Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego 

    16 grudnia 2019 absolwentka naszej szkoły Helen Aslan otrzymała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży - mieszkańców województwa pomorskiego.

    Projekt „Pomorski program pomocy stypendialnej 2019/2020” jest dedykowany uczniom szczególnie uzdolnionym, z wysokimi wynikami nauczania oraz uczniom ze znaczącymi osiągnięciami w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

    Takie stypendia motywują do dalszej nauki, rozwijania swoich zdolności i pasji.

    Gratulujemy i życzymy jeszcze wielu, wielu sukcesów.

    Marlena Gruszczyńska

  • Wyprawa Klubu "Gepard"

     

    Grochala Nadia, Wojtowicz Tadeusz - kapitan, Śmiłowski Dominik, Jarosz Adrian, Grochala Krzysztof, Śmiłowski Grzegorz, Focsa Vladimir wzięli udział w turnieju w ramachII International Championship of Children Grappling Leauge Young Grapplers w Żyrardowie w dniu 07.12.2019 roku. 

    Do zawodów zgłosiło się 170 zawodników z Polski, Łotwy, Białorusi i Czeczenii. Zabrakło zawodników z Rosji. W wyniku zaciętej rywalizacji wywalczono pięć medali, cztery brązowe i jeden srebrny:

    Wojtowicz Tadeusz - medal srebrny kat. 64 kg.- Grupa U12; Grochala Nadia - medal brązowy w kat. 36 kg - Grupa U10; Śmiłowski Grzegorz - medal brązowy w kat. 76 kg.- Grupa U18; Grochala Krzysztof - medal brązowy w kat. 56 kg.- Grupa U16; Focsa Vladimir - medal brązowy w kat. 68 kg.- Grupa U18.

    Medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Janusz Rżysko

  • Świątecznie u przedszkolaków

     

    Uczniowie klasy 7c przeprowadzili świąteczne zajęcia w Miejskim Przedszkolu nr 2. Dziewczynki recytowały zimowe wierszyki, śpiewały piosenkę w języku angielskim „Merry Christmas”przy akompaniamencie ukulele.

    Zaś przedszkolaki zgadywały zagadki związane ze świętami oraz kolorowały magiczną kulę. Na koniec zajęć do dzieci zawitał Święty Mikolaj z własnoręcznie robionymi prezentami i babeczkami - reniferkami upieczonymi przez uczennicę Kasię.

    Lesja Ziółkowska

  • Zaśpiewały na usteckim kiermaszu

    Nasze zdolne wokalistki  umiliły  ustczanom zakupy podczas świątecznego kiermaszu, który odbył się 6 grudnia w parku na Placu Dąbrowskiego o godz. 16.30. Solo zaśpiewały: Gosia Giza z kl. 3, Klaudia Chramiec z kl. 5, Amelia Duduś z kl. 7, Wiktoria Kuzemko z kl. 5.

    Wrażenie zrobił także zespół LADIES w składzie: Kasia Guzowska, Ola Górska, Olga Szydłoch, Ola Grabowska, Maja Dziedzic, Oliwia Lenczewska. Zaśpiewały pięknie znane kolędy i piosenki świąteczne, polskie i zagraniczne. Publiczność była zachwycona i zachęcona do kupowania prezentów pod choinkę. Jesteśmy dumni z naszych wokalistek i cieszymy się, że mogły reprezentować i promować naszą szkołę. Życzymy dalszych sukcesów.

    Beata Kamińska -Mikiciuk

  • Warsztaty w zerówce

    W czwartek, 12 grudnia, wychowawczyni szkolnej zerówki, Iwona Mordal zaprosiła swoich uczniów wraz z ich rodzicami na warsztaty przedświąteczne.

    Celem zajęć było wspólne wykonanie bombek choinkowych i ozdób świątecznych. W trakcie warsztatów, przy migocącej lampkami choince i kolędach w tle, powstało wiele pięknych prac. Twórcze pomysły dzieci wspierali mocno zaangażowani rodzice i wychowawczyni. Kolorowe bombki z wielką radością i satysfakcją dzieci umieściły na przedszkolnej choince. Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze, a zadowoleni rodzice nie mogą się już doczekać kolejnego integracyjnego spotkania.

                                                               

                                                                                                                                                    Iwona Mordal

  • Sukcesy naszych szachistów

    Jak co rok usteccy szachiści rozpoczynają rywalizację w ramach Miejskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży. W bieżącym roku szkolnym do turnieju szachowego miały stanąć po dwie drużyny z każdej ze szkół -starsza (kl. VII-VIII), i młodsza (kl. I-VI).

    Starszą grupę naszej szkoły tworzyli: Piotr Chołody, Wojciech Słomka i Alicja Piątak z kl. VII C oraz Mikołaj Pietrzyk z kl. VIII B. W młodszej grupie znaleźli się szachiści z kl. VI E Franciszek Brzóska i Jakub Klimaszewski oraz uczniowie z kl. IV A Sofia Kavun i Szymon Grzelak. Do rywalizacji w ramach Miejskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży nie stawiły się reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1, natomiast Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowała tylko młodsza grupa. Po szybkim zwycięstwie nad SP 3 obie nasze reprezentacje uzyskały prawo reprezentowania Ustki w Powiatowej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży w Smołdzinie w dniu 08.10.2019r. Starsza reprezentacja uplasowała się na 4 miejscu, natomiast młodsi szachiści bezapelacyjnie wygrali turniej, zyskując sobie tym samym prawo reprezentowania powiatu słupskiego na wyższym etapie rozgrywek. Półfinał Wojewódzkiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży odbył się w Przechlewie w dniu 17.10 2019r.

    Do drużyny wyjeżdżającej do Przechlewa dołączył obiecujący szachista z kl.I A Igor Zdrzeniecki, który był graczem rezerwowym. Ostatecznie nasi szachiści zajęli 2 miejsce Warto podkreślić, że na tym etapie rozgrywek szachowych nasza szkoła prezentowała się trzykrotnie, zdobywając za każdym razem tę samą lokatę - 2. miejsce.

    Instruktor szachowy

    Wojciech Sypiański

  • Strofy Mickiewicza

    10 grudnia 2019 r. odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Wzięło w nim udział 13 deklamatorów z klas IV-VIII. Uczniowie recytowali poezję wieszcza: bajki, ballady, wiersze, fragmenty „Pana Tadeusza”.

    Jury w składzie: Marzena Roszman, Klaudia Sołoduch i Iwona Perużyńska przyznało nagrody w dwóch kategoriach. Wśród recytatorów z klas IV-VI pierwsze miejsce zajął Antoni Mordal, kl. VI a, drugie – Julia Dziopak, kl. V e, trzecie – Angelika Bakulińska, kl. V d. Spośród uczniów starszych nagrodzono Michała Grzegorczyka z kl. VIII b (1. miejsce), Oliwię Lenczewską z kl. VII c (2. miejsce)i Valerię Gavrilitę z kl. VIII c (3. miejsce).

    Konkurs recytatorski uświetniły występem artystycznym uczennice z kl. VII c: Amelia Duduś, Aleksandra Górska i Katarzyna Guzowska, przygotowane przez p. Beatę Kamińską-Mikiciuk. Dziewczęta zaprezentowały poezję śpiewaną.

    Nagrody dla wszystkich deklamatorów ufundowała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

    Laureaci dwóch pierwszych miejsc w obu kategoriach będą reprezentować szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Świeczka dla Mistrza Adama” w Łupawie, który odbędzie się na początku 2020 roku.

     

    Iwona Perużyńska

  • Zielona Szkoła w Szymbarku

    Klasa Va w dniach 25 – 29 listopada br. przebywała  na zielonej szkole w Szymbarku. Program zajęć był ciekawy i bogaty.

    W poniedziałek -„Kartografia, czyli jak czytać mapy i nie zgubić się w lesie”. Po części teoretycznej odbyły się  zajęcia w plenerze. Zadaniem uczniów było dojść  za pomocą mapy i kompasu do jeziora Kniweskiego. Wieczoremna zajęciach plastycznych - lepienie z gliny.

    We wtorek w ramach warsztatów edukacji ekologicznej wybraliśmy się na długi spacerna najwyższy szczyt Wieżycę. Aura nam sprzyjała, czuliśmy się jak w krainie lodu. Po obiedzie kolejna dawka edukacji ekologicznej nt.” Wilcza wataha – społeczność doskonała”. Uzyskaliśmy wiele informacji o tych mądrych i niezwykle „ułożonych” w stadzie zwierzętach. Wieczorem uczyliśmy się, jak z papieru czerpanego zrobić piękne kartki.

    W środę rozpoczęliśmy dzień podchodami przyrodniczymi. Za pomocą kompasu i wyznaczania azymutu grupy musiały schować zadania , po czym nastąpiła wymiana  grup i należało zadania odnaleźć, wykonać i wrócić do ośrodka. Po południu bardzo ciekawe zajęcia z Panią Małgorzatą Piotrowicz i Jej żywymi przyjaciółmi: ślimakiem  afrykańskim, spinką, karaluchami Kleopatrą i Juliuszem. Każdy odważny mógł wziąć stworzonka na ręce i dokładnie  je obejrzeć. Frajda była niesamowita. Po kolacji oczywiście warsztaty plastyczne, a na nich malowanie pięknych obrazków na szkle. I to nie był jeszcze koniec tego wieczoru. O 21.00 zaczęło się piżama party z poczęstunkiem i wspólnym oglądaniem filmu familijnego pt. „ Czy to ty , czy to ja?”

    W czwartek , po śniadaniu, warsztaty ekologiczne nt. „ Co się kryje w kropli wody?” Wyposażeni w wiaderka, sitka ruszyliśmy nad jezioro Ostrzyckie. Po drodze graliśmy w grę  „Łapanie w sieć”, przy której było wiele radości. Na miejscu nad jeziorem wyławialiśmy„ skarby” jeziora i wspólnie omawialiśmy nasze zdobycze. Po obiedzie znowu dawka wiedzy ekologicznej nt. „Płazy i gady KPK”. Po bardzo ciekawej prezentacji nadszedł czasna niespodziankę. Tym razem był to wąż miedziany. Każdy chętny mógł go osobiście pogłaskać. Po kolacji czas na kolejne już ostatnie warsztaty plastyczne – wytwarzanie mydełek według własnego gustu, co do koloru, zapachu i kształtu. I jeszcze jedna atrakcja wieczoru -wspólne pieczenie kiełbasek, śpiewanie piosenek. W piątek po śniadaniu  wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

                                                                                                       Marlena Gruszczyńska

     

  • Mikołajkowy wyjazd do Aquaparku w Redzie

    Klasa 6e z okazji mikołajek wyjechała do Aquaparku w Redzie. Przed wejściem do autokaru dotarł do nas słodki prezent od Mikołaja. Dzieci w dobrych nastrojach udały się w drogę. Na miejscu, w krainie wodnych przygód każdy znalazł atrakcje idealną dla siebie.

    Pośród kolorowych basenów i zakręconych zjeżdżalni czekały prawdziwe rekiny, które pływają w ogromnym akwarium rafowym. Na wodnej ścieżce o długości 315 m wraz z delikatnym nurtem, w otoczeniu palm udawaliśmy się w głąb wulkanu. Atrakcją był też Wave Pool” – gdzie odpoczynek w tradycyjnym basenie w mgnieniu oka zmieniał się w prawdziwie morską frajdę. Wysokie na nawet 1,5 metra fale wytwarzane tam są przez niepozornego „zadziornego rekinka”. W drodze powrotnej musieliśmy uzupełnić nasze zapasy energii w MacDonaldzie. Myślę, że był to udany dzień.

                                                                                                                Gabriela Troczyńska

  • Srebro piłkarek ręcznych

    2 grudnia 2019r.  (niefortunnie przed egzaminami próbnymi 8 klas), nasze zawodniczki rozgrywały mecze finałowe w Potęgowie w ramach  Powiatowej Olimpiady Młodzieży  w piłce ręcznej.

    Zespół dziewcząt w składzie: Weronika Chabernal, Gabriela Gołąb, Oliwia Szponar, Dominika Tkaczyk, Maja Buszka, Oliwia Troczyńska, Dagmara Mucha, Sieracka Katarzyna, Julia Adamczewska, Laura Starczewska, Sofiya Ishchak, Iwa Matwijenko wygrały  pierwszy mecz z Główczycami (12:8).  Niestety uległy gospodarzom (9:13), uzyskując ostatecznie drugie miejsce w powiecie słupskim. Jestem dumna z  dziewczyn, że potrafiły przezwyciężyć stres przedegzaminacyjny i  znalazły w sobie siły, żeby mimo dużej liczby kibiców z Potęgowa - walczyć do końca.

                                                                                                                 Gabriela Troczyńska

  • Mikołajkowy turniej w piłkę nożną

    W sobotę 7 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora OSiR.

    Turniej odbywał się w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Podczas sobotniego poranka każdy  uczestnik turnieju oprócz rywalizacji sportowej i zdrowego spędzania wolnego czasu otrzymał mikołajkowy słodki upominek.

                                                                                        Gabriela Troczyńska

  • Mikołajkowa wizyta w Muzeum Chleba

    ...coś jest szczególnego

    W tym powszednim - chlebie - w rozłamaniu

    Ziarnka ostatniego…

    C. K. Norwid,  Pierścień Wielkiej Damy

    6 grudnia 2019 r. uczniowie klasy V c z nauczycielkami wybrali się do Muzeum Chleba w Ustce. Funkcjonuje ono od 1997 r. przy ul. Marynarki Polskiej 49, w tym samym budynku, w którym znajduje się Piekarnia i Cukiernia Eugeniusza i Adama Brzósków.

    Najpierw obejrzeliśmy film o chlebie, który prezentował m.in. proces produkcji pieczywa, a następnie przewodnik opowiedział nam o bardzo licznych zbiorach muzealnych. Uczniowie mogli dotknąć niektórych eksponatów, ale największe zainteresowanie wzbudziły wagi z odważnikami do sprawdzania masy porcji ciasta na chleb lub bułki, wielki mikser, urządzenie do nadziewania pączków marmoladą, lodówka, która chłodziła bez prądu, krajalnice do chleba. W muzeum zgromadzono nie tylko starodawne maszyny do produkcji pieczywa, ale także urządzenia do wytwarzania słodyczy. Widzieliśmy więc przyrząd do wyrabiania landrynek oraz formy do pralinek i czekoladek.

    Na zakończenie mikołajkowego wyjścia do muzeum uczniowie wpisali się do księgi pamiątkowej i skosztowali pysznych pączków z Piekarni i Cukierni Brzóska.

    Iwona Perużyńska

  • Idą, idą Święta!

    Chociaż to dopiero początek grudnia i śniegu jeszcze nie widać, wszystkim w naszej szkole udziela się już świąteczny nastrój.

    Boże Narodzenie to czas pełen radości i nadziei, dlatego nie dziwi, że pragniemy go przeżywać jak najszybciej. Od kilku dni każdego, kto wchodzi do naszej szkoły , wita piękna choinka, a w szkolnych korytarzach zachwycają pomysłowo udekorowane drzwi do sal lekcyjnych. Każde są inne i wyglądają jak przejście do cudownego świata, gdzie wszystko jest możliwe. Okna niektórych klasopracowni, ozdobione śnieżynkami, dają namiastkę tego, czego szczędzi nam  łagodny klimat. Najważniejszy jest jednak klimat, który tworzą ludzie, a o miłą świąteczną atmosferę  w naszej szkole dbają zarówno nauczyciele, jak i uczniowie i ich rodzice.

                                                                   Klaudia Sołoduch

  • Mikołajkowa wyprawa do Krainy Lodu

    6 grudnia br., z okazji mikołajek, klasy Va, b, d, e oraz IVa wybrały się wraz z wychowawczyniami do Multikina w Słupsku na film pt. "Kraina lodu II".

    Niezwykłe przygody Elsy i jej przyjaciół uczniowie oglądali w wersji 3D. Dzięki temu zdjęcia puszczy wydawały się jeszcze bardziej magiczne, a wejście w bajkowy świat bohaterów było o wiele łatwiejsze. Film o poszukiwaniu prawdy i  niezwykłej mocy dobra i miłości to na pewno piękny prezent od Świętego Mikołaja.

                                                           Klaudia Sołoduch

  • Anielskie głosy

    Gratulacje dla wokalistek z naszej szkoły, które reprezentowały nas na XV Regionalnym Konkursie Piosenki Religijnej "Na Anielską Nutę" w Słupsku. Małgosia Giza z kl. 3 zajęła 1 miejsce, a Kasia Guzowska z kl. 7 - 3 miejsce.

    Małgosia zajęła również  III miejsce w XXX Festiwalu Pieśni Religijnej - "Cantate Domino" w Koszalinie, w kategorii soliści. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mamy takich zdolnych uczniów.

    Życzymy dalszych sukcesów !  

    Beata Kamińska-Mikiciuk

  • „O misiu Wojtku, który został żołnierzem”

    W listopadzie w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno-historyczny, który miał na celu  wzbogacenie wiedzy historycznej uczniów, przybliżenie im postaci Niedźwiedzia Wojtka, który został żołnierzem 2. Korpusu Polskiego w czasie II wojny światowej, prezentacje twórczości artystycznej dzieci oraz uatrakcyjnienie szkolnych obchodów Światowego Dnia PLuszowego Misia

    Nasi uczniowie przygotowali wspaniałe prace z Misiem Wojtkiem w roli głównej, posługując się różnorodnymi technikami, m.in.: wyklejali prace bibułą, papierem, plasteliną, malowali farbami, mazakami, kredkami, itp. Prace zostały ocenione przez czteroosobowe jury w składzie: Dorota Bernacka, Aldona Feszler, Małgorzata Lipska oraz Marzena Roszman. Doceniając ciekawą technikę plastyczną, staranność wykonania pracy, wysiłek twórczy oraz oraz ogólny wydźwięk artystyczny, przyznano nagrody:

    I miejsce

    • Meller-Kubica Bolesław, uczeń klasy I b
    • Bernatek Kamil, uczeń klasy I a

    II miejsce

    • Adamski Aleksander, uczeń klasy I a

    III miejsce

    • Zawada Adrian, uczeń klasy III d

    Nagroda specjalna                         

    • Trojanowska Oliwia, uczennica klasy I b

    Wyróżnienia

    • uczeń klasy I a: Grzelczyk Marcel
    • uczniowie klasy I b: Siwek Bartosz, Brzeziński Maksymilian, Zdziaszek Karolina
    • uczniowie klasy III d: Andrzejewska Nina, Born Ksawery, Krawczyk Oskar, Leśniak Kinga, Kulpiński Wiktor, Zhmurin Danyil

    Wszystkim Miłośnikom Niedźwiedzia Wojtka dziękujemy za zaangażowanie!

    Organizator konkursu

     Dorota Bernacka

  • Dzień Pluszowego Misia

     

    25 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. Z radością, a niejednokrotnie z dumą dzieci przedstawiały swoich pluszowych przyjaciół oraz opowiadały ich historie 

    Misiom bardzo spodobały się wierszyki i piosenki, które dzieci dla nich przygotowały. Uczestniczyły również w zajęciach plastycznych i muzycznych. Uczniowie bezbłędnie wymieniali najbardziej popularne misie oraz tytuły bajek, w których misie  głównymi bohaterami. Rozpoznawały gatunki niedźwiedzi żyjących na świecie, ochoczo rozwiązywały zagadki związane z misiakami. Odbyła się gimnastyka oraz konkursy sprawnościowe z misiem w roli głównej. Następnie dzieci degustowały prawdziwy przysmak niedźwiedzi – miód… Na koniec wszyscy uczniowie i wszystkie misie stanęły do wspólnej fotografii. Główni bohaterowie niewątpliwie umilili nam pobyt w świetlicy. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej atmosferze.

                                                                                  Wychowawcy świetlicy

  • Ogólnopolski konkurs ortograficzny

    Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Łamaniec Ortograficzny” przygotowanego przez Centrum Edukacji Ego Partum wzięło udział 40 uczniów z  naszej szkoły. Koordynatorkami konkursu były panie: Katarzyna Meldner i Maria Drapalska.

    Wyniki konkursu:
    Klasy 3:

    • udział wzięło sześciu uczniów  - najwyższy wynik – 54 p. - Marcel Osobliwy i Marcin Szczygieł

    Klasy 5:

    • udział wzięło trzynastu uczniów - wyróżnienie – 62 p. – Ida Żupnik

    Klasy 6:

    • udział wzięło  jedenastu uczniów - najwyższy wynik – 56 p. – Olivier Ziółkowski

    Klasy 7 i 8:

    • udział wzięło dziesięć osób - laureat konkursu – 66 p. – Olga Szydloch, wyróżnienie – 62 p. – Małgorzata Adamowicz

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Katarzyna Meldner

  • Dyskoteka andrzejkowa

     

    Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenia. To magiczny wieczór poświęcony wróżbom i wspaniała okazja do wspólnej zabawy.

    Z tej okazji 29 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował dyskotekę dla uczniów klas IV -VIII. Nie zabrakło oczywiście wróżb - na kilku stoiskach można było sprawdzić swoją przyszłość – było wróżenie z serc, z kubeczków, itp. Towarzyszyła zabawa przy muzyce –  o to zadbali p. Aldona Feszler oraz uczeń klasy 8a, Konrad Bury.  Uczniowie bawili się w rytmie znanych przebojów: makarena i wiele innych. Oprócz wróżb i tańców zorganizowano także konkursy ze słodkimi nagrodami. Wzbudziły one wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

    Marzena Roszman

  • Z poprawną polszczyzną za pan brat

    W październiku tego roku grupa uczniów  naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym " Z poprawną polszczyzną na co dzień".

    Do 2. etapu zakwalifikowało się czworo spośród nich: Jakub Hałaj i Jakub Kondraciuk z klasy 7a, Stanisław Puda z klasy 6 e oraz Małgorzata Adamowicz z klasy 7c. Najlepszy wynik uzyskał Jakub Hałaj. Gratulujemy i życzymy powodzenia w 2. etapie.  Do konkursu uczniów przygotowują polonistki: Katarzyna Meldner, Iwona Perużyńska i Klaudia Sołoduch.

                                                                                                              Klaudia Sołoduch

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć