów, poruszające ważne dla młodego czytelnika tematy (np. „Samotni.pl” Barbary Kosmowskiej, „Bachor” Katarzyny Ryrych czy „Dzik Dzikus” Krzysztofa Łapińskiego).
Nowe zakupy to także odpowiedź na zapotrzebowanie czytelników, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, głównie sportowe, informatyczne i militarne. Na takie książki czekają zwłaszcza chłopcy.
Osobna grupa zakupów to tytuły związane z doradztwem zawodowym: dla dzieci młodszych w formie zabawowej, a dla młodzieży profesjonalne poradniki z serii Nowe zawody.
Nowe książkowe zdobycze można oglądać w czytelni do piątku 15 października; później trafią do rąk chętnych czytelników.
Biblioteka szkolna zaprasza codziennie od 8.00 do 15.00.
Iwona Słomka, Małgorzata Lipska
Po wakacyjnej przerwie uczniowie klasy 7 d wraz z wychowawcą Dorotą Bernacką wzięli udział w bardzo ciekawym spotkaniu w Instytucie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” w Słupsku.
Celem wycieczki było przybliżenie świata przyrodniczego naszego regionu oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej natury.
Specjalista do spraw edukacji przyrodniczej i ekologicznej pani Anna Kasprzak z wielką pasją opowiadała o siedliskach przyrodniczych, ciekawych okazach fauny i flory oraz o śladach i tropach zwierząt zamieszkujących region Słupski.
Ogromne zainteresowanie wzbudziła pięknie zaaranżowana sala wystawowa, w której prezentowane są różnorodne makiety i dioramy przedstawiające typowe siedliska związane z rzeką Słupią i jej doliną. Szczególne wrażenie na wszystkich zrobiły dwa duże akwaria.
Wyjazd do Parku Krajobrazowego „ Dolina Słupi” to dla wszystkich wyjątkowa lekcja wrażliwości ekologicznej, poczucie jedności z przyrodą oraz impuls do tego, aby chronić to niezwykłe zielone środowisko.
Dorota Bernacka
W dniach 22-24 września nasi uczniowie, wraz z kolegami z innych usteckich szkół, brali udział w rejsie Gdańsk- Hel. Projekt realizowany był przez Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka, dzięki dofinansowaniu Miasta Ustka.
Po zaokrętowaniu na żaglowcu „Baltic Beauty” dzieci rozpoczęły przygodę z żeglarstwem.
Najpierw było ognisko integracyjne, na którym nie zabrakło ciekawostek i anegdot na temat życia na żaglowcu. Opowiadał je kapitan Robert Smagoń. Był także czas na chwilę historii. Uczniowie dowiedzieli się, że Twierdza Wisłoujście to zabytkowy obiekt Gdańska leżący nad Martwą Wisłą, dawniej położony przy głównym wejściu do portu. Najważniejszymi zadaniami twierdzy były: kontrola statków kupieckich, ich ochrona oraz nawigacja światłem latarni. Do XIX wieku miała również znaczenie militarne.
Później zostaliśmy podzieleni na wachty i przydzielono nam zadania. Kapitan przeprowadził szkolenie dotyczące bezpieczeństwa na żaglówce. Uczyliśmy się zakładać szelki asekuracyjne i kamizelki ratunkowe. Następnie wciągnęliśmy cumy i wyruszyliśmy w rejs.
Po czasie pełnym morskich wrażeń dopłynęliśmy do Helu. Zwiedziliśmy tam fokarium stanowiące część placówki naukowo-badawczej- Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Mieliśmy okazję obserwować popisy fok podczas ich karmienia.
Zwiedziliśmy także Muzeum Rybołówstwa- oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Placówka mieści się w przejętym przez państwo poewangelickim kościele z XV wieku pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła. Prezentowane są tam obiekty związane z historią Bałtyku i rybołówstwem. Na terenie wokół muzeum znajduje się skansen tradycyjnych łodzi rybackich.
Zwiedziliśmy także bunkry, ciekawe miejsce tuż obok promenady. Mieliśmy okazję zobaczyć Stanowisko Ogniowe Dział Kal. 100 mm nr 3 27 BAS- obiekt połączony z dwoma innymi o podobnym charakterze podziemnym przejściem. Udając się w głąb lasu, odkryliśmy wiele pomieszczeń po byłych umocnieniach obronnych. Obiekty, choć zniszczone, dostarczyły dzieciom wiele emocjonalnych przeżyć.
Po powrocie na żaglowiec podzieliliśmy się na nocne wachty, na których wszyscy modelowo się spisali. Po śniadaniu odbiliśmy od mierzei i popłynęliśmy na włączonym silniku do Gdańska. Bez żagli, ale też bez choroby morskiej, dotarliśmy do portu.
Rejs i dodatkowe atrakcje były dla wszystkich uczestników wielką przygodą. To promocja aktywności i zwalczanie siedzącego trybu życia. Żeglarstwo to doskonała forma spędzania wolnego czasu, która łączy sport i rekreację, uczy współpracy, odpowiedzialności i samoobsługi.
Gabriela Troczyńska
Miniony tydzień był bardzo pracowity dla uczniów naszej szkoły. W środę uczestniczyli w zawodach sportowych w Drużynowych Biegach Przełajowych, osiągając znakomite wyniki.
Zawody podzielone były na dwie kategorie wiekowe, rocznik 2009 i młodszy oraz 2007/2008.
W kategorii dziewcząt rocznik 2009
Kamila Ciszkowska z klasy 7fms zajęła III miejsce,
wśród chłopców na najwyższym podium uplasował się
Adrian Bernatajtys z klasy 7c, zajmując I miejsce.
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły I miejsce.
Skład reprezentacji: Kamila Ciszkowska 7fms, Wiktoria Jakubek 7fms, Zuzanna Wiencek 7fms, Nina Andrzejewska 5ms, Hanna Kraśnik 5cms, Zuzanna Pietroń 5cms, Zuzanna Witkowska 5cms.
W klasyfikacji drużynowej chłopcy wywalczyli II miejsce.
Skład reprezentacji: Mikołaj Wierzbicki 5a, Igor Krupa 5a, Tymon Sztafij 5a, Adrian Bernatajtys 7c.
W roczniku starszym dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne, zajmując wszystkie stopnie podium:
I miejsce zdobyła Tatiana Gromek,
II miejsce zajęła Matylda Zbytniewska
III miejsce wywalczyła Maja Klimczewska
Wszystkie dziewczęta chodzą do klasy 8fms.
Drużynowo uczennice z rocznika 2007/2008 wywalczyły I miejsce.
Skład reprezentacji: Wiktoria Babiarz 8fms, Tatiana Gromek 8fms, Iga Górska 8fms, Maja Klimczewska 8fms, Oliwia Szatyńska 8fms Lena Szulc 8fms, Matylda Zbytniewska 8fms, Zuzanna Kowalczyk 7fms, Nikola Krawczyk 7fms.
Chłopcy z tego samego rocznika również stanęli na podium, zajmując II miejsce.
Skład reprezentacji: Dominik Śmiłowski 7b, Igor Wysoczański 8e, Jan Zwoliński 8e, Antoni Lomitz 8d.
Kolejne sukcesy nasi uczniowie osiągnęli w piątek, startując tym razem w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze zajęły I miejsce.
Skład reprezentacji: Kamila Ciszkowska 7fms, Wiktoria Jakubek 7fms, Zuzanna Wiencek 7fms, Nina Andrzejewska 5ms, Hanna Kraśnik 5cms, Zuzanna Pietroń 5cms, Zuzanna Witkowska 5cms.
Chłopcy wywalczyli medal srebrny, zdobywając miejsce II.
Skład reprezentacji: Mikołaj Wierzbicki 5a, Igor Krupa 5a,Tymon Sztafij 5a, Adrian Bernatajtys 7c, Wiktor Wojcieszek 7a, Patryk Korzeniowski.
Dziewczęta z rocznika 2007/2008 zdobyły I miejsce.
Skład reprezentacji: Wiktoria Babiarz 8fms, Tatiana Gromek 8fms, Iga Górska 8fms, Maja Klimczewska 8fms, Oliwia Szatyńska 8fms Lena Szulc 8fms, Zuzanna Kowalczyk 7fms.
Chłopcy rocznik 2007-2008 zdobyli II miejsce.
Skład reprezentacji: Dominik Śmiłowski 7b,Igor Wysoczański 8e,Jan Zwoliński 8e,Szymon Kryszałowicz 8d , Hubert Rykowski 8b, Michał Skiba 7a.
Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w najbliższych zawodach, tym razem na szczeblu powiatowym.
Agnieszka Sałach
"Jest nad Bałtykiem miasteczko z bajki...."
W piątek 24 września uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu artystycznym.
Korzystając z zaproszenia Biblioteki Miejskiej w Ustce, mogliśmy obejrzeć autorską interpretację usteckiej legendy o Rosowej Bryzdze, której wizerunek uwieczniony jest w herbie naszego miasta. Artystki z Fundacji Wielkiej Matki przedstawiły cudowne obrazy malowane ziarenkami piasku, światłem oraz wzbogacone dźwiękami pięknej muzyki. Wrażenia były niezapomniane.
Koordynatorkami wydarzenia były bibliotekarki: Iwona Słomka i Małgorzata Lipska.
Dziękujemy za zaproszenie!
Wychowawczynie klas I- III
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! - pod takim hasłem 1 października 2021roku odbywał się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Nasza szkoła znalazła się wśród 5641 placówek zgłoszonych do udziału w tej akcji.
Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania, uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
W piątek 1 października uczniowie klas 4-8 wzięli udział w „Turnieju Klas”. Od godziny 8:00 Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały krótkie 2 minutowe testy sprawdzające z tabliczki mnożenia. Test napisało 218 uczniów naszej szkoły. Na podstawie średnich został utworzony ranking klas. I tak:
I miejsce zdobyła klasa VIII c
II miejsce klasa VII c
III miejsce klasa VII a
Natomiast Mistrzem Tabliczki Mnożenia został Bartosz Pudelski z klasy 7c.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Uczniowie zostali także zaproszeni na „Matematyczny Spacer” po szkole. W czasie przerw międzylekcyjnych mogli sprawdzić swoje umiejętności. Właśnie temu miały służyć plansze z działaniami matematycznymi i gotowe tabliczki mnożenia, które umieszczono w wielu miejscach naszej szkoły.
Z tabliczką mnożenia zmierzyli się także dyrektor Cezary Tokarczyk oraz kierownik ds. administracji Dawid Kościów.
Nasze Patrole Egzaminacyjne MT pojawiły się również w Urzędzie Miasta Ustka oraz Bibliotece Miejskiej. Wszyscy bezbłędnie odpowiedzieli na zadane pytania i tym samym uzyskali certyfikat - tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Później wybraliśmy się w teren, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia u napotkanych przechodniów. Nie wszyscy byli na tyle odważni, aby dać się przepytać, ale nie zabrakło też takich, którzy chętnie odpowiadali.
To matematyczne wydarzenie na stałe weszło do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach matematycznego święta
i zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.
Janina Sulewska
W czwartek 30.09.2021r. uczniowie klasy 4a i 5b wybrali się na wycieczkę. Jej celem była integracja zespołu klasowego na początku nowego etapu edukacyjnego. Uczniowie odwiedzili Farmę Alexa – Park Rozrywki w Charbrowie.
Miejsce od początku wszystkich zachwyciło. Najwięcej emocji wzbudził labirynt w polu kukurydzy. Punktem obowiązkowym było odwiedzenie Alexa w Królikowie. Mogliśmy go nawet pogłaskać i nakarmić.
Mieliśmy także okazję zobaczyć zabytkowe maszyny rolnicze, mogliśmy pojeździć różnymi traktorkami, a nawet zrobić prawo jazdy na ciągnik. Wielką frajdę sprawił dzieciom Traktor Ride - przejażdżka po polu w przyczepce.
Była też chwila na odpoczynek i posiłek. Później, specjalnie dla nas, do zabawy zaprosił nas sam Alex na Alex Show. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i bawiliśmy się w zgadywanki.
Na zakończenie wycieczki zaopatrzyliśmy się w pamiątki, które jeszcze przez długi czas będą nam przypominać mile spędzone chwile.
Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, zachwyceni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń.
Janina Sulewska, Lesja Ziółkowska
Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Miasta odbyły się w naszej szkole 28 września 2021r. Uprawnionych do głosowania było 374 uczniów z klas 4-8.
W kampanii wyborczej rywalizowało ze sobą 8 kandydatów. Uczniowie przygotowali plakaty, na których przedstawili najważniejsze punkty swojego programu.
Komisja wyborcza w składzie: Julia Dziopak, Marcelina Gruszczyńska, Aleksandra Szcześniak, Eliza Sztafij czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów. Nauczyciele nadzorujący przebieg wyborów: Katarzyna Bury, Marzena Roszman.
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:
Przewodniczący: Olivier Wojtkowiak, 8a
Zastępca przewodniczącego: Viktoriia Lisovets, 8a
Sekretarz: Stanisław Czaja, 7e
Naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta reprezentować będą następujące osoby:
Olivier Wojtkowiak, Viktoriia Lisovets, Julia Kantar.
Gratulujemy wygranym i wszystkim kandydatom, którzy startowali w wyborach!
Życzymy owocnej pracy!
Marzena Roszman, Katarzyna Bury
Chłopcy z klasy 5 c mistrzostwa sportowego w barwach MKS Jantar Ustka biorą udział w rozgrywkach klasy okręgowej Junior D2 w piłce nożnej. W zawodach uczestniczy 9 zespołów. Zwycięzca zagra w barażach o awans do ligi wojewódzkiej.
W meczu, który odbył się 25 września, uczniowie pokonali zespół KS Gryf Słupsk 6:1.
W składzie Jantara wystąpili:
Tymoteusz Bujak, Wiktor Dębowski, Filip Kaźmierski, Grzegorz Górczyński- Jędruszko, Jakub Pijanowski, Oskar Krawczyk, Aleksander Polkowski, Franciszek Gawroński, Filip Pietroń, Aleks Semeniuk, Aleksander Belina, Franciszek Romańczuk.
Bramki zdobyli: Jakub Pijanowski- 3, Oskar Krawczyk- 1.
Nauczycielem i trenerem chłopców jest pan Dominik Kaczmarek.
Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!
Marek Przełuski
20 września uczniowie klasy IV b, wraz z wychowawcą, mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Renatą Piątkowską, jedną z najbardziej znanych pisarek dla najmłodszych, autorką książek: „Zbój”, „Mruk”, „Najlepsi przyjaciele”, „Oko w oko ze zwierzakiem”. Tematem rozmowy był: Zbój, Mruk i reszta, czyli nasi bracia mniejsi w książkach Renaty Piątkowskiej.
Autorka wyraźnie podkreśliła, że nie ma nic ciekawszego niż wiedzieć więcej. Przekonywała, że dzięki czytaniu książek nasza wyobraźnia rozwija się i sami możemy kreować wygląd bohaterów, mamy również szansę być współautorami opowieści.
Ponadto uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali fragmentu opowiadania przeczytanego przez panią Malwinę Kożurmo – fantastyczną lektorkę, którą można usłyszeć między innymi w audiobookach z powieściami dla dzieci autorstwa R. Piątkowskiej.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o zwierzętach, chętnie zadawały pytania, a po spotkaniu uzyskały autografy i dedykacje do książek z księgozbioru szkolnego i prywatnego. Był również czas na zdjęcia.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Miejską w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.
Koordynatorkami wydarzenia były bibliotekarki: Iwona Słomka i Małgorzata Lipska.
Iwona Piotrowska
Informujemy, że 29 i 30 września 2021 r. (w środę i czwartek) odbędzie się w naszej szkole sesja fotograficzna, której wykonawcą będzie firma MAWI.
Zdjęcia indywidualne do pakietów promocyjnych zostaną zrobione wszystkim dzieciom. W wyniku montażu cyfrowego, ze zdjęć pojedynczych, powstaną zdjęcia grupowe.
Każde dziecko dostanie indywidualnie zapakowany pakiet z dodatkową informacją dla Rodziców o możliwości jego zakupu po preferencyjnej cenie. Istnieje także możliwość wykupu pojedynczych zdjęć, a także dowolnie wybranych elementów pakietu. Zakup fotografii jest dobrowolny.
Zachęcamy również do zrobienia innych, atrakcyjnych, zdjęć zaprezentowanych w OFERCIE SZKOLNEJ.
18 września dzieci z kola żeglarskiego, pod opieką pani Anny Poturaj, udały się do Centrum Sportów Wodnych OPTY, aby kibicować naszym żeglarzom biorącym udział w regatach XI Memoriału Jana Kołpy.
W zawodach startowali: Weronika Duduś z klasy VI a, Maria Rębarz z klasy VII c, Karol Radomski z klasy VIII a oraz nasi absolwenci i byli uczniowie: Alicja Piątak, Filip Sikorski, Artur Radomski oraz Martyna Lemańczyk.
Regaty przyniosły ze sobą mnóstwo emocji. Bardzo silny wiatr był ogromnym wyzwaniem dla wszystkich uczestników- dla mlodych żeglarzy z CSW OPTY Ustka oraz gości z klubu żeglarskiego ORLE ze Szczecinka.
Tym bardziej z dumą informujemy, że
w klasie Optymist C
w klasie Optymist B
Z kolei w klasie 420 wygrała zaloga - Alicja Piątak oraz Filip Sikorski
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Anna Poturaj
Szczepienia przeciw COVID - 19 odbywają się w każdą sobotę w Centrum Medycznym PZU przy ul.Kopernika w Ustce, po wcześniejszej rejestracji.
59 8146 011
59 8145 364
59 8145 068
Z wielką satysfakcją informujemy, że uczennice naszej szkoły: Małgorzata Adamowicz, Alicja Piątak, Maja Szydloch i Olga Szydloch otrzymały Nagrody Burmistrza za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021.
Uroczystość odbyła się 14.09.2021 o godzinie 15:00 w gmachu Urzędu Miasta Ustka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Grażyna Malczewska
W dniach 3 – 6 września 2021r. odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Bałtyckiego Festiwalu Piłki Ręcznej w Ustce. Gospodarzem i organizatorem tej imprezy był klub sportowy SSPR Szczypiorniak Ustka. Zawody podzielono na dwie kategorie wiekowe: rocznik: 2009 i młodsze oraz 2007/2008.
W grupie młodszej, czyli 2009r. rywalizowały ze sobą drużyny z Banina, Przywidza, dwa zespoły z Gdańska, Kowalewa Pomorskiego, Brodnicy, ze Słupska i Ustki. W klasyfikacji końcowej dziewczęta ze SSPR Szczypiorniak Ustka znalazły się na podium, zajmując III miejsce. Zwycięzcą turnieju została drużyna z UKS Siódemka – Osowa Gdańsk, Miejsce II przypadło drużynie z MKS Brodnica.
Oprócz sukcesów zespołowych były też osiągnięcia indywidualne. Najlepszą zawodniczką w drużynie została Amelia Orzoł, a Iga Kosieradzaka i Zuzanna Wiencek zostały wybrane do najlepszej siódemki turnieju.
Skład reprezentacji SSPR Szczypiorniak Ustka rocznik 2009/2010:
Andrzejewska Nina, Dziopak Zuzanna, Gębusia Julia, Horbacz Lena, Jarkiewicz Weronika, Kraśnik Hanna, Krzemińska Paulina, Pietroń Zuzanna, Witkowska Zuzanna, Zalińska Wiktoria, Orzoł Amelia, Ciszkowska Kamila, Dąbkowska Gabriela, Jakubek Wiktoria, Kosieradzka Iga, Świerczewska Zuzanna, Tochowicz Amelia, Wiencek Maja, Wiencek Zuzanna, Woźniak Aleksandra, Zwolińska Joanna. Trenerkami dziewcząt są Agnieszka Sałach i Izabela Gajewy.
W grupie starszej z rocznika 2007/2008 startowało 12 drużyn : z Ustki, Kwidzyna, Oborniki, Elbląg, dwie drużyny z Banina, Świekatowo, Kowalewo Pomorskie, Gdańsk, Nowa Karczma, Brodnica, Tczew. W klasyfikacji końcowej I miejsce zajęła drużyna z UKS Banino, miejsce II UKS Nowa Karczma, miejsce III APR Gladiator Oborniki. Nasze dziewczęta uplasowały się na V miejscu z łatwością pokonując drużynę UKS Siódemka – Osowa Gdańsk.
Reprezentacja SSPR Szczypiorniak Ustka rocznik 2007/2008:
Gromek Tatiana, Górska Iga, Krasucka Emilia, Kowalczyk Zuzanna, Krawczyk Nikola, Michałowska Paulina, Rajnert Jagoda, Szatyńska Oliwia, Szulc Emilia, Szulc Lena, Tkacz Jagoda, Zawada Antonina, Zbytniewska Matylda, Odelska Wiktoria. Trenerkami dziewcząt są Ewa Wrześniak i Izabela Gajewy.
Dodatkowo Oliwia Szatyńska i Matylda Zbytniewska zostały wybrane do najlepszej siódemki, a Lena Szulc otrzymała tytuł „Najlepszej bramkarki”. Z kolei najlepszą zawodniczką drużyny została Tatiana Gromek.
Dziewczętom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów zespołowych i indywidualnych.
Agnieszka Sałach
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022 z nadzieją, że uczyć się i pracować będziemy w trybie stacjonarnym. Aby tak się stało do ostatniego dania nauki warto – Drodzy Rodzice - rozważyć możliwość dobrowolnego zaszczepienia własnych dzieci w wieku 12 lat i więcej przeciwko COVID-19, w punktach szczepień znajdujących się na terenie Ustki.
Szczegółowe informacje przekazywane będą na spotkaniach wychowawców z uczniami i rodzicami, można do nich sięgnąć również na stronie szkoły pod linkiem:
https://sp2ustka.edupage.org/text78/
Pragnę poinformować, że w 20 pomieszczeniach szkoły w tym w 17 salach lekcyjnych oraz na dwóch korytarzach zostały wymienione posadzki. Obecnie zamiast zniszczonego parkietu położony jest tarkett (odporna na ścieranie, jasna wykładzina podłogowa). Przy wejściu do stołówki znajdują się nowe drzwi aluminiowe z samodomykaczem i nowa witryna, które – mam nadzieję – w sposób skuteczny zapobiegną przedostawaniu się zapachów z kuchni na obiekt szkolny.
Bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły strzeże zmodernizowany system monitoringu wizyjnego, który na 45 kamerach rejestruje obraz z jakością do 4K wewnątrz i na zewnątrz szkoły.
W każdej toalecie znajdują się dozowniki na płyn do mycia rąk oraz dozowniki na papier toaletowy i ręczniki papierowe, a w szatniach czekają na każdego ucznia nowe szafki. Żeby jednak skorzystać z szafek, musimy dokonać ponownego ich przydziału tak, aby uczniów poprzydzielać chronologicznie klasami, stąd też nasza ogromna prośba do rodziców, którzy otrzymali klucze w ubiegłym roku szkolnym o ich zwrot wychowawcom klas. Im szybciej to nastąpi, tym szybciej uczniowie będą mogli skorzystać ze swoich skrytek. W szatniach pozostawiliśmy haczyki na ścianach, na których można obecnie i później pozostawić mokre, wierzchnie ubranie oraz ławeczki.
Ze względu na nowe podłogi w salach oraz posiadanie własnych szafek informuję, że będziemy bezwzględnie wymagać od wszystkich uczniów stosowania w budynku szkoły obuwia zmiennego na jasnej podeszwie (§ 62 ust. 1 pkt. 12 Statutu SP2).
Przypominam również, że w na terenie szkoły uczniów obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych. W przypadku nagminnego, nieuprawnionego korzystania przez ucznia z telefonu komórkowego zostanie on zatrzymany przez nauczyciela lub dyrektora szkoły, zdeponowany osobiście przez ucznia w bąbelkowej kopercie (która zostanie zaklejona) i oczekiwać będzie na odbiór przez rodzica/opiekuna w sekretariacie szkoły lub u pedagoga szkolnego (§ 62 ust. 1 pkt. 13-16 Statutu SP2).
Drodzy Rodzice, pamiętajcie o wydaniu nowych lub zmieniających zgód, poświadczeń lub decyzji o które poproszą Was wychowawcy klas na pierwszym spotkaniu oraz o założeniu lub uaktualnieniu konta do e-dziennika. Instrukcja znajduje się pod tym linkiem:
https://sp2ustka.edupage.org/text/?text=text/text7&subpage=6
Pamiętajcie, że konto ucznia i rodzica mają zupełnie inne uprawnienia (mimo prawie identycznego widoku obu profili). To Wy macie mieć kontrolę nad kontem ucznia i rodzica, a NIE ODWROTNIE!
We wrześniu 2021 r. firma, z którą w bieżącym roku szkolnym umowę podpisała Rada Rodziców wykona – wzorem roku ubiegłego – zdjęcia legitymacyjne, towarzyskie, klasowe i inne. Wykup zdjęć będzie dobrowolny. Bardzo proszę o umożliwienie wykonania zdjęć legitymacyjnych dla każdego ucznia. Wówczas otrzymamy je bezpłatnie w wersji cyfrowej. Zostaną one wykorzystane (wyłącznie przez szkołę) do aktualizacji kont uczniowskich i do utworzenia mLegitymacji. Poza tym 40% kwoty ze sprzedaży zdjęć zasili konto Rady Rodziców. W zeszłym roku była to kwota 5700 zł!
O mLegitymację będzie mógł ubiegać się wyłącznie uczeń, który posiada aktualną i ważną legitymację w wersji papierowej. Więcej o mLegitymacji można poczytać pod tym linkiem:
https://sp2ustka.edupage.org/text71/
My z tą usługą startujemy od 1 października 2021 roku.
Rada Rodziców wychodzi również z propozycją zawarcia umowy grupowego ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). Korzyści jakie wynikają z zastosowania grupowego ubezpieczenia jest wiele, jak chociażby zwolnienie z płacenia składek do 10 % ogółu uczniów, korzyść dla Rady Rodziców w postaci zwrotu wpłaty 20% ogółu składek, obniżka na kolejne dzieci w rodzinie, gwarancja ubezpieczenia całej populacji uczniów szkoły.
Do dnia 10 września możecie się Państwo wypowiedzieć w tej kwestii, wypełniając ankietę dostępną wraz ze słowem przewodnim od Przewodniczącej Rady Rodziców oraz treścią oferty pod tym linkiem:
https://sp2ustka.edupage.org/text7/
MEiN zaproponowało program wspierający powrót uczniów do szkoły po pandemii w postaci zajęć wspomagających z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych dla uczniów klas 4-8. Zajęcia takie będą odbywać się również w naszej szkole w grupach międzyoddziałowych nie mniejszych niż 10 uczniów. Przewidzieliśmy na nie 285 godzin! Do udziału ucznia w nich potrzebna jest deklaracja rodzica wyrażona w postaci pisemnej lub elektronicznej (np. poprzez e-dziennik). Realizacja tych zajęć powinna się zakończyć do 22 grudnia 2021 roku. Gorąco zachęcam o skorzystania z tej formy pomocy w nadrobieniu zaległości.
W bieżącym roku szkolnym wycieczki szkole i klasowe mają zostać zaplanowane do końca września 2021 roku. Bardzo proszę o pomoc wychowawcom klas w ich planowaniu i organizacji. Istnieje możliwość wykorzystania dofinansowania do wycieczki z funduszy MEiN korzystając z programu „Poznaj Polskę”, szczegóły można poznać pod tym linkiem:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske.
Decyduje data złożenia wniosku.
W szkole nadal obowiązują procedury dotyczące obostrzeń związanych z COVID-19.
Przypomnę niektóre z nich:
https://sp2ustka.edupage.org/text10/
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
W roku szkolnym 2020/2021 braliśmy udział w wielu konkursach i olimpiadach oraz zawodach zajmując bardzo wysokie wyniki. Uczniowie naszej szkoły uzyskiwali w nich wysokie miejsca. Czterech uczniów zostało wyróżnionych nagrodą Burmistrza Miasta Ustka, których przyznano łącznie osiem. Uczniowie otrzymali trzy stypendia Starosty Słupskiego.
Dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz ciężkiej pracy uczniów szczególnie klas ósmych uzyskaliśmy w tych trudnych czasach pandemicznych, gdy obowiązywało nauczanie zdalne, wyniki z egzaminu ósmoklasisty na poziomie średnim i powyżej średniego. To wynik bardzo dobry! Lepszy od wyniku miasta Ustki, powiatu słupskiego, województwa pomorskiego i kraju! Wyniki możecie obejrzeć pod tym linkiem:
https://sp2ustka.edupage.org/text48/
Pragnę przypomnieć, że wpłacane dobrowolnie przez Państwa składki na Radę Rodziców, są przeznaczane wyłącznie dla uczniów (np. na nagrody rzeczowe, dofinansowanie wyjazdów na konkursy). Gorąco zachęcam do takiego finansowego wsparcia dzieci.
Nauczyciele SP 2 – mieszkańcy Ustki – pracują bardzo aktywnie składając projekty, które mają służyć nie tylko naszym uczniom, ale też dzieciom z innych szkół i mieszkańcom miasta. Pozytywnie zaopiniowany został pomysł stworzenia Ogrodów Sensorycznych przy szkole. Czekamy z niecierpliwością na sfinalizowanie tego projektu. Niedawno złożyliśmy ofertę stworzenia na terenie SP 2 Miasteczka Ruchu Drogowego i Kreatywnej Strefy Gier Podwórkowych, które mogłoby być sfinansowane z budżetu obywatelskiego. Uznaliśmy, że to bardzo potrzebna inicjatywa, więc mimo braku jej akceptacji w bieżącym roku, nie ustaniemy w forsowaniu tego pomysłu.
Dla nas najważniejsze są dzieci i chcemy zrobić dla nich jak najwięcej! Szkoła to jednak nie tylko nauczyciele i uczniowie. Szkoła to także pomocni Rodzice. Dlatego prosimy Państwa o współpracę z nami i działania wspierające.
Nowy rok szkolny niech będzie spokojny, ale pełen uczniowskiej aktywności i sukcesów.
Życzę wszystkim zdrowia - dbajmy o siebie nawzajem.
Cezary Tokarczyk
Dyrektor szkoły