W ramach współpracy z Biblioteką Miejską kolejna grupa naszych uczniów skorzystała z możliwości kontaktu ze współczesnym pisarzem.
Tym razem był to Paweł Beręsewicz – autor blisko 30 książek dla dzieci, w tym cyklu o zabawnej rodzinie Ciumków. Pisarz jest anglistą, tłumaczem oraz zapalonym cyklistą.
Miłe rozmowy o książkach – stylizowane na spotkania przy herbatce – bardzo zaciekawiły naszych uczniów. W ten sposób dzieci poznały tematykę najważniejszych powieści autora, głównie serii o rodzinie Ciumków. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o książce „Czy wojna jest dla dziewczyn?” oraz o nowszych dziełach autora.
Paweł Beręsewicz stworzył bardzo przyjazną atmosferę: dzieci czuły się ważne, chętnie zadawały pytania, z uwagą przysłuchiwały się rozmowom autora z kolejnymi uczniami.
Po powrocie do szkoły wielu uczniów wypożyczyło w naszej bibliotece książki P. Beręsewicza i z przejęciem opowiadało o spotkaniu z autorem.
Wychowawczynie klas 3b i 3d: Anna Poturaj i Izabela Orłowska serdecznie dziękują naszym bibliotekarkom za organizację spotkania autorskiego.
Anna Poturaj, Izabela Orłowska
Uczennice klasy 7c, wraz z nauczycielką- Lesją Ziółkowską, odwiedziły Miejskie Przedszkole Nr 1 w Ustce.
Dziewczęta przeprowadziły zajęcia z przedszkolakami z zerówki. Dzieci słuchały jesiennych wierszyków i piosenki, rozwiązywały zagadki oraz kolorowały zaczarowaną dynię. Pod koniec zajęć przedszkolaki częstowały się pysznymi dyniowymi ciastkami, które upiekła uczennica Amelka. To pierwsze z zaplanowanych spotkań z usteckimi przedszkolakami w ramach promocji naszej szkoły.
Lesja Ziółkowska
15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Celem tego szczególnego dnia jest przypomnienie wszystkim kobietom o konieczności regularnych badań piersi.
Z tej okazji w szkole odbyła się akcja informacyjna. Przygotowano tablicę, na której pod hasłem Łączy nas kobiecość umieszczone zostały najważniejsze informacje z zakresu profilaktyki raka piersi. W czasie przerw uczniowie rozdawali pracownicom szkoły i uczennicom ze starszych klas różowe, zrobione przez uczniów i koordynatorki akcji, wstążeczki -symbol walki z rakiem piersi, oraz ulotki z instrukcją, jak samodzielnie badać piersi. Uczennice klas VIII wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Panie z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupsku. Bardzo dziękujemy.
Koordynatorki akcji Hanna Kostrzewska i Sylwia Mencel
Nasi uczniowie wzięli udział w świetlicowym konkursie plastycznym pt. „Wesoły Nauczyciel”. Dzieci wykazały się talentem, prezentując portrety wybranych nauczycieli.
Laureatami zostali:
I miejsce: Zuzanna Adamczewska, Blanka Wojcieszek
II miejsce: Marta Cieślak, Julia Lewandowska
III miejsce: Julia Kubiaczyk, Zuzanna Pietroń.
Jury doceniło talent wszystkich uczestników i wręczyło im drobne upominki.
Gratulujemy!
Marlena Atalska
22 października 2019 roku odbyła się Uroczystość Ślubowania i Pasowania uczniów klas pierwszych.To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji, zarówno wśród uczniów, jak i rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu pan Piotr Wszółkowski, rodzice i bliscy pierwszoklasistów.
Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych rozpoczęła się wystąpieniem wicedyrektor szkoły pani Jolanty Wójtowicz, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Ten uroczysty moment został uhonorowany wręczeniem przez pana Piotra Wszółkowskiego pięknych obrazków upamiętniających widoki naszego miasta Ustki. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Ustce. W odpowiedzi na to uroczyste dla nich wydarzenie uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Na zakończenie nie zabrakło życzeń i upominków od starszych koleżanek i kolegów z klas III. Pierwszaki otrzymały też pamiątkowe dyplomy i prezenty od rodziców. Dopełnieniem uroczystości była wspólna zabawa z animatorem i słodki poczęstunek.
Tą piękną uroczystość uzupełnijmy życzeniami:
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
Beata Kostrzewska
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Uczymy dzieci programować”. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas I- III.
Celem zajęć jest rozwijanie u uczniów logicznego myślenia, umiejętności pracy zespołowej oraz stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie w cyfrowy świat. Na zajęciach korzystamy z mat do kodowania oraz robotów edukacyjnych typu „Ozobot”. Tematyka zajęć dostosowana jest do pór roku i świąt okolicznościowych . Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i sprawiają uczniom wiele radości i satysfakcji .
Agnieszka Wardecka
Kolejna grupa naszych uczniów została zaproszona do usteckiej Biblioteki Miejskiej. Tym razem klasy: 3a, 3c oraz 6e uczestniczyły w kreatywnych warsztatach w oparciu o teatrzyk kamishibai (z japońskiego: KAMI to papier, SHIBAI to teatr).
Zofia Piątkowska – Wolska – redaktor naczelna Papierowego Teatru Kamishibai z Wydawnictwa Tibum przedstawiła dzieciom piękną historię „Dziecko” – na specjalistycznych kartach narracyjnych. Lekka drewniana scena z opowieścią na papierze w środku skupiała uwagę uczniów w sposób nadzwyczaj skuteczny. Po odczytaniu utworu wyraźne było wyciszenie psychofizyczne uczniów nadaktywnych, mimo głębokich przeżyć emocjonalnych.
Następnie dzieci w grupach same wykonywały swoje karty ilustracyjne i tworzyły własną książkę. Wymyślały historię na podstawie pomocniczych kości obrazkowych, przedstawiały opowieść w sposób graficzny (rysowały) oraz prezentowały swoje dzieło przed publicznością.
Uczniowie wykazali się inwencją twórczą, zaskakując prowadzącą wzbogaceniem opowieści podkładem muzycznym czy efektami dźwiękowymi adekwatnymi do fabuły.
Wychowawczynie: Agnieszka Wardecka, Alicja Sokołowska oraz Gabriela Troczyńska były zachwycone prowadzeniem oraz formą warsztatów, ale także możliwościami i potencjałem uczniów, jaki te zajęcia z nich wydobyły.
Warsztaty odbyły się w ramach projektu MłodziCzytają 3.0. Koordynacją przedsięwzięcia zajęły się pracownice naszej biblioteki szkolnej: Małgorzata Lipska i Urszula Sobków.
W imieniu uczniów i nauczycieli serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki Miejskiej za wyjątkowo atrakcyjne zajęcia.
Gabriela Troczyńska
„ Powiedz mi – zapomnę.
Pokaż mi - a zapamiętam.
Pozwól mi działać – a zrozumiem”
Konfucjusz
Na przełomie września i października 2019 roku klasy 5e, 6a, 6b, 6c, 6d, 6e, 7b, 7c wraz w wychowawczyniami udały się na zieloną szkołę w okolicach Karpacza. Wyruszyliśmy spod szkoły, po kilku godzinach jazdy autokarem szczęśliwie dotarliśmy do Bukowca. Jest to niewielka, ale jakże malownicza wieś położona w województwie dolnośląskim. Pierwsze wzmianki na temat miejscowości w źródłach pisanych pochodzą z około 1305 roku. Heincze von Zdelitz wymieniany jest jako pan osiadły na Bukowcu w 1379 roku. Rodzina von Zedlitz panowała na dobrach bukowieckich do połowy XVI wieku.
Pierwszego dnia udaliśmy się na krótki spacer po okolicy. Największą atrakcją były zajęcia plastyczne i informatyczne. Dzieci lepiły z gliny piękne koty, które zabrały ze sobą do domu, ale zdecydowanie największe emocje tego dnia wzbudziły zajęcia z robotyki. Każdy z uczniów mógł samodzielnie sterować robotem.
We wtorek zdobywaliśmy Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów, jak również Czech, województwa dolnośląskiego, a także całego Śląska. Jego oficjalna wysokość bezwzględna to 1603 m n.p.m. Niestety tego dnia pogoda nam nie dopisała i nie dotarliśmy na sam szczyt, ale udało nam się zwiedzić Świątynię Wang, a także doświadczyć wielu wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
Kolejne dni także miały bardzo ciekawy program. Udaliśmy do miasteczka Western City, gdzie obejrzeliśmy napad na bank w wykonaniu kowbojów. Wiele emocji dostarczył nam wjazd w strugach deszczu kolejką na Szrenicę. Następnie zobaczyliśmy Wodospad Kamieńczyka, najwyższy w polskich Sudetach.
Ekscytującym wydarzeniem była wizyta w Parku Miniatur w Kowarach i zamku Chojnik, czy udział w warsztatach teatralnych. Fantastycznie bawiliśmy się również w kompleksie basenowym Termy Cieplice. Odwiedziliśmy Leśną Hutę Szkła i wzięliśmy udział w warsztatach.
Jednym z piękniejszych miejsc, które zobaczyliśmy, były Kolorowe Jeziorka. Cztery jeziorka: żółte, purpurowe, błękitne i czarne leżą na zboczu Wielkiej Kopy. Zabarwienie wody w akwenach związane jest ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk.
Atrakcji było co nie miara, nie sposób ich wszystkich wymienić i opisać. Wyjazd na zieloną szkołę należy uznać za bardzo udany. Pomimo kapryśnej pogody wszystko przebiegało sprawnie i bez jakichkolwiek zakłóceń. Z przyjemnością i z dozą refleksji wspominamy górskie wycieczki oraz zabytki, które zobaczyliśmy.
Marzena Roszman
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej zwany też „Dniem Nauczyciela”. Data ta weszła do naszego kalendarza pod tym hasłem w roku 1982. Przywołuje rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 roku. To święto pedagogów, które jest uroczyście obchodzone w instytucjach związanych z edukacją.
Ten wyjątkowy dzień również został upamiętniony w naszej szkole. Przygotowano akademię, w której udział wzięli uczniowie klas V, VII i VIII. Uroczystość stworzyła okazję do serdecznych i szczerych podziękowań za trud włożony w edukację, za wsparcie
w trudnych chwilach i nieustającą motywację do zdobywania wiedzy. Padło wiele miłych słów ze strony dzieci, a ich dopełnieniem były występy artystyczne.
Podczas uroczystości nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wręczone zostały Nagrody Dyrektora, ponadto wnioskowano o wyróżnienie w postaci Nagrody Burmistrza.
Wyróżnieni Nagrodą Burmistrza zostali również nasi uczniowie:
Małgorzata Adamowicz kl. 7c
Dawid Filas - absolwent
Dawid Mikołajczak - absolwent
Helen Aslan - absolwenta
Stanisław Chilecki - absolwent
Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.
Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem pani Beaty Kamińskiej - Mikiciuk, pani Marzeny Roszman, pani Katarzyny Bury oraz pani Beaty Zduniak.
Dnia 25 września klasa 6e z wychowawczynią Gabrielą Troczyńską na zaproszenie kmdra Leszka Kasprowicza była na próbnym żeglowaniu na sucho na Sailingmakerze w Szkole Podstawowej nr 1.
Symulator żeglarski - Sailingmaker to urządzenie pozwalające na naukę żeglowania na lądzie, a więc dające szanse trenowania przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe. Urządzenia reaguje na każdy ruch sterem, dostarczając niemal prawdziwych żeglarskich wrażeń. Odtworzenie sytuacji do złudzenia przypominających te rzeczywiste możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnych siłowników. Odpowiedniej wielkości wentylator sprawia, że zajęcia praktyczne mogą odbywać się na przykład pod dachem, w sali gimnastycznej.
Symulator przydaje się na każdym etapie nauki żeglowania. Rozpoczynając przygodę z żeglarstwem większość uczących się niejednokrotnie może doświadczyć wielu negatywnych przeżyć, np. strachu przed wodą, trudności w opanowaniu techniki czy zrozumieniu zasad żeglowania. Sailingmaker pozwala nie tylko przełamać lęk przed żeglowaniem, pokazując, jak w rzeczywistości wygląda ten sport, ale przede wszystkim daje szansę na przygotowanie się na brzegu do praktycznego i bezpiecznego pływania na akwenach.
W drugim semestrze , od lutego 2020 Salingmaker będzie na terenie naszej szkoły, umożliwiając naukę żeglowania chętnym uczniom.
Gabriela Troczyńska
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki ,lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start na nowy dzień.
Dlatego ,podobnie jak w ubiegłych latach ,w dniach 3-4 -11.2019r. dzieci z kl. 0-3 wraz z wychowawcami i rodzicami przystąpili do szkolnej akcji ,,Zdrowe odżywianie - czas na drugie śniadanie".
Celem akcji było:
Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę.
Posiłek poprzedziliśmy zajęciami ,które miały na celu uświadomienie dzieciom ,jak ważne jest spożywanie rano zdrowego śniadania. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali sie w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania śniadania.
Na stole pojawiły się : wędliny, pieczywo, masło , jajka, jogurty, płatki, mleko, owoce, warzywa i sałatki.
Było wesoło ,smacznie i sympatycznie. Drugie śniadanie w szkole było niezapomnianą przygodą edukacyjną dla najmłodszych .
Beata Przybylska
3 października 2019 klasa 5e wraz z wychowawczynią udała się do Biblioteki Miejskiej w Ustce na spotkanie z p. Izabellą Klebańską, autorką scenariuszy, programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, takich jak: Tut turu i Miganki czy Piosenkarnia, emitowanych przez Program 1 TVP.
Temat przewodni spotkania to "Z książką na walizkach". Autorka barwnie i dowcipnie opowiadała o swojej twórczości, czytała fragmenty książki, której bohaterem był Stanisław Moniuszko. Poruszała wiele tematów dotyczących życia bohatera, narodzin jego ogromnego talentu. Cennym przesłaniem było uświadomienie czytelnikom, że najważniejsze w życiu to odkrycie swojego powołania, które daje prawdziwe szczęście. Podczas spotkania nastąpiło rozstrzygniecie konkursu plastycznego pt.: „Lokalni nieprzeciętni” . Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Turzyniecka, której praca została zakwalifikowana do kolejnego etapu.
Na koniec młodzi słuchacze mogli nabyć książki autorki oraz zdobyć pamiątkowy autograf. Do spotkania doszło dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Biblioteką Miejską. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.
Marzena Roszman
Na początku października w naszej szkole królowała Tabliczka Mnożenia. Z tej okazji uczniowie klasy 8a i 4a wraz z panią Beatą Zduniak sprawdzali znajomość mnożenia i dzielenia wśród uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców Ustki.
Nasi wychowankowie zawitali do Urzędu Miasta, Biblioteki Miejskiej oraz Domu Kultury, aby przeprowadzić egzamin z matematyki. Wszyscy przyjęli nas bardzo miło i z uśmiechem na twarzy przystąpili do sprawdzianu. Za zdany egzamin uczestnicy dostali pamiątkowy certyfikat i słodki upominek.
Z okazji tego matematycznego święta egzaminatorzy przeprowadzili również konkurs Króla i Królowej matematycznej skakanki. Wszyscy chętni byli odpytywani z tabliczki mnożenia i dzielenia podczas sków na skakance. Bezkonkurencyjny wśród chłopców okazał się Nikolas Majda kl.5c , a wśród dziewczynek Sofija Kavun kl. 4a.
Naszej skakankowej parze serdecznie gratulujemy !
Beata Zduniak
4 października 2019r. po raz dziewiąty obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie klasy 8b i 5a świętowali ten dzień w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Z tej okazji uczniowie klasy II T wraz ze swoją nauczycielką - panią Junoną Olempijuk zaprosili uczniów naszej szkoły do wspólnej nauki przez zabawę. Spotkanie z matematyką zaczęło się od egzaminu z tabliczki mnożenia, który to egzamin śpiewająco zdali wszyscy. Dzięki temu otrzymali tytuł MT Expert oraz zasłużyli na słodki drobiazg. Kolejnymi punktami imprezy były odwiedziny w krainie kodów QR, Matematyczne Bingo i Rozgrywki Liczbowe. Czas minął bardzo szybko, nikt się nie nudził, a nasi uczniowie zadeklarowali, że chętnie odwiedzą ZSOiT przy innych okazjach.
Janina Sulewska
W ramach stałej współpracy z Biblioteką Miejską nasze bibliotekarki zorganizowały pierwsze w tym roku spotkanie z pisarzem.
Nieszablonowo, bo od pytań, także o pielęgnację okazałych wąsów, i wzajemnych uśmiechów rozpoczęło się w Bibliotece Miejskiej spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą – pisarzem, dziennikarzem i terapeutą ds. uzależnień.
Autor „Komputerowego ćpuna”, „Trenera marzeń” oraz serii fantastycznej „Kosmiczne bobry” w niezwykły sposób opowiedział naszym siódmoklasistomo swojej pracy, ale przede wszystkim o uzależnieniu od gier komputerowych oraz sposobach wyjścia z nałogu. Dowodził, że obiegowe opinie na temat edukacyjnej roli gier komputerowych, np. że uczą języka angielskiego, są nieprawdziwe.
W prosty sposób przekonywał, że warto rozwijać swoje pasje i gonić za marzeniami, a nie warto marnować czasu, bo jest on nie do odzyskania. Na swoim przykładzie pokazał, że można pogodzić ze sobą różne formy aktywności, np. pisanie książek, grę na instrumencie, śpiewanie w chórze i ćwiczenia na siłowni – jeśli tylko w odpowiedni sposób zarządza się czasem. Dowodził, że nie ma czegoś takiego jak talent, a liczą się chęci i determinacja w dążeniu do celu.
Na zakończenie spotkania autor pozował do pamiątkowych zdjęć, podpisywał swoje książki i rozdawał autografy.
Pracownice szkolnej biblioteki bardzo dziękują za współpracę wychowawczyniom klas VII, a zwłaszcza p. Dorocie Bernackiej za koordynację imprezy.
Maria Drapalska
Po raz czternasty Słowiński Park Narodowy zaprosił dzieci i młodzież do udziału w Turnieju Ekologicznym o Puchar Dyrektora Parku, który tradycyjnie rozgrywany był w Czołpinie na terenie byłej jednostki wojskowej. Turniej ten to forma terenowych zajęć edukacyjnych adresowany do uczniów szkół podstawowych z gmin: Smołdzino, Ustka, Wicko,Główczyce i Łeba.
Naszą szkołę reprezentowało 8 pięcioosobowych drużyn z klas 7a, 7b i 7 c . Każdy zespół otrzymał numer identyfikacyjny, zeszyty do realizacji zadań i mapę z rozmieszczeniem stanowisk, na których realizowane były zadania. Drużyny miały do wykonania 10 zadań, za które uzyskiwały określoną liczbę punktów. Młodzież zmagała się z różnymi konkurencjami w terenie, w otoczeniu niezwykłej przyrody parku przy pięknej jesiennej pogodzie. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o faunie , florze i historii Słowińskiego Parku Narodowego.
Drużyna z klasy 7 a w składzie: Sambor Meller Kubica, Kacper Chojnacki, Jakub Kondraciuk, Filip Łukasiewicz, Eryk Stroński i Patryk Zgardziński wywalczyła puchar, zajmując III miejsce w kategorii klas 7-8. Gratulacje !!!
Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały i wspierały w przyrodniczej rywalizacji wychowawczynie: p. Dorota Bernacka, p. Grażyna Malczewska i p. Rosita Tęsna, p. Hanna Kostrzewska.
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym uczniom, którzy dzielnie walczyli o dobry wynik i godnie reprezentowali szkołę.
Hanna Kostrzewska
Dnia 26 września 2019 w naszej szkole odbyły się Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Ustka.
Kandydatkami do Rady były następujące uczennice:
Weronika Chabernal z kl. 8b,
Dagmara Mucha z kl.8b,
Oliwia Troczyńska z kl. 8b,
Oliwia Szponar z kl.8a.
W Wyborach uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII. Oddano 282 głosy.
Do Rady Miasta Ustka została wybrana:
Weronika Chabernal z kl. 8b zdobyła 150 głosów,
Oliwia Szponar z kl. 8a – 65 głosów,
Oliwia Troczyńska z kl. 8b – 32 głosy.
Wybory przygotowały p. Mariola Gruszczyńska i p. Katarzyna Bury
Opiekunką uczennic została p. Katarzyna Bury.
Marlena Gruszczyńska
W dniu 26 września 2019r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Głosy oddawano w czasie sześciu godzin lekcyjnych pod nadzorem Komisji Wyborczej.
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:
Przewodniczący: Weronika Chabernal, 8b
Zastępca przewodniczącego: Konrad Bury, 8a
Serdecznie gratulujemy wszystkim i życzymy owocnej i pełnej pasji pracy.
Marzena Roszman
Miejski Zespół Interdyscyplinarny przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce po raz IV zorganizował akcję profilaktyczną pod hasłem „Stop przemocy”.
Uczniowie klas VI naszej szkoły byli uczestnikami tego wydarzenia. W trakcie lekcji wykonali prace plastyczne, które zostały przesłane na konkurs w ramach tejże akcji. 20 września rozstrzygnięto konkurs plastyczny -Aleksandra Szcześniak uczennica SP2 z klasy VI a zajęła III miejsce. Imprezę swoim udziałem wspierał Burmistrz Miasta J. Graczyk. Tuż po ogłoszeniu wyników konkursu plastycznego odbył się marsz młodzieży szkolnej i dzieci z usteckich przedszkoli. Uczestnicy we wspólnym pochodzie przeszli ulicami miasta.
Anna Szponar